Garaj Katı Tadilatı

Garaj, evinizin çok önemli bir parçasıdır. Sadece arabanızı sakladığınız oda değil, aynı zamanda bir kiler olarak da kullanılabilir. Garajda, her gün kullanmadığınız veya daha sonra atmak istediğiniz şeyleri saklarsınız. Spor malzemeleri genellikle garajda saklanır. Ayrıca, birçok insan garajı çamaşırhane, atölye ve hatta ev ofisi olarak kullanır.

Garaj Katı Tadilatı
Garaj Katı Tadilatı

Garajın artan önemi, geçmiş yıllarda yenilenmiş garajların sayısını arttırdı. Garajlar evin ayrılmaz bir parçası haline geliyor.

Garajınızı yeniden düzenlemeyi planlarken değiştirilmesi gereken şeylerden biri zemin. Beton zeminler döşeme amacına hizmet eder ancak boyamasanız bile iyi görünmez, zemin çıplak görünecektir. İşi yapmak için bir garaj uzmanı danışmana sahip olmak en iyisidir.

En iyi garaj tabanı türü, özel olarak formüle edilmiş polivinil’den yapılmıştır, döşeme için bu özel malzeme çatlakları gizler ve zeminin lekelenmesini önler. Bu döşeme zemini kazara dökülmelere karşı korur: yağ, akü asidi, gres ve garajınıza giren diğer kirler.

Garajınızda birkaç küçük değişiklik yaparak onu çekici bir depoya dönüştürebilirsiniz

Garajınızı Tadilat

Evinizi yeniden şekillendirmeye gelince, evin yeniden garajdan daha eğlenceli olması için başka hiçbir alan yoktur. Garajda çalışırken her türlü olasılık vardır. Zaten sahip olduğunuz alanı genişletmek veya gerçek garajın içine bir kaç ekleme yapmak istiyorsanız, ev sahiplerinin garajlarını yükseltmek için kullanabilecekleri çok sayıda güncelleme ve yeniden yapılanma fikri var.

Uzayını ölç

Ancak, ev sahiplerinin yapmaları gereken bir şey, garajlarında yapılan yeniden düzenlemelerden önce, yapılması gerekenleri daha iyi anlamak için mevcut duruma bakmaktır. Garajda yapmak istediğiniz her şeyi bildiğinizi düşünebilirsiniz, ancak ikinci bir bakışta her zaman bir değer vardır.

Neyin yapılması gerektiğini ve neyi yapmak istediğinizi daha iyi ölçmek için, garajını yeniden biçimlendirirken herkesin yapması gereken ilk şey, onun boyutlarını bulmaktır. Yazılı bilgiler henüz mevcut değilse, bir mezura alıp boyutları manuel olarak almak istersiniz.

Garajın boyutlarını almanın nedeni, ona ne yapmak istediğinizi uygun olup olmadığını bilmek mümkün olacak.

Tadilat Fikirlerine Karar Verin

Belirtildiği gibi, garajı yeniden şekillendirirken kullanılabilecek bir dizi fikir var. Garajınıza alan eklemek istiyorsanız, ne kadar alan eklemek istediğinizi ve genişletmek için ne kadar alanla çalışmak zorunda olduğunuzu düşünmelisiniz.

Birçok kişi, önce daha fazla genişlemeye ihtiyaç duyulursa önce garajın bir tarafını sökmeye karar verir, genişletir ve ardından garaj duvarının diğer tarafında çalışır. Bununla birlikte, birçok insan garajın bir tarafına sadece 1 veya 2 ayak eklemenin onunla yapmak istediklerinin yeterli olduğunu buluyor.

Garajın İçindeki İlaveler

Garajı başarıyla genişlettikten sonra veya mekan için yeniden yapılanma fikirlerinizi tamamladıktan sonra, garaj remodelers’ın yapması gereken bir sonraki şey diğer olasılıkları göz önünde bulundurmaktır. Örneğin, köşe çalışma yerleri, henüz yeni remodüle ettiğiniz tarafa veya bu konuda garajın diğer herhangi bir köşesine kolayca eklenebilir.

Köşe iş yerleri, araçları için fazladan alan isteyen erkekler için harikadır, ancak sadece çeşitli projeler üzerinde çalışmak veya fazladan depolama alanı olanlar için de iyi bir şeydir. Köşe işyerini istiyorsanız, yine de ekstra depolama ile birlikte, iş yerinin üstüne ya da hemen yanına kolayca eklenmiş duvar dolapları olabilir.

Aslında duvara monte edilmiş dolaplar en iyisidir, ancak ne yapılabileceğini ve yapılamayacağını düşünmek önemlidir.

Duvarları boyayarak, bir tür parke veya fayans döşemeyi ekleyerek ve arabaları için güzel bir gösteri odası gibi görünmesini sağlayarak garajlarını tamamlamaya karar veren bazı insanlar var. Verilmiş, daha fazla yenileme gerekebilir, ancak bu kesinlikle garajı yeniden şekillendirirken üstlenmeniz gereken büyük bir çaba.

Yine de, gördüğünüz gibi, garajınızın daha büyük ve daha iyi görünmesini sağlamak için kesinlikle bir sürü yol vardır ve bu fikirlerden bazılarını kullanarak, garajınıza hayat getireceğinden emin olabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com