Evinizi Tadilat Yaparken Akıllı Adımlar Atın

Her ev sahibinin mülkü için rüyalar vardır, ancak genellikle evlerine nasıl dikkatlice yatırım yapacaklarını bilmiyorlar. Bahar, tadilat projelerine başlamak için ideal bir zamandır. Sadece hava ve yeşil çim ile ilgili bir şeyler var, kışın baktığımız duvarları boyamak istiyoruz.

taksitle tadilat yapan firmalar,
ev içi komple tadilat fiyatları,
ahşap ev tadilatı,
komple ev dekorasyonu,
taksitle tadilat yapan firmalar,
ev içi komple tadilat fiyatları,
ahşap ev tadilatı,
komple ev dekorasyonu,

Evinizi, cep defterinize zarar vermeyen tadilat için seçim yapabilirsiniz. Meyveli ev sahibi için nihai amaç nedir? Bir projeye giren her kuruşun onlara geri dönmesi. Bu projeye çok fazla para harcamamanızı sağlamak için atılabilecek adımlar var.

Bir oda boyamak, mutfağınızı yeniden şekillendirmek ya da ikinci bir hikaye eklemek ister, akıllıca seçimler yapmalısınız. Sizi başarılı ve başarılı bir projeye götürecek adımlara bir göz atalım.

Adım # 1: Karar verilmesi gerekiyor

Burası senin evin ve vermen gereken bazı kararlar var. İlki, projenizin bir müteahhit gerektirip gerektirmediğidir. Bu, ne kadar zamana sahip olduğunuza, becerilerinizin ne olduğuna ve ne kadar stres kaldırabileceğinize bağlıdır. Projeyi bitiremeyeceğiniz veya iyi bir şekilde bitiremeyeceğinize dair hafif bir ipucu varsa, bir müteahhit kiralamalısınız. Evet, daha fazla ödemek zorundasınız, fakat sonunda alıcılara hitap etme potansiyeline sahip bir şeyiniz var, onları kovmamak.

Bir müteahhit kullanmaya karar verirseniz, akıllı kararlar verin. Bir müteahhit için alışveriş yapmak zorundasınız. Bolca soru sorun ve rahat edeceğiniz biriyle gidin. Ağızdan söz size çok şey söyleyecektir, bu yüzden herkese söz konusu yüklenici hakkında duyduklarını bildiklerini sorun. Yüklenici ve taşeronlarıyla ilgili herhangi bir soruşturma veya şikayet hakkında Better Business Bureau ve eyalet başsavcılığını aramayı unutmayın.

Adım # 2: Her seferinde bir proje alın

Bu sizin ilk yeni projenizse, önemli bir şeyle başlama. Mali durumunuzu ve akıl sağlığınızı sağlam tutmak için, evde yapmanız gerekenlere öncelik vermelisiniz. Hepsini bir kerede yapmaya çalışmayın. Örneğin, oturma odanızın boyanması ve banyonuzun aynı anda sökülmesi size büyük bir yük getirecektir.

İlk önce en küçük ve en küçük projelerle başlayın. Bu genellikle boyama ve yeni aydınlatma armatürleri gibi yapabileceğiniz şeyleri içerir. Ardından, yeni pencereler ve büyük sistemler gibi uzun vadede size ödeyecek olan projelere geçin. Sonra kozmetik ve terbiye için açın.

Adım # 3: Ucuz pahalıya mal olacak

Köşeleri maliyetle kesebileceğiniz birçok yer var. Duvarların, çatın ve yerlerin aralarında değil. Daha ucuz armatürler, sade banyo karoları ve uygun fiyatlı cihazlar satın alabilirsiniz. Ancak yapınız, yalıtkanlığınız, elektrik tesisatınız, sıhhi tesisatınız, ısıtma ve soğutma evinizi verimli yapan şeydir. Bu işler için doların tamamını harcayarak, uzun vadede biraz para biriktirebilirsiniz. İnan bana, yükselen kamu hizmetleri evinizi en üst düzeyde verimli kılmak için tüm nedenlerdir.

Bununla birlikte, iyi pencere ve kapılara yatırım yapmanız gerekir. Pahalıdırlar, ancak yine maliyetleri düşürecek bir yer değildir. Pencereler satın alırken, enerji verimliliği yüksek ve düşük bakım gerektiren markaları arayın. İyi bir seçim genellikle kaliteli bir vinil penceredir.

Adım # 4: Klasik tasarım her zaman en iyisidir

Trendler eğlenceli olsa da, satış seçeneklerinizi geri çekerler. Mesela, kocam ve ben batılı bir sığır baronuna bakıyoruz. Bunu deri ve dana mobilyalarımızda ve dekorumuzda göstermeyi seçiyoruz. Uzaklara gidersek, yemek odası duvarındaki bir sığır sürüsünün resmi gibi, sadece özel bir kişinin evi seveceğini biliyoruz.

Ahşap ve granit gibi klasik malzemeler ve basit tasarım kullanıyorsanız en iyisidir. Dekorunuzu ev tarzınızı vermenin bir yolu olarak kullanın ya da evi satmadan önce yeniden boyamaya hazır olun.

Adım 5: Bütçenizin atılmasını bekleyin

Bütçenize sadık kalacağınızı ya da daha iyisi bütçe dahilinde olabileceğinizi düşünmek güzel bir fikir. Ancak bu, ev tadilat projelerinde her zaman mümkün değildir. Neden? Çünkü evlerde çok sürpriz var.

Manevra odası olarak bütçenizi en az% 15 olarak vermelisiniz. Bu sizi beklenmedik maliyetlerden ve sürprizlerden koruyacaktır. Bunu özellikle bir müteahhitle çalışıyorsanız yapın. Bütçenizi unutmayın ve tahminleri yalnızca havaya karışmış sayılır. Dolar harcandığında, bu gerçekten işinizin maliyetidir.

Evinizde değişiklik yaparken tutumlu olmanın pek çok yolu vardır. Karar verirken yerel ev mağazanızın koridorlarından geçin. Yüklenicinizden, paranızın karşılığını en iyi şekilde almanıza yardım etmesini isteyin.

Ama ev tadilat projenizde tutumlu olmanın en önemli faktörü? Bilgi.

Evinizle ne yapacağınız konusunda biraz araştırma ve araştırma yapın. İlgili adımlara ve nihai projenin size ne vermesini bekleyeceğinize bakın.

Bilgi için potansiyelinizi kendi yararınıza kullanın ve eviniz için akıllıca kararlar vereceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com