Güzel Asma Tavan Tasarımları: 2020’de Denenecek 50 Son Fikir

Modaya uygun bir asma tavan planlıyorsanız, doğru yerdesiniz! Beklenen sonuç ve bütçeye bağlı olarak, tavanlar için birçok malzeme mevcuttur.yatak odası için asma tavan modelleri, Aralarında popüler olan şık ve zarif görünüm, ekonomik fiyatlandırma ve kolay kurulum süreci ile ünlü Tavan tasarımları!

Bu makale, , asma tavanların en önemli avantajlarını, trend fikirleri ve tüm sorularınızı temizleyecek SSS’lerin listesini anlamak için bir mini rehber görevi görmektedir.

Tavan Nedir?

terimi, susuz alçıtaşı olan Alçısı anlamına gelir. Bir macun oluşturmak için su ile karıştırılması gereken kuru bir toz olarak mevcuttur. Daha sonra macun, bireysel gereksinimlere bağlı olarak Gömme, T-çubuğu, Askıya Alınan vb.Gibi farklı asma tavanlar oluşturmak için kalıplanır.

Tavanların Avantajları Nelerdir?

Peki, , tavanları neden diğer malzemelerden daha popüler? ,sunduğu sayısız avantajlar nedeniyle, bu çatılar asma tavan endüstrisinde üst eldir. Başlıca faydalarından bazıları şunlardır:

  • Kolay monte edilebilen hafif malzeme.
  • Benzersiz yapıları şekillendirmek ve oluşturmak için çok yönlü.
  • Daha fazla renklendirme veya boyama fikirleri için pürüzsüz bir sonuç verir.
  • Akustik koruma sağlar ve enerji tasarrufunu artırır.
  • İç mekanlarınızın estetiğini geliştirir ve mülke daha fazla değer katar.

En İyi Tavan Tasarımları:

Resimlerle en son ve şık asma tavan tasarımlarından bazılarını keşfetmek için aşağı kaydırın. Onlara bir göz atalım.

1. Tavanlar Yatak Odası için:

Bu lüks tavan, yatak odanızda en iyi uyku deneyimini yaşamanızı garanti eder. Şık T-bar, asma tavan, yatağı vurgular ve doğrudan ışıklandırmadan korur. LED ampuller eklemek, yatmadan önce hızlıca okumak için en iyi yoldur. Renkli bir öğe seçebilir veya görünür parlaklık için beyaz olarak tutabilirsiniz.

2. Salon için Tasarımları:

Bu muhteşem tavan tasarımı ile misafirlerinizi şık bir şekilde karşılayın. Asma T-bar tarzıçatı, benzersiz kişiliğinizi ve zevkinizi yansıtır. Orta elemanı düz ve basit tutmak yerine, karanlıktan sonra parlamasını sağlamak için ışık fikstürleri eklenir. Bu konsept küçük kare büyüklükteki bir oda için idealdir ve renkler iç renk şemasına bağlı olarak seçilebilir.

Devamını Oku: Salon İçin Tavan Tasarımları

3. oturma odası tavan:

Odanıza şıklık katan bu modern tavan tasarımına göz atın. Çatının dört köşesi asma tavan ile yapılır ve ortada içi boş bir T çubuğu eklenir. Ortamı aydınlatmak için açık alana bir duvar kağıdı, dokulu kaplama veya hatta renkli ışıklar ekleyebilirsiniz.

4. Mutfak Tasarım:

Mutfak tavanınızı çirkin ve çıplak bırakmak yerine, minimal olarak yapılan bu konsepti deneyin. İlk olarak, ana çatıdan metal bir çerçeve asılır ve içine levhalar yerleştirilir. Odanın yüksekliğine bağlı olarak, iki katman arasındaki mesafeyi ayarlayabilirsiniz. Ampul armatürlerini, egzoz deliklerini ve yangın dedektörlerini yerleştirmek için önceden planlayın.

5. Yanlış Tavanlar Yemek Odası Için:

Dairelerde ve kompakt evlerde, yemek odası için ayrı bir alana sahip olmak kolay değildir. Bu amaçla özel bir nokta oluşturmanın en iyi yolu tavan varyasyonunu göstermektir. Oturma odasının tavanını uzatmak yerine, kolay ayırma için bu ve ahşap tavan gibi farklı bir konsept kullanabilirsiniz.

