Karolam Asma Tavan

Uluslararası standartlara uygun olarak üretilmiş olan karolam asma tavan, elektrik tesisatlarının, kabloların kolay bir şekilde döşetilmesinde ve saklanmasına imkân verir. Bu da estetik bağlamda çirkin, iç bunaltan ve daraltan görüntülerin göz önünde bulunmamasına olanak sağlar. Sese sağladığı akustik ve yangına karşı çok yüksek dayanım gibi kendisini vazgeçilmez kılan birtakım özelliklere sahip bir hayli ideal sistemler olduğunu söyleyebiliriz. Yangına, aleve karşı bu yüksek direnci küçümsememekte ve görmezden gelmemekte fayda var. İş yeri olsun, ev olsun, hastane olsun, okul olsun, ofis olsun her bir yaşam alanı hepimizin gündelik yaşamda içinde bulunduğu ortamlardır. Ve her biri ansızın bir yangın felaketiyle karşı karşıya kalabileceği mekânlardır.

Bu yüzden iş yerleri sahipleri ofislerine; okul, hastane, dershane gibi kurumlarda da yetkili kişiler bu binalara, bizler de evlerimize en azından Karolam asma tavan gibi yangına direnci yüksek tavanlar yaptırsak bu herkes için daha güvenli ve korunaklı bir önlem olacaktır. Her türlü iç mekân tavan uygulamalarında kullanılır. Bulunan döşemeye askı desteğiyle tutturulmuş olan kendisine özgü T24 görüntü sistemiyle üretilen karolaj içine alçı plakaların konulması ile yaratılan asma tavan türüdür.

Karolam asma tavan sistemlerinin genellikle nerelerde tercih edilmesi gerektiğinden bahsedelim. Karolam asma tavanların evde mutfaklar ve de banyolarda; dışarıda ise okullar, hastaneler, laboratuvarlar, dershaneler gibi temiz, antibakteriyel ve de mümkün olduğunca sağlıklı olması gereken mekânlarda kullanım için oldukça doğru bir seçim olacağını söyleyebiliriz. Mekânın ses yankılanmalarını başarıyla önleyen karolam asma tavan, gürültüyü güzelce soğurur, hapseder. Bu sayede sesleri daha anlaşılır ve net kılar. Ayrıca şunu da belirtmekte fayda görüyorum ki ışığı harikulâde bir işlevde yansıtabilme yetisine sahiptir. Karolam Asma tavan, ticari binalarda da bir hayli tercih edilir. Nedenini sorgularsanız ise binanın içinin görüntüsünü farklılaştıracak kötü görünümlü çirkin kablo ve havalandırmanın saklanması için oldukça faydalı bir alan sağlar.

Karolam Asma Tavan Fiyatları

Karolam Asma Tavan Fiyatları
Karolam Asma Tavan Fiyatları

Karolam Asma Tavan Fiyatları

Karolam asma tavan fiyatları nedir diye soracak olursanız tüketilecek ve kullanılacak olan karolam asma tavan malzemelerinin, işin ölçülerinin ve ayrıntılarının Karolam asma tavan fiyatlarını etkileyebileceğini söyleyebiliriz. Genel olarak metrekare başına 15 TL gibi bir ücretlendirme yapılmaktadır.

Karolam Asma Tavan Nasıl Yapılır?

“İyi hoş da peki bu karolam asma tavan nasıl yapılır?” dediğinizi duyar gibiyim. Şimdi biraz karolam asma tavan kurulumu mevzusundan bahsedelim. Piyasada karolam asma tavan olarak tanımlanan asma tavan sistemleri genel olarak karolardan, karolamlardan, taş yünü tavanlardan bir araya gelmektedir. Çevre Köşebent isimli L profilleri birçok uygulamadan geçirilerek yan duvarlarda daha önce belirlenen yerlere en çok 60 cm mesafelerle monte edilir.
Fakat bu durumda da unutulmaması gereken bir konu da tavanınız şayet betonarmeyse çelik dübel kullanmak doğru olacaktır. Bu uygulama sırasında ışıklandırma, ses sistemi gibi tamamlanması lazım olan tesisatlar varsa taşıyıcı sistem ve askı çubuklarına takılmamasına dikkat vermeli ve elzem önlemler alınmalıdır.
Askı çubuklarıyla mesafe ayarlandıktan sonra üzerinde hareketli çiftli yaylı maşa temel taşıyıcı ile askı çubukları, yaylı maşaya asılabilecek hale getirilir ve asılır. Serbest montajda ise kısmi taşıyıcı profillerde 60×60 karolajı oluşturularak uygulanmalıdır.
Karolam, akustik alçıpanlar, mineral taş yünü panellerinin montaj işlemleri yapılırken konstrüksiyon terazisini kontrol etmek ihmal edilmemelidir. Taşıyıcılar arasında her zaman dik açı bulunmalıdır. Tavan üzerindeki maddelerin gizlenmeleri için oldukça sıkı bir biçimde askı çubuklarını bağlamak lazımdır.
Yük hesabına katılacak olan öbür malzemeler ise; yalıtma malzemeleri, armatürler gibi maddelerdir.

Karolam asma tavan montajıyla ilