Eviniz için dış ev fikirleri

Bu sınırlı ve az kullanılan dış alanı dönüştürme zamanı. Mülkünüzün en çok unutulan alanını canlandırmanın yolları için ev fikirlerimizi inceleyin.

Yan bahçenizden en iyi şekilde yararlanıyor musunuz? Genellikle küçük, dardır ve genellikle kullanılabilir bir alana dönüşmek zordur. Ancak, onu çekici bir şeye dönüştürememeniz ve mülkünüz için ev fikirlerinin bazı akıllıca yanlarıyla daha kullanışlı (ve değerli) dış mekan oluşturmamanız için hiçbir neden yok.

Dış cephe Dekorasyon FİKİRLERİ
,
Bina dış cephe Dekorasyonu
,
Ev dış cephe dekorasyon
,
Dış cephe Dekorasyonu
,
Bina Dış cephe Dekorasyon
,
Köy evi dış Dekorasyon
,
Müstakil ev dış cephe örnekleri
,
Müstakil ev dış cephe dekorasyon
,

İster sadece genel görünümünü iyileştirin, böylece konuklar onu bir yürüyüş yolu olarak kullanmaktan gurur duyacak, ister gerçekten vakit geçirmek isteyeceğiniz zel, mini bir sığınağa dönüştürün. Kesinlikle gerek yok. bu alanı boşa harcamak.

Evinizin yan tarafını güzelleştirmenin pek çok kolay yolu var – bu yüzden size tam bir makyaj yapmak için ilham verecek 35 yan ev fikrine bir göz atalım.

1. Yolu gösterin

Yapılması gereken en bariz şeylerden biri, evin içinden geçmeye gerek kalmadan bahçenizin ön ve arka kısımları arasında seyahat etmeyi sağlamak olan, yan bahçe alanının ana işlevini gerçekten vurgulayan iyi düzenlenmiş bir yol oluşturmaktır.

Yolunuzu görsel olarak yol gösterecek, ancak daha fazla görsel ilgi için asimetrik, dolambaçlı bir yol yapmaktan çekinmeyin. Ve bu seksek benzeri kaldırım taşlarını çevreleyen karma ekim ne kadar muhteşem?

2. Düzenli ama ilginç hale getirin

Belki düzgün, düzenli bir yolu tercih edersiniz? Öyle olsa bile, alanın düz, sıkıcı bir dikdörtgen olması gerekmez. Asimetri ekleyerek düz bir yolu daha ilginç hale getirin. Örneğin bir tarafta bir sıra güzel çit ve diğer tarafta çıplak bir ev duvarı.

Yan bahçeniz için doğru türde çitle ilgili yardım için, neden bir çit dikim uzmanıyla konuşmuyorsunuz !

3. Sınırları bulanıklaştırın

Yan bahçe alanınıza ne ekeceğinize karar verirken, stilin sürekliliği için ön ve arka bahçenizde kullandığınız bitkilerden bazılarını kullanın ve hepsini güzelce birbirine bağlayın. Bu, özellikle arka bahçeyi ev alanının yanından görebiliyorsan önemlidir. Aşağıda, sınırların tanımlanmadığı ve ekimle örtüldüğü, çok daha büyük bir arka bahçe yanılsaması veren, yerli ve yerli bitkilerin kullanıldığı, kırsal, kıyıdaki bir evin ödüllü bir peyzajı bulunmaktadır.

4. Bir hedef oluşturun

Ev alanınızın sadece A noktasından B noktasına gitmenin bir yolu olması yerine, alanı kendi içinde rahatlatıcı bir yer yaratmak için neden kullanmayasınız? Rahat dış mekan mobilyalarının veya birkaç pufun eklenmesi, alanı tamamen dönüştürebilir, böylece kaçmanız için küçük bir köşe haline gelebilir.

Elbette, ne kadar alanla oynamak zorunda olduğunuza bağlı. Ancak bu evden de görebileceğiniz gibi, dünyanın en büyük alanı olmak zorunda değil – sadece diğer dekoratif unsurları asgari düzeyde tutmaya çalışın ki fazla dağınıklık hissetmesin.

5. Dramatik finişer ekleyin

Seçtiğiniz finişer türü, bitki seçiminiz kadar görsel ilgi ve drama yaratmak için bir fırsattır. Popüler bir seçim, tipik olarak bluestone, kumtaşı veya kuvarsla gelen “çılgın finişerler”, yani kaldırım taşı finişerlerdir. Bu çılgın şekilli taşlar bir alanı gerçekten canlandırıyor ve özellikle bunun gibi birçok doğrusal yapıya sahip çağdaş bir evi tamamlıyor.

Kaldırımın gitmenin yolu olduğunu düşünüyorsanız , bahçeniz için daha fazla kaldırım fikri için buraya bakın .

6. Ev fikirleriniz konusunda yaratıcı olun

Yukarıda ne söylediğimi biliyorum, ama aslında yan bahçenizin ve ön ya da arka bahçenizin tarzıyla tamamen uyumlu olmak zorunda değilsiniz – bu kuralı çiğnemek sorun değil! Lütfen seçtiğiniz ev bahçesinin temalı bir tarafı ile kendinizi lütfen. Tropik bahçeleri seviyor musunuz? Arka bahçeniz tatil köyü tarzında olmasa bile neden evinizin yan tarafını tropikal bitkiler ve ahşap zemin kaplamalarıyla şekillendirmiyorsunuz? Yine de bunu yaparsanız, iki bahçe alanı arasında örneğin bir çit veya çalılarla görsel bir bariyer oluşturmak iyi bir fikirdir.

7. Palm Springs mükemmelliği

Kaliforniya’daki Old Las Palmas’taki Millionaires ‘Row’daki bu kapılı mülk, Palm Springs çöl tarzı estetiği seviyorsanız tüm ilhamı sunuyor. Beyaz badanalı bir duvarın kenarındaki beyaz kayaların arasına yerleştirilmiş fıçı ve sütunlu kaktüslerin düzgün ve az bakım gerektiren ekimi, ikonik minimalist, rahat bir zarafet sunar – evde bolca vay faktörüyle yeniden yaratmak için basit bir görünüm.

8. Japon stilini çizin

Sanırım Marie Kondo bu yan bahçedeydi – bu benim için kesinlikle neşe uyandırıyor! Bu modern Japon evi, ferahlık ve hafifliğe odaklanma, görsel denge duygusu, sofistike sadelik sevgisi ve beyaz ve aydınlatmanın keskin kullanımı dahil olmak üzere Japon dekorasyon stilinin bazı ayırt edici özelliklerini taşıyor.

Ayrıca, bir “pist” etkisinden kaçınmak için evinizin kenarındaki dar ağaçların nasıl kullanılacağını mükemmel bir şekilde gösterir. Ağacın sıska, sütunlu çeşitlerinin dikilmesi, gözü yukarı çekerek, uzayan alana yükseklik katar ve çok daha büyük görünmesini sağlar.

9. Yerlileri kucaklayın

Diğer flora türlerine göre tipik olarak çok daha az bakım gerektirdikleri için yerel bitkileri kullanmak harika bir fikirdir. Ayrıca gümüşi griler, maviler, yeşiller ve kahverengilerden oluşan muhteşem bir renk paleti ile rahat bir sahil estetiği sunarlar.

Burada, ezilmiş ayrışmış granit yolu kıyıya lezzet katarken, komşunun okaliptüs güzel bir fon görevi görüyor. Bu yan yol alanı, bahçe yataklarının kavisli bir istinat duvarının arkasına yerleştirildiği arka bahçeye çıkar .

10. Bir gizlilik ekranı geliştirin

Evinizin yanında bir mahremiyet ekranı olarak iyi çalışan popüler bir malzeme, uzun, hızlı büyüyen ve bakımı kolay, invazif olmayan kümelenmiş bir bambudur. Sınır çizginiz boyunca mahremiyet yaratmanın yanı sıra, aynı zamanda bir ses bariyeri ve bir rüzgar siperi görevi görür.

Evin kendi tarafınız için Goldstripe gibi dar, dik bir bambu seçin. Burada, evin beyaz duvarlarıyla sağlam bir kontrast oluşturuyor. Ve beton kaptaki solmuş ahşap kaldırım ve muz yaprağı bitkisi ile birlikte ciddi tropikal hisler yayar.

Bu gizlilik çit fikirleriyle arka bahçeniz için daha fazla mahremiyet ekleyin .

11. Rüya gibi cam tuğlalar

İşte yan yolunuza yerleştirmek için geleneksel eleme malzemelerine alternatif olarak işe yarayabilecek biraz farklı bir şey: şık, modern ‘buzlu baklava’ cam tuğlalar. Bu opak cam bloklardan oluşan bir duvar, hem mahremiyet hem de nefis bir şekilde ruhani filtrelenmiş ışığın yanı sıra güneş gökyüzünde hareket ettikçe değişecek güzel gölge desenleri yaratır. Bu malzemenin görünüşüne aşığım – bunun hakkında ne düşünüyorsunuz?

12. Doku ve ışıkla oynayın

Bu modern Brezilya evi, ışığı manipüle etmek için şakacı bir şekilde ahşap ekranlar kullanan ev tasarımının deneysel yönünün bir başka örneğidir. Delikli ahşaptan benekli ışık ve gölgenin neden olduğu görsel heyecan ve ferahlık olmasaydı, geçit klostrofobik bir tünel gibi olabilirdi.

Evinizin kendi tarafında bitki örtüsünden vazgeçmeye karar verirseniz, bunun gibi farklı yüzeyler, malzemeler, renkler ve dokular kullanarak işleri gerçekten ilgi çekici kılabilirsiniz.

13. Katmanlayın

Bu muhteşem yan yol gibi dinamik çiçek, çalı ve ağaç dikimi ile canlandırılmış düz duvarlar. Dokuların, formların ve renklerin çeşitliliği göze çok hoş geliyor. Bu ağaç, peyzaj tasarımcılarının ömrü boyunca maksimum 6 × 4 fit büyüyeceğini ve kolayca budanabileceğini söylediği Nachez çeşidinden bir Lagerstroemia indica’dır. Burada kullanılan devasa basamak taşlarını seviyorum!

14. Basamaklı bitkiler bir çitin altına

İşte, dolambaçlı bir yolda çılgın finişerler ve mevsim boyunca renk değiştirmek için özel olarak seçilmiş bir dizi bitki içeren ev tasarımının güzel dokulu bir tarafı. Çitin aşağısında yeşil bir şelale oluşturan basamaklı bitkileri seviyorum! Bunun gibi bir yan bahçe muhtemelen biraz bahçe bakımına ihtiyaç duyacaktır .

15. Sıcaklık için kereste ekleyin

Meşe pencere çerçevelerini ve sürgülü kapı çerçevelerini tamamlarken, evin her yerinde kullanılan blackbutt döşemeye sorunsuz bir şekilde bağlanan evin bu blackbutt ahşap tarafını seviyorum. Beyaz sıva duvarları narin tırmanma sarmaşıklarıyla süslenirken, yemyeşil yapraklar da duvarların üstüne dökülerek komşu evlerden mahremiyet yaratıyor.

16. Dikey gidin

Alanınız o kadar darsa, ağaçları bir yana bir dizi dar çalılık için bile yeriniz yoksa, düz ev duvarlarına karşı çok ihtiyaç duyulan yeşilliği sağlamak için duvarlarınızı sürünecek tırmanma sarmaşıkları dikin. Popüler bir seçim yıldız yasemindir, ancak başka birçok seçenek de vardır – eviniz için mükemmel ekim paletini tasarlamak için neden bir bahçe ekimi uzmanı tutmuyorsunuz?

17. Ambiyansı içinize çekin

Küçük bir masa ve sandalyeler kurarak ve bir dizi ışıkla bir sihir dokunuşu ekleyerek evinizin yan tarafını dünyadan kaçabileceğiniz rahatlatıcı ve özel bir cennete dönüştürün. Burası hafta sonu gazetelerini okumak, biraz günlük tutmak veya arkadaşlarla bir fincan kahvenin tadını çıkarmak için mükemmel bir yer olmaz mıydı?

18. Saksılarla süsleyin

Evinizin yan tarafında sadece dar bir şerit varsa, daha az yer kaplayacakları ve bakımı ve düzenli tutmaları çok daha kolay olacağı için, zemin seviyesindeki yataklardan ziyade, saksılarda bitkiler veya yükseltilmiş bahçe yatakları bulunan bahçe. Yan bahçeler, kafesler ve kemerler dahil, yerden tasarruf sağlayan dikey bahçe yapıları için de mükemmeldir.

Birinin yan yol bahçe tasarımınızda size yardımcı olması için, neden ekici kutuları konusunda uzmanlaşmış bir yerelle konuşmuyorsunuz veya tam olarak hazır değilseniz, bu ekici kutuları kılavuzuna göz atın .

