En İyi 61 Romantik Yatak Odası Fikirleri

“Onun orada olması, onunla tek bir battaniyeye sarılması ve uyuması, sadece uyuması için sonsuzluğa dair tüm umutları ve geçmişten tüm kazançları verecekti. Kadının kollarında uyumak tek zorunluluk gibiydi. “ -DH Lawrence

Dünyada pek çok romantik yer var ama kendi yatak odanızda romantik bir sığınak yapmanın özel bir yanı var. İster romantik inzivanızı yaratırken aklınızda bir partneriniz olsun, ister sadece romantik bir tarzın aşığı olun, bazı unsurlar her zaman rüya gibi, aşk dolu bir hava taşır.

En sevdiğiniz romantik yatak odası dekorasyon fikirleri galerimize göz atın ve hangilerinin sizi aşık ettiğini görün. Ardından, sevdiğiniz romantik görünümü evde yeniden yaratmak için sonraki adımları atın.

1. Romantik Tavan Arası Yatak Odası Fikirleri

Tavan arası yatak odaları romantik bir ortam yaratır. Açılı tavanları, rahat yatakhaneleri ve her şeyden uzak konumu, dekorasyon fikirleriniz için mükemmel bir zemin oluşturur. Açık tuğla, gemi kepçesi veya tavan kirişleri gibi mevcut dokuları vurgulayın.

tavan arası romantik yatak odası fikirleri

Karanlık romantik bir izlenim uyandırırken, çok karanlık bir tavan arasını tavan pencereleriyle aydınlatabilirsiniz. Gündüz ışık seviyenizi artıracaklar ve yatağınızın konforunda yıldızları seyretmek için idealdirler.

2. Romantik Yatak Odası Gölgelik Fikirleri

Gölgelik yatak, romantik yatak odası dekorunun ayırt edici özelliğidir. Başlangıçta sıcaklık ve mahremiyet için yaratılan kanopiler, romantik bir yatak odasına dramatik bir hava katar. Sayvanlı sayvanlı yatakların her tarafı kumaşla örtülmüştür ve genellikle püsküllerle bağlanmıştır. Birçok kanopi yatağı, geleneksel dekor fikirlerini yansıtan romantik kale ortamlarını anımsatmaktadır.

gölgelik romantik yatak odası fikirleri 1

gölgelik romantik yatak odası fikirleri 2

gölgelik romantik yatak odası fikirleri 3

gölgelik romantik yatak odası fikirleri themanipuraestate

Kaynak: Instagram aracılığıyla @themanipuraestate

Kanopileri standart bir yatak üzerinden duvara veya tavana da takabilirsiniz. Bunlar genellikle tül veya başka bir şeffaf kumaştır. Tropikal iklimlerde, bu dik kanopiler aynı zamanda uyuyanları bir gecede böceklerden korur.

3. Romantik Yatak Odası Fikirleri

Dış mekanı içeriye getirdiğinizde serin ve sakinleştirici romantik bir hava ortaya çıkabilir. Belki de romantik ebeveyn yatak odanız özel bir verandaya veya balkona açılır. Ya da her gece yıldızlara bakmanıza izin veren büyük pencereleriniz olabilir.

romantik yatak odası fikirleri riya.5

Kaynak: @ riya.5 Instagram aracılığıyla

Soğuk, aynı zamanda dış mekana bağlı bir yatak odası boyunca dolaşan temiz havayı da tanımlar. Açık dış mekan erişimine sahip romantik bir yatak odası tasarımı, favori bir tatil beldesini anımsatır. En sevdiğiniz tatil beldesini eve getirmekten daha romantik ne olabilir?

4. Kır Evi Romantik Yatak Odası Fikirleri

Yazlık dekor, yumuşak renk şemaları, yadigarı aksesuarları ve rahat kumaşlarıyla romantik stili kutluyor. Kadınsı bir hava ve güçlü bir ışık kaynağı için dramatik bir kristal avize ekleyin.

yazlık romantik yatak odası fikirleri glamourustique

Kaynak: Instagram aracılığıyla @glamourustique

Yatağı şeffaf beyaz bir gölgelikle örtün ve odanın etrafına gül dolu vazolar yerleştirin. Yeniden tasarlanmış mobilyalar, yazlık romantik yatak odası tasarımı için idealdir. Eski bir ferforje yatak başlığını yıpranmış bir cila ile boyayın veya antika bir kapıyı başlık olarak yeniden kullanın.

