En İyi 37 Mutfak Perdesi Fikirleri

Hepimiz kendimizin küçük bebekleriyiz. Gerçek bizi ortaya çıkarmak için zaman zaman perdeleri geri çeken. “ – Bruce Eric Kaplan

Birçok evde perdeler bir gereklilikten biraz daha fazlasını temsil eder. Onlar olmasaydı, özel konutlarımız istenmeyen güneş ışığına ve gözetleme gözlerine karşı savunmasız olurdu. Ancak yatak odasında, yemek odasında veya aradaki herhangi bir odada olsun, perdeler aynı zamanda tasarım becerilerinizi geliştirme fırsatı sunar.

Mutfağınızda pencere kaplamasına mı ihtiyacınız var? Her zaman değil. Perdeler veya panjurlar bir gereklilik olmasa bile, mutfağınızı yepyeni bir stil ve lüks seviyesine yükseltebilirler.

En iyi mutfak perdesi fikirleri ve bunları kendi evinizde nasıl uygulayacağınız için okumaya devam edin. Çıplak pencerelerle neler kaçırdığınızı hızla göreceksiniz.

1. Panjur Kullanan Mutfak Perdesi Fikirleri

Panjur, mahremiyet katmanın ve mutfak pencerelerinizi süslemenin en etkili yollarından biridir. Ayrıca ucuz görünme konusunda zayıf (ve haksız) bir üne sahipler.

panjur mutfak perdesi fikirleri chedworth_our_family_nest_

Kaynak: Instagram aracılığıyla @chedworth_our_family_nest_

panjur mutfak perdesi fikirleri did_i_mention_i_like_cheese

Kaynak: Instagram aracılığıyla @did_i_mention_i_like_cheese

panjur mutfak perdesi fikirleri eff93fy

Kaynak: @ eff93fy, Instagram aracılığıyla

panjur mutfak perde fikirleri fayechapman_home

Kaynak: Instagram aracılığıyla @fayechapman_home

panjur mutfak perde fikirleri victorianterrace120

Kaynak: @ victorianterrace120, Instagram aracılığıyla

Plastik panjur takmak yerine sahte veya masif ahşap olanları tercih edin. Bunlar, bir dizi plastik panjurdan çok daha pahalıya mal olmadan oldukça yüksek kaliteli görünüyor. En basit jaluzileri bile sayısız renkte bulabilirsiniz, bu yüzden mutfak duvarlarınıza uygun veya tamamlayıcı bir tane seçin.

Mutfak pencerenizin şekline uygun bir stil seçmek de önemlidir. Dikey panjurlar kare pencerelerde tarihli görünebilirken, son derece uzun veya dar pencereler için şık bir seçenek olabilirler. İç mekan panjurları, standart bir panjur setine kişilik ve sınıf dokunuşu getirmenin bir başka harika yoludur.

2. Kahverengi Mutfak Perdesi Fikirleri

Bir ilham kıvılcımı için mutfak perdesi fikirlerini incelemek eğlencelidir, ancak aynı zamanda sizi aşırı gürültülü ve yüzünüze bakan bir dizi perde almaya ikna edebilir. Yepyeni bir mutfak alanını donatmak veya mevcut pencere kaplamalarını güncellemek olsun, nötr kahverengi tonlar en uygun seçenek olabilir.

kahverengi mutfak perdesi fikirleri cgumin

Kaynak: Instagram aracılığıyla @cgumin

Kahverengi Mutfak Perdesi Fikirleri conectacontuhogar

Kaynak: Instagram aracılığıyla @conectacontuhogar

kahverengi mutfak perdesi fikirleri rosedale_cottage

Kaynak: Instagram aracılığıyla @rosedale_cottage

kahverengi mutfak perdesi fikirleri Simplybeautifulbyangela

Kaynak: Instagram aracılığıyla @simplybeautifulbyangela

kahverengi mutfak perdesi fikirleri the_terrace_cottage

Kaynak: Instagram aracılığıyla @the_terrace_cottage

Kahverengi perdeler, özellikle doğal ahşap zeminli, tezgahlı veya dolaplı mutfaklarda işe yarar. Ayrıca mutfağınızın ahşap unsurlarını uyumlu panjurlarla koordine edebilirsiniz.

