Eviniz için Duvar Rafı Tasarım Modelleri

Bazen, depolama alanı olmasa bile bir şeyler satın almaya cazip gelebiliriz.vivense duvar rafı  Nadiren kullanılmayan eşyalar orijinal yerine yerleştirilmez. Bu eşyalar daha sonra odanın bir masasına veya köşesine istiflenerek evin parçalanması sağlanır. Altını çizmek için minimalist bir duvar rafı kurmayı düşünelim. İşte uygulayabileceğiniz bazı minimalist vivense duvar rafı fikirleri!

vivense duvar rafı

Altıgen duvar raflarının minimalist tasarımı

Benzersiz bir minimalist vivense duvar rafı ilhamı mı arıyorsunuz? Bu tasarımı deneyebilirsiniz. Evin iç kısmında nadiren bulunan altıgen şekil veya petek, farklı görünmeyi sevenler için uygun hale getirir.

evidea mutfak duvar rafları

Eşyaları depolamanın yanı sıra, bu minimalist altıgen vivense duvar rafı modeli odanın köşesinde bir galeri olarak da kullanılabilir.

Orantılı olarak düzenlenirse, bu vivense duvar rafı evinizdeki kendi işiniz olabilir. Ancak, aksine, düzenlemede yanlışsa, altıgen şekil odanın köşesini gerçekte olduğundan daha dolgun gösterecektir. Bu minimalist altıgen duvar rafının köşenin her iki tarafına da yayıldığından emin olun.

raf evidea

Minimalist dikey duvar rafları güvenli bir seçimdir

Dikey vivense duvar raflarının montajı, odanın odanın köşesinde de dahil olmak üzere gerçek olandan daha yüksek görünmesini sağlamak için en yaygın kullanılan numaradır. Minimalist dikey duvar rafından daha yüksek bir odanın yanılsaması, orada bir şeyler için bir depolama alanı olmasına rağmen köşeyi sağlam ve havasız olmaktan çok uzak tutacaktır.

Yerleşik raflar oluşturun

İçeride öne çıkan yerleşik vivense raflar veya duvar rafları, odayı köşeye sıkıştırmayı deneyebileceğiniz seçeneklerden biridir. Bu minimalist duvar rafı modeli, odanın dar bir köşesinde bir sorun yaşamanıza yardımcı olacaktır. Tasarım, iç dekorasyonla harmanlanabilir, böylece daha uyumlu bir minimalist görünüm yaratır.

malzeme raf modelleri

Bu minimalist tip gömme duvar rafı, odanızın köşesini daha düzenli ve düzenli hale getirebilir, çünkü ihtiyaçlarınıza göre inşa edilebilir. Çok fazla öğeniz yoksa, küçük bir duvar rafı yapabilir veya tam tersi yapabilirsiniz. Yapılmış vivense duvar rafları yeterince büyük olsa bile, odanın boyutları aynı kalacaktır çünkü ek alan kaplamamaktadır.

Merdiven modeliyle minimalist bir duvar rafı oluşturun

Odanın genel tasarımını değiştirmeden minimalist bir duvar rafı ile dağınık bir oda köşesini alt etmenin birçok yolu vardır. Bunlardan biri, şu anda iç tasarım dünyasında bir trend olan merdiven duvar rafıdır.

duvar rafı evidea

Oturma odasında, bu duvar rafı modern veya rustik eski bir dokunuş verir. Kısacası, bu vivense duvar rafını takarsanız oda tasarım konseptini değiştirme konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

kitaplık raf evidea

Duvar rafları, kitaplar, süslemeler, kişisel koleksiyonlar ve diğer küçük nesneler için basit ve yaratıcı bir depolama çözümüdür. Özellikle pratiktirler, çünkü küçük bir boş alanın olduğu herhangi bir yere yerleştirilebilirler ve bu da boş zemin alanı olmayan alanları içerir. Onlar hakkında başka bir ilginç şey, tüm şekil ve boyutlarda gelmeleri ve bazılarının gerçekten yaratıcı ve eğlenceli tasarımlara sahip olmalarıdır. Bu örneklere bir göz atın.

ferforje raf evidea

  1. Duvar rafları.

Duvara monte edilmiş bir vivense raf düşündüğümüzde, neredeyse her zaman düz bir tahta, metal veya başka bir malzeme parçası tasavvur ediyoruz. Ancak bu, bir rafın alabileceği tek şekil değildir. Örneğin, bu bir dizi çok yaratıcı depolama çözümü. Birkaç boyutta gelen silindirik şekilli raflardır ve thay istediğiniz gibi kombine edilebilir. Bunları küçük nesneleri saklamak için kullanabilirsiniz.