5. Karanlık Romantik Yatak Odası Fikirleri

Koyu dekor, en romantik yatak odası fikirlerini sergileyebilir. Koyu mavi, bordo, mor veya çikolata kahvesi, romantik oda fikirleriniz için derin, dramatik arka plan renkleridir. Metal vurgular koyu renklere karşı parlar, bu nedenle zarif, romantik yatak odası dekoru için bakır, altın veya gümüş rengi seçin.

karanlık romantik yatak odası fikirleri

Kaynak: Instagram aracılığıyla @comfortlines

karanlık romantik yatak odası fikirleri
karanlık romantik yatak odası fikirleri
karanlık romantik yatak odası fikirleri

Karanlık romantik yatak odanıza daha açık öğeler ekleyin. Koyu renkli yastıkların arasına açık renkli bir yastık yerleştirin veya tek renkli bir yatak odası tasarımı seçin. Gri veya mavinin kademeli tonlarını kullanın ve bu renk spektrumundaki her bir tonu vurun.

6. Romantik Yatak Odası Dekoru Fikirleri

Dağınıklık bir aşk katili olduğundan, yeterli depolama, romantik bir atmosfer yaratmanın büyük bir parçasıdır. Dağınıklığı gidermek, romantik bir yatak odası hazırlamanın önemli bir ilk adımıdır. Her şey yerine oturduğunda, yatak odanızın kapısına bir dizi gül yaprağı serpiştirin ve onları yatağa dağıtın.

dekor romantik yatak odası fikirleri

Kaynak: Instagram aracılığıyla @ideas

Bazı kokular güçlü arzuları ve romantik düşünceleri tetikleyebilir, bu nedenle romantik yatak odası dekorunuza hafif kokulu mumlar ekleyin. Veya yatağınıza parfüm veya tıraş losyonunuzu hafifçe püskürtün. Yatağın üzerine ip ışıkları asın ve partnerinizle romantik bir gece geçirdiğinizde onları tek ışık kaynağı yapın.

7. Kız Odası Romantik Yatak Odası Fikirleri

Romantik tarz mutlaka kadınsı ve gösterişli değildir. Ama bir kızın romantik odasında, çoğu zaman kesin bir frou-frou havası alırsınız. Bu kötü bir şey değil, çünkü bu yumuşaklık romantik yatak odası dekorasyonunun çekici bir özü.

kızlar odası romantik yatak odası fikirleri dreaming_of_decor

Kaynak: Instagram aracılığıyla @dreaming_of_decor

kızlar odası romantik yatak odası fikirleri 2

kız odası romantik yatak odası fikirleri 3

kız odası romantik yatak odası fikirleri

Kaynak: Instagram aracılığıyla @tamraellis

kız odası romantik yatak odası fikirleri

Yumuşak kaydırma, çiçek baskısı veya klasik bir tuval ile duvar kağıdını dört duvarın tümüne veya sadece bir vurgulu duvara asabilirsiniz. Suni kürk ve şönil, romantik kızınızın yatak odası tasarımını öne çıkaran yumuşak dokular ekler. Pembeyi seviyorsanız, soluk allık tonları kesinlikle romantik bir his verir.

8. Hafif ve Rahat Romantik Yatak Odası Fikirleri

Romantik bir yatak odası karanlık ve dramatik olmak zorunda değildir. Aslında en romantik odaların bazıları aydınlık ve havadardır. İskandinav ya da modern çiftlik evi tasarımını seviyorsanız, açık renk paleti sizin için zaten doğaldır. Evinizdeki dekora sadık kalın, ancak romantik bir atmosfer için yatak odasında yumuşatın.

hafif ve rahat romantik yatak odası fikirleri 1

hafif ve rahat romantik yatak odası fikirleri 3

hafif ve rahat romantik yatak odası fikirleri bugün hostes

Kaynak: Instagram aracılığıyla @hostesstoday

hafif ve rahat romantik yatak odası fikirleri

Soluk gri veya kirli beyaz kadife kızak yatak, ana yatak odanızı yumuşatır. Daha açık tonlarda çeşitli kumaşlar ve dokular kullanın. Ardından, herhangi bir monotonluğu kırmak için bir miktar soğuk mavi veya başka bir favori renk ekleyin.

9. Romantik Yatak Odası Aydınlatma Fikirleri

Romantik tasarımda yumuşak, sıcak yatak odası aydınlatması şarttır. Mumları veya peri ışıklarını ve kısılabilir başucu lambalarını düşünün. Normal bir ışık kaynağı olarak kullanmanız gerekiyorsa, baş üstü aydınlatma armatürünüze bir dimmer da koyabilirsiniz.

romantik yatak odası fikirleri aydınlatma 1

romantik yatak odası fikirleri aydınlatma 2

romantik yatak odası fikirleri aydınlatma 3

romantik yatak odası fikirleri aydınlatma 4

romantik yatak odası fikirleri aydınlatma

Kırmızı romantik bir renk olmasına rağmen, ışık kaynağı olarak kullanıldığında da stres tepkisine neden olabilir. Abajur veya mum seçerken kırmızı yerine beyaz, kırık beyaz, bej veya altın rengi tercih edin.

10. Lüks Romantik Yatak Odası Fikirleri

Lüks romantik yatak odası fikirleri, tüm duyulara hitap eden fikirlerdir. İpeksi, yüksek sayılı çarşaflarla eşleştirilmiş koyu mor, mavi veya turkuaz renkli büyük boy, kadife bir yatak başlığı düşünün. Lüks romantik yatak odaları genellikle geniştir ve büyük olasılıkla bir şömine içerir – belki de nihai romantik mod belirleyici.

lüks romantik yatak odası fikirleri

Kaynak: Instagram aracılığıyla @ideas

lüks romantik yatak odası fikirleri
lüks romantik yatak odası fikirleri
lüks romantik yatak odası fikirleri
lüks romantik yatak odası fikirleri
lüks romantik yatak odası fikirleri

Küçük bir yatak odanız varsa, lüks yüzeyler daha çok öne çıkar çünkü büyük bir alanda kaybolmazlar. Yerlerde mermer karo kullanın ve gerçek ipek perdeler asın. Yüksek kaliteli lambalar aydınlatma ve lüks bir zarafet sağlar.

11. Maskülen Romantik Yatak Odası Fikirleri

Eril dekor ve romantik yatak odası fikirleri bir arada var olabilir mi? Yapabilirler ve tasarımcılardan genellikle sade veya soğuk olmayan romantik bir yatak odası yaratmaları istenir. Bu erkeksi havayı yaratmak için koyu ve açık tonların dengesini kullandığınızdan emin olun.

erkeksi romantik yatak odası fikirleri

Kaynak: Instagram aracılığıyla @ideas

erkeksi romantik yatak odası fikirleri
erkeksi romantik yatak odası fikirleri
erkeksi romantik yatak odası fikirleri
erkeksi romantik yatak odası fikirleri
erkeksi romantik yatak odası fikirleri

Tek renkli gri, lacivert veya kahverengi ana yatak odası fikirleri, erkeksi alanlarda iyi sonuç verir. Dantel, çiçek ve diğer yoğun kadınsı dekor seçimlerinden kaçınmak isterken, odayı yine de doku ile yumuşatabilirsiniz. Süet, yemyeşil kilimler, ipek veya saten yatak takımları ve kadife örtüler ve yastıklar düşünün.

12. Romantik Yatak Odası Fikirleri

Ana yatak odası, ev sahibinin özel sığınağıdır ve bu şekilde davranmalısınız. Küçük çocuklarınız varsa bu zor görünse de, ortamı yine de olabildiğince romantik hissettirebilirsiniz.

yatak odası romantik yatak odası fikirleri

Kaynak: Instagram aracılığıyla @ideas

yatak odası romantik yatak odası fikirleri
yatak odası romantik yatak odası fikirleri
yatak odası romantik yatak odası fikirleri
yatak odası romantik yatak odası fikirleri
yatak odası romantik yatak odası fikirleri

Odadan odaya iyi akan bir ana süit oluşturmak için odanın renk şemalarını ana banyoya taşıyın. Aynalı bir duvar, ana yatak odanızdaki görsel alanı ikiye katlayabilir. Ayrıca dize ışıklarını veya mum ışığını yansıtarak odanın sıcaklığını ikiye katladığı için geceleri oldukça romantiktir.

13. Moody Romantik Yatak Odası Fikirleri

Moody, sinirli dekor yatak odasında romantik hissedebilir. Yemyeşil yatak takımları ve arkadan gelen yeşil bitkilerden oluşan bir koleksiyonla koyu renkleri ve güçlü çizgileri birbirinden ayırın. Bohem dekor aynı zamanda yaratıcı ve romantik bir atmosfer yaratır.

karamsar romantik yatak odası fikirleri 1

karamsar romantik yatak odası fikirleri 2

karamsar romantik yatak odası fikirleri 3

Moody romantik yatak odası fikirleri genellikle tek bir alana hem karanlığı hem de ışığı dahil etme arzusundan gelir. Açıkta kalan ahşap veya tuğla duvarlar doku ve karanlık katarken, hafif yatak takımı ve ortam aydınlatma kaynakları sıcaklık katar.

14. Romantik Rustik Yatak Odası Fikirleri

Rustik yatak odası fikirleri kulağa romantik gelmeyebilir, ancak olabilirler. Sıcak, çıplak ahşap veya kütük duvarlar, taş şömineler, gerçek veya suni kürk, romantik bir ruh taşıyan rustik unsurlardır.

rustik romantik yatak odası fikirleri 2

rustik romantik yatak odası fikirleri

Kaynak: Instagram aracılığıyla @ideas

rustik romantik yatak odası fikirleri
rustik romantik yatak odası fikirleri

Güzel bir dağ manzaranız varsa, pencere kaplamalarını basit tutun. Romantizmi yeni bir seviyeye taşımak için kır evi veya klasik dokunuşları rustik dekorunuzla karıştırın.

15. Vintage Romantik Yatak Odası Fikirleri

Vintage unsurlara odaklanmak, yatak odanıza her zaman romantik bir dokunuş katacaktır. Boyalı bir avize, eski veya eski püskü şık bir romantik hava katar. Çiçek desenli ve bol dantel desenli yumuşak yatak takımları ile eşleştirin.

vintage romantik yatak odası fikirleri

vintage romantik yatak odası fikirleri 1

vintage romantik yatak odası fikirleri 3

vintage romantik yatak odası fikirleri 4

vintage romantik yatak odası fikirleri 5

Ağır ceviz yatak başı ve detaylı şifonyer gibi dramatik eski parçalar, zarif bir vintage yatak odası yapar. Tavan madalyonları, büyük boy taç kalıplama ve lambri kaplama, klasik bir romantik yatak odasını zenginleştirir.

16. Beyaz Romantik Yatak Odası Fikirleri

Beyaz romantik yatak odası fikirleri, birden fazla renkte çalışmayan dokuları ve tekstilleri karıştırmanıza ve eşleştirmenize olanak tanır. Çoğunlukla beyazı başka bir favori renkte kullanabilirsiniz. Altın vurgular ve soluk ahşap zeminler ve mobilyalarla beyazı deneyin.

beyaz romantik yatak odası fikirleri susies.favorite.things

Kaynak: @ susies.favorite.things, Instagram aracılığıyla

beyaz romantik yatak odası fikirleri

Kaynak: Instagram aracılığıyla @ideas

beyaz romantik yatak odası fikirleri

Kaynak: Instagram aracılığıyla @newbuild_newlyweds

beyaz romantik yatak odası fikirleri
beyaz romantik yatak odası fikirleri

Çıplak bir tuğla duvarı veya bir tuğla şömineyi badana yapın. Beyaz yatak, sıcak ve misafirperver bulduğunuz herhangi bir kumaşta olabilir. Odanın sade görünmesini önlemek için sıcak ışık kaynakları kullanın.

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219