Fırın işaretleri anlamları

Fırın sembolleri: ne anlama gelirler ve nasıl doğru kullanılırlar

Bugün fırının sembolleri ve anlamları ile ilgileneceğiz . Ev aletleri üreticilerinin ürünlerini rakiplerinden farklılaştırmak için özelleştirebilecekleri unutulmamalıdır, ancak neyse ki piyasadaki herhangi bir fırında kullanılabilecek parametreler ve geleneksel bir sembol var, bakalım özel olarak ne olduklarını görelim. fırın işaretleri anlamları bosch siemens vestel teka profilo beko arcelik simgeleri

Elektrikli fırın sembolleri

Modern elektrikli fırınlarda (en iyi ankastre fırınları göstermekten bahsettiklerimiz gibi ) temelde 3 pişirme modu olduğunu varsayalım : Izgara, havalandırmalı ve statik. Klasik kapalı (O) veya açık (I) sembollerini dışarıda bırakacağız ve bu üç ana modun sembollerini mümkün olan en basit şekilde analiz edeceğiz.

Havalandırmalı Fırın

Kelimelerden de tahmin edebileceğiniz gibi, bu tip fırında iç havalandırma var . Konveksiyonlu fırını ayırt eden sembol bir fan ile temsil edilmektedir; bu bir karenin içine çizilir ve genellikle üç sarmaldan oluşur.

Klasik konveksiyonlu fırın, ısıyı iç yüzeye eşit olarak dağıtma özelliğine sahiptir, böylece tavayı en uygun yere yerleştirebilirsiniz.

Genellikle bir konveksiyon fırında bulunan bir başka sembol, alt çubuklu bir kare içine çizilen fanın simgesidir. Bu sembol , ısının alttan yayıldığını ve alt raflardan başlayarak fan tarafından fırına yayılacağını gösterir.

ızgara

Tüm fırınların ızgara modunda kullanılma olasılığı yoktur . Ona sahip olanlar, tasvir edilen karenin üst kısmındaki küçük üçgenlerin sembolü ile ayırt edilir.

Bu tür bir işlev, fırının kapalı olması gerekmeyen yiyecekleri ızgara yapmak için kullanılır , genellikle bu işlev için kapının açık kullanılması önerilir.

Izgara fırında görülebilecek bir diğer sembol, üstte üçgenler ve ortasında üç pervaneli bir fan bulunan kare şeklindedir. Bu sembol , olası yanıklardan kaçınmak için dahili ısı havalandırma fonksiyonunun ızgara ile birlikte kullanılma olasılığını temsil eder .

Klasik statik fırın

Statik bir fırına sahip olan herkes için teknik olarak daha düşük çubuklu kare sembolünü bulamamak imkansızdır, bu sembol sadece alt ızgarayı kullanan bir fırını temsil eder . Genellikle yavaş pişirme veya önceden pişirilmiş bazı yemekleri ısıtmak için kullanılır.

Bu işlevi genişletmek için, biri üst diğeri alt olmak üzere iki çubuklu karenin sembolüne sahibiz. Bu sembol, her iki fırın rafının kullanımını temsil eder. Bu tür pişirmeyi tatlılar veya etler için tavsiye ediyoruz.

Şimdiye kadar piyasadaki fırınların klasik sembollerini görmüştük, ancak çoğunun klasik bir fırını değil, bir mikrodalgası var. Öyleyse bu cihazlarda bazı semboller görelim.

Mikrodalga fırın

En iyi mikrodalga fırınları seçme kılavuzumuzda gördüğümüz gibi , mikrodalga fırınlar genellikle donmuş yiyeceklerin buzunu çözmek veya çok hacimsel olmayan yiyecekleri hızlı bir şekilde pişirmek için kullanılır . Yemek böyle bir fırında pişirmeye uygunsa, pişirmek istediğiniz şeyin kutusunu her zaman kontrol etmeniz önerilir. Elbette, mikrodalga fırına yerleştirilme olasılığını temsil eden, içinde yukarıda çizilmiş üç dalga bulunan bir karenin sembolünü bulacaksınız.

Bu önemli noktayı kontrol ettikten ve parmaklarınızı yakmamak için kendinizi tencere tutucularla donattıktan sonra, iki temel sembolle karşı karşıya kalacaksınız.

Gevrek işlevi

Sembol, fırının yiyeceği aşağıdan ısıtma yeteneğini temsil eder. Çıtır yiyecekleri sevenler için bu mükemmel bir semboldür. Bu tip fırınlara uygun tabakların kullanılmasını tavsiye ederiz.

Çözülme

İçinde kar taneleri ve su damlaları bulunan bir kare boyunca gösterilen sembol, bu semboller mikrodalga markasına bağlı olarak bir veya daha fazla kez görünebilir. Isı indüksiyonu olmadığından, yalnızca doğal buz çözmeyi desteklemek için hava sirkülasyonu olduğundan, yiyeceklerin buzunu çözmek için yararlı işlev .Philips Elektrikli süpürge yorumları Kadınlar Kulübü

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219