  1. Bir kitap kitaplığı.

Bu kelimenin tam anlamıyla bir kitap vivense rafı. Bir raf için çok dahice bir fikir ve büyüleyici bir vintage görünüme sahip. Bu raflar açıklama parçaları olarak harika. Aslında, bir sanat eseri olarak düşünülebilirler. Raflara dönüştürülmüş eski kitaplar ve diğer kitapları saklamak için kullanılabilirler. Bu amaç için daha uygun ne olabilir?

3.

evidea dekoratif raf

Bu aslında belirleme terimini yazan bir vivense duvar rafıdır. Katlanabilir veya ters çevrilebilir ve delikli metal bir parça halinde gelir. Siyah beyaz yapılır ve reklam nesneleri kelimeleri kullanır. 2d kesim harflere sahiptir ve paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Harfler, gerçek rafı oluşturmak için alttaki delikler boyunca bükülür.

4.

evidea duvar kitaplık

Raflar her pratik ve işlevsel olsa da, düşündüğünüzde, kitaplarınızı veya diğer nesnelerinizi saklamak için sağlam, kompakt bir yüzeye bile ihtiyacınız yoktur. Tasarlanan Giulio Parini’nin bize gösterdiği gibi, bunun için birkaç iplik yeterlidir. Bu fikri denedi ve sadece birkaç demir çubuk ve konektörden oluşan bu minimalist sistemi yarattı.

paletten duvar rafı

  1. Köşeler için bükülmüş duvar sistemi.

Raf teorik olarak herhangi bir yere yerleştirilebilse de, yine de başka bir şey kullanamayacağınız köşede en kullanışlıdır. Kitapları ve her türlü nesneyi saklamak için bu küçük ama kullanışlı alanı kullanmanıza izin veriyorlar ve banyo da dahil olmak üzere tüm odaya uyarlanabilen bir sistem. Buvivense raf sistemi tarafından tasarlandı ve bükülmüş ama dengeli bir görünüme sahip.

6.

evidea raf modelleri

Bu başka bir ustaca raf sistemidir. Modüler ve uyarlanabilir ve çok müstehcen bir adı var. sadece birkaç oyuk yuvadan ve bazı keçe şeritlerinden yapılır. Bu çok basit ve modüler tasarımı sayesinde kullanıcı istediği kadar seviye ekleyebilir. Minimalist ama yaratıcı bir depolama çözümü ve aynı zamanda ilginç bir dekoratif unsur.

  1. Bulut rafı.

koçtaş raf modelleri

Bu çocuklar için tasarlanmış bir raftır. Bir bulut gibi şekillendirilmiş ve samimi ve basit bir görünüme sahiptir. tarafından tasarlandı ve ağır dereceli metalden lazerle kesilmiş stilize bir şekli temsil ediyor. Bu,vivense rafı sağlam ve dayanıklı hale getirir. Bulut rafı 6 “derinlik ve 30” uzunluğundadır. Bir ucunda bir kanca vardır, sırt çantası veya bornoz için mükemmeldir.

8.

Arthur Analts tarafından tasarlanan çok kompakt bir duvar rafı. Sevginin ve güvenliğin bir temsili olan “mara” adlı Letonya etnografik sembolünden esinlenen bir tasarıma sahiptir. Raf tek bir alüminyum levhadan yapılmıştır ve toz boyalı bir kaplamaya sahiptir. Birkaç cesur renkte gelir.

ikea duvar kitaplık

Teslim edildiğinde, bu vivense raf sadece düz bir sac çalma rafıdır. Üzerine oyulmuş bir desen vardır ve kullanıcı rafı bir araya getirerek eğlenebilir. Yapmanız gereken tek şey asıl rafı oluşturmak için birkaç parça bükmek. Kitapları, resimleri veya başka bir şeyi saklamak için çok kullanışlıdır ve ince bir endüstriyel görünüme sahiptir. Ayrıca ofis için mükemmel kılan bir mıknatıs tahtası görevi görür.