6. Ofis Tavan için Tasarım:

Yeni bir ofis alanı planlıyorsanız veya mevcut olanı yeniliyorsanız, tavan tasarımlarını da aklınızda tutmayı unutmayın. İç şemanın geri kalanı ne kadar güzel olursa olsun, tavanınızı yükseltebilirsiniz. İşte kullanarak böyle zarif bir fikir. Lobi alanı genişletilmiş unsurla vurgulanır ve alanın geri kalanı kontrast renk vurgularına sahiptir.

7. Tavan Oturma Odası için:

Basit ve şık, bu tavanı tanımlayan iki kelimedir. Cove aydınlatma çatı çok ado olmadan, güzel tutmak için en iyi yoldur! Görünür parlaklık ile birlikte geniş ve havadar bir his yaratır. Köşelere küçük LED ampuller eklemek aydınlatmayı kontrol etmenizi sağlar ve çatının merkezi avize veya fan gibi dekoratif öğeler için bırakılır.

8. Banyo Tavan Tasarımları:

Burada gördüğünüz banyonuz için çok farklı bir tavan konsepti. En üst kattaysanız veya bölümünüzün üzerinde başka bir katınız yoksa, bu açık tavanı deneyebilirsiniz. Ana çatı, içi boş bir merkez bırakarak Paris Plaster ile oluşturulur. Çift amaca hizmet edebilen bir cam eklenir – doğal aydınlatmayı kullanın ve size güzel bir banyo deneyimi yaşatın.

9. Odası Tavan:

evlerinde bir odası özel bir yere sahiptir. Sakin ve huzurlu hissetmeniz için ilahi unsurlar ve pozitiflik dolu. İşte odanın temasıyla çok iyi giden böyle bir tavan tasarımı. veya diğer tanrısal semboller gibi öğelerini kullanarak temayı korumak için oluşturulabilir.

10. Mağaza Tavan Tasarımı:

Müşterileri mağazanıza çekmenin en iyi yollarından biri, güzel bir dekora gitmektir. Kredinin bir kısmı, genel işlevselliğe de katkıda bulunan bu harcama tavan tasarımına gider. Yüksek alçak tavan, fiziksel bir duvara ihtiyaç duymadan aynı mağazanın farklı bölümlerini oluşturur. Stratejik konumlardaki parlak LED ışıklar ve AC delikleri keyifli bir perakende deneyimi sunar.

11. Balkon Tasarım:

Güne bu güzel balkonda sıcak bir fincan ile başladığınızı hayal edin! Düşünce bizi zevk ve mutlulukla doldurur. Öyleyse, neden onları gerçekleştirmiyoruz?  ve metal panjurların bir kombinasyonuyla veranda alanınızın estetiğini yükseltin. Bu fikir sadece daha iyi doğal aydınlatma sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bir stil ifadesi de yaratır.

12. Ahşap Tavan Tasarımı:

Bu tavan tasarımı, geleneklerin ve modernitenin mükemmel bir birleşimidir. Çağdaş tavanı, bize tipik eski evleri hatırlatan sağlam ahşap kütüklerle vurgulanmıştır. Koy aydınlatmasının kullanılması, odadaki doğru ruh halini ve ortamı ayarlar. Yan duvardaki ahşap elemanlarla bu konseptin nasıl daha ileri götürüldüğüne şaşıyoruz.

13. Duvar Tavan Tasarımlar:

3D ve gerçekçi sanatla ilgileniyorsanız, bu tavan harika bir fikir olabilir! Bu, normal T-çubuğu stilinin sanatsal bir versiyonudur. Kutulu tasarım yerine, benzersiz bir dalga formu oluşturulur ve kenarlar buna göre kesilir. Altındaki duvar da bir elemanı kullanarak aynı şekli alır. Bölgeyi vurgulamak için arkasına koy ışıkları eklenmiştir.

14. Yuvarlak Şekil Tasarım:

Dairesel tavanlar kare veya dikdörtgen olanlara göre büyük bir avantaja sahiptir. Merkezde yuvarlak bir eleman kullanmak bize odada havadar bir his yanılsamasını verir. Ayrıca, alanın gerçekte olduğundan daha büyük görünmesini de sağlar. Hacimli salonlar ve toplantı salonları için uygun olan böyle bir fikir. Daha iyi estetik için dekoratif lambaları asmak için merkezleri kullanın.

15. Dikdörtgen Tasarımı:

Dikdörtgen şekilli odalar çok yaygındır. Yenilikçi tasarımlı bir tavana yatırım yaparak diğerlerinden ayırabilirsiniz. Tepsi ve gömme stillerin bir kombinasyonu olan bu muhteşem çatı fikrine göz atın. Bu fikir sadece evinize değer katmakla kalmaz, aynı zamanda içinde canlı bir ortam yaratır.

16. Kare Tasarım:

Kare şeklinde mükemmel bir oda için bu fikir gerisini yener. Çatı, bu eşsiz yapıyı oluşturmak için ve buzlu cam panellerle tasarlanmıştır. Gizli ışıklar eklemek, iç mekanların iyi aydınlatılmasını sağlar, ancak parlak değil. Bu tür fikirleri kullanmak, aksesuarların geri kalanına bağımlılığı azaltabilir, çünkü tek başına dikkat çekmek yeterlidir.

17. PVC Tavan Tasarımı:

Bu eklektik tavan tasarımı, iç dekoru geliştirmek için ihtiyacınız olan şeydir. Birincil asma tavan Kalıplama ile yapılır. Oda girişini daha ilginç hale getirmek için bir PVC eleman kullanılır. Bu, çok pahalı olan ve aynı zamanda hava değişikliklerinden kaynaklanan hasarlara eğilimli geleneksel ahşap için akıllı bir alternatiftir.

18. Tavan Çiçek Tasarımları:

dekorda uygulamanın bir başka kolay yolu, bu güzel çiçek madalyonları eklemektir. Ya asma tavanla ya da sadece bir merkez parçası olarak kullanabilirsiniz. Onlarla en iyi yanı, mağazalarda kolayca bulunabilir ve istediğiniz tasarımı seçebilirsiniz. Çatıya yapışmak ve yerinde tutmak için özel bir harç kullanılır.

19. Fiber Tasarımları:

Evinize tuhaf bir dokunuş katmak ister misiniz? O zaman bu yenilikçi Fiber optik tavana gitmelisiniz! Temel Paris Sıva ile yapılır ve deliklere optik lifler sokulur. Karanlık ele geçtiğinde, o zaman gerçek sihir ortaya çıkar. Yıldızların kendi odanızda canlandığını hissedebilirsiniz!

20. Cam Tasarımı:

tavanınızın görünümünü güzelleştirmenin bir başka en iyi yolu, bu güzel cam elemanı eklemektir. Cam kırılgan bir malzeme olsa da, ile birlikte kullanılması kırılmaları önler. Vitray, metal bir çerçeve yardımıyla çatının içi boş boşluğuna sabitlenir. Işıklar bu yapının içine eklenir, böylece tek fark sadece iç mekanları aydınlatan renklerdir.

21. Dubleks Salon Tasarımı:

Çift katlı bir lobiniz var ve tavanı nasıl dolduracağınızı mı merak ediyorsunuz? Temel ama güzel olan bu muhteşem fikri deneyin! Koridor ve ana çatı, ahşap unsurlarla vurgulanmış kalıpları ile kaplıdır. Bu abanoz ve fildişi teması evinize üstün bir görünüm kazandırır ve geniş bir his verir!

22. Evlilik Salonu Tasarımları:

Evlilik salonları büyük ve büyük tutmakla ilgilidir! Görünüşünü daha da yükseltmek için doğru tavan tasarımına ihtiyacınız var. İşte görkemli görünen ve ilk bakışta herkesi etkileyen dairesel bir çatısı. Eşmerkezli mermiler, salonun gerçek boyutundan daha büyük görünmesini sağlar. Sarı gibi parlak renklerle ilgili ipuçları eklemek görüntüyü mükemmelleştirir!

23. Restoran Tavan Tasarımı:

Restoranlar tüm lezzetli yiyecek ötesinde iyi bir yemek deneyimi zevk hakkında. Ortam mükemmel olmalı ve bunu elde etmek için tavan önemli bir unsurdur. Burada görülen, alanın içinde rahat ve sıcak bir his elde etmek için alçak tavanlı bir stildir. Gömme tavanın her iki tarafında AC havalandırma delikleri ve göz alıcı bir merkez parçası vardır!

24. Kelebek Tavan Tasarımları:

Bu güzel duvar dekoruyla kelebek fantezilerinizi gerçeğe dönüştürün. Doğanın güzelliğinden ilham alan bu duvar resmi, çatıyı ve yan duvarı kaplamak için tasarlanmış ile yapılmıştır. Katmanlı motif, uzaktan bakıldığında 3D bir görünüm verir. İç temanın geri kalanına bağlı olarak, renkleri seçebilir veya hatta bir gökkuşağı tonu için gidebilirsiniz!

25. 3D Tavan Tasarımı:

Bu şaşırtıcı derecede gerçekçi 3D tavana hayran kalmaya hazır olun. Bir yapısında, yüksek kaliteli, 3D bir duvar kağıdı özel bir yapıştırıcı kullanılarak yapıştırılır. Arkasına ışık eklemek, sahneyi hayata geçirebilir ve sizi yepyeni bir bölgeye götürebilir. Şelaleler, kuşlar, gökyüzü ve hatta özelleştirilmiş bir resim gibi farklı temalardan da seçim yapabilirsiniz!

Yenilikçi Tavan Boyama Fikirleri:

Her zaman tavanların sadece beyaz olarak yapıldığını düşünüyorsanız, çok yanılıyorsunuz! Çevreyi aydınlatacak ve size canlı bir atmosfer katacak renkli iç mekanlara gidebilirsiniz. Denemek için birkaç renk şeması ve boyama ipucu:

  • Parlak Renkler: Yeşil, turuncu, koyu Mavi vb, beyaz bir tavan için mükemmel bir kontrast olarak hizmet vermektedir. Bunları çatının her yerinde kullanmak istiyorsanız, taç kalıbını daha açık tonlarda, tercihen beyaz veya metalik olarak saklayın.
  • Açık Renkler: Pastel renkler her mevsim için mükemmeldir. Gözlerinizi ezmiyorlar ve iç mekanlarınızı rahatlatıcı gösteriyorlar. Pembeleri, açık sarı, soluk mavi vb. Monoton olarak veya renk bloğu tarzlarında deneyin.
  • Koyu Renkler: Tavanda siyah ve kahverengi kullanamayacağınızı kim söyledi? Bu tonları açık renkli duvarlar ve uygun mobilyalarla kullanmakta özgürsünüz. Odanın geri kalanının daha fazla dramatize olmadığından emin olun.

Sıkça Sorulan Sorular:

1. Tavan İçin İyi mi?

Evet! Paris tavanlarının sıvaları her zaman talep edilir, çünkü bunlar uygun fiyatlı, kolay ulaşılabilir ve çok yönlüdür. Bu malzemeyi kullanarak istediğiniz herhangi bir tasarımı deneyebilirsiniz. Cep dostu bir fiyata ödün vermeyen bir görünüme sahip olsa da, bakım önemli bir konudur.  su ile karıştırılır ve macun olarak uygulanır. Zamanla susuz kalır ve çatlaklar gelişir. Bu yaşlanma ve onarım veya değiştirme ihtiyacı işaretidir.

2. Tavanların Maliyeti Nedir?

Maliyet faktörü tamamen malzemenin kalitesine, odanın büyüklüğüne ve tasarımın karmaşıklığına bağlıdır. Fiyatlar genellikle 60 INR – 100 veya daha yüksek bir aralığa düşer. Yine, bu slab oranları şehirden şehre değişebilir ve bu nedenle yerel tasarımcıya danışmak daha iyidir.

3. Yanlış Tavanlar Nasıl Temizlenir?

Asma tavanın temizlenmesi, uzun ömürlülüğüne karar vermek için çok önemlidir. Kirli bırakmak, perişan görünmesi ile birlikte yüzeyin parlaklığını ve güzelliğini ortadan kaldırabilir. Bir tavanını temizlemenin en iyi yolu, elektrikli süpürge, pürüzsüz bir fırça ile kullanmak ve tüm kir ve örümcek ağlarını yavaşça emmektir. Islak bir bez veya aşındırıcı fırça kullanmak duvarın dokusuna zarar verebilir.

Bu tavan koleksiyonunun onları denemenize ilham verdiğini umuyoruz. yaygın olarak bulunan bir malzeme olduğundan, pazarda tasarımcıların eksikliği yoktur. Usta bir insanı bulmak için uygun analizler yapın ve odanız için uygun bir tema seçin. Tamamlandığında, tavanın uzun süre dayanması ve yatırıma değer olması için uygun bakım ve düzenli bakım yapılması önemlidir!

Yatak odası için asma tavan modelleri

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219