19. Bir yan bahçede sebze bahçesi yetiştirin

Evinizin yanında, yoldan çıkacakları ama yine de bakım ve hasat için ulaşılması kolay olan yiyecekleri yetiştirerek eğlenebilirsiniz. Sadece alanınızın günde en az sekiz saat güneş ışığı aldığından emin olun ve herhangi bir sorun yaşamadan bitki, meyve ve sebze seçiminizi yetiştirebileceksiniz. Bu mini seralar ne kadar sevimli? Salatalık, çarkıfelek gibi üzüm yetiştirmek veya çitinizi veya bir kafes üzerinde fasulye yetiştirmek, evin dar kenarı için başka bir çözümdür.

Kışlık sebze bahçeleriyle ilgili bu kullanışlı kılavuzu gözden geçirdiğinizden emin olun ve ayrıca eviniz için bu sebze bahçesi , yükseltilmiş bahçe yatakları ve bitki bahçesi fikirlerine bakın.

20. Bir gölgelik oluşturun

Bu biraz peyzaj hilesi: Sıkıştırılmış bir alandan daha açık bir alana doğru yürümenin drama ve gizem yarattığı biliniyor. Bu nedenle, bir yürüyüş yolunda sarkacak ve tünel etkisi yaratacak uzun, yapraklı bitkiler yetiştirmek, bu ilgi duygusunu yaratmanın harika bir yoludur. Sadece bu da değil, gölgelikler de gölge yaratır; bu, evinizin yan tarafı çok fazla güneş ışığı alırsa harikadır. Kaldırım taşlarının her iki tarafında çakıl taşlarının üzerinde sığ su ile dizildiği bu nazikçe örtülü yan yol ne kadar sakin?

21. Kontrast kullanın

Bu tek renkli görünüm, birçok paralel çizgi gibi görsel olarak çok çekici olan yüksek kontrastlıdır. Düz beyaz ve siyah duvarlar, düzgün patikayı çevreleyen bitkiler için mükemmel bir zemin sağlar. Eskrim, faydaları sayesinde burada oldukça popüler hale gelen bir teknik olan shou sugi ban’dır (Japon kömürleşmiş odun):

 • Çevre dostu
 • Düşük bakım
 • Dayanıklı
 • Alev geciktirici
 • Doğal olarak böceklere dayanıklı
 • Nem hasarına dayanıklı
 • Ve elbette benzersiz, cesur bir görsel stil

22. Yukarıya drama ekleyin

Bir evin yan tarafına bağlanan çardaklar ve pergolalar gibi baş üstü mimari, gözü yukarı çekmeye ve küçük ve dar bir alanın daha büyük görünmesine yardımcı olur. Ayrıca, daha önce bahsettiğim, drama yaratan sıkıştırılmış bir alanda hareket etme hissini yaratmaya da yardımcı oluyorlar. Ve tabii ki, sizi yeşilliklerle sarmak ve esintide büyüleyici bir ışık oyunu ve dinamik hareket yaratmak için asmalar ve diğer tırmanma bitkileriyle bir çardak veya çardak dikebilirsiniz.

Kapak eklemekten bahsetmişken, işte favori pergola tasarımlarımız.

23. Kuru bir dere yatağı oluşturun

Nehir kayaları ile çevre düzenlemesi, ev tasarımının doğal bir yanını elde etmenin popüler bir yoludur ve kayalardan veya çakıl taşlarından bir yol oluşturmanın faydalarından biri, yağmur suyunu evinizin yanından dışarıya zorlayabilmesi ve havuzlanmayı önlemesidir. Bu kuru dere yatağının tek renkli estetiğini, renk patlamaları olarak hizmet eden küçük çalılarla parçalanmış, seviyorum.

Kuru bir dere yatağının bir kısmını kum ilavesiyle bir Zen kaya bahçesine dönüştürebilir ve biraz meditatif tırmıklamanın tadını çıkarabilir, çekici dalgacıklar veya üst üste binen daireler oluşturabilir ve Buda-doğanızla bir arada mutlu hissedebilirsiniz.

