En İyi 48 Erkek Yatak Odası Fikirleri

“Doğru inşa edilmiş her çocuğun hayatında, bir yere gitmek ve gizli hazineyi kazmak için öfkeli bir arzunun olduğu bir zaman gelir.” – Mark Twain

Bir çocuğun macera duygusu doğuştan gelir ve genellikle çevresine yansır. Oğlunuz hazinesini beyzbol elması üzerinde, ormanın derinliklerinde veya kütüphanede bulsun, yatak odası kişiliğini ve tercihlerini yansıtmalıdır. Doğal olarak, büyüdükçe bunlar değişecek. Bu nedenle, şu anki favorilerini birkaç yıldan fazla sürecek klasik mobilyalarla dengelemek akıllıca.

Cesur ve parlak ya da sakinleştirici bir şekilde nötr olsun, çocuğunuzun yatak odası evinizin genel dekor stiline uymalıdır. Mükemmel kişisel bölgesini nasıl yaratacağınıza karar vermenize yardımcı olması için oğlunuzla bu favori erkek yatak odası fikirlerine bakın.

1. Genç Erkek Yatak Odası Fikirleri

Genç bir çocuğun odası, olgun tasarım öğelerini yansıtmaya başlamalıdır. Küçük bir çocuğun orada yaşadığını gösteren çocuksu dekordan kurtulun ve onu kendi başına piyasaya sürdüğünde yanına alabileceği nötrlerle değiştirin. Oğlunuzu aktif olarak kendi odasını tasarlamaya dahil edin ve kullanmak istediğiniz renkler konusunda fikrinizi genişletmeye hazır olun: Muhtemelen kişisel alanını tanımlayan koyu veya koyu renkler isteyecektir.

gençler erkek yatak odası fikirleri

Kaynak: Instagram aracılığıyla astvastaeriehome

gençler erkek yatak odası fikirleri
gençler erkek yatak odası fikirleri
gençler erkek yatak odası fikirleri
gençler erkek yatak odası fikirleri

gençler erkek yatak odası fikirleri

Kitapları, video oyunları ve aksesuarları için bol miktarda raf ekleyin. Çoğu genç, okula hazırlanmak için tam boy aynayı takdir eder ve hemen hemen tüm gençler, biraz daha fazla uyumak için odayı karartan perdeleri veya gölgelikleri sever. Geri kazanılan neon veya reklam tabelaları duvar dekoru için iyi çalışırken, LED ışık şeritleri veya dize ışıkları serin gece aydınlatması için mükemmeldir.

2. Temalı Erkek Yatak Odası Fikirleri

Temalı bir yatak odası herhangi bir yöne gidebilir. Basketboldan dinozorlara, uzaydan en sevilen video oyunu karakterine kadar her şey; bir erkek odasında her şey mümkündür. Ulaşımla ilgili temalar, her zaman popüler olan bir erkek odası fikridir. Yarış arabaları, inşaat araçları, trenler ve uçaklar, oğlunuzun odasını inşa etmek için harika bir başlangıç ​​noktası oluşturabilir.

temalı erkek yatak odası fikirleri

Kaynak: Instagram aracılığıyla @woodsidehomescentralcal

temalı erkek yatak odası fikirleri

temalı erkek yatak odası fikirleri
temalı erkek yatak odası fikirleri
temalı erkek yatak odası fikirleri
temalı erkek yatak odası fikirleri

Deniz teması, lacivert ve beyaz arasındaki keskin kontrastı ile erkek odası tasarımı için bir klasiktir. Gemiler, balıklar ve haritalar, oğlunuzun kucaklayabileceği deniz dekorunun unsurlarıdır. Veya deniz temanızı rotadan çıkarın ve bunun yerine bir korsan temasını hedefleyin.

3. Erkekler için Paylaşılan Yatak Odası Fikirleri

İki (veya daha fazla) çocuğun ilgi ve tutkularını tek bir çalışılabilir odada birleştirmek zor olabilir. Bir çocuğun yatak odası fikri denizcilik teması olabilirken, diğeri en sevdiği hayvanat bahçesi hayvanlarıyla çevrili olmak istiyor. Mümkünse her erkek çocuk için bölgelerin belirlenmesine yardımcı olur. Uzun bir şifonyer veya kitaplık, her çocuğun alanı arasında ince bir sınır oluşturabilir.

paylaşılan erkek yatak odası fikirleri
paylaşılan erkek yatak odası fikirleri

Tek bir birleşik alanda birleşmek için iki farklı ilgi alanına ihtiyaç duyduğunuzda renk, bağlantı elemanı olabilir. Vurgulu bir duvarı tek bir parlak veya koyu renge boyayın ve bu rengi her iki çocuğun yatak odası aksesuarında da tekrarlayın. Oğlunuzun her birinin yataklarının üzerinde asılı duran sanat eserlerini seçmesine ve her birine kendi şifonyerini veya raflarını sağlamasına izin verin.

4. Çocuğun Küçük Yatak Odası Fikirleri

Bir çocuğun odasının muhteşem olması için büyük olması gerekmez. Aslında, küçük bir yatak odası, havalı bir çocuğun bayılacağı şık bir sığınağa kolayca dönüşebilir. Açık renkler, küçük bir odanın daha ferah hissetmesine yardımcı olur, bu nedenle duvarlar için soluk gri, yumuşak sarı veya zar zor maviye doğru eğilin. Alanın kalabalık olmasını önlemek için mobilya ve aksesuarları minimumda tutmaya çalışın.

küçük erkek yatak odası fikirleri

Kaynak: Instagram aracılığıyla @house_of_hodge

küçük erkek yatak odası fikirleri

Kaynak: Instagram aracılığıyla @styleyourspaceuk

Küçük bir çocuk büyük olasılıkla güçlü dekor tercihlerine sahip olmayacaktır, bu nedenle tarzınıza uygun, odayı genişleten dokunuşlar ekleyin. Bir beadboard veya shiplap vurgulu duvar, küçük bir çocuğun odasına ince bir doku ekler. Yüzer raflar veya duvara monte edilmiş küplerle dikey giderek depolamayı en üst düzeye çıkardığınızdan emin olun. Kitapları saklamak veya en sevdiğiniz aksiyon figürlerini veya model arabaları görüntülemek için kullanın.

5. Erkek Yatak Odası için Siyah Beyaz Fikirler

Siyah ve beyaz renk düzeni harika bir erkek odası fikridir, özellikle de oğlunuz saçma sapan bir tipse. Evinizi modern bir çiftlik evi tarzında dekore ettiyseniz, siyah beyaz bir çocuk odası evin her yerine süreklilik getirir. Hemen hemen her tür veya tarzdaki mobilyayı çeşitli siyah beyaz tekstiller ve aksesuarlarla eşleştirebilirsiniz.

siyah beyaz erkek yatak odası fikirleri

Kaynak: @ mydreamhome_usplus6 Instagram aracılığıyla

siyah beyaz erkek yatak odası fikirleri
siyah beyaz erkek yatak odası fikirleri

Siyah ve beyaz her renkle uyumludur. Yani, oğlunuz kırmızıyı, sarıyı veya başka bir parlak rengi seviyorsa, su sıçramalarına ekleyebilir ve yine de çoğunlukla tek renkli bir havayı koruyabilirsiniz.

6. Erkek Yatak Odaları İçin Ranza Fikirleri

Ranzalar, çocuklarınızın yatak odasındaki uyku ve yaşam alanını genişletir. Hala çocukluğunuzdaki gibi temel ranzaları bulabilirsiniz, ancak bugünün ranzaları olağanüstü yaratıcı varyasyonlara sahiptir. Evlere veya ahırlara benzer tasarımlar veya çocuğunuzun sabahları aşağıya inmesi için kaydıraklı tasarımlar bulacaksınız. Yerleşik dörtlü ranzalar, aile, arkadaşlar veya gece misafirleri için dört uyku yeri sağlar.

ranza yatak odası fikirleri
ranza yatak odası fikirleri
ranza yatak odası fikirleri
ranza yatak odası fikirleri
ranza yatak odası fikirleri
ranza yatak odası fikirleri
ranza yatak odası fikirleri
ranza yatak odası fikirleri

Çatı yatakları da ranza kategorisine girer. Bu yataklarda yerleşik masalar veya küçük bir odada oyun veya diğer mobilyalar için yer açan bir üst ranzanın altında açık alan vardır. Üst ranzanın yatak çerçevesinin, uyurken veya oyun oynarken melekinizi güvende tutmak için bir güvenlik rayı içerdiğinden emin olun. Ekstra depolama, çocuğunuzun yatak odası fikirlerinin bir parçasıysa, entegre çekmeceli veya dolaplı ranzaları arayın.

7. Erkek Yatak Odası Renk Fikirleri

Çocuğunuzun odası en sevdiği renkleri içermelidir. Odayı bir araya getiren tasarım dokunuşu olabileceğinden, erkek çocuklarınızın odasında koyu veya koyu renkler kullanmaktan korkmayın. Siyah bir duvar eklemek istiyorsanız, oğlunuzun rezervasyon yapmadan duvara çizebilmesi için kara tahta boyası kullanmayı düşünün.

renkli erkek yatak odası fikirleri

Siz veya oğlunuz turuncu veya neon yeşili gibi parlak bir renk istiyorsanız, ancak gölgeli bir duvarı boyamaya dayanamıyorsanız, kapıda kullanın. Yatak takımlarında, kilimlerde veya pencere uygulamalarında daha idareli kullanılabilen parlak bir renk patlaması katacaktır. Odanın anlamlı olması için renk dengesine ihtiyaç duyduğunu düşünüyorsanız, dolap kapısını boyayın.

8. Çocuğun Yatak Odası Dekoru Fikirleri

Çocuğunuzun odasının dekorunu itfaiye araçları ve mavi renkle sınırlamayın. Mavi duvarlar birçok dekor şemasının önemli bir parçası olsa da, bir erkek çocuğun yatak odasında herhangi bir renk veya desen işe yarayabilir. dekorasyon fikirleri, en sevdiği spor takımını selamlamayı içerebilir veya en sevdiği tatil noktasının duvar resmini boyaması için bir sanatçı kiralayabilirsiniz.

dekor erkek yatak odası fikirleri
dekor erkek yatak odası fikirleri
dekor erkek yatak odası fikirleri
dekor erkek yatak odası fikirleri
dekor erkek yatak odası fikirleri

Çocuk odası dekorasyon fikirlerini eğlenceli ve zamansız arasında bir yerde tutun. Tuhaf aksesuarları, çocuğunuzla birlikte büyüyebilecek klasik mobilyalarla eşleştirin. Küçük bir çocuktan büyük bir çocuğa dönüşürken, alanını güncellemek için yeni bir kat boya ve genç dekoru daha olgun parçalarla değiştirmeyi gerektirecek.

9. Erkek Çocuk İskandinav Yatak Odası Fikirleri

İskandinav dekorunun hafif sadeliği, bir erkek çocuk odasında işe yarayabilir. Oğlunuzun odasında nötr renkler kullanın ve dekoratif aksanları sade tutun. Açık renkli döşeme, İskandinav dekorunun ayırt edici özelliğidir. Sade, basit ve işlevsel görünüyor – İskandinav estetiğinin tüm önemli özellikleri.

İskandinav erkek yatak odası fikirleri

Kaynak: Instagram aracılığıyla @keep_things_simple

İskandinav erkek yatak odası fikirleri

Kaynak: Instagram aracılığıyla @myeclecticnest

İskandinav erkek yatak odası fikirleri

Temiz çizgiler ve dağınıklık olmaması da İskandinav tarzının göstergeleridir. Dağınıklıktan uzak bir çocuk odası elde etmek mümkün görünmeyebilir, ancak oyuncak depolamak için ayrı bir oyun odanızın olması yardımcı olur. Basit bir metal yatak odanın odak noktasını sağlar. Bu İskandinav hissine sadık kalmak için pencere uygulamalarını ve yatak takımlarını temiz ve basit tutun.

10. Erkek Yatak Odası için Nötr Fikirler

Bir çocuk odasını nötr bir renk paleti etrafında tasarlamak neredeyse her zaman iyi bir fikirdir. Oda tasarımının temel bileşenleri nötr olduğunda, yıllar ve mevsimler değiştikçe dekor eklemek veya çıkarmak kolaydır. Küçük bir çocuktan üniversiteli bir çocuğa, tarafsızlar her zaman işe yarar.

nötr erkek yatak odası fikirleri
nötr erkek yatak odası fikirleri
nötr erkek yatak odası fikirleri

Tarafsız çocuğun odası dekorunun sıkıcı olması gerekmez. Gri, modern temalı yatak odası fikirleri oluşturmak için harika bir temel renktir. Kahverengi ve bej gibi topraksı nötrler, rustik veya dış mekan yatak odası dekor fikirleri için daha iyi çalışır.

11. Erkek Yatak Odası İçin Rustik Fikirler

Rustik dekor, birçok erkek odasında popüler olan bir yatak odası temasıdır. Kamp temalı dekor, yatağın üzerine yerleştirilmiş çadır benzeri bir gölgelikle yeniden yaratılan harika dış mekanları içeriye getiriyor. Sahte tahnitçilik kafalarını ve antika haritaları duvar dekoru olarak kullanın, ardından yatak takımlarında çeşitli kabile baskılarını karıştırın ve eşleştirin.

rustik erkek yatak odası fikirleri
rustik erkek yatak odası fikirleri
rustik erkek yatak odası fikirleri
rustik erkek yatak odası fikirleri
rustik erkek yatak odası fikirleri

Rustik dekoru endüstriyel bir vibe ile birleştirerek genç bir çocuk için havalı bir yatak odası yaratabilirsiniz. Kentsel çatı katı hissi için vurgulu bir duvarı tuğla kaplama ile örtün. Kurtarılan metal ve ahşap unsurları çocuklarınızın odasına, belki de kalın ahşap kalaslardan ve demir borudan yapılmış raflara ekleyin.

12. Erkek Yatak Odası Duvar Fikirleri

Günümüzde her tema ve dekor fikri için bir duvar çıkartması var. Bir erkek çocuk odasında takımyıldızları, çizgi film karakterlerini, haritaları veya spor takımlarını tasvir eden duvar çıkartmaları popülerdir. İster farklı bir düz renk, ister bir desen veya bir duvar resmi olsun, bir erkek odasında bir vurgu duvar neredeyse bir zorunluluktur.

duvar erkek yatak odası fikirleri

Kaynak: Instagram aracılığıyla @hepscotthousereno

duvar erkek yatak odası fikirleri
duvar erkek yatak odası fikirleri
duvar erkek yatak odası fikirleri

Dokulu duvarlar, oğlunuzun yatak odasına ilgi katmanın daha ince bir yoludur. Deniz üstü, taş veya tuğla kaplama veya rustik ahşap panellerle kaplı bir veya iki duvar düşünün. Kolay kesikli tip bir etki için ince ahşap şeritleri bir şerit veya şerit şeklinde çivi çakın.

Bu videoyu izleyerek aktif oğlunuz için nasıl tırmanma duvarı inşa edeceğinizi öğrenin:

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219