3 lu raf modelleri

Çok basit görünüyor ve yine de onu benzersiz kılan bir ayrıntıya sahip. Catherine Greene tarafından tasarlanan ayarlanabilir bir raftır ve bir ucu kumaşla bir araya getirilmiş ahşap parçalarından oluşur. Esnek bir parçadır ve kullanıcının ihtiyaçlarına göre genişletilebilir. Basit, doğal görünümü göz önüne alındığında, saksıları veya mutfak eşyalarını mutfakta saklamak için harikadır….

eskitme raf modelleri

Raf Dekoru Fikirleri – Bir rafı dekore ederken, tasarım ihtiyaçlarınızı depolama ihtiyaçlarınızla birlikte düşünün. Bu güzel ve pratik bir görünüm üretecektir. Sadece stil için olan parçaları (dekoratif şeyler gibi) alanınızın performansını artıran parçalarla karıştırın ve eşleştirin. Bir vivense rafı süslerken, tek sayıdaki öğeleri düzenlemeye konsantre olun. Görselleri ilginç tutmak için yükseklik ve dokuları karıştırabilirsiniz.

ikea duvara monte kitaplık

İlk aksesuar olarak, herhangi bir süslemesiz bir vivense raf mat yapmayın. Canlı ve büyüleyici hale getirmek için bazı ek tasarımlar kullanın. Renk, doku, açı ve orandan başlayın. Bunların kombinasyonunu ekleyin veya bunlardan birini seçin. Temanızla odanın içinde sıkı bir nüans oluşturacak şekilde ayarlayın. İşte yolculuğunuza başlamak için bazı ipuçları.

Duvar Raf Dekor Fikirleri

Duvar rafları, hikayenizi bilgilendiren önemli şeylerle kendinizi çevrelerken alanınıza zarif ve eklektik bir his vermenin kolay ve basit bir yoludur. Bazı stilleri alır, ancak küratörlü koleksiyonlar alanınıza katmanlı, sofistike bir his verirken, ziyaretçilerin parçalarınızı gözlerinizden görmelerini sağlar.

uçan raf ikea

Görsel ilgi üretmek için ideal aralığı ve deseni değerlendirirken vivense rafları düzenlemek kendi başına bir stil projesi olabilir. En iyisi, raflar koleksiyonlarınızı çevirmenizi kolaylaştırır, size alanınızı yükseltmek veya tasarımınızı mevsime uyacak şekilde değiştirmek için basit bir seçim sunar.

tabakları olsun, açık raflarda tercih ettiğiniz parçaları sunmak evinizdeki herhangi bir yere karakter ve stil içerebilir. Tamamen tarz bir vivense raf oluşturmanıza yardımcı olacak bazı pratik stil önerileri.

kütüphane raf modelleri

Okumaklarınızı çevrimdışı yapmayı tercih ederseniz, kitapların ve dergilerin ne kadar hızlı toplandığını bilirsiniz. Ancak bu onların dağınık olması gerektiği anlamına gelmez. Kolayca bir araya getirilmiş görünen raflar için tercih ettiğiniz kontrolleri ekran parçaları olarak kullanın.

Odanızın renk kombinasyonunu geliştirmek için kitaplarınızla bir renk hikayesi geliştirin. Ya da en aza inin ve tercih ettiğiniz kapakların iki veya üçünü bir sanat eseri olarak sunun.

Stil fikrinin yanı sıra bir depolama seçeneği bulmaya çalışıyorsanız, kitaplarınızı dar gruplarda dikey olarak görüntülemeyi ve yer imlerine eklemeyi deneyin.

niş raf modelleri

Resimlerin genellikle asıldığı bir dünyada, resminizi eğmek yönergeleri kırmanın zarif bir yoludur. Son derece şık olmasının yanı sıra, açık raflı sanat ekranları küçük alanlar için çok pratiktir. Düzensiz boşluklar hakkında endişelenmek veya resminizin gerçekten düz olup olmadığını veya sadece düz görünüp görünmediğini sorgulamak için harcanan saatler geride kaldı. Tercih ettiğiniz tabloların ve görüntülerin duvara baskın yapmasına izin verin.

şekilli raf modelleri

Uzun raflar ve küçük görüntüler de, parçalarınızı birlikte organize etmenize ve kendi ev içi sanat programlarınız için karıştırmanıza ve eşleştirmenize olanak tanıyan bir alternatif sunar. Mükemmel bir görünüm elde edene kadar tüm sanatınızı ve denemenizi çıkarmak için harika bir neden.Raflarınızdaki öğeleri düzenlerken, daha büyük bir görsel etki için nesnelerin yüksekliğinden emin olun. Uzun, belirgin bir sanat eseri ya da şık, çağdaş bir vazo göstermeyi tercih ederseniz, gözünüzü çeken bir şey ekleyin.Çok sayıda renkli meydan okuma şovunuz varsa veya parlak boya rengine sahip bir alanda vivense raflar şekillendiriyorsanız, kombinasyonu tonlamak için bazı nötrlerden oluştuğundan emin olun. Bu, dengeyi geliştirir ve raflarınızın çok önemli ve uyumsuz görünmemesini sağlar. Gelişmiş ve klasik hissettiren bir görünüm için tamamen nötr tarzda şekillendirmeyi bile deneyebilirsiniz. Raflarınızda nötrleştiğinde beyazlar, siyahlar, beigler ve metaller sürekli olarak mükemmel bir seçimdir.

duvara raf montalama

Temel siyahlar, beyazlar ve ahşap tonlarında çok sayıda serin raf mevcut olsa da, biraz daha cesur bir şey denemekten korkmayın. Boyalı raflar, odanızın renk paletine özel bir katkı olabilir veya nötr bir alanda beklenmedik renk popunu ekleyebilir. Veya tek renkli gidin ve raflarınızı çevredeki duvarlarla aynı renkte boyayın. Renk eklemek, raflarınızda gösterilen şeylere dikkat çekmek için benzersiz bir yöntemdir ve çabalarınızın hiçbirinin fark edilmediğinden emin olur

çoçuk odası duvar rafları ikea

Eski-orta moda iseniz, bu küçük raf dekor fikirleri gibi biraz basit ama zarif bir tat seçmeniz daha iyi olurdu. Bir yoga stüdyosu için orta büyüklükte bir tasarımdır. Duvara ana renk olarak beyazla, girdikten sonra daha saf ve taze bir his elde edin. Orta ahşap bir zemin rengiyle ayarlayın. vivense Rafa bazı mini heykeller veya el sanatları ekleyin. Doğal bir duyguyu kavramak için nötr rengi ve yeşilin küçük bir kombinasyonunu seçin. Basit olabilir ama yine de derin bir içerik atmosferi getirin

otantik raf modelleri

Bir aile odası için birçok çağdaş tasarım vardır. Tasarım yapmaya başlarsanız, neden hafif olanı denemiyorsunuz? Turkuaz. Işık, içeride birçok nesneye koymadığınız anlamına gelir ve içeride mükemmel bir performansa sahiptir. Asimetrik tasarımla, rafı sert bir işlemle organize etmek zorunda değilsiniz. Yapmanız gereken tek şey, onları farklı boyutlarda bazı kitaplar için uygun hale getirmek. Çift duvarlı sınırlarla, 3D efekti hissi verir.

bebek odası için raflar

Dağlık bir bölgede mi yaşıyorsun? Kışın derin bir nefes almak çok romantik. Ahşap yerine klasik bir gri halı seçmenizi tavsiye ederim. Bu katın temizlenmesi kolaydır ve daha pratiktir. İçinde biraz kasvetli hissediyorsanız, içine açık kahverengi veya beyaz gibi açık renkler ekleyin. Ek bir lamba oda parlaklığını destekler. Küçük bir organizasyonla temiz olması için biraz uzak bir alana sahip bir mini radyo, resim ve kitap rafa koyun

raf susleme modelleri

Özel banyo orta veya büyük bir banyo için uygundur. Açı, orta bir oda tasarlamanın anahtarıdır. Beyaz özel bir renktir. Döşeme olarak ahşap bir desen kullanın. Seramik uygulamak için en uygun malzemedir. Bu banyo rafı dekor fikirlerinde, küveti ve dolabı ayırmak için aynaları kullanın. Daha geniş bir oda veren yansımayı gösterir. Rafı duvar boyunca orta tonlu bir renkle koyun. Bu nedenle, şampuan ve sabun şişelerini orada iyi tutabilirsiniz.