Dokuma bambu panjurlar, diğer tasarım öğelerinden spot ışığı çalmadan modern veya çiftlik evi mutfak dekoruna tam olarak uyar. Onlar da ucuz. Ancak, bambu rustik mutfağınız için doğru gelmiyorsa, bunun yerine bir çuval bezi veya perdeli perdeyi deneyin.

3. Damalı Mutfak Perdesi Fikirleri

Kontrol desenleri aslında birkaç türe ayrılabilir. Pötikareli ve bufalo damalı kumaşlar, kır çiftlik evi görünümüyle el ele giden ev dekorunda belki de en popüler olanlardır. Siyah-beyaz şemsiye süper moda. Kırmızıyı bulmak da kolaydır.

Damalı Mutfak Perde Fikirleri sweetcarolineshome

Kaynak: Instagram aracılığıyla @sweetcarolineshome

damalı mutfak perdesi fikirleri the_spaces_matter

Kaynak: Instagram aracılığıyla @the_spaces_matter

Tartan, tanıyacağınız başka bir damalı desendir, ancak mutfak dekorunda o kadar yaygın değildir. Kırmızı veya yeşil tartan İskoç Yaylalarını akla getirecek olsa da, nötr tartan (à la Burberry’nin ticari markalı kumaşı) şaşırtıcı derecede çok yönlüdür.

Pötikareli ve ekose desenli çok kalınsa, perdeleriniz için pencere camı kareli kumaş arayın. Bu klasik desen, her türlü modern ve çağdaş dekorla uyumludur.

4. Çiçekli Mutfak Perdesi Fikirleri

Mutfak dekorunuzda çiçek kullanma düşüncesi sizi utandırıyorsa, yalnız değilsiniz. Yine de bu endişenin ötesine bakın ve çiçeklerin farklı tarzlarda olduğunu keşfedeceksiniz. Bu arada, çok azı mutfağınızı büyükannenizinki gibi gösterecek.

çiçekli mutfak perdesi fikirleri fibrenaturelle

Kaynak: Instagram aracılığıyla @fibrenaturelle

çiçekli mutfak perdesi fikirleri lauraerinhome

Kaynak: Instagram aracılığıyla @lauraerinhome

çiçekli mutfak perdesi fikirleri mollyerindesigns

Kaynak: Instagram aracılığıyla @mollyerindesigns

çiçekli mutfak perdesi fikirleri

Kaynak: @newhomenewbeginningnewmemories Instagram aracılığıyla

Narin çiçekli perdeler, bir Fransız Ülkesini veya çiftlik evi estetiğini çağrıştırabilir. Bu arada, tonlarca soyut çiçek baskısı, modern veya çağdaş bir mutfakta eve bakacak.

Seçtiğiniz kumaş, onu nasıl kullandığınız kadar önemli değil. Modern mutfaklarda, bir Roma rengi kapalı olsa bile çiçek deseninizin bir kısmını sergileyecektir. Rustik esintili bir alan için, diğer dekorunuzu etkisiz hale getirmeyecek bir kafe perdesi veya saçak kullanın.

5. Gri Mutfak Perdesi Fikirleri

Gri ev dekorunun popülaritesi 2018’de zirveye ulaşmış olabilir, ancak bu ultra çok yönlü renk asla modası geçmeyecek. Gri perdeler, tamamen beyaz dekordan ince bir ayrılıktır ve hemen hemen her şeyle uyumludurlar.

gri mutfak perdesi fikirleri bellway_sunningdale

Kaynak: Instagram aracılığıyla @bellway_sunningdale

gri mutfak perdesi fikirleri our_cambridgehome288

Kaynak: @ our_cambridgehome288 Instagram aracılığıyla

Griyi ev tasarımınızda kullanmanın en iyi yanlarından biri, mevcut çok çeşitli gölgelerdir. Gri panjur ve perdeler de tüm farklı kumaş ve desenlerde gelir.

Modern mutfak dekorunun çoğu evde olsa da, çiftlik evinden ilham alan bir alanda gri pencere kaplamalarını kullanmaya devam edebilirsiniz. Görünümü bir bütün olarak yumuşatmak için yarı şeffaf katmanlı bir perde seti veya saçak asın.