24. Yukarı ışıklarla atmosfer ekleyin

Muhteşem peyzaj aydınlatması için pek çok seçenek var ve bunlardan biri, ev bahçenizin belirli özelliklerini aydınlatmak için zemin seviyesinde yukarı ışıkların yerleştirilmesidir. Burada, güzelliklerini vurgulamak ve geceleri yol boyunca insanlara rehberlik etmek için bu beyaz huş ağaçlarının her birinin dibine olduğu kadar yan yola da yukarı ışıklar yerleştirildi. Güneş enerjisi veya düşük voltajlı ışıklar en iyisidir, ancak ev tasarımınız için ideal aydınlatma çözümünü elde etmek için bir peyzaj aydınlatma uzmanıyla konuşun .

25. Evcil hayvan dostu yapın

Evcil hayvanınız varsa, evcil hayvanlarınız için güvenli olan ve aynı zamanda çirkin, yamalı yıpranmış çimen ve çiğnenmiş çiçeklerle bitmeden ağır pençe trafiğine dayanabilecek bir ev alanı oluşturmak isteyeceksiniz. İnceleyebileceğiniz çeşitli ipuçları ve püf noktaları vardır, örneğin:

 • Tüylerinizi harekete geçirecek katmanlar ve boyutlarla, köpeklerin takip etmekten zevk aldığı dolambaçlı yollar yapmak için sert peyzajı kullanın;
 • Yüksek trafikli alanlarda tuğla döşeme veya çakıl ekleyin
 • Toksik olmayan ve idrara çıkmaya dayanabilen dayanıklı, evcil hayvan dostu bitkiler (bunu iyi yapan bol miktarda çiçekli odunsu çalılar vardır);
 • Pençelere zarar vermeyecek yumuşak malç kullanın.

26. Evcil hayvan geçirmez

Ev alanınızın kendi tarafını evcil hayvan dostu yapmaya ve faaliyetlerine dayanmaya karar vermedikçe, muhtemelen evcil hayvanlarınız tarafından üstlenilmesini, kazılmasını ve genellikle çamurlu bir ortalığa dönüşmesini istemezsiniz. Bu durumda, arka bahçenin filtrelenmiş bir görüntüsüne izin veren bu ahşap gibi, muhteşem bir kapının arkasındaki hayvanları koruyun.

27. Bir yan sunucu açın

İç / dış yaşam alanları, evinizin içi ve dışı arasında bir geçiş oluşturmanın popüler bir yoludur ve bir yan sunucu açmak, açık havada yemek seçeneklerinizi artırır. Standart bir yan pencereyi bunun gibi tamamen açılan bir pencereye dönüştürmek, oturma için yeterli alan olması ve davet etmek için yeterli güneş ışığı alması koşuluyla, evin yan tarafını tamamen ek bir eğlence alanına dönüştürebilir. Biraz bar taburesi ekleyin ve ılık bir yaz gecesinin tadını çıkarmak için mükemmel bir yeriniz olsun.

28. Bir oyun alanına çevirin

Evinizin yanında yeterince yeriniz varsa ve ön ve arka bahçelerinizin çocukların oyun alanı karmaşası tarafından görsel olarak saldırıya uğramasını önlemek istiyorsanız bu harika bir fikirdir! Burada, ev sahipleri güvenli bir şekilde çevrelenmiş ve sokak manzarasından uzak tutulmuş şık, küçük bir oyun alanı oluşturmak için yerel bir hırdavatçıdan beton sınır duvarına bir bölme ve bazı tutamaklar ekledi.

29. Bahçe depolaması için yer açın

Bir kulübeniz yoksa, evin dar kenarı, küçük bir bahçıvanın saklama dolabını göze çarpmadan saklamak için mükemmel bir yerdir. Saksı yapmak için uzun, dar bir tezgah ekleyin ve arka bahçe tasarımınızdan ödün vermeyen güzel, özel bir çocuk odası alanına sahip olacaksınız.

30. Eşsiz oturma yeri ekleyin

Evinizin yan tarafı biraz sıkıcıysa ancak hoş miktarda güneş alırsa, sokağın koşuşturmasından veya arka bahçenin yoğunluğundan uzakta, sakin bir tefekkür için bir yer oluşturmak için çeşitli ilginç tabureler ve sandalyeler ekleyin. işgalcilere.

Buradaki shou sugi yasağını (Japon kömürleşmiş ahşap) giydirmeyi seviyorum, ancak daha koyu renkli duvarların ve çitlerin güneş ışığını emeceğini ve mekanın ışıltılı ısısını artıracağını unutmayın – bu nedenle, daha serin bir bölgede yaşıyorsanız en uygun seçenek olabilir.

