EN İYİ OFİS İPUÇLARIYLA ŞIK ÇALIŞMA ALANINIZDAN YARARLANIN

EN İYİ OFİS İPUÇLARIYLA ŞIK ÇALIŞMA ALANINIZDAN YARARLANIN

Verimliliği artıracağından emin olabileceğiniz bu anlayışlı ofis dekor fikirlerini keşfedin…

Bir ofis veya işyerinin tasarımının herkesin verimlilik seviyesini büyük ölçüde etkileyebileceği bir sürpriz olmamalıdır. Aslında, Yönetim Bugün tarafından yapılan bir araştırma araştırmasında, katılımcıların yüzde 97’si ofis dekorlarını , işverenlerinin takdir edip etmediğinin bir işareti olarak gördüklerini söyledi .

Yerel ofis düzenlemesiyle çalışan (serbest çalışanlar, satış görevlileri veya misafirperverlik çalışanları yok) çalışan 3.000 Amerikalı’dan yapılan son anket çalışmasından elde edilen verilere göre , birçok işveren çalışanları için ilham verici ve motive edici bir ofis ortamı yaratmakta başarısız oluyor ve bu durum verimliliği yavaşlatıyor ve verimlilik. 

Peki tasarım verimliliği nasıl etkiler ? Çoğu durumda, işverenler çoğu insanın hoş, sıcak, modern ve ilham verici bir çalışma ortamıyla ilişkilendirdiği temel unsurları sağlamamaktadır.

Her üç kişiden biri ofislerinde neredeyse hiçbir dekor unsuru olmadığını bildirmekte ve dört kişiden biri ofislerinde de hiçbir sanat yapılmadığını belirtmiştir. Bu da sadece işverenlerin ofis dekorunun etkisinin alakasız olduğunu düşündüğünü ve yalnızca kolayca karşılayabilecek imtiyazlı şirketler için ayrıldığını gösteriyor. 

Ayrıca çoğu ofis, çevrelerinde doğal ışığa hiç sahip olmamakta ya da hiç yoktur. Bu nedenle, ofis dekorunun çalışan davranışını ve örgütsel ortamdaki diğer insanlarla ilişkilerini etkileyebileceğini not etmek önemlidir .

Ancak, işverenlerin teşvik edici ofis dekorunu çalışma ortamlarına sokmalarına yardımcı olacak etkili ve denenmiş ve gerçek yollar vardır. Ancak bu yolları incelemeden önce, çalışan verimliliğinin neden önemli olduğunu ve ardından iç tasarımcılarından alınan bilge ofis dekor tavsiyesini izleyelim .

ÇALIŞAN NEDEN VERİMLİLİK ÖNEMLİ?

ÇALIŞAN NEDEN VERİMLİLİK ÖNEMLİ

Çalışan verimliliği, herhangi bir işletmenin başarısı için önemlidir, çünkü onsuz, hayati kaynaklar boşa harcanacak ve personel, enerjilerini işe geldiğinde günlük emirlerin verimsiz yönlerine yönlendirecektir. Bir çalışanın örgütsel amaç ve hedeflere günlük olarak ne kadar bağlı kaldığını belirler.

Bu nedenle, çalışan verimliliğini artırmaya çalışıyor ve istenen sonuçları göremiyorsanız, ofis dekorunuzu yeniden gözden geçirmenin zamanı geldi . Bunu yaparak, çalışanlarınızın neden size en iyi çabayı gösterme konusunda istekli olmadıklarını veya işyerinde üretken güçlerini bırakma konusunda istekli olmadıklarını daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Sonuçta, soğuk ve klinik ve sonuçta çekici olmayan bir ofiste gün içinde ve gün dışında çalışmak ne kadar heyecan verici olurdu?

ETKİLİ BİR OFİS DEKORUNU NASIL YARATABİLİRSİNİZ?

ETKİLİ BİR OFİS DEKORUNU NASIL YARATABİLİRSİNİZ

Tıpkı bir evdeki gibi, ofis dekor fikirlerinin küçük bir servete mal olması veya daha kötüye gitmesi gerekmez, dikkat dağıtıcı olun. Aslında, gitmek istediğiniz tasarım yönünü bildiğinizde, iyi düşünülmüş ofis dekorunu bir araya getirmek daha kolay olabilir.

  • REAKTİF RENKLER SEÇİN
REAKTİF RENKLER SEÇİN

Bugünün ofis dekoru, canlandırıcı renk ve baskı isabetleriyle daha az kokulu bir ruh hali gerektirdiğinden, uzun zaman önce tamamen bej veya gri ofis günleri yaşanıyor. Bunun yerine, kişiliğe boğulmuş renkler, modern ve profesyonel bir çalışma ortamı için de uygun olabilir.

Canlı renkler, yanlarında çalışanların verimlilik düzeylerini etkileyebilecekleri çok önemli yollar sunar. İş sırasındaki verimliliklerini, yaratıcılıklarını ve konsantrasyonlarını artırabilir. Göz önünde bulundurulması gereken bazı ofis dekor renkleri ve bunların herhangi bir işyerindeki çalışanların verimlilik düzeyini nasıl etkileyebileceği.

Mavi:  Soğuk mavi, aynı zamanda sakinleştirici etkisi olduğu bilinen ve işyerinde üretkenlik düzeylerini artırmak için kullanılabilecek benzersiz bir ofis dekor rengini oluşturur. Aynı zamanda mükemmel bir ana renktir ve iş yeri için mükemmel bir seçimdir.

Yeşil:  İşyerinde verimliliği ve sakinliği artırmak istiyorsanız, ofis dekor fikirlerinin bir parçası olarak canlı bir yeşil kullanmayı düşünün . Bazı çalışanlar fazla mesai yaparken bile insanların saatlerce çalıştıkları mekanlar için mükemmel bir renk seçimidir.

Yeşil ofis dekorasyonu, iş yerindeki havayı hafifletmeye yardımcı olur ve çalışanları verimliliklerini artırmaya teşvik eder. Artı uzun zamandır finansal iyi şanslar işareti olarak kabul edildi. 

Sarı:  Araştırmalar, sarı rengin işyerinde iyimserliği ve yaratıcı düşünceyi teşvik edebileceğini göstermiştir. Projelerini tamamlamak için gerekli ilham ve enerjiye ihtiyaç duyan mimarlar, sanatçılar, tasarımcılar ve diğer yaratıcı profesyoneller için olağanüstü bir renk.

İşverenler, işyerindeki ruhu artırmak için bu neşeli renkten yararlanabilirler;

Kırmızı:  Kırmızı, cesur bir renk ve çalışması için fiziksel olarak enerji vermesi gereken bir çalışma alanı için faydalı bir seçimdir. Ancak, huzur gerektiren yerler için en iyi seçenek değildir.

Bir çalışma ortamında farklı kişilikleri bulunduğundan, ofis sahiplerinin kırmızı ile renk karışımını karıştırmaya çalışmaları daha iyidir, böylece çalışanların genel verimliliğini artırabilirler. 

  • AKILLI BİR YAPI KULLANIN
AKILLI BİR YAPI KULLANIN

Çalışanlarınızı daha fazla çaba göstermeye ve işlerine odaklanmaya teşvik etmenizi sağlamanın en önemli yollarından biri, akıllı bir yapıyı ofis dekorasyonu başlangıç ​​noktası olarak kullanmaktır. Basitçe söylemek gerekirse, uzayı planlama şekliniz, ekibinizin günlük olarak nasıl çalıştığıyla da örtüşmelidir.

Eğer çalışanlarınız zamanlarının çoğunu iş aramaları yapan telefonlara harcıyorlarsa, açık bir çalışan ofis ortamına sahip olmak mantıklı gelmiyor.

Çalışan ofis alanınız küçük masalara sahipse ve insanlar sağladığınız zorlu küçük çalışma alanı nedeniyle çalışmayı zor buluyorsa, sinirlenebilir ve sırayla konsantre olabilirler.

İyi planlanmış bir ofis, tüm çalışanlar için rahat bir iş ortamı sunan ofisdir. İçindeki ofis mobilyaları, hafif ve dolaşması kolay olmalıdır. Ve çalışanların rahat bir şekilde çalışabilmeleri gerekir, böylece günlük olarak verilen işlerine konsantre olmakta zorlanmazlar.

Ofis panjurları bulunduğunuz yer için uygunsa, kurulumuna yatırım yapmanız gerekir. Tahmin edebileceğiniz gibi, ofis tasarım öğelerine dikkat etmek önemlidir çünkü verimlilik üzerinde bir etkisi olabilir. Ancak verimlilik için yeri olmayan herhangi bir ofis tasarımına dikkat edin.

  • AYDINLATMA
AYDINLATMA

İşverenler ofislerinin iyi aydınlatılmasını ve gözler için rahat olmasını sağlayarak işyerine sıcaklık katabilirler. Çalışanlar, çalışma koşulları uygun olmadığında çalışma ortamlarına karşı olumsuz bir tutum geliştirebilirler. Bir ofisteki çalışma ayrıntılı odaklı bir çalışma içeriyorsa, halojen ampulleri aydınlatma aracı olarak kullanmak daha iyidir.

Halojenler renkleri daha net göstermeye yardımcı olur, çünkü diğer aydınlatma türleri çok fazla doygunluk olmadan bu parlaklık seviyesini sağlayamaz. Ancak, ofis dekorasyonu söz konusu olduğunda, daha da kötüsü, soğuk ve klinik aydınlatmadır.

Bu düşmeyi önlemek için, aydınlatmanızı katmanlayın ve yalnızca standart tavan ışıklandırmasına dayanmaktan kaçının. Masa ve zemin lambalarını, aplikleri ve sıcak ve davetkar bir his için çeşitli yüksekliklerde kurulmuş çeşitli ışık kaynaklarını düşünün.

  • BİTKİLER
BİTKİLER

Verimlilik için en iyi ofis dekorasyon fikirlerini mi arıyorsunuz? İşyerinde daha iyi bir ruh hali yaratmak için bitkilerin mükemmel seçimler olduğunu bilmelisiniz. Bu tür doğal unsurları herhangi bir atmosferde görmek, herkesin işe karşı tutumunu olumlu yönde etkileyebilir.

Çalışanların çoğu bitkileri sever, ancak bir bahçeye erişimi çok azdır veya yoktur. Vazodaki çarpıcı ve benzersiz çiçekleri kullanarak dış ortamı işyerine getirerek, daha fazla iş verimliliğini teşvik ettiğinizden emin olabilirsiniz.

Ayrıca mükemmel bir görsel ve nefes alabilen atmosfer sunar. Kolay bakım için düşük gerektiren düşük bakım tesislerini de seçebilirsiniz . Ancak hepsinden önemlisi, bazı bitkilerin etraflarındaki havayı arıtmaya çalışması olabilir, bu da bir çalışma alanı için harikadır. 

  • MOBİLYA
MOBİLYA

Ofis mobilyaları söz konusu olduğunda , stilize edilmiş ve iyi değerlendirilmiş parçalar, herhangi bir çalışma alanındaki ofis dekorasyon temasını anında iyileştirebilir . Akıllıca tasarlanmış mobilyalar, ofis alanındaki herkesin sağlığında da bir avantaja sahip olabilir.

Getirdiğiniz sandalye ve masaların, çalışanların sırt veya boyun ağrıları çekmemesi için rahatlık sağlayacak şekilde tasarlandığından emin olun. G ood kalite ofis mobilyası sonucunda verimliliği artırmak, sağlıklı çalışanların tutmak ve edebilirsiniz. Bu şeyleri işyerinize doldurmaya çalıştığınızda, herkesin ahlaki farkını fark edeceksiniz.

Bunun yanı sıra, mobilya söz konusu olduğunda beklenmedik bir şey için gidin. İlginç silüetler, ölçekte oyunlar ve mobilya katmanları düşünün. Ve bunun bir ofis olması nedeniyle, tarz sahibi olmamanız gerektiği anlamına gelmez.

Bunun yerine, belirli bir tasarım yönü için gidin. Hem Orta Yüzyıl Modern hem de her gün lüks bir his yaratıyor ve önyükleme yapmak için zamansız. Ayrıca, rahatsız edici bir ofis ortamı kurmaya dikkatleri dağılmadan çarpıcı bir kişilik duygusu veriyorlar.

Bununla birlikte, buradaki kilit nokta, ince bir tasarım hissine sahip basit parçalara gitmektir, böylece modası geçmiş ya da anı görünmeyeceklerdir.

ÇALIŞAN VERİMLİLİĞİ ARTTIRAN DİĞER OFİS DEKORU SEÇİMLERİ?

ÇALIŞAN VERİMLİLİĞİ ARTTIRAN DİĞER OFİS DEKORU SEÇİMLERİ?

Çünkü bazen en küçük çabalar bile düzenli olarak karşılığını verebilir ve herkesin gününü daha iyi ve enerjik hale getirebilir.

  • DUVAR SAATİ
DUVAR SAATİ

Şık duvar saatleri ofis dekorunda verimliliği etkileyebilecek ancak çoğunlukla işverenler tarafından göz ardı edilen unsurlardan biridir  . Çalışanların molalar dışında kendileri için zor zamanları olduğu hızlı tempolu bir çalışma ortamında, etkili zaman yönetimi çok önemlidir.

Çoğu kişi, bir duvar saati tam önlerinde durduğunda, belirli bir proje için ayrılan zamana bağlı kalmayı daha kolay bulur. Bu, iş akışlarını ve belirli bir projeye harcanan süreyi kolayca izlemelerini sağlar.

  • DÖŞEME
DÖŞEME

Herhangi bir mekanı dekore ederken nereden başlayacağınızı bir iç mekan tasarımcısına sorun, derhal herhangi bir odadaki doğal temel olarak döşemeyi işaret edeceklerdir. Döşeme seçenekleri, uygun bir organizasyonel ortamda göz ardı edilmemelidir, çünkü çoğu ofis yoğun trafik çekmektedir ve yoğun yerleşimler gerektirmektedir.

Ayrıca, temizlenmesi kolay ve lekeleri tutması daha az olası olan döşeme malzemelerinin seçilmesi hayati önem taşır. Bu tür zeminlerin, işyerinde daha fazla etkinliği teşvik eden temiz bir ortamı sürdürmesi ve desteklemesi daha kolaydır.

Sonuç olarak, şimdi tipik bir çalışma ortamındaki ofis dekorunun çalışan verimliliğini etkileyebileceği açık bir gerçektir . Ayrıca, işverenlerin bir ofisi dekore ederken çeşitli şık unsurları kullanarak iş verimliliğini artırmasının birkaç yolunu tartıştık.

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212