Farklı Salon Tavanı

Farklı Salon Tavanı
Tanıma göre, bir tavan bir odanın üst sınırını kapsayan bir üst iç yüzeydir. Genel olarak yapısal bir eleman olarak kabul edilmez, ancak yukarıdaki zemin veya çatı yapısının altını gizleyen bitmiş bir yüzeydir. Tavanlar, görünümlerine veya yapılarına göre sınıflandırılır, ancak tavanınızı tasarlamak, güneşten veya soğuk havalardan ısıyı uzak tutma niyetinde olduklarını düşünürken garip görünebilir ancak aynı zamanda estetik olarak da güzeldir. Ancak, evlerimizin herhangi bir yerinde olduğu gibi, her yeri cennet gibi hissettirmeyi düşünmeyi ve düşünmeyi seviyoruz.

Bugün, farklı tavan tasarımlarına sahip oturma odası resimlerini sergileyeceğiz.

İnşaat tarihinin başlangıcında, tavanlar genellikle fresk boyası ya da mozaik karolar ile tasarlanmış ya da dekore edilmiş, belirli olaylar ya da sembolizm elde edilmiştir. Onlara bakarken 15 Farklı Salon Tavan Uygulaması aynı gözükse bile, aynı amaçlara hizmet edebildiklerini ve aynı malzemeden olduklarını, ancak onun kadar eşsiz olmak için yaratıldıklarını bilmek isteyeceksiniz. Muhtemelen olabilir. Aşağıdaki resimlere göz atın.

Bu ev tavan için olağan bir tasarıma sahiptir, ona bakarken, aslında çatı şeklini izler. Bununla birlikte, bir Lambanın eklenmesi, altında ve üstünde aydınlatma sağlayan iyi bir dokunuş sağlar.

Doğru mobilyalar ve dekorasyonlarla dolu geleneksel bir evi, beyazdaki benzersiz varil tavanı ile kahverengi renginde tavanlar sayesinde kesinlikle çarpıcı görünüyor.


kahverengi boya

eğlence ve oyunlar için devasa bir alan oluşturmayı amaçlayan bu mekanı tasarladı. Öte yandan tavan açık kahverengi boya ile sade ve sessiz görünüyor ve üzerine eklenen kalıplar nedeniyle gömme görünüyor.

ahşap tavan

Doğu Edina’nın duvarlar için boyası, bu mekanın sahip olduğu ahşap tavanı tamamlayan . Bu kesinlikle bir sersemletici ve eski malzemelerin belirli bir alanı vurgulamak için yeniden kullanılması bir cazibe.

Gotik Daire
kanatlı pencereler

Bu salon tamamen beyaza boyanıp çağdaş ihtişamını sergilese bile, hala modern aydınlatma tedavisi için ray aydınlatması sunan kanatlı pencereler, açık kirişler ve makaslar nedeniyle endüstriyel bir cazibe sunuyor.

Evi
şık mobilyalar

İç Mekanları

Bu oturma odası zaten büyüleyici – tüm şık mobilyalar, dekor ve aydınlatma ile, bu oturma odasını benzersiz ve özel kılan, beyaz ile çarpıcı görünen harika renklere sahip olan örtülü tavan.


modern mobilya parçaları

Bu oturma odasının modern mobilyalar ve büyüleyici mobilyalara sahip olduğu göz önüne alındığında, vurgu tavana dikkat edin – yalnızca halkalardan oluşmaları dışında tavan madalyonları gibi görünüyor. Tavan tiyatrosu ve çekicilik de veriyor.

Bu tavan sıradan görünebilir, çünkü bir noktada aslında düzdür, ancak tavandaki dairesel ışık sayesinde alanı oldukça şık ve sofistike hale getirmiştir.

Çağdaş bir aile odası için kullanılan parke tavandan bir örnek. Tasarımcılar onu güzelleştirmek için biraz parlattılar ve toz yapışınca koyu renginden dolayı gerçekten görünmezdi.

Bu oturma odasında, tavanın aslında sıradan düz yüzey yerine eğimli olduğunu görebiliriz, çünkü bu Atlanta oturma odası için daha geniş bir alan yaratır. Bu mekan için kullanılan renklerin tümü toprak tonlarıdır – bej, kahverengi, yeşil ve koyu turuncu.

Resimdeki bu gibi evler gerçekten ilginç – bu yeni öğelerle eşleştirilmiş, ancak aynı zamanda rustik görünüyor eski paslı şeyler arasında bir karışım. Bu durumda, tasarımcılar doğal olarak oksitlenmiş (paslanmış) 5-V kıvrımlı metal panel kullandılar, elbette kurtarıldılar, ancak bu oturma odası içindeki mobilyalar ile kesinlikle mükemmel görünüyorlar.

Güneş odası
tavan

Bu oturma odasının rengi muhteşem. Mavinin farklı tonları beyazla harika görünüyor, sadece en iyi kombinasyon. kış gibi geliyor. Kesonlu tavanı seviyoruz çünkü derinlik aslında birbirinden farklı, his eşsiz.

göbeğinde güzel bir sahil tarzı oturma odası. Oturma odası mavimsi gri mobilyalardan ve orta masa ve tavan vantilatörü gibi açıklıkları tamamlayan etkileyici örtülü tavanlardan doludur.

Kesonlu tavanlı bir oturma odası örneği. Bu tavanın sahip olduğu harika dokunuş beyaz! Odanın içindeki hiçbir şey gibisi yok – siyahlar, griler ve turuncu!

Tavan İşlemleri

İşte ahşaptan yapılmış bir oturma odası tavanının başka bir örneği. Odaya, bu tür malzemelerin kullanılması ve ahşap sütunlar ve döşeme ile eşleştirilmesiyle elde edilen rustik bir his verir.

Yukarıda gösterilen Farklı Salon Tavan Uygulamasını beğendiniz mi? Tavanlar ile farklı dokular oluşturarak aslında bir odayı gerçekten korkak ve güzel bir hale getirebileceğimizi öğrendiğimizden kesinlikle ilginçti. Yangına dayanıklı ve ne olursa olsun ev tasarlarken tonlarca düşünülmüş olabilir, ancak tasarımcılarınızın tavanlarınızın sadece güzel değil aynı zamanda işlevsel olacağından da emin olacağından eminiz.

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212