Fırın ne kadar elektrik harcar 2021

Bir evde en çok tüketen 8 cihaz 2021

  • Küçük hareketler, ayın sonunda büyük miktarlarda paraya dönüşebilir.Fırın ne kadar elektrik harcar
  • Evde tasarruf söz konusu olduğunda, her cihazın ne kadar tükettiğini bilmek çok önemlidir.
  • Elektrik tüketiminizin yarısından fazlasından televizyon, çamaşır makinesi, buzdolabı, kurutucu ve diğer cihazlar sorumludur..

Hiçbirinin evde en çok tüketen şeyi temsil etmemesine rağmen, elektrikli aletler evde kullanılan enerjinin neredeyse yarısını oluşturmaktadır: elektrik faturasının en az % 44’ü ev aletlerinin kullanımına gitmektedir.

Başlangıçta en son verilere göre belirtildiği gibi  buzdolabı cihaz olarak yer alıyor tükettiğini en yüksek düzeyde enerji elektrik kullanıp 24 saat gerektirdiğinden; ama faturayı önemli ölçüde artıran başkaları da var.

Bunlar evde en tüketmek 8 aletleri :.

1. Buzdolabı

Buzdolabı, her gün süpermarkete gitmenize gerek kalmadan evde bir süre yiyecek saklamanıza olanak tanır. Aynı zamanda yaz aylarında çok iştah açıcı olan bira ve diğer içecekleri soğuk tutmaya da hizmet eder, bu nedenle günün 24 saat açık olması gerekir.

Fırın 1 saatte ne kadar elektrik harcar 2020, Fırın ne kadar elektrik harcar 2021, En az elektrik yakan fırın, Mini fırın ne kadar elektrik harcar, Ev aletleri elektrik tüketimi tablosu, Televizyon ne kadar elektrik yakar, Ütü 1 Saatte ne kadar elektrik harcar, Mikrodalga fırın ne kadar elektrik harcar,

Ev aletlerinin toplam tüketiminin yaklaşık% 18’ini temsil ediyor , çünkü “buzdolabı ile dondurucu arasında 1.000 kWh’den fazla bir şey tüketiyor”, tam da kapatılamadığı için.

Bu anlamda, buzdolabı, şüphesiz, verimliliği elde etmek için biraz daha fazla harcamaya değer olan bir cihazdır : ayarlanabilir güce sahip olmak önemlidir, ancak daha da önemlisi, düşük tüketim, genellikle biraz daha pahalıdır.

2.Yıkama makinesi

Ev dışında çamaşır yıkamak son zamanlarda moda olmasına rağmen , çamaşır makinesi herhangi bir prototip İspanyol evinin merkezi bir öğesi olmaya devam ediyor.

Çoğu durumda 1.200 ila 1.500 kWh arasındaki yüksek tüketimi, çamaşır makinesini evdeki en çok tüketen cihazlardan biri yapar . Neyse ki buzdolabının aksine günde 24 saat açık olmasına gerek yok.

Toplamda, çamaşır makinesinin ortalama tüketimi tüm ev aletlerinin yaklaşık% 12’sini oluşturmaktadır. Doğru kullanıldığında her zaman daha düşük olabilecek bir yüzde: soğuk yıkayın, tamamen dolana kadar bekleyin veya özel ihtiyaçlara uygun bir program seçin.

3. Kurutucu

ABD’den İspanyol evlerinde var olmaya başlayan bir diğer ithalat da kurutucu. Mutlak anlamda en çok tüketen cihazdır ; Bununla birlikte, yarımadanın ikliminden ve güneşli saatlerinden en iyi şekilde yararlanabilen geleneksel analog İberya çamaşır iplerinden hala çok uzak olduğu için.

Kullanıldığı evlerde kurutucunun maliyeti 4.000 ile 5.000 kWh arasındadır, bu da bir buzdolabı veya çamaşır makinesinden yaklaşık dört kat daha fazladır.

Bununla birlikte, İspanya pazarındaki düşük varlığı ve sporadik kullanımı, genel olarak, örneğin buzdolabından daha az tükettiği anlamına geliyor.

4.TV

Ancak herhangi bir çağdaş evin merkez üssünü temsil eden bir cihaz varsa, o da televizyondur . Doğrudur tüketim halen düşük daha katot ışınlı tüp başlatılacak zorunda ama ortalama olarak her İspanyol harcıyor, bu da doğrudur  4 saat bir gün ekran önünde.

Mutlak anlamda, televizyon en az enerjiyi kullanan elektrikli cihazlardan biridir: sadece 100 kWh. Bununla birlikte, haftada yaklaşık 21 saat uzun süreli kullanımı, o dönemdeki cam-seramiğe benzer bir masrafı temsil ettiği anlamına gelir .

Biri en yaygın hatalardan içeri olduğunda televizyon tüketmek olmadığını düşünmektir stand-by modunda  iyi bir seçenek etrafında maliyetini azaltmak için böylece, bütün aletlerin% 12 tamamen kapatmak etmektir. Ya da doğrudan,  evde televizyonu olmayan bir tuhaflık yaparak cezbedilmekten kaçının  .

5. Fırın

Mikrodalganın 80’lerde İspanyol evlerine girmesinden bu yana tehdidine rağmen, fırın bugün hala mutfakta önemli bir unsurdur.

Öyle ki toplam tüketimin yaklaşık% 9’unu temsil ediyor Ortalama 800 ile 900 kWh arasında bir tüketimle, kullanımı gittikçe azalmıştır, bunun nedeni kısmen tam olarak mikrodalga ile ürünlerin, genellikle daha düşük kalitede olmasına rağmen daha hızlı ısıtılabilmesidir.

Fırında tasarruf etmek için en çok kullanılan püf noktalarından biri, bir yemeğin pişirilmesinin son dakikalarında biriken ısıdan yararlanmak ve daha beş dakikası olsa bile cihazı tamamen kapatmaktır.

6. Vitroseramik

Seramik ocağı haftada ortalama 6 saat kullanıyoruz

Pixabay

Kötü haber şu ki , cam seramiğin mutlak olarak en çok tüketen ikinci cihaz olması : 2.200 kWh’den az olmamak üzere , bir buzdolabı veya çamaşır makineinin iki katı. Aslında, sözleşmeli enerji planına bağlı olarak, yemek pişirecekseniz çok fazla cihazı açmamanız tavsiye edilir, çünkü potansiyel müşterilerin sıçrama olasılığı yüksektir.

Fırın 1 saatte ne kadar elektrik harcar 2020, Fırın ne kadar elektrik harcar 2021, En az elektrik yakan fırın, Mini fırın ne kadar elektrik harcar, Ev aletleri elektrik tüketimi tablosu, Televizyon ne kadar elektrik yakar, Ütü 1 Saatte ne kadar elektrik harcar, Mikrodalga fırın ne kadar elektrik harcar,

İyi haber şu ki, biz  haftada ortalama altı saat kullandığımız için , yemek pişirirken cam-seramiğe ya da indüksiyonlu ocağa aşırı derecede bağımlı değiliz .

Ancak tüketim, evdeki toplam ev aletlerinin% 15’inden fazlasını temsil edebilir Bir indüksiyon ocağına daha fazla yatırım yapmak iyi bir fikirdir, çünkü enerji tasarrufu geleneksel vitro ile karşılaştırıldığında% 40’a kadar ulaşabilir.

7. Bulaşık makinesi

Bilimsel olarak kanıtlanmamış olsa da, çift veya aile tartışmalarının en büyük nedenlerinden biri, özellikle akşam yemeğinden sonra bulaşıkları yıkamaktır. Bu nedenle, bulaşık makinesi, gerekli olmaksızın, İspanyol evlerinde zaten sıradan.

Var olan en verimli ev aletlerinden biridir: yaklaşık 1.000 kWh’lik bir tüketimle , toplam ev aletleri tüketiminin yaklaşık% 6’sını temsil eder.

Hem su hem de enerji tasarrufu için tam kapasite ve ECO programları ile kullanıldığında özellikle yararlıdır . Ayrıca, akşam yemeğinden sonra bulaşıkları yıkamanız gerektiğinde sürtünmeyi önlerler.

8. Mikrodalga

Uzmanlar, önceki günden bir pizzayı yanında bir bardak su ile mikrodalgada pişirirseniz, tadı dünden daha iyi olacağını söylüyor. Bu konuda herhangi bir çalışma bulunmamakla birlikte, gerçek şu ki, bu minyatür fırın her türlü yiyeceği hızlı bir şekilde ısıtabilir ve çözebilir.

Neredeyse bir fırınla ​​aynı tüketir – yaklaşık 800 ve 900 kWh – ancak mikrodalgaları bulaşıkları çok daha hızlı ısıtabilir, bu nedenle kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır .Fırın 1 saatte ne kadar elektrik harcar 2020, Fırın ne kadar elektrik harcar 2021, En az elektrik yakan fırın, Mini fırın ne kadar elektrik harcar, Ev aletleri elektrik tüketimi tablosu, Televizyon ne kadar elektrik yakar, Ütü 1 Saatte ne kadar elektrik harcar, Mikrodalga fırın ne kadar elektrik harcar,

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219