6. Makrome Mutfak Perdesi Fikirleri

Mutfak pencereleriniz bol miktarda mahremiyet ve mükemmel aydınlatma sunuyor, ancak yine de bir şeylerin eksik olduğunu hissediyor musunuz? Bir makrome panel, ışığı veya görünümü engellemeden çıplak bir pencere camını canlandıracaktır.

makrome mutfak perdesi fikirleri __simply_inspired__

Kaynak: @__simply_inspired__

makrome mutfak perdesi fikirleri ellanoppu

Kaynak: Instagram aracılığıyla @ellanoppu

makrome mutfak perdesi fikirleri frayedknotco

Kaynak: Instagram aracılığıyla @frayedknotco

Makrome Mutfak Perde Fikirleri madebymoonlite

Kaynak: @madebymoonlite Instagram aracılığıyla

makrome mutfak perdesi fikirleri nadej_crochet_baking

Kaynak: Instagram aracılığıyla @nadej_crochet_baking

Makrome oldukça tarafsız olsa da, bazı tasarım trendlerine diğerlerinden daha çok uyuyor. Bu mutfak perdesi fikri, herhangi bir rustik tasarım veya Bohem dekoruyla harika görünecek. Ayrıca, vintage esintili bir mutfakta kullanarak artformun 1970’lerdeki popülaritesine saygı gösterebilirsiniz.

Makrome genellikle doğal pamuktan veya kenevir ipinden yapılan bir üründür, ancak bu gerçekten buzdağının görünen kısmıdır. Tonlarca ip sanatçısı, pencere saçağı olarak kolayca ikiye katlanabilen özel boyalı makrome askılar satıyor. Yerel bir makrome sanatçısı bulamazsanız, Etsy gibi çevrimiçi üretim pazarlarına göz atın.

7. Desenli Mutfak Perdesi Fikirleri

Mutfak pencere perde tasarımınıza görsel entrika eklemek için gösterişli renklere güvenmenize gerek yok. Desenli pencere kaplamalarıyla, nötr bir renk paletinden başka bir şeyle pek çok şey başarabilirsiniz.

desenli mutfak perdesi fikirleri lisasvoiceworks

Kaynak: Instagram üzerinden @lisasvoiceworks

desenli mutfak perdesi fikirleri mandiinteriors

Kaynak: Instagram aracılığıyla @mandiinteriors

desenli mutfak perdesi fikirleri theprairiesistersvintagemarket

Kaynak: @theprairiesistersvintagemarket Instagram aracılığıyla

desenli mutfak perdesi fikirleri tuscanbluedesign

Kaynak: Instagram aracılığıyla @tuscanbluedesign

Houndstooth ve chevron, çağdaş tasarımda inanılmaz derecede popüler olan iki desendir. Art deco, güneybatı ve orta yüzyıl modern gibi denenmiş ve gerçek trendlerden ilham alan desen sıkıntısı da yok.

Elbette desenli kumaş sadece geleneksel perdeler için bir seçenek değil. Desenli roma ve rulo gölgeler de yaygındır.

8. Stor Perde Mutfak Perdesi Fikirleri

Son derece işlevsel bir mutfak penceresi uygulaması önceliğinizse, panjurlar en iyi seçenek olabilir. Stor perdelerin kaldırılması ve indirilmesi hızlı ve kolaydır – dikey ve jaluzilerden daha fazladır – ve çeşitli tarzlarda gelirler.

stor perdeler mutfak perdesi fikirleri

Kaynak: Instagram aracılığıyla @behindtheturquoisedoor

stor perde mutfak perde fikirleri myarundelhome

Kaynak: Instagram aracılığıyla @myarundelhome

Stor perdeler akla gelebilecek her renkte mevcuttur. Bazı doğal güneş ışığının içeri sızmasına izin verirken mahremiyeti artırmak için saf kumaştan yapılmış bunları bulabilirsiniz. Kalın, opak stor perdeler, karartma perdelerine harika bir alternatif oluşturur.

Daha cesur bir ifade için, desenli kumaştan yapılmış veya serigrafi baskılı bir görüntü taşıyan panjurları arayın. Mutfağınız için mükemmel bir görüntü bulamazsanız, özel baskı bir seçenek olabilir.

9. Roman Shade Mutfak Perdesi Fikirleri

Roma tonları, panjurlar ve perdeler arasındaki ideal haçtır. Tonlarca kumaştan yapılmış roma tonları bulabilirsiniz. O kadar popüler olmasa da, dokuma ahşaptan yapılmış gölgeler de bulabilirsiniz.

roman gölge mutfak perdesi fikirleri miroshnikova.olga

Kaynak: @ miroshnikova.olga_ Instagram aracılığıyla

roma gölge mutfak perdesi fikirleri thehouseisgoinggrey

Kaynak: Instagram aracılığıyla @thehouseisgoinggrey

Roma rengi bir gölge, indirildiğinde dışarıdan gelen ışığı ve görünürlüğü tamamen engellerken, tamamen kaldırıldığında dekoratif bir saçak görevi görür. Hatta bazı roma tonları, yağma saçaklarına benzemek için bağlara sahiptir.

10. Şeffaf Mutfak Perdesi Fikirleri

Özellikle daha küçük bir alanı dekore ederken evinizin doğal ışığından ödün vermek zordur. Şeffaf perdeler, ışığın içeri girmesine izin vermek ve dış dünyayı filtrelemek arasında mükemmel bir uzlaşmadır.

sırf mutfak perdesi fikirleri glghomepl

Kaynak: Instagram aracılığıyla @glghomepl

Özel bir perde tasarımı için tek başına bir perdeyi asabilir veya diğer pencere kaplamalarıyla eşleştirebilirsiniz. İkinci kurulumu tercih ederseniz, birden fazla perdeyi destekleyebilen bir perde çubuğu kullandığınızdan emin olun.

Ayrıca, tüm şeffaf kumaşların birbirine benzemediğini unutmayın. Seçenekler, aradaki her şeyin yanı sıra neredeyse şeffaftan neredeyse opak olana kadar değişir.

11. Çizgili Mutfak Perdesi Fikirleri

Desenli perdeler, özellikle birçok farklı dekora sahip bir mutfak tasarımında yoğun görünebilir. Şeritler, sade ve dekoratif mutfak perdesi fikirleri arasında bir uzlaşma arayan ev sahipleri için ince bir seçenektir.

çizgili mutfak perdesi fikirleri charlotte_briscoe_interiors

Kaynak: Instagram aracılığıyla @charlotte_briscoe_interiors

çizgili mutfak perdesi fikirleri n.wilkinson91

Kaynak: @ n.wilkinson91, Instagram aracılığıyla

çizgili mutfak perdesi fikirleri ouroceanisleretreat

Kaynak: Instagram aracılığıyla @ouroceanisleretreat

Mutfağınızı çizgili perdelerle kişiselleştirmenin birçok yolu var. Hem yatay hem de dikey şeritler, değişen kalınlıktaki şeritlerle birlikte bir seçenektir. Şeritleri, şeffaf kumaş perdelerden ağır roma panjurlara kadar herhangi bir mutfak perdesi trendiyle eşleştirebilirsiniz.

Kırsal bir mutfak estetiği için çizgili çay havlu perdeleri çok güzel çalışıyor. Eski havlu kumaşını yeniden kullanabilir veya kafeterya perdesi veya kısa saçak olarak kullanmak için hazır perdeler satın alabilirsiniz.

12. Beyaz Mutfak Perdesi Fikirleri

Daha cüretkar bir şey yerine beyaz bir pencere tedavisi seçmenin yanlış bir tarafı yoktur. Tamamen beyaz bir mutfakta, beyaz perdeler dekorunuzla bir bütün olarak kusursuz bir şekilde uyum sağlar. Zaten tonlarca parlak renkle dolu bir mutfakta, dikkat çekmek için savaşmak yerine arka planda eriyecekler.

beyaz mutfak perdesi fikirleri at_home_with_the_harpers

Kaynak: Instagram aracılığıyla @at_home_with_the_harpers

beyaz mutfak perdesi fikirleri lifeonnarrowoak

Kaynak: Instagram aracılığıyla @lifeonnarrowoak

Mutfak perdelerinize renk katmadan desenler ve dokular eklemeniz mümkündür. Birçok beyaz perde seti, malzemenin kendisine dokunan desenlere sahip yarı şeffaf kumaşa sahiptir. Ayrıca kirli beyaz çizgili bir dizi perde tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219