Evinizi Daha Şık Hale Getirmek Aydınlatma Fikirleri

Evinizde rahat bir ortam yaratmak ister misiniz? Dolaylı aydınlatma fikirleri ile her şeyi tamamlayın. Işık kaynağını görünmez tutun ve aydınlatmasının duvarlara ve tavana eşit olarak yayılmasını sağlayın. Ve büyüyü izle.

led aydınlatma modelleri,
şerit led aydınlatma,
led aydınlatma ürünleri,
led aydınlatma sistemleri,
led aydınlatma tavan,
dekoratif led aydınlatma,

Alanınızı daha hoş ve şık hale getirecek sonsuz dolaylı aydınlatma fikirleri var. Dolaylı ışık, dekorasyon ve daha fazla alan hissi yaratmanın yanı sıra, bulunduğu alanın çizgisini vurgulayarak hoş bir atmosfer sunar. Biraz solmuş ışık parlak, lokalize olmayan aydınlatma ile ışık efektleri üretir.

Dolaylı Aydınlatma Nedir?

Dolaylı aydınlatma, ışığı bir odayı aydınlatmak için duvarlardan veya tavandan sekecek şekilde yukarı doğru yönlendiren gizli armatürleri ifade eder. Bunun aksine, doğrudan aydınlatma ışığı aşağı doğru yönlendirir – doğrudan aşağıdaki yüzeye. Dolaylı ışık fikstürleri, odaya daha eşit şekilde yayılan ışığa sahiptir.

Neyse ki bizim için, bu tür aydınlatma modaya döndü – evlerde ve ofislerde. En iyi yanı, mobilyalarınızın dağıtımına, girişlerinizin ve pencerelerinizin konumuna bağlı olarak dolaylı aydınlatma sistemlerinin farklı şekil ve tarzlarda monte edilebilmesidir.

Size ilham verecek 11 dolaylı ışık fikrimiz var. Hadi başlayalım.

1. Aydınlatan Mobilya

Dolaylı aydınlatmanın ilk ve en önemli kuralı, bir odadaki aydınlatmanın doğrudan bir ışık kaynağından gelmemesidir. Bu yatak başlığının , ince, dağınık aydınlatmayı yatak odasına atan bir arka ışığa sahip olmasını seviyoruz . Gerçekten de dahiyane bir tasarım. Romantik olmanın yanı sıra, mekana sıcak bir hava katıyor.

2. Maskeli yatak odası aydınlatma

İşte yatak odasına yumuşak bir görünüm veren bir aydınlatma tasarımı. Yatağın üzerindeki göz alıcı avizenin yanı sıra, doğrudan bir aydınlatma kaynağını tespit edemezsiniz. Duvarlar ve tavan, maskelenmiş ışık fikstürleri ile arkadan aydınlatma ile saklambaç oyununun tadını çıkarıyor ve bölgedeki estetik açıdan çekici gölgeler oluşturuyor.

Duvarlarınız ve tavanınız süpürgelikler, paneller, çerçeveler ve nişlerle zenginleştirilmişse – bunlardan herhangi birini bir ışık kaynağıyla sığdırabilir ve iyi saklayabilirsiniz. Bu tür dolaylı aydınlatma fikirleri, bir odaya hacim ve teatralite eklemek için çok etkili bir kaynak olabilir.

3. Açılı bir duvarı aydınlatmak için ışıklık

Dolaylı aydınlatma fikirleri söz konusu olduğunda, gökyüzü sınırdır. Hayır, tam anlamıyla da demek istiyoruz! Burada, dahili ışıklarla geri dönüştürülmüş sekoya açılı bir duvar ve özel olarak oluşturulmuş bir tavan sizin için hile yapar. Duvar, gün boyunca yukarıdaki yarı görünür çatı penceresinden güneş ışığını odaya güzel bir şekilde yansıtır. Ve duvar paneli ışıkları gece boyunca aydınlatma sağlar. Bu tür dolaylı aydınlatma, doğrudan camlamayı başarılı bir şekilde önler.

4. tavan için Cove aydınlatma

Odanın cömert bir serbest yüksekliği varsa, aydınlatmayı tutmak için asma tavan oluşturabilirsiniz. Bu durumda, merkezde dinamizmi uzaya getiren bir “delik” oluşturmak için çevre seviyesi düşürülür.

Asma tavan ışıklarının – sahte bir tavanın çevresine yerleştirildiğini – odaya sıcak ve zarif bir hava verdiğini seviyoruz. Her koyu başarıyla aydınlatır. Ek aydınlatma için tasarımcı, normal, doğrudan ışıklar yerine gömme aydınlatmayı tercih etti. Ayrıca, odaya doğal ışık girmesini sağlayan geniş bir pencere de var.

 5. mutfak için Altında dolap aydınlatma

Bu güzel mutfak, dolap altı aydınlatmasıyla daha davetkar görünüyor. Tezgahı aydınlatır, ancak göz kamaştırıcı değildir – mükemmel iş istasyonunu oluşturur. Ayrıca kuvars tezgahın, mutfak alanının daha büyük ve daha parlak görünmesi için bu ışığı yansıtmasına yardımcı olur.

6. aydınlatma lavabo / makyaj

Bu yine bir banyoya dağınık, dolaylı ışık sağlayan ustaca bir tasarımdır. Kendinden aydınlatmalı makyaj – arka aydınlatmalı bir ayna tarafından desteklenir – banyoya gizemli bir hava verir. En iyi yanı, aydınlatma mekanizmasını görememeniz, sadece aydınlatmasını görmeniz.

7. Arkadan aydınlatmalı aynalar

Teknoloji sayesinde dolaylı aydınlatmaya bugün ulaşmak zor değil. Bu banyoda mükemmel parlaklık sağlayan entegre ışık aynasını seviyoruz. Bu arkadan aydınlatmalı ayna dört tarafın tamamında hoş dolaylı aydınlatma sağlar. Duvar yıkama etkisi, odaya güzel bir atmosferik aydınlatma sağlar.

8. Merdiven veya yol aydınlatması

Tüm enerjilerimizi oturma odalarımız ve yatak odalarımız için akıllı aydınlatma yaratmaya yatırım yaparken, genellikle önemli bir alanı – merdivenleri unutuyoruz. Tasarımcının merdiveni dolaylı aydınlatma ile nasıl yaktığını seviyoruz. Gizli ışıkları olan korkuluk, yolu en göz alıcı şekilde aydınlatır.

9. mobilya arkasında Gizli ışık kaynağı

Evinizi tasarlarken dolaylı aydınlatmayı etkilemediyseniz, endişelenmeyin. Işık kaynağınızı gizleyerek yayılmış bir efekt oluşturabilirsiniz. Burada, yatak bir hale oluşturmak için ışık fikstürünün önüne yerleştirilmiştir. Bir ekran duvarının, dekoratif aplike, tepsi veya başka bir yapının arkasındaki ışıkları gizleyebilirsiniz.

10. Duvar öğeleri dekor öğeleri vurgulamak için

Duvarın bir kısmının şerit aydınlatmasını içerecek şekilde nasıl tasarlandığını seviyoruz. Aydınlatma sadece duvarı canlandırmakla kalmaz, aynı zamanda oturma odasının dekorunu güzelce vurgular.

11. Mutfak adasının altından gelen ışık

Hiç modern bir kale gördün mü? Bu tasarım modernite ve eski dünya cazibesinin güzel bir karışımıdır. Özellikle mutfak adasının altından gelen LED ışıkları ve depolama sayacı olarak ikiye katlanan koy gibi. Şık!

Sonuç

Dolaylı aydınlatma, evinize göz alıcı ama zarif bir görünüm kazandırmak söz konusu olduğunda büyülü mantradır. Bir ev geliştirme planlıyorsanız, böyle bir aydınlatma tasarımında faktör yapın. Doğru aydınlatma evinizin değerini artırır .

Dolaylı bir ışık kurarken, mesafeleri ve açıları dikkatlice inceleyin. Işık kaynağını tamamen gizlediğinizden emin olun, ancak sessiz ışığın istenen alanı aydınlatmasına izin verin. Ve, işte! Eviniz doğrudan bir iç tasarım dergisi kapağından görünecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir