Faydalı Tadilat Fikirleri

Ev tadilat işlevi için veya sadece evin yeni bir görünüme veya ikisinin bir kombinasyonuna ihtiyaç duyması nedeniyle yapılabilir. Çoğu ev sahibi için ev tadilatının odağı genellikle mutfak veya banyolardır, çünkü bunlar bir eve en fazla değer katan ve daha çabuk eski hale gelebilen odalardır.

taksitle banyo tadilatı,
mutfak tadilatı öncesi sonrası,
komple mutfak tadilatı,
komple banyo tadilatı,
taksitle banyo tadilatı,
mutfak tadilatı öncesi sonrası,
komple mutfak tadilatı,
komple banyo tadilatı,
  • taksitle banyo tadilatı,
  • mutfak tadilatı öncesi sonrası,
  • komple mutfak tadilatı,
  • komple banyo tadilatı,

Tıpkı modada olduğu gibi, ev dekoru solukluklardan geçiyor ve tipik olarak banyo ve mutfaklar on yıl veya daha uzun bir süredir yeniden düzenlenmediyse, aşikar!

Projeden sonra projeye başlayan, sadece ortasında durup hiçbirini bitirmeyen iddialı kendin yap ev sahibi hakkındaki şakaları kaç kez duyduk?

Genellikle haftasonu savaşçısı zamanın tükenirse, belki de parası ya da belki de çiğnenebileceğinden çok daha fazla ısırıldığını fark eder. Sonuçlar belirgindir – bazıları duvarları bir renkte bırakan, bazıları diğerini spor yapan yarı mamul paintjobs; döşeme açığa çıkarılmış ancak bitmemiştir; mutfak dolapları duvara yaslanmış, ancak haftalarca veya aylarca demirlemeyecek.

Ne yazık ki, birçok ev sahibi, görevlerine başlamadan önce bazı yeniden şekillendirme ipuçları almayı ihmal etti.

Bu amaçla, çek defterinizi veya araçlarınızı almadan önce iyi bir başlangıç ​​yapabileceğiniz bazı ipuçları ve püf noktaları!

Genellikle ihmal edilen ilk remodeling ipuçlarından biri, genel bir temyizde bulunması gerektiği gerçeğidir. Kabul edilebilir, bu sağduyulu olabilir, ancak kaç ev sahibinin gelecek bir satışın tehlikeye gireceği şekilde evlerinden kaç tane ekleyip aldıkları şaşırtıcı.

Ev sahibi, sarı el izleri olan mor bir banyosunun sadece sevgilim olduğunu düşünebilirken, iki yıl boyunca evi gezen potansiyel alıcı muhtemelen bu dekor takma pasındaki burnunu buruşacaktır.

Aynı şekilde, evinize eklemeye karar verirseniz, yatırım potansiyeline dikkat ederek yapın. Başka bir deyişle, kendiniz yarı hızlı bir iş yapmayın, bunun yerine uygun izinleri alın ve lisanslı yüklenicileri en azından bina müfettişi durmadan önce bir göz atmak için işe alın.

Uzmanların farklı küçük banyo tadilat fikirleriyle dolu bir alet kutusu var, ancak çoğu iki kategoride toplanabilir: ışık yaratmak ve görsel alan yaratmak. Uzay ve ışık yanılsaması birbirini tamamlar ve küçük bir alanı genişletir. Küçük, karanlık bir odada makyaj yapmaya çalışan herkes ışığın ne kadar önemli olduğunu bilir ve hem doğal hem de yapay olarak çeşitli şekillerde yaratılır.

Doğal ışık, pencerelerden, tavan pencerelerinden ve güneşin uzaya girmesine izin veren herhangi bir açıklıktan gelir. Mümkün olduğunda, pencereler açık bırakılmamalı veya sadece ince beyaz veya açık renkli bir pencere kaplamasıyla kaplanmalıdır. Renk yelpazesinin serin ucundan boya renkleri, aynalar ve açık renkli zeminlerde olduğu gibi doğal ışığı yansıtır ve geliştirir. Karanlık bir zemini örtmek için kullanılan açık renkli, ucuz bir halı bile bir alanı aydınlatabilir.

Tavan lambalarından, apliklerden veya lambalardan kaynaklanan yapay ışık, ustaca kullanıldığında bir alanı aydınlatabilir. Mekânın yanı sıra ışığın yanılsamasını yaratan gömme aydınlatma da sizin için uygun bir seçenek olabilir. Sadece baskıcı olmadan parlak olan yapay ışığı kullandığınızdan emin olun. Işığı etkin bir şekilde dağıtmak için kullanılabilecek özel ampuller için evinize ve bahçe dükkanınıza bakın.

Diğer remodeling ipuçları, istenen öğenin işlevselliğine karşı işlevselliğinin yanı sıra öğeler için değeri de içerir. Örneğin, gömme aydınlatma en son soluk olduğu için, istenmeyen alanlarda karanlık noktalar ve gölgeler oluşturabileceği banyo için tercih edilen aydınlatma olmayabilir. Yukarıda belirtilenlere ek olarak, satın alınan ürünlerin değeri bozulmadan kalmalı, bu yüzden sadece maliyetten ziyade eve değer katılmalıdır.

Bundan sonra, ev dekorasyon trendlerinin nereye gittiğini görmek için biraz araştırma yapmak akıllıca bir fikirdir. Tavan fayansları veya hatta mermer tezgahlar gibi bazı eski zamanların favorileri geçmişte kalıyor ve evinize değer katmayı merak ediyorsanız, pazar düşünülerek süslemek en iyisidir.

Doğal olarak, tüm ev sahipleri, mülklerini önümüzdeki birkaç yıl içinde veya bir sonraki tadilattan sonraya kadar satmak isteyeceklerdir, ancak bu genel kural, sadece banka hesabını boşaltmak yerine, yapacağınız en büyük yatırıma değer katacağı kesindir.

Umarım bu yeniden biçimlendirme ipuçları, hafta sonu projelerinin ve büyük girişimlerin bir karışımına biraz sağduyulu getirmiştir ve bir sonraki projeye tekrar baktığınızda, baştan sona arabaya atlanmadan önce baştan sona düşünmeyi unutmayın. malzemeler için yerel büyük kutu dükkana!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com