En İyi 55 Orta Yüzyıl Modern Oturma Odası Fikirleri

“İnsanlar benim bir uzay bölmesinde yaşadığımı sanıyor ama bu oldukça modern bir yüzyıl ortası.” – Fred Schneider

20. yüzyılın ortası, sosyal ve kültürel açıdan heyecan verici bir dönemdi. Aynı zamanda iç tasarım için en önemli dönemlerden biriydi. Diğer her şeyde olduğu gibi, iç dekorasyon da bir sıçrama yaptı. Tasarımcılar, tanıdık malzemeleri yeni ve yaratıcı yollarla kullanarak geleceğe iyimser bir bakış açısını benimseyen mobilya parçaları yarattı.

Oturma odanızı yüzyıl ortası modern bir hisle dekore ederek bu ikonik dönemi kutlayabilirsiniz. Temiz çizgiler ve minimalist estetik, yüzyıl ortası tasarımının bugün bile geçerli kalmasını sağlayan mükemmel kombinasyondur.

Oturma odanıza şık bir orta yüzyıl dekoru dokunuşu eklemek için bu fikirlerden ilham alın.

1. Küçük Orta Yüzyıl Modern Oturma Odası Fikirleri

Küçük bir oturma odanız varsa, orta yüzyıl tasarımı mükemmel bir çözümdür. Mobilya, oturma odanızın daha büyük ve açık hissetmesine yardımcı olmak için, onu yükselten ve altında bol miktarda alan bırakan ince ayaklar üzerindedir. Mobilya ayrıca daha küçük, zemine daha alçak ve daha kompakt olma eğilimindedir. Bu sağlam ve mütevazı boyut, odada kapladığı görsel alanı azaltır.

Küçük Orta Yüzyıl Modern Oturma Odası 1

Küçük Orta Yüzyıl Modern Oturma Odası 2

Küçük Orta Yüzyıl Modern Oturma Odası 3

Küçük Orta Yüzyıl Modern Oturma Odası Lshomeinteriors

Kaynak: Instagram aracılığıyla @lshomeinteriors

Küçük Orta Yüzyıl Modern Oturma Odası Velvetandshaghome

Kaynak: @velvetandshaghome Instagram aracılığıyla

Beyaz duvarlar, küçük oturma odanızda kusursuz bir şekilde çalışan orta yüzyıl modern için bir standarttır. Beyaz duvarlar daha fazla ışığı yansıtacak ve alanın daha büyük görünmesine yardımcı olacaktır.

2. Minimalist Orta Yüzyıl Modern Oturma Odası Fikirleri

Yüzyıl ortası tasarımı genellikle minimalist olsa da, onu bir adım öteye taşıyabilirsiniz. Göreceğiniz rengin çoğunu ortadan kaldırmayı deneyin. Daha sessiz ve nötrler üzerinde daha ağır olan bir renk paleti seçin. Cesur renk eklemeye karar verirseniz, odanın vurgusu veya odak noktası olarak tek parça halinde tutun.

Oturma Odasının Minimalist İçişleri Carosskogsrud

Kaynak: Instagram aracılığıyla @carosskogsrud

Oturma Odasının Minimalist İç Mekanı Projesi

Kaynak: Instagram aracılığıyla @projectedg

Oturma Odasının Minimalist İç Mekanı Westelmsummerlin

Kaynak: Instagram aracılığıyla @westelmsummerlin

Oturma Odasının Minimalist İç Mekanı 1

Oturma Odasının Minimalist İç Mekanı 2

Salon 3 Minimalist İç Mekanı

Salon 4 Minimalist İç Mekanı

Oturma Odasının Minimalist İç Mekanı 5

Salon 6 Minimalist İç Mekanı

Salon 7 Minimalist İç Mekanı

Oturma Odasının Minimalist İç Mekanı 9

Oturma Odasının Minimalist İç Mekanı 10

Salon 11 Minimalist İç Mekanı

Oturma Odasının Minimalist İç Mekanı 12

Bu yaklaşım, yüzyıl ortası tasarımının canlılığını azaltarak sakinlik duygusu uyandırmaya ve her şeyi bir araya getirmeye yardımcı olur. Duvar dekorunu sınırlamak ve duvarları çıplak beyaz tutmak isteyeceksiniz.

Bitkileri minimumda tutun. Köşede bir incir ağacı veya bir masanın üzerinde küçük bir bitki bol olur. Basit bir çubuk ve ışığa sahip modern aydınlatma armatürleri arayın. Duvara veya tavana neredeyse aynı hizada olan ışıkları bile monte edebilirsiniz, böylece birbirine uyum sağlarlar.

3. Basit Orta Yüzyıl Modern Oturma Odası Fikirleri

Yüzyıl ortası tasarımı sade bir zarafeti kucaklıyor. Mobilyaların çok fazla karmaşık detayı yok. Alanınızı tonlarca aksesuar ve aksan parçasıyla doldurmanıza gerek yok. Mobilyaların zarif sadeliğini kucaklayın ve bu temayı odanın tamamında devam ettirin.

Sade Oturma Odası İç 1

Sade Oturma Odası İç 2

Sade Oturma Odası İç 3

Basit Oturma Odası İç Mekan Addisonjamesknits

Kaynak: Instagram aracılığıyla @addisonjamesknits

Sade Oturma Odası İç Andyseyecandy

Kaynak: Instagram aracılığıyla @andyseyecandy

Basit Oturma Odası İç Bettyblueroses

Kaynak: Instagram aracılığıyla @bettyblueroses

Sade Oturma Odası İç Jodivdam

Kaynak: Instagram aracılığıyla @jodivdam

Sade Oturma Odası İç Kaygourlay

Kaynak: Instagram aracılığıyla @kaygourlay

Basit Oturma Odası İç Mekan Novointeriorsbycarla

Kaynak: Instagram aracılığıyla @novointeriorsbycarla

Basit Oturma Odası İç Pacheinteriorsandevents

Kaynak: Instagram aracılığıyla @pacheinteriorsandevents

Basit Oturma Odası İç Tntstaging

Oturma odanıza ahşap bir kitaplık yerleştirmeli ve ardından en sevdiğiniz kitaplarla ve birkaç basit çerçeveli resimle doldurmalısınız. Boş bir duvarda tek bir sanat eseri veya bir aile portreniz olabilir. Sehpanın üzerine küçük bir bitki yerleştirin.

Oturma odanızda çok fazla mobilya olması gerektiğini düşünmeyin. Basit dekor, yaşam tarzınıza uyacak doğru parçalara sahip olmakla ilgilidir. Bu, oturma odanızda küçük bir kanepe ve bir baş üstü aydınlatma armatürü ve yan sehpanızda tek bir lamba bulunan tek bir vurgulu sandalye olduğu anlamına gelebilir.

4. Vintage Mid Century Modern Oturma Odası Fikirleri

Gerçekten otantik bir yüzyıl ortası modern oturma odası için eski veya antika mobilyalar satın alabilirsiniz. Bunlar, 1960’larda ve 1970’lerde orijinal olarak tasarlanan ve satılan parçalardır. Birçoğu iyi yapılmış ve bugün güzel durumdalar.

Vintage oturma odası 1 iç

Vintage oturma odası 2 iç

Vintage oturma odası 3 iç

Vintage oturma odası 4 iç

Vintage oturma odası 5 iç

Salon Adoll2u Vintage İç

Kaynak: Instagram aracılığıyla @ adoll2u

Salon Alexelliselvispelvis Vintage Interior

Kaynak: Instagram aracılığıyla @alexelliselvispelvis

Oturma odası orta yüzyıl anne Vintage iç

Kaynak: @mid_century_mama, Instagram aracılığıyla

Modern tasarımcıların en ünlü ve en sevilen parçası Eames şezlong. Bu ikonik parça, muhtemelen oturabileceğiniz en rahat koltuklardan biridir. Vücudun kıvrımını takip eden pürüzsüz sırtlara ve koltuklara sahiptirler.

