Enza home alessa yatak odası

Enza home alessa yatak odası
  • enza home alessa yatak odası,
  • enza luce yatak odası,
  • enza home bolero yatak odası,
  • Dolce yatak odası enza,
  • enza home luce yatak odası,
Enza home alessa yatak odası

Küçük Yatak Odası Alanları için Büyük Fikirler

Küçük bir yatak odası tasarımı , özellikle de ev sahibi büyük depolama alanları talep ederse, gerçekten zordur. Alanın yanı sıra, rahatlatıcı görünmesi için iyi bir dekor ve tasarım düşünmeniz gerekir. Kutulu görünen bir odada uyumak istemezsin. Her zaman sadece ruh haliniz ve ambiyansınızla size ninnileri görünüşte fısıldayan bir yatak odasına sahip olmak istersiniz. Peki, yatak odanızın büyük görünmesi konusunda sorun yaşıyorsanız, şimdiın size cevap vermesi için mırıldanmayı kesebilirsiniz .

Enza home alessa yatak odası

Aşağıdaki basit şeyleri takip ederek yatak odasında bir alan illüzyonu yaratabilirsiniz. Doğru mobilyaları seçerek başlayabilirsiniz. Bu nedenle, mobilya satın aldığınızda, odanın boyutlarını aklınızda bulundurun. Ayrıca oda ve aksesuarlar için de doğru boyayı seçmeniz gerekiyor. Size yardım etmek için, işte küçük yatak odanızın büyük görünmesini sağlamak için büyük ama basit fikirler .

Enza home alessa yatak odası

Seçtiğiniz renkler ne kadar basit olursa odanız o kadar büyük görünür. Renkler parlak olmalıdır. Tavanı beyaza boyayın, bunun için yükseklik ve alan hissi verir. Odanın kutu içinde görünmesini sağlayacak şekilde koyu ve koyu boya kullanmayınız. Duvarlar için, ek alan alması için nötr tonları kullanın. Duvarınızı duvar süsleriyle doldurmayın. Uzay izlenimine sahip olmadan en az bir duvar bırakın.

Mobilya seçiminiz, yatak odanızın içindeki trafiği büyük ölçüde etkileyebileceği için çok önemlidir. tasarımları kullanılarak küçük bir yatak odası döşenebilir. Bir yol, yataktan kanepeye dönüştürülebilen bir futon kullanmaktır. Odanızda dolaşmanız için daha fazla yer verebilir. Aynı zamanda ekonomik olabilir. Ayrıca, hareket etmek için altında boşluk olan bir çatı katı yatağı kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Diğerleri altına bir masa veya bir dolap yerleştirir. Yatağımın başucunda, yerden tasarruf etmek için küçük bir masa veya akrilik bir sandalyeyle eşleştirilmiş dönüştürülebilir bir iş istasyonu kullanabilirsiniz.

Enza home alessa yatak odası

Yatak odanız için kullanabileceğiniz farklı temalar var. Küçük odanıza uygun bir tema seçin. Gömme dolapları olan bir araba veya beyaz ve mavi renkleri olan bir ev teknesi gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Çadır gibi görünmesini sağlayarak küçük olsa bile çocuklar için bir oda harika görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca odanızın küçük bir kır evi gibi görünmesini de isteyebilirsiniz. Bu sadece kullanmak istediğiniz temaya bağlıdır. Sadece odanızın şekline uygun bir tema seçin.

Enza home alessa yatak odası

Küçük bir alanınız olduğundan, yatağınızı, ortasına koymak yerine duvarın bir tarafına yerleştirin. Dolabınızı veya masanızı köşeye yerleştirebilirsiniz. Düzenlemede başka bir seçenek daha fazla yer vermek için odanızın köşesine yerleştirmektir. Odanızın şekline bağlı olarak, hareket edebilmeniz için daha fazla alana sahip olmak için mobilyalarınızı duvara yakın tutmanız tavsiye edilir.

Enza home alessa yatak odası

Odanız zaten küçük ve çok fazla karmaşa olması, onu daha da küçük gösterecek. İyi bir dolap sistemi kurarak yaratıcı depolama alanları kullanın. Standart tarayıcılar ve gardıroplar yerine, modüler ve ankastre mobilyalardan yararlanın. Depolama mobilyalarını tavana kadar uzatın, böylece boşa harcamazsınız. Asma dolaplar yerden tasarruf sağlamak için de iyidir.

Aynalar, odanızın daha büyük görünmesini sağlar. Aynanızda iyi bir yansıma elde edebileceğiniz duvarınıza resim veya çerçeveli resimler de yerleştirebilirsiniz. Odanızdaki bir pencere işi yapacak. Doğal ışık gelir ve ışık odanın etrafında zıplar. Bu, odanızın aydınlatılmasında ve daha geniş görünmesinde etkilidir.

Enza home alessa yatak odası

Saklama kutularını tutmak için altındaki alanı hala kullanabilmeniz için ayak tablası bulunan yataklardan kaçının. Ancak bir başlık kullanmak tamamdır. Hatta başınızı süsleyebilir veya üzerinde bir vurgu duvarı olabilir. Diğerleri daha fazla güzellik için başlıkları uzatır. Başlıklarınız, odanızın küçüklüğüne rağmen çekici görünmesini sağlamada hayati bir rol oynayabilir.

Yatak çarşaflarınız için temiz ve sade bir kumaş seçin. Parlak ve sıcak renkler seçin. Yatak nevresimleriniz ve perdeleriniz için düz renkli kumaşlar küçük odanız için iyi sonuç verir. Göze hacimli ve ağır görünmesi için büyük desenlere ve koyu renklere sahip kumaş kullanmayın.

Daha fazla boş alana sahip olmak için okuma lambalarını duvara yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde başucu masasına ihtiyacınız olmaz. Diğer ışıkları da yatağınızın yakınındaki duvara yerleştirin. Odanızda daha rahatlatıcı bir ruh hali istiyorsanız, pimli ve gömme aydınlatma kullanın.
Küçük Yatak Odası Alanları

Enza home alessa yatak odası

Odanın nasıl iyi tutulacağını öğrenin, çünkü odanın büyük görünmesini sağlar. Dağınıklık sadece odanın kalabalık görünmesini sağlar. Etkili komodin alarak dergilerinizi, kitaplarınızı ve diğerlerini saklayın. Ayrıca depolama kutularını yatağınızın altına yerleştirip yatak eteği ile gizleyebilirsiniz. Temiz bir oda da küçük görünüyor.

Enza home alessa yatak odası

Yukarıda vermiş olduğumuz fikirler, küçük yatak odanızı tasarlamanıza gerçekten yardımcı olabilir, ancak hepsini takip etmeniz gerekmez. Yatak odanız için etkili olabileceğini düşünebileceğiniz başka yollar da olabilir. Sadece, önemli olan şeyin hafif bir atmosfer yaratmak için çok fazla yer sağlamak olduğunu unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com