31. Tezgah ve ekici kombinasyonlarını seçin

Çalışmak için yalnızca uzun dar bir ev alanınız olduğunda, bir taşla iki kuş öldürün ve aşağıdaki gibi birleşik ekici / tezgah tasarımları kurun. Bunlar, her şeyin düzgün bir şekilde duvara veya çite bitişik olmasını sağlar ve hem insanlar hem de bitkiler için son derece işlevsel olurken hoş bir simetri sağlar!

32. Bir tur havuzu veya hendek ekleyin

Başlangıçta bunun bir tur havuzu olduğunu düşünmüştüm ama aslında bu evin dışında küçük bir hendek gibi görünüyor – sadece bunda bacaklarınızı sallayabilirsiniz! Her iki durumda da, evinizin yan tarafına bir su özelliği eklemek, huzuru ve yaz titreşimini arttırmanın harika bir yoludur ve bir arka bahçe havuzuna koymaktan çok daha az maliyetlidir.

Yine de yeriniz varsa, devam edin ve alanın işlevselliğini (ve evinizin değerini) artırmak için bir tur havuzu ekleyin. Kayaları ve yan taraftaki ekimi seviyorum – agav ve aloe gibi sulu meyveler ona çöl vahası hissini daha da fazla veriyor.

33. Dalın

Bu yüzden bunu “rüya görüyorum” kategorisinde dosyalıyorum çünkü kesinlikle evimin yanında bu kadar yer yok! Ancak ilham almak için mimar Olle Lundberg’in Kaliforniya sekoya kabinini yenemezsiniz. 80 yıllık bakir kızıl ağaçtan yapılmış eski bir hayvancılık sulama tankı olan bir dalma havuzu da dahil olmak üzere, evin tamamı kurtarılmış ve geri kazanılmış malzemelerden yapılmıştır.

25 fit çapında ve 14 fit derinliğinde ve Lundberg buna “harika bir kara delik, özellikle dolunayda” diyor. Daha küçük havuza bir referans bulamadım, ancak diğer resimlerden biraz sıcak küvet gibi görünüyor.

34. Açık hava duşu ekleyin

Evinizin yan tarafı, çok az yer kapladıkları ve yine de yüzdükten veya spor yaparken kirlendikten sonra yıkanmak için pratik bir yol sağladığından açık hava duşu kurmak için idealdir ya da sadece doğada bir duş keyfi yapmanızı sağlar. Bunlar kolay bir DIY’dir ve özellikle muhteşem vintage tarzı armatürler tedarik ederseniz estetik açıdan çok hoş olabilirler. Bu gümüş renkli dış mekan duşunun siyah kaplama, ezilmiş granit ve organik dekor unsurlarına karşı görünümünü seviyorum.

35. İlginç bir dış mekan odası oluşturun

Son olarak, Vietnam’daki Ho Chi Minh Şehrindeki bu ev, evin yan duvarı boyunca harika bir şekilde parlak ve havadar bir avlu oluşturarak, tipik olarak bu kadar yüksek yoğunluklu şehirlerde bulunan uzun, karanlık, klostrofobik tüp evler geleneğine meydan okuyor.

Pergola çatısının benekli ışığın süzülmesine ve desenler oluşturmasına izin verme şeklini ve ağacın konuta nasıl inşa edildiğini seviyorum. Bu sade, grafik estetik bana gerçekten hitap ediyor ve ev sahiplerinin bu alanda zaman geçirdiklerinde, dünyaları kaotik şehir çevrelerinden uzağa taşıdıklarını hayal edebiliyorum.

Oynatmaya basmaya hazır olduğunuzda, başlamak iyi bir fikirdir. , alanın genel bir ve ardından mümkünse, devam etmeden ve Kendin Yapmadan hemen önce bahçe tasarımını elde etmenizi sağlamak için bir uzmanın uzmanlığını almak .

Ve bu, az kullanılan ve çoğu zaman ihmal edilen alandan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi gösteren, ev fikirleri seçimimin bir parçası. Aşağıdaki yorumlar bölümünde, neden bu yan bahçe fikirlerinden hangisinin sokağınızda olduğunu bilmeme izin vermiyorsunuz ya da evinizin yan tarafında ilginç bir şey yaptıysanız – girdinizi duymak isterim!

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219