Ardından mükemmel miktarda yastıklama ile deri ile kaplanırlar. Cevizden tik ağacına kadar çok çeşitli ahşap kaplamalara sahip oturma odanız için ideal Eames sandalyeyi bulacaksınız. O zaman koltuk için çeşitli döşeme seçeneklerine sahipler.

Oturma odanızda bir Eames sandalyeye sahip olmak, oturma odası alanınızı bir anda orta yüzyılın moderni haline getirir. Don Draper’ın erkeklik ve tatlı stil hissini uyandıracak.

5. Bitkiler Fikirleri ile Orta Yüzyıl Modern Oturma Odası

Yüzyıl ortası bir evin ayırt edici özelliklerinden biri, dış mekanların sanatsal bir şekilde birleştirilmesidir. İç yarım duvarlar veya merdivenler oluşturmak için kullanılan kaba yontulmuş taşları göreceksiniz. Ahşap paneller, vurgulu duvarlar yaratacaktır.

Bitkilerle Süslenmiş Salon İçi 1

Bitkilerle Süslenmiş Salon İçi 2

Bitkilerle Süslenmiş Oturma Odası İç Tasarımı Fa İç Tasarım

Kaynak: Instagram aracılığıyla @fa_interior_design_

Oturma Odası İç Mekan Bitkilerle Süslenmiş Funhomebuilding

Kaynak: Instagram aracılığıyla @funhomebuilding

Bitkiler, doğayı içeri sokmanın ve odaya cesur bir renk katmanın başka bir harika yoludur. Keman yaprağı incir ağacı büyük bir dramatik varlık yaratır. Modern ev dekorasyonu için popüler bir seçimdir, ancak aynı zamanda yüzyıl ortası modern tasarım için mükemmel bir seçimdir. Güneşli bir pencerenin yanındaki boş köşenize yerleştirin.

Yeşil baş parmağınız çok yetenekli değilse endişelenmeyin. Bir dua bitkisi veya yılan bitkisi deneyin. Bu bitkiler neredeyse kusursuzdur, her miktarda ışıkla gelişir ve en az miktarda bakım gerektirir.

Tavandan bir bitki sepeti asmayı düşün. Bir sırada büyük bir sepet veya birkaç küçük sepete sahip olabilir. Her birine bir bitki yerleştirin. Bu, odada bir miktar yükseklik yaratır ve tasarımınıza katmanlar ekler. Sadece asma bitkilerinden kaçının. Bunlar dağınıktır, çok daha fazla çalışma gerektirir ve aradığınız temiz ve minimal estetikle uyumlu değildir.

6. Büyük Orta Yüzyıl Modern Oturma Odası Fikirleri

Büyük bir oturma odasının zorluğu, yüzyıl ortası oturma odası mobilyalarının mekanı çıplak ve boş hissettirebilmesidir. Bu, oturma odanız için isteyeceğiniz bir his değil. Bununla mücadele etmenin en kolay yolu, daha fazla mobilya eklemektir. Yine de dikkatli olmanız gerekecek, çok fazla mobilya ve alan dağınık ve kalabalık görünecek.

Initerior Mid Century Modern Inspired House

Büyük Lüks İç Ev Orta Yüzyıl Modern Oturma Odası 1

Büyük Lüks İç Ev Orta Yüzyıl Modern Oturma Odası 2

Büyük Lüks İç Ev Orta Yüzyıl Modern Oturma Odası 3

Büyük Lüks İç Ev Orta Yüzyıl Modern Oturma Odası 4

Büyük Lüks İç Ev Orta Yüzyıl Modern Oturma Odası 5

Farklı oturma alanları oluşturarak bundan kurtulabilirsiniz. Ana koltuğunuzu eğlence ve sosyalleşme için kullanın. Sonra bir tarafa, zemin lambası ve Eames şezlong ile ayrı bir okuma köşesi oluşturun. Diğer tarafta, küçük bir masa ve iki aksanlı sandalye ile samimi bir kahve veya kokteyl noktası oluşturun. Artık uzun dikdörtgen bir alanı üç ayrı yaşam alanına dönüştürdünüz.

7. Masculine Mid Century Modern Oturma Odası Fikirleri

Siyah ve beyaz renk şeması, erkeksi iç tasarımın klasik bir görünümüdür. Bunu, oturma odanızın baskın renkleri haline getirerek orta yüzyıl modern evinizde kucaklayabilirsiniz. Ayrıca şık kıvrımlara daha az, keskin köşelere ve kenarlara daha çok odaklanmak isteyeceksiniz. Bu odak değişikliği, erkeksi titreşimi artırırken kadınsı hissi azaltacaktır.

Masculine Mid Century Modern Oturma Odası Lynetteyoder

Kaynak: Instagram aracılığıyla @lynetteyoder_

Masculine Mid Century Modern Oturma Odası Magdainspiration

Kaynak: Instagram aracılığıyla @magdainspiration

Masculine Mid Century Modern Oturma Odası

Bir deri koltuk seçerek ve ahşap parçaları ekleyerek kahverengileri odaya karıştırın. Odanın sıcak hissetmesine yardımcı olacak ve çok ultra modern olmasını ve yüzyılın ortalarında yeterince modern olmamasını engelleyecektir.

Ayrıca bir Eames sandalyesiyle yanlış gidemezsiniz. Bu tek sandalye, erkekliğin sembolü haline geldi. Eames şezlong ve osmanlı, Iron Man, Tron Legacy, Closer, Frasier ve The Ghost Writer’da Tony Stark’ın malikanesinde göründü.

8. Gri Orta Yüzyıl Modern Oturma Odası Fikirleri

Daha renkli vurgu parçalarınız için griyi güzel, nötr bir fon olarak düşünebilirsiniz. Dokulu gri bir halı yerleştirmeyi veya gri tonlu laminat ahşap bir zemin seçmeyi düşünün. Gri bir kanepe de başka bir akıllıca seçimdir.

Gri Orta Yüzyıl Modern Oturma Odası

Duvarlarınızı griye boyamayın. Klasik orta yüzyıl tasarımı, duvarlarınızın beyaz olması gerektiğini belirtir. Bununla birlikte, gerçekten gri duvarlar istiyorsanız, gri vurgulu bir duvar düşünün. Açısal bir geometrik desen oluşturabilirsiniz. Bu tarz, modern oturma odası tasarımını klasik tasarım fikirleriyle birleştirir.

Gri hakkında hatırlanması gereken bir şey: Daha soğuk bir renk. Sıcak bir oturma odası istiyorsanız, griyi dengelemek için doğal malzemeler ve sıcak vurgulu renkler eklemeniz gerekir.

Orta Yüzyıl Modern Oturma Odası SSS

Yüzyıl ortası modern hangi renk paleti?

Çok sayıda dünyevi ama parlak renkler bulacaksınız. Bunlar turuncu ve kahverengi tonlarını içerir. Ayrıca pembe, deniz mavisi ve açık yeşil renkte yapılan aksanları göreceksiniz. Beyaz ve gri, taze bir dokunuş için ortak nötrlerdir.

Yüzyıl ortası modern mobilyalar neye benziyor?

Konik ayaklar, yüzyıl ortası modern mobilyaların ayırt edici özellikleridir. Biraz tahta bacaklara benziyorlar. Bunları kokteyl masalarında, yan masalarda, sehpalarda, koltuklarda, yemek masalarında ve şezlonglarda bulacaksınız. Ayrıca, yeniden tasarlanan yöntemlerde organik ve tanıdık malzemeler kullandılar. Genel olarak tamamlanmış görünüm fütüristiktir, ancak çok da yabancı değildir.

Yüzyıl ortası bir evi modern yapan nedir?

Yüzyıl ortası evinizi modern hale getirmek için hemen akla dört özellik gelmelidir; minimal estetik, temiz çizgiler, köşeli yapılar ve iç mekanda doğa dokunuşu.

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219