ikea uçan raf modelleri

Kızlar her zaman detaylardır. Bu yüzden doğru temayı seçmek gereklidir. Çoğu ana renk olarak pembeye benzer. Ancak, yine de başkalarıyla birleştirebilirsiniz. Halı tasarımını kombo renklerle mozaik desenle süslemeye başlayın.vivense  Raf köşede, neden dairesel olanı seçmiyorsunuz? Daire esnek bir his verir, bu da boyut veya açının hassas ölçümüne dikkat etmeniz gerekmediği anlamına gelir. Yapmanız gereken tek şey onu doğru oranda ayarlamak ve diğer öğelerle uyum yaratmak.

dekoratif raf modelleri mutfak

Bir yemek odası için bir alan inşa etmek biraz katıdır, çünkü birçok şeyi ayarlar. Örneğin, mutfağı yemek odasıyla ayırıp ayırmamanız. Ayrıca, bir grup aile üyesi ile yaşayabilirsiniz, bu yüzden elbette daha geniş bir odaya ihtiyacınız var. Bununla birlikte, beyaz duvarları ve ahşap zemin yemeklerini kullanarak, beyaz nötr olduğu için birkaç kasılma ile ayarlayabilirsiniz. DIY rafa getirmek kabul edilebilir. Serbest şekil ile, kitapları diğer vazolarla veya Pict sanatlarıyla birleştirmenize gerek yoktur. Kitaplara devam edin ve zaten okuyun.

oyuncak raf modelleri

Çalışma alanınız için zarif ve rahat bir görünüme sahip olduğunuzu düşünüyor musunuz? Bu bej duvarlarla odanın sevimli bir görünümünü yaratabilirsiniz. Duvara uyacak şekilde hafif ahşap zemin ekleyin. Bir büfe kabini ve içine geometrik baskı alanı koyun. Açık vivense raf tasarımı ile, dekorasyon olarak birçok ürünü koyabilirsiniz. Ahşap malzeme rustik bir his verir.

iki duvar arası raf

Evlerimiz ne kadar büyük olursa olsun, her zaman ekstra depolama alanı içindeyiz. Çoğumuz yüzen raflarla ilgili fikirlerle karşılaşıyoruz. Bunlar sadece eşyalarımız için yeterli alan sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda mekanlarımızı da süslüyor. Ayrıca, duvarla hiç bağlantılı olmamış gibi görünerek onları daha gelişmiş hale getirir.

bebek odası ahşap raf

Yüzen raf, raf dekor fikirleri için kesinlikle en akıllı ev dekorasyonu konseptlerinden biridir. Kolay ve son derece düşük maliyetlidir. Hem büyük hem de küçük yüzen raflar antikaları zarif bir yöntemle sergiliyor. Onları aile fotoğraflarını, sanat koleksiyonlarını ve seyahat hatıralarını sergilemek için kullanabiliriz.

duvar tel raf

Özellikle büyüleyici bir tür, görünür yardım olmadan doğrudan uzanan asma duvar raflarıdır ve eşyalarımızın yerinde kalmasını sağlamak için ahşap gibi katı malzemelerden yapılmıştır. Kitaplar için vivense duvar rafları için mantıklı bir alternatif, aynı şekilde içi boş çekirdekli inşa edilmiş veya çok yönlü eski ve kullanılmamış ahşap parçalarıdır.

dekorister duvar rafı

Raflarla dekorasyon yapmak oturma odanız için çok ihtiyacınız olan bir şeydir. Bir bakışta, birçok insan bu şeyin o kadar da önemli olmadığını görüyor. Ama gerçekten buna ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz. Birçok insan, yaşam alanında kalması gereken şeylerin ziyaretçi için bir dizi sandalye ve masa ve köşe masası gibi bazı küçük mobilyalar ile sınırlı olduğunu düşünebilir. Aslında, bazı önemli şeyleri saklamak için de rafa ihtiyacınız var. Bazı dergileri satın alırsanız oturma odanızın nasıl görüneceğini hayal edin, o zaman rafınız yoktur, bu yüzden bu dergileri okuduktan sonra masanın üzerine koyarsınız. Kesinlikle bir karmaşa olacak. Raflarınız varsa, kitaplarınızı içinde saklayabilmeniz nedeniyle farklı olacaktır.

evidea kitap rafı

Oturma odası raflarını düşündüğünüzde, şeyleri modern kitaplık olarak kaydetmek için bir dolap veya dolap düşünebilirsiniz. Evet, oturma odası rafı için dolap veya dolap kullanabileceğiniz doğrudur. Ancak, sıradan raflardan daha güzel ve faydalı bir şey istemez misiniz? Öyleyse, oturma odası için yüzen raflar kurabilirsiniz. Yüzen vivense raflar duvara yerleştirilmiş raflardır. Tahtaya benzeyen çok sayıda raftan oluşur. Bu raflar birbiri ardına yerleştirilir. Kahverengi, siyah, beyaz ve kırmızı gibi diğer parlak renkler olabilir.

duvara monte kapaklı raf

mutfak raf dekor fikirleri

Muhteşem bulaşıklarınızı ve pişirme araçlarınızı neden dolaplarda gizleyin? Mutfak dekorunda, kiler veya mutfağınızda yüzen veya açık raflar sadece kaselerinizi, sepetlerinizi, tabaklarınızı ve çay fincanlarınızı düzenlemenize yardımcı olmaz, aynı zamanda pratik sanat eserlerine dönüştürür. Tüm koleksiyonunuzu karıştırın ve eşleştirin veya düzenli, çağdaş bir görüntü için parçaları renklerine göre düzenleyin. En sevdiğiniz öğeleri açıkta tutarak, sadece benzersiz durumlar için değil, günlük yemekler için de o tabağı veya sürahiyi almanız muhtemeldir.

raf modeller

Merdiven Raf Dekor Fikirleri

Evinizi yenilikçi bir tarzda dekore etmek, görünen şeyin ötesine inanmakla ilgili her şeydir. Sıradan ve yinelenen dekorasyonlarla gitmek yerine, iç mekanlarınıza benzersiz tasarım getiren yenilikçi mobilyalar seçebilirsiniz.

dekoratif ayaklı raf

Merdiven rafları ve şov sistemleri özellikle bunu yapar! Zekice, yerden tasarruf sağlayan stillerle rustik çekiciliği bir araya getiren merdivenler, geleneksel dolaplara ve vitrinlere müthiş bir alternatiftir. Hafif çerçeveleri ve kompakt stilleri unutulmuş eski köşeyi pratik ve estetik bir alana dönüştürür.

duvar kutu raf

Bazı modaya uygun merdiven kitap rafları ve depolama üniteleri modern temayla mükemmel uyum sağlarken, eski merdivenlerden bazılarını güzel DIY raflarına bile dönüştürebilirsiniz. Şık, zarif ve orijinal, burada sergilenen inanılmaz ilhamlar, o eski merdiveni tavandan dışarı sürükleyip büyüleyici bir ekrana dönüştürmelidir.

beyaz duvar rafı

Sunulan geniş seçenekleri göz önünde bulundurarak, bir ter kırmadan merdiven vivense rafları ile yaratıcı olmanın birçok yolu vardır. Modern merdiven raf tasarımları, şehirli, çağdaş iç mekanlar için tamamen uygundur.


ikea duvara monte raf
ahşap raf mutfak
raf modelleri
evidea ünite rafları
ilginç raf modelleri
evidea duvar rafı
duvara monte ferforje çiçeklik
metal ahşap duvar rafı
raflı duvar dolabı
eskitme ahşap raf
banyo dekoratif raf modelleri
ikea duvara monte raf
ahşap raf mutfak
raf modelleri
evidea ünite rafları
ilginç raf modelleri
evidea duvar rafı
duvara monte ferforje çiçeklik
metal ahşap duvar rafı
raflı duvar dolabı
eskitme ahşap raf
banyo dekoratif raf modelleri

endüstriyel duvar rafı

Bazen zemine doğru eriyen ve keskin görsel kontrast sunmak için diğer kutlamalarda ayrı duran beyaz merdiven rafı, çok fazla yer kullanmadan herhangi bir iç mekana yepyeni bir boyut getiriyor. Bu güzel şöminenin veya o güzel, büyük pencerenin yanında rahatça yer alan bu köşe merdiveni rafları, bu sıkıcı, yalnız köşeye hayatında yepyeni bir kira soluyor.

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219