Farklı İç Stiller için 20+ Siyah Yemek Odası Takımı

Siyah renge karşı tutumunuz nedir? Kıyafetlere giyiyor musun, belki siyah araban var mı? Çünkü siyah, ana ayrıntıları gölgeleyebilen veya hatta çekim noktası haline gelebilecek unutulmaz bir vurgu yapıyor. Yemek odasının iç kısmındaki siyah dokunuş çok sıcak bir tartışma konusudur. İnsanlar konuyla ilgili kutupsal görüşlere sahiptir. Psikologlar siyah rengi barınakla ilişkilendirir ve güvensiz kişilerin kendilerini gizlemeye çalışır. Tersine, bu renk uygun şekilde kullanılırsa sağlamlık ve durumun bir özelliği olabilir. Bununla birlikte, bu abartılı rengin orantısı ve ilgili kullanımı çok önemlidir. Ve bu güzellik duygusu iç mekanınıza karar verebilir.

Modern İç ve Siyah Yemek Odası Takımı

Kendimizi daima siyah detayların çevresinde buluruz. Bir televizyon seti, bazı tamamlayıcı aksesuarlar, raflar vb. Olabilir. Bazı siyah unsurları ekleyerek veya çıkararak odadaki karanlık seviyesini yönetebilmeliyiz. Her neyse, siyah şüphesiz modern iç mekanların kaçınılmaz bir bileşenidir. Çünkü hemen hemen her modern alet veya cihaz siyahtır. Ancak bugün yemek setinden bahsediyoruz ve bu mobilya aynı zamanda genel atmosfere katkıda bulunabilir ve odanın algısını önemli ölçüde etkileyebilir.

Modern tasarımın kay özelliği renk, malzeme ve stilistik tema seçiminde cesur. Bu yüzden yemek odasında koyu siyah ekleme neredeyse içseldir ve modern iç mekanı dekore etmek için gerekli yoldur. Tasarımcılar genellikle duvarları siyah yapmak için duvar kağıdı ve diğer duvar kaplama malzemeleri gibi seçenekleri kullanırlar. Ancak duvarlar beyaz, kremsi veya diğer pastel renklerdeyse, siyah mobilyaların kullanımı odaya kontrastı tanıtmak için gerçekten yararlı bir seçenek olabilir.

Mobilya ile Birleştirmek için Ek Dekoratif Öğeler Kullanın

Modern tarzdaki yemek odanızın uyumlu ve çekici görünmesini sağlamak için, mobilya setini tamamlamak için bazı karanlık öğeler eklemeyi düşünmeliyiz. Örneğin, siyah çerçeveli resim, abajurlar, perdeler, şamdanlar, sütunlar, vazolar olabilir. Doğru anladınız: kesinlikle ortak topluluğun bir parçasına dönüşen herhangi bir iç eşya olabilir.

İlişkili:

Alanınız İçin En İyi Yemek Masası Nasıl Seçilir

Siyah Mobilya ile Klasik Stil

Tahmin edebileceğiniz gibi, Klasik tarz birçok farklı ton ve akıştan oluşur. Sadece Viktorya, Gregoryen, Gotik, Art Nouveau, etnik grup (Fransızca, Yunanca, İngilizce) vb. Tarzlar değil, aynı zamanda Retro, Vintage, Shabby Chic ve hatta Fusion gibi bazı sınır geçiş yönleri de olabilir. Yani, siyah yemek setinin kullanışlı olabileceği gerçek bir iç mekan grubu var.

 

Gördüğünüz gibi, Klasik iç mekanlar eski zamanların sağlamlığını ve pathosunu korur. Bu, doğal malzemelerin özelliklerinden ve dokulu sıvalar ve kaplamalı veya kesonlu tavan gibi karmaşık finisajlardan kaynaklanmaktadır . Ayrıca canlı bitkiler ve figürinler gibi farklı önemsiz şeyler ile tamamlanabilir.

  

Genel mobilya kompozisyonunun bir parçası olarak siyah kanepe, hem karanlık ortamda hem de çevredeki alanın aksine çok etkilidir.

Aşağıda, yemek odanızı Klasik stille dekore etmek için en uç ve cesur seçeneklerden bazılarını görebiliriz. Bunun nedeni, yeni stiller ve tasarım alt kategorileri ile sonuçlanan geleneksel mimariye yavaş yavaş nüfuz eden modern eğilimlerdir. Ve genellikle bu tür iç mekanlarda görünmeyen farklı renk ve malzemelerin bir karışımı olarak elde edilebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com