Fıratpen panjur fiyat listesi

Panjurların Maliyeti Ne Kadardır? Pencerelerinizi Uygun Fiyatlı Bir Şekilde Kapatın

Yeni panjurlar istersiniz, ancak çok fazla para harcamak istemezsiniz – ancak aramaya başladığınızda, tüm yüksek fiyat seçeneklerinin altında hızla boğulursunuz. Bankayı kırmayacak herhangi bir panjur var mı ve onları nasıl bulabilirsiniz? Bu kılavuzda, panjurların maliyeti konusunda size yol gösteriyoruz ve bütçeniz ne olursa olsun panjurları nasıl seçeceğinizi açıklıyoruz .

Panjurların Maliyeti Ne Kadardır?

Jaluzilerin maliyeti, malzeme türü ve içerdiği özellikler gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişir – örneğin, kablosuz jaluzi olup olmaması. Pencerelerin boyutu da panjur maliyetinde önemli bir faktördür: Pencere ne kadar büyükse, panjurlar o kadar pahalıdır. Pencereleriniz standart olmayan bir boyuttaysa ve özel panjur almanız gerekiyorsa, bu da maliyeti artıracaktır.

DOĞRU PANJURLARA KARAR VEREMİYOR MUSUNUZ? BUNLARI TEST ETMEK İÇİN ÜCRETSİZ KÖR ÖRNEKLER SİPARİŞ EDİNPencere boyutu da dahil olmak üzere diğer tüm faktörler eşit olduğunda, bunlar en ucuzdan en pahalıya doğru panjur türleridir:

  1. Mini panjur
  2. suni ahşap
  3. Hücresel gölgeler
  4. Rulo tonları
  5. Dikey panjur
  6. Pileli tonları
  7. Ahşap jaluzi
  8. Dokuma ahşap tonları
  9. Roma tonları
  10. Zebra tonları

Burada ifade edilen aralığı anlamak için, Factory Direct Blinds’de 24 inç x 36 inçlik bir pencere için temel mini jaluziler almak yaklaşık 25 dolar ve aynı boyutta bir pencere için premium zebra jaluziler almak için yaklaşık 100 dolar. Orta sınıf ahşap jaluziler veya pileli gölgelikler yaklaşık 50 dolara mal olacak – bu nedenle, en ucuz mini panjurların iki katı, ancak birinci sınıf zebra panjurların sadece yarısı. Pencere panjur fiyatları 2021 

Eğer ediyorsanız bir bütçe panjur arayan , bu listenin üst kısmına doğru seçenekler cüzdan üzerinde biraz daha kolay olacaktır. Uzun süre dayanacak premium pencere tedavileri arıyorsanız, aramanızı listenin en altına odaklamak isteyebilirsiniz. 

Panjurların maliyetini birçok faktör etkiler. Örneğin, birçok özelliğe sahip birinci sınıf dikey jaluziler, roma tonlarının daha giriş seviyesi bir versiyonundan daha pahalıya mal olabilir. Paradan tasarruf etmek için daha ucuz panjurlara bakarak başlar ve ardından fiyatı artıran birçok özellik eklerseniz, gerçekten istediğiniz daha pahalı panjurları almakla karşılaştırıldığında uzun vadede size o kadar para kazandırmayabilir. Nihai kararınızı vermeden önce, istediğiniz özellikler ve pencere boyutu için fiyatları doğru bir şekilde karşılaştırdığınızdan emin olun.

Panjur Nasıl Seçilir

Panjur seçimi büyük bir karardır ve fiyat denklemin sadece bir parçasıdır. Alışveriş yaparken, her durumda daha pahalının mutlaka daha iyiye eşit olmadığını akılda tutmak önemlidir. 

Örneğin, ahşap jaluzilerin suni ahşap jaluzilerden daha iyi olduğunu varsayabilirsiniz, çünkü birincisi ikincisinden daha pahalıdır. Ancak, evinizin banyo ve bodrum gibi daha nemli ve nemli olma eğiliminde olan belirli odaları için gerçek ahşap jaluziler kötü bir seçimdir. Bu gibi durumlarda, neme ve küflenmeye karşı dayanıklı suni ahşap jaluzileri tercih etmek daha iyidir.

Fiyat etiketinin ötesinde, jaluzilerin rengini ve görünümünü ve evinizin genel estetiğine nasıl uyduğunu da göz önünde bulundurmalısınız. Panjurların özellikleri de çok önemlidir: Örneğin, evde küçük çocukları varsa, kordonlar boğulma veya boğulma tehlikesi oluşturabileceğinden , ebeveynler kablosuz panjurlara öncelik vermek isteyebilirler . Oda karartmasına karşı ışık filtrelemeye karşı karartma yapılması gereken diğer önemli hususlardır. Yukarıdan aşağıya aşağıdan yukarıya panjur istiyorsanız, bu da aramanızı önemli ölçüde daraltacaktır.

Bütçeniz kısıtlıysa, yeni panjurlarınıza iyi bakmanız ömrünü uzatacak, onarımları azaltacak ve onları tekrar değiştirmeniz gerekmeden önce size daha fazla zaman tanıyacaktır. Panjurları nasıl temizleyeceğinizi bilmiyorsanız, her farklı panjur türü için süreç boyunca size yol gösteren kılavuzumuza göz atın. Blogumuz ayrıca, yeni panjurlar için alışveriş yaparken ilhama ihtiyaç duymanız durumunda, pencere uygulamalarının nasıl katmanlanacağına dair ilham da dahil olmak üzere birçok başka yararlı ipucu da sunuyor!

Factory Direct Jaluzilerde, jaluziler hakkında karar vermenin ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Sonuçta, mağazaya geri dönüp başka bir ürünle değiştirebileceğiniz gibi değiştiremezsiniz. Bu amaçla, seçimlerini daraltmak için yardıma ihtiyacı olan müşterilerimize tüm panjurlarımızın ücretsiz örneklerini sunuyoruz. Bu sayede evinizde panjurların nasıl çalıştığını görebilir ve hem bütçeniz hem de tasarım planınız için doğru kararı verebilirsiniz. Sen edebilirsiniz buradan ücretsiz örnekler sipariş .

Metre tül nasıl hesaplanır? PVC Pencere Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

PVC pencere üretimi ve satışı yapan firmalar, yukarıda da belirttiğimiz gibi, müşterilerine genellikle metre başına TL fiyat teklif etmektedirler. (Metresi 17TL gibi) Tül metre fiyatı hesaplanırken cam, ispanyolet, kol, mermer, pervaz gibi malzemelerin fiyatı PVC pencereyi oluşturan tüm malzemelerden düşülür. Bu malzemeler hariç fiyatın 210$ olduğunu varsayalım.199 TL’lik bu fiyat ana profiller, profillerin içindeki destek sacı, conta ve yukarıda bahsettiğimiz bağlantı elemanlarından oluşmaktadır. Daha sonra bir PVC pencereyi oluşturan ana profillerin toplam miktarı hesaplanır. Ana profiller kasa, kanat, orta kasa ve kapı profilleridir. Penceremizin 5,9 m çerçeve, 3,8 m kanat ve 2,99 m orta ray profili içerdiğini varsayalım. (Çıta ve detay profilleri dikkate alınmaz) Penceremiz toplam 12.8 m ana profilden oluşmaktadır. 199 TL’yi 12,8’a böldüğümüzde metre tül fiyatı olarak müşteriye yaklaşık 16,5 TL sunulmaktadır. Cam, ispanyolet, mermer, pervaz, kulp ve menteşe gibi aksesuarlar ve detaylı profiller bu fiyata dahil değildir.

Bu nedenle iki farklı pencere üreticisinden fiyat alırken tül metre başına sadece TL fiyatını karşılaştırmak sizi yanıltabilir. Bir üretici, metre kare cam veya ispanyolet fiyatını yüksek tutarken, tül metre başına fiyatını düşük tutabilir, bu da toplam fiyatın daha yüksek olmasına neden olur. Fiyat karşılaştırması yapılırken metre tül fiyatının yanı sıra camın m2 fiyatı, ispanyolet sistem ve aksesuarlarının TL fiyatı, kullanılıyorsa mermer fiyatı incelenmeli ve sorgulanmalıdır. Bu değerlendirme yapılırken pvc profil, cam ve ispanyolet sisteminin aynı kalite ve özellikte olup olmadığı sorgulanmalıdır.

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219