Eski Ev Tadilat

Benim gibi eski bir evde yaşarsanız, yeniden şekillenmek her zaman bir zorluktur ve bir sürprizdir. Şu anda büyük bir mutfak modelinde yer alıyorum. Mutfağımız birçok mutfak gibi, daha iyi günler gördü. Evin içine yerleştirildi ve yılında inşa edildi ve eminim ki önceki sahiplerine de iyi hizmet etti.

ev yenileme tadilat,
ev yenileme maliyeti,
komple ev yenileme,
bauhaus ev yenileme,
anahtar teslim ev yenileme fiyatları
  • ev yenileme tadilat,
  • ev yenileme maliyeti,
  • komple ev yenileme,
  • bauhaus ev yenileme,
  • anahtar teslim ev yenileme fiyatları

Ancak, modern mutfaklar geniş ve açıktır. Bu mutfak, çağının çoğu mutfağı gibi, küçük bir kapalı. Duvarın bir kısmını sökerek, duvarlardan eski karoları sökerek ve tüm mutfağı yeni dolap ve cihazlarla güncelleyerek mutfağı açmaya karar verdik.

İlk sürprizimiz buzdolabını bulunduğumuz yerden çıkardığımızda oldu. Buzdolabı, mutfak tabanından yaklaşık 1 inç uzakta bir platform üzerine oturdu. Asla fazla düşünmedim ve her zaman böyle olduğunu varsaydık.

Buzdolabını hareket ettirip eski döşemeyi kaldırdığımda, neden olduğunu keşfettim. Lavabodaki tesisat, bodrumdaki bir tahliye borusuna bağlanmak için zeminden geçmedi. Ancak, zeminde ve buzdolabının altından geçti. Bu, yeni lavabo ve bulaşık makinesinin drenaj hattını hareket ettirmek için büyük bir mühendislik gerektiriyordu.

İki numaralı sürpriz, duvarlardaki seramik karo oldu. Seramik karo hiç seramik karo olmamasına neden oldu! Bir masonit destek tahtasına yapıştırılmış kalay karo idi. Destek panosunun kendisi sıva duvarlarına yapıştırılmış ve her sekiz ila 10 inç çivilenmiştir. Bu yüzden fayanslar sadece bir tornavida kullanarak çok kolay inerken, masonit destek tahtalarını sıvadan çıkarmak kabus gibiydi.

Alçı duvarlar çivilerdeki deliklerle dolu değil, duvarların her yerine büyük yapıştırıcı lekeleri sürülmüş. İlk başta zımparalamayı denedim. Bütün bunlar bir toz bulutu oluşturmaktı. İki saat boyunca toz bulutları oluşturduktan sonra sadece 2 x 2 ′ karelik bir alanı temizlemeyi başardım. Sadece kafalarını sallayan ve tutkalı duvardan çıkarmamda bana şans öneren birkaç müteahhitle konuştum. Biri yapıştırıcı temizleyici kullanmamı önerdi ama ben buradaki dumanı istemedim.

Bir başkası güçlü bir sıyırıcı önerdi, ancak bu yapıştırıcıyı kaldıracak kadar güçlü değildim. Sonunda biri bir ısı tabancası önerdi. Şüpheliydim Küçük bir ısı tabancası 60 yıllık sertliği ve tutkalı nasıl temizler? Sürprizim için, işe yaradı! Şimdi kolay işe yaramadı. Hala çok zor bir işti, ama yavaşça ve düzenli bir şekilde çalışarak bütün tutkal kalıntılarını yaklaşık dört gün içinde çıkarabildim.

Umarım benzer bir durumla karşılaşırsanız bu ipucu ve teknik size yardımcı olur. Yapıştırıcıyı duvardan çıkarmaya ilk başladığım şeyi biliyorum, asla bitmeyeceğini düşünerek cesaretimi kırdım. Ancak yavaş ve istikrarlı bir şekilde çalışarak her saat başı biraz çalışmayı başardım.

Sık sık ara verdim ve her birkaç saatte bir nefes almak için dışarı çıktım. Bunu yazın ortasında 90’larda olduğu zaman yapmamın bir faydası olmadı. Ancak azim ile bu görev kolayca yapılabilir. Ve eğer kendin yaparsan, müteahhide ödeyeceğin kadar parayı da aynı şeyi yapacaksın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com