En İyi 44 TV Odası Fikri

“Edison olmasaydı, mum ışığında TV seyredeceğimizin farkında mısın?” – Al Boliska

İster arkadaşlarınız ve ailenizle film gecelerine ev sahipliği yapıyor olun ister uzun, stresli günlerden sonra gevşeyin, TV odanız çok fazla sevgi, eğlence ve duygu barındıran bir alandır. Kendini sıcak ve davetkar, ayırt edici ve yüzde 100 seni hissetmesi gerekiyor. İster sade bir oturma odası ister lüks bir yatak odası tasarlamak isteyin, TV odası fikirlerimizden hangisinin size uygun olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

1. TV Odası Tasarım Fikirleri

Aile odası tasarımınız kişisel tarzınıza ve yaratmak istediğiniz atmosfere bağlı olacaktır. Eğlendirmek için son derece şık ve son derece şık bir yer istiyorsanız, modern veya çağdaş tarzlar odanın şık ve şık hissetmesini sağlayacaktır. Nötr renkler, modern sanat ve minimalist mobilyalar gibi tasarım öğelerini birleştirin.

çağdaş tv odası fikirleri home_designtrends

Kaynak: Instagram aracılığıyla @home_designtrends

tasarım tv odası fikirleri 2 faridediseno

Kaynak: Instagram üzerinden arfaridediseno

tasarım tv odası fikirleri mogueljesus

Kaynak: Instagram aracılığıyla @mogueljesus

tv odası fikirleri tasarlayın smart_home_inspiration

Kaynak: Instagram aracılığıyla @smart_home_inspiration

Öte yandan, belki de giren herkesi kıvrılıp yerleşmeye davet eden bir oda istiyorsunuz. Bu durumda rustik veya boho gibi tasarım stilleri daha iyi çalışabilir. Daha sıcak ve daha rahat olma eğilimindedirler – eski arkadaşlarla rahat bir takılma seansı için mükemmeldir. Bitkiler, sıcak renkler ve doku çeşitliliği, rahat bir alan yaratmak için işbirliği yapabilen unsurlardır. O kadar rahat ki, misafirleri ayrılmaya ikna etmekte zorlanacaksınız!

2. Küçük TV Odası Fikirleri

Küçük bir alanla çalışırken, depolama en güçlü müttefikinizdir ve dağınıklık düşmanınızdır. Çift görevi yerine getirebilecek mobilyalar arayın. Örneğin, üstü düz eski bir sandık, benzersiz bir sehpa ve ekstra battaniyeleri saklamanın kullanışlı bir yolunu sağlar.

küçük tv odası fikirleri apartamento_65b

Kaynak: Instagram aracılığıyla @ apartamento_65b

küçük tv odası fikirleri designersfurniture

Kaynak: Instagram üzerinden @designersfurniture

küçük tv odası fikirleri interiors_by_isha

Kaynak: Instagram aracılığıyla @interiors_by_isha

küçük tv odası fikirleri kusinanirhea

Kaynak: Instagram aracılığıyla @kusinanirhea

Eşyaları yerden kaldırmak, odayı daha açık hissettireceğinden, olabildiğince çok dikey alan kullanmak da önemlidir. TV’yi çevreleyen uzun bir kitap rafı, DVD’leri, HDMI kablolarını ve diğer olasılıkları ve uçları saklayabilir. Ayrıca kişiliğinizin bir dekorla parlamasına izin vermek için size başka bir yol verecekler. Bitkiler, mumlar ve fotoğraflar mekanı aydınlatacak ve küçük bir karakter katacaktır.

3. Lüks TV Odası Fikirleri

Uzun bir günün ardından şovlara yetişmek, tercih ettiğiniz kişisel bakım biçimiyse, bunu yapmak için lüks bir yer de yaratabilirsiniz. Altın veya pirinç desenli bembeyaz duvarlar, bu tür bir ruh halini ayarlamak için mükemmeldir, bu nedenle süslü çerçeveli resimlere veya aynalara dikkat edin. Dekorunuzun geri kalanını minimalist tutsanız bile, zarif bir aydınlatma armatürü mekana zengin bir ışıltı katacaktır.

oturma odası tv odası fikirleri

lüks tv odası fikirleri chrissilveiraarquiteta

Kaynak: Instagram aracılığıyla @chrissilveiraarquiteta

Öte yandan, daha karamsar bir hava istiyorsanız, koyu renkler tonu ayarlamak için de işe yarar. Derin siyah veya lacivert duvarlar, sıcak, düşük ışıkla mükemmel bir şekilde çalışan, boğucu, iç gözlemsel bir hava yaratır. Zümrüt yeşili veya erik moru gibi zengin doygun tonlar, bu rahat, kapalı hissi korurken alanı biraz aydınlatabilir. Görünümü bitirmek için görkemli bir palmiye veya bir canavar gibi yayılan bitkileri ekleyin.

4. Oturma Odası TV Odası Fikirleri

Oturma odası tasarımınızı planlarken aklınızda bulundurmanız gereken en önemli şey iyi sohbettir. İnsanlar birbirleriyle ne kadar kolay konuşabilir ve kendilerini ne kadar rahat hissederler? Eski usul bir konuşma çukuru kurmak kadar ileri gitmek istemiyorsanız, seçenekler var. Herkesin birbirini rahatlıkla görebilmesi için mobilyalar düzenleyerek sohbetin akıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

oturma odası tv odası fikirleri iç

Kaynak: Instagram aracılığıyla @interiorvibez

oturma odası tv odası fikirleri
oturma odası tv odası fikirleri
oturma odası tv odası fikirleri
oturma odası tv odası fikirleri
oturma odası tv odası fikirleri
oturma odası tv odası fikirleri

Ayrıca insanların içkilerini bırakmaları için bol miktarda uygun yer istiyorsunuz. Kahve ve yan sehpalar, işlevsel olarak kullanışlı olmakla birlikte, bir alana karakter katmanın bir yolu olarak genellikle gözden kaçar. Eklektik, görsel olarak heyecan verici parçalar arayarak, tamamen size özel, katmanlı, iyi seçilmiş bir oturma odası yaratabilirsiniz.

5. Basit TV Odası Fikirleri

Çoğu kişi için aile odası, yoğun günlerden sonra rahatlayabileceğiniz bir yerdir. Görsel karmaşa tarafından aşırı uyarıldığında zihnin dinlenmesi zordur. Mükemmel oturma odası tasarımınızın anahtarı sadelik olabilir. Minimalist dekora ve karmaşık olmayan renk paletlerine bağlı kalmak, yük atmak için size sessiz ancak uyumlu bir alan sağlayacaktır.

basit tv odası fikirleri ben.bds

Kaynak: @ ben.bds_ Instagram aracılığıyla

basit tv odası fikirleri
basit tv odası fikirleri

Nötr, desensiz duvarlar, sade oturma odası tasarımınızı yaratmanın harika bir ilk adımıdır. Çok fazla yer kaplamayan ve boş duvar alanından yararlanmanıza izin veren, yüzer raflar gibi göze batmayan mobilyalar arayın. Birkaç şık dekorasyon veya duygusal ıvır zıvırlar odayı ısıtacak ve ona kişisel bir dokunuş katacak.

Oda hala biraz çıplak görünüyorsa, bitkiler ve parke zeminler gibi toprak elementleri, mekana hayat ve renk katmanın organik ve abartısız bir yoludur.

6. Geleneksel TV Odası Fikirleri

Büyüleyici, zarif ve zahmetsizce zamansız olan geleneksel dekor, bir aile odası için harika bir seçimdir. Sıcak, geleneksel tarzda bir alan yaratmak için ayna veya sehpa gibi antikaları birkaç çağdaş parça ile karıştırın. Bu tasarım stili oldukça nötrdür, bu nedenle bej, odun kömürü ve koyu kahverengi gibi tonlar en iyi arkadaşlarınızdır.

geleneksel tv odası fikirleri

Kaynak: Instagram aracılığıyla @thedipshome

geleneksel tv odası fikirleri
geleneksel tv odası fikirleri

Geleneksel tasarımla ilgili harika olan şey, geçmiş çağların çekiciliğini çağrıştırdığı kadar, aynı zamanda inanılmaz derecede çok yönlü olmasıdır. Ayrıca, onu sayısız şekilde güncelleyebilirsiniz. Örneğin, minimalist bir estetik getirmek için birkaç şık tasarım parçasıyla çıplak parke zeminleri oynayın. Parlak renkler, desenli duvar kağıdı, rustik aksesuarlar ve ilginç karo gibi diğer öğeler, güzel, geleneksel bir oturma odasına beklenmedik bir dokunuş katabilir.

7. Aile Odası TV Odası Fikirleri

İster bir Super Bowl partisi ister bir Marvel maratonuna yerleşiyor olun, tüm ailenin bir araya gelebileceği bir alana sahip olmak önemlidir. Söylemeye gerek yok, ancak aile fotoğrafları biraz sıcaklık katmak için harika dekorasyonlardır. Bebek resimlerini, mezuniyet portrelerini ve tatil fotoğraflarını her yere serpiştirerek, alanı sürükleyici bir not defterine dönüştürürsünüz.

aile odası tv odası fikirleri stepaheadinteriors

Kaynak: Instagram aracılığıyla @stepaheadinteriors

aile odası tv odası fikirleri
aile odası tv odası fikirleri

Tüm aile için bir oda planlarken mobilya yerleştirme çok önemlidir. TV’yi ve oturma yerini, nerede oturursanız oturun ekranın engelsiz bir şekilde görebileceği şekilde ayarladığınızdan emin olun. Tatil boyunca geniş aile için yeterli sandalyeniz yoksa, ekstra kabarık yastıklar bir tutamda yer minderi olarak ikiye katlanabilir.

8. Modern TV Odası Fikirleri

Modern tasarımın keskin çizgileri ve canlı renkleri rahat bir ortama elverişli görünmese de, konfor ile hayallerinizdeki şık, modern oturma odası arasında seçim yapmak zorunda değilsiniz. Oda boyunca yüksek kontrastlı siyah ve beyaz karışımı ile klasiklere sadık kalabilirsiniz. Ayrıca grinin sıcak tonları ve doğal ahşap tonları ile mekanları yumuşatabilirsiniz.

modern tv odası fikirleri larissamacielarquitetura

Kaynak: @larissamacielarquitetura Instagram aracılığıyla

modern tv odası fikirleri mrselizabethhome

Kaynak: Instagram aracılığıyla @mrselizabethhome

modern tv odası fikirleri
modern tv odası fikirleri
modern tv odası fikirleri
modern tv odası fikirleri
modern tv odası fikirleri
modern tv odası fikirleri

Modern bir aile odasını ısıtmanın bir başka harika yolu da sanattır. Tablolar, manzara fotoğrafçılığı ve raflardaki veya masa üstlerindeki dekoratif nesneler küçük bir karakter katar ve mekanın çok sade hissetmesini engeller. Bu şekilde, o ultra şık estetikten ödün vermeden şovlarınızı yakalamak için davetkar bir yer elde edersiniz.

9. TV Odası Duvar Fikirleri

İster cesur bir ifade vermek ister onu ince tutmak isteyin, duvarlarınız bir fırsat okyanusu sunar. Yerleşik bir efekti taklit etmek için TV’nizi görkemli bir duvar ünitesiyle çerçevelemeyi deneyin. Ayrıca bir galeri duvarı oluşturmak için TV’yi bir sanat eseri ile çevreleyebilirsiniz, bu da TV’nin kapatıldığında uyum sağlamasına yardımcı olur. Ya da odayı aydınlatmak için canlı bir duvar kağıdı koymayı düşünün.

duvar tv odası fikirleri pardis_deliri_designs

Kaynak: Instagram aracılığıyla @pardis_deliri_designs

Alanın geri kalanına gelince, duvar tasarımı için birçok seçenek var. Nötr bir duvar rengine sadık kalabilirsiniz, böylece TV duvarı odak noktası olarak kalır. Ayrıca, televizyonda hiçbir şey olmadığında bile odaya enerji vermek için renkli duvarlarla ters yöne gidebilirsiniz. Boş alanı doldurmak için antika aynalar, yüzer raflar, lambri ve dokuma duvar askıları diğer seçeneklerdir.

10. TV Odası Şömine Fikirleri

Tabii ki, bir TV odası tamamen TV ile ilgili olmak zorunda değil. Arkadaşlarınızla sohbet etmek veya sevgilinizle vakit geçirmek için harika bir yer. Çıtırtılı bir ateş (veya sadece iyi dekore edilmiş bir şömine) o atmosferi başka hiçbir şeye benzemeyecek şekilde yükseltebilir.

şömine tv odası fikirleri avanthomestyle

Kaynak: Instagram aracılığıyla @avanthomestyle

şömine tv odası fikirleri
şömine tv odası fikirleri
şömine tv odası fikirleri
şömine tv odası fikirleri
şömine tv odası fikirleri

Şöminenizi eski moda bir şekilde süsleyin. Şöminenin üzerine ıvır zıvır ve çerçeveli fotoğraflar ve sağlam ancak şık bir bronz ızgara yerleştirin. Biraz canlandırmaya mı bakıyorsun? Önlerine bitkileri, sepetleri ve yer minderlerini katlayarak boho vibe yaratın. Bu kurulum, işlevsel olmayan bir şömineyi garip bir armatürden büyüleyici bir odak noktasına dönüştürmek için harika.

Öte yandan, şöminenizin çevresi kendi başına görülecek bir manzara ise, üzerini örtmeyin! Şovu çalabilmesi için etrafındaki dekoru minimum düzeyde tutun.

11. Çağdaş TV Odası Fikirleri

Modern tarzların ve eski tarz cazibenin kusursuz harmanlanmasıyla çağdaş tasarım, gösterişli ve davetkar arasında mükemmel bir orta yoldur. Şık, minimalist mobilyaları rahat battaniyeler ve sıcak, nötr renkler gibi daha yumuşak unsurlarla yan yana koyarak bu stili TV odanıza getirin.

çağdaş tv odası fikirleri ceylan_akhundi_arch_

Kaynak: @ceylan_akhundi_arch_, Instagram aracılığıyla

çağdaş tv odası fikirleri decoraconsara

Kaynak: Instagram aracılığıyla @decoraconsara

çağdaş tv odası fikirleri

Grinin tonları veya beyaz ve ten rengi karışımı sizi şık ve çağdaş bir alan için hazırlayacak. Biraz renk arıyorsanız safir mavisi veya zümrüt yeşili gibi derin mücevher tonları sofistike bir hava katacaktır. Ayrıca mekana rahat, koza benzeri bir his de verebilirler; Breaking Bad’in yıllık yeniden izlenmesi için mükemmel bir şekilde kıvrılmak için idealdir.

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219