Evde dikey güneşlikler nasıl temizlenir

Hiç dikey kör tarzınızı temizlemenin en iyi yolunun ne olduğunu merak ettiniz mi?

Dikey Pvc Perde
,
PVC dikey Perde mekanizması
,
Beyaz Pvc dikey perde
,
Dikey Zebra Perde Yorumları
,
Dikey Perde
,
Dikey Perde Mekanizması
,
Yikanabilir Dikey Perde
,
Pvc Dikey Perde Montajı
,

Çoğu evde dikey panjurların var olmasının bir nedeni vardır; yüksek trafik alanlarındaki dayanıklılıkları nedeniyle işlevseldir, harika görünürler ve büyük pencerelerde ve veranda kapılarında iyi çalışırlar. Bununla birlikte, bakım söz konusu olduğunda, çoğu insan malzemelere zarar vermeden yeterli bir iş yaptıklarından emin olmak için dikey güneşliklerin nasıl temizleneceğinden emin değildir.

Dikey perdelerin evde nasıl temizleneceğine karar verirken, düzenli bakım onların en iyi şekilde görünmelerini sağlayacaktır. Standart dikey panjurlar için aşağıdaki adım adım talimatlar (hücresel dikey panjurlar değil), dikey panjurlarınızdan toplam uzun ömür elde ederken evinizin her zaman muhteşem görünmeye bir adım daha yakın olmasını sağlayacaktır.

Temizliği ne sıklıkla yapmalısınız?

Genellikle, yıllık kapsamlı bir temizlik yeterlidir, ancak panjurlarınızın kullanımı ve konumu biraz daha yüksek trafikliyse, bu biraz daha düzenli olarak değişebilir ve gerekli olabilir. Bunu belirlemenin en kolay yolu, görünüşleri ile oldukça basittir. Dikey panjurlarınız biraz kirli görünmeye başlıyorsa veya temizlediğinizden bir yıl sonra, aşağıdaki adımları başlatma zamanı.

Bununla birlikte, dikey panjurlarınızı ne kadar sık ​​temizlerseniz, görevi tamamlamanız o kadar az zaman alır. Dikey jaluzileri nasıl temizleyeceğinizi ve özel kör tipiniz için hangi temizlik malzemelerinin en iyi olduğunu öğrendikten sonra, görevi her seferinde daha hızlı tamamlayabilirsiniz.

Dikey jaluzileri indirmeden nasıl temizlenir

İsterseniz dikey perdelerinizi temizlemek için çıkarabilirsiniz, ancak bu bir zorunluluk değildir ve istemezseniz önemli ölçüde zaman kazandıracaktır. Bunları kaldırmak istiyorsanız, yeterli alana sahip olduğunuzdan emin olmanız ve panjurlara zarar vermemeniz için oldukça dikkatli olmanız gerekir. Bunları bir temizlik için çıkarmanın en iyi sonuçları vermeyebileceğini unutmamak önemlidir.

Dikey jaluzileri nasıl hızlı bir şekilde temizleyeceğinizi öğrenmek istiyorsanız, şu adımları izleyin:

 1. ‘Gerektiği gibi’ yaklaşımla gidin ve perdeleri döşeme değnek aparatı ile vakumlayın
 2. Onlara hızlı bir toz verin
 3. Hala kirliyse, endişe duyduğunuz alanları temizlemek isteyeceksiniz

Toz alma ve yıkama söz konusu olduğunda, yöntem, panjurlarınızın vinil, PVC, plastik veya kumaş olmasına bağlı olacaktır

Dikey jaluzileri süpürmenin en iyi yolu

Dikey perdelerinizi vakumlamak söz konusu olduğunda, normal ev vakumunuza bir fırça veya kör temizleme aparatı ile ihtiyacınız olacaktır. Bir ucunda çıtaların demetlenmesini önlemek için güneşlikler kapalı (yan yana) ile yavaşça vakumlayın, sonra:

 1. Panjurların bir tarafa dolu olduğundan emin olun
 2. Çıtaları ayrı ayrı yukarıdan aşağıya vakumlayın
 3. Gerekirse geniş çıtaları yan yana hareket ettirin
 4. Perdeleri diğer tarafa çevirin ve tekrarlayın

Çıtayı yanlışlıkla kancalardan kaldırmamak için daima yukarıdan aşağıya vakum uyguladığınızdan emin olun. Körlerin üzerinden geçmek yerine kanatların uzunluğunu takip edin.

Mümkünse, panjurları tutacağı ve hasar riskini artıracağı için çok güçlü bir vakum kullanmaktan kaçının. Eki olmayan bir vakum kullanırsanız aynı şey olabilir.

Güneşlikler için en iyi yol nedir?

Dikey perdeleriniz ne tür bir malzemeden yapılmış olursa olsun, bazen vakumlama yeterli değildir. Bu, panjurları yıkamanız gerektiği anlamına gelmez! Vakumladıktan sonra, tüy tozu, kalan tozdan kurtulmanın harika bir yoludur. Aynı sonucu elde etmek için beyaz bir eldiven veya boya fırçası da kullanabilirsiniz.

Bununla birlikte, tüy silgisinin popüler yöntemini tercih ederseniz, aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Perdeleri tamamen kapatın (yan yana)
 2. Açık ve kapalı jaluziler (kanatçıkların dönmesi)
 3. Her seferinde bir pervane tozunu almak için yukarı ve aşağı vuruşlar kullanın
 4. Perdeleri ters çevirin ve tekrarlayın

Vinil, PVC veya plastik panjurların beyaz eldiven temizliği için:

 1. Panjurları kapatın (yan yana)
 2. Perdeleri tamamen açın (kanatların dönüşü)
 3. Beyaz bez eldivenleri giyin ve ellerinizi kanatların üzerinde dikkatlice kaydırın
 4. Bu etkisiz hale gelirse, eldivenlerin tozunu temizlediğinizden emin olun veya kullanımlar arasında yıkayın.

Temizlik için bir boya fırçası kullanmaya karar verirseniz, aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Perdeleri tamamen kapatın (yan yana)
 2. Açık ve kapalı (kanatların dönüşü)
 3. Panjurlara, tercihen plastiğe kıyasla doğal lifleri olan bir boya fırçasıyla bir mendil verin (geniş, yüksek kaliteli boya fırçası tercih edilir) Fırçayı periyodik olarak dokunun
 4. Ters güneşlikler ve tekrar

Profesyonel ipucu: Bezleri veya bezlerin aksine tozu çeken, etkili bir şekilde temizlenmeyecek yüksek kaliteli bir tüy silgi kullanın.

Dikey jaluzileri yıkamanın en iyi yolu nedir?

Yıkama gerektiren vinil, PVC, plastik ve boyalı ahşap jaluziler için önce ihtiyacınız olacak:

 • Yüksek kaliteli süngerler
 • Hafif bir temizleyici
 • Biraz temiz havlu
 • Bir kova su
 • Mikrofiber bez (isteğe bağlı)

Tüm bunlara sahip olduğunuzda, şu adımları izleyin:

 1. Temizlik sırasında rüzgar ve tozu önlemek için tüm pencereleri ve kapıları kapatın
 2. Damlaları toplamak için temiz havluları kanatların altına yerleştirin
 3. Süngerleri yumuşak bir sabun ve ılık su çözeltisiyle ıslatın (sıcak sudan kaçının)
 4. Sadece bir sünger kullanıyorsanız, körlüğün bir tarafını tek seferde yıkayın, her iki tarafı aynı anda yıkamak için iki tane kullanın
 5. Süngerdeki fazla suyu sıkın
 6. Süngeri yavaşça sıkın ve körlüğü yavaşça aşağı kaydırın

Toz birikmesini önlemek için süngeri aralıklı olarak temizleyerek bölümlerde tek bir pervaneyi silebilirsiniz. Su lekelerinden kaçınmak istiyorsanız, sonunda hafif bir kurutma geçişi yapmak için neredeyse kuru bir sünger kullanın. Panjurları mikrofiber bir bezle de kurutabilirsiniz. Kirli bir süngerle yıkamaktan kaçınmak için gerektiğinde su kovasını yenilediğinizden emin olun.

Bir kez daha, bu işlem sırasında, klipslerinden çekilmelerini veya panjurlara zarar vermemek için kanatlar üzerinde minimum basınç kullanmak iyi bir fikirdir. Perdelerin üzerinde sünger parçacıkları bırakmamak için her zaman kaliteli sünger kullandığınızdan ve başlamadan öncekinden daha kirlendiğinden emin olun! Her zaman aşındırıcı sabun kullanmaktan kaçının ve isterseniz, pervaneler kuru iken, statik birikimi azaltmak için bir kurutma kağıdı ile silebilirsiniz.Profesyonel ipucu: Limon yağı veya ahşap koruyucu, ahşap jaluzileri lekeli bir yüzeyle korumanın harika bir yoludur.

Kumaş dikey jaluzi nasıl temizlenir

Dikey kör ve ekleriniz kumaştan yapılmışsa, sürdürebilmeniz ve mümkün olduğunca uzun süre harika görünmesini sağlamak için temizlemede bazı ince ayarlara ihtiyacınız olacaktır.

Kumaş dikey panjurları leke temizleme söz konusu olduğunda, söz konusu alanı hafif bir temizleme çözeltisiyle temizleyin. İlk önce herhangi bir hasara neden olmadığından emin olmak için çözümü göze çarpmayan bir alanda test etseniz iyi olur. Buradan yumuşak bir bez veya sünger kullanın ve lekeyi iyice kurumaya bırakın. Malzemeye zarar vermemek için bunu yaparken çok dikkatli olun.

Toz alma veya leke temizleme dışında daha derinlemesine bir temizlik yapmanız gerekiyorsa, birçok ürün serisinde önemli ölçüde değişiklik göstereceğinden, kör üreticinin temizleme talimatlarına bakın. Birçok insan daldırma, ısı veya kimyasallar ile panjurlarını yıkama hatasını yapar, bu da bazı panjurlara zarar verebilir, ancak diğerleri için harika olabilir.

Bununla birlikte, bu daha agresif yöntemlerin yalnızca üreticinin genel talimatları izin verdiği takdirde kullanılması gerektiğini unutmayın. Çoğu üretici, herhangi bir kumaş perdeyi kurutucuya koymamanızı şiddetle tavsiye edecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Dikey jaluzileri makinede yıkayabilir misiniz?

Yapabilirsin; ancak, perdeleri makineye koymadan önce bir yastık kılıfına koymanız en iyisi olacaktır. Ayrıca, bir makinede yıkamanın güvenli olup olmadığını görmek için her zaman etiketi kontrol etmelisiniz.

Dikey jaluzileri makinede nasıl yıkarsınız?

Dikey perdelerinizi bir makinede yıkamak için, önce perdeleri kancalarından çıkarmalı ve şu adımları takip etmelisiniz:

 1. Panjurları ikiye katlayın
 2. Büyük bir yastık kılıfının içine yerleştirin
 3. Kapat onu
 4. Çamaşır makinesinin içine yerleştirin
 5. Deterjan ekleyin ve yumuşak bir döngüde çalıştırın

Perdeleri temizlemenin en kolay yolu nedir?

Bu, sahip olduğunuz panjur türüne bağlıdır; bununla birlikte, çoğu panjur için iyi bir vakum ve tozu izleyen ıslak bir sünger yöntemi uygundur. Temiz ne kadar düzenli olursa, her temizlik o kadar kolay olur!

Dikey perdeleriniz için biraz yardıma mı ihtiyacınız var?

Biraz zaman fakirseniz ve dikey panjurlarınızı temizlemek için yapılacaklar yapılacaklar listesine giriyorsa, biraz yardım alın! Kör temizliğe yardımcı olabilecek , körlerinizin en iyi şekilde görünmesini sağlarken zamandan tasarruf edebileceğiniz birçok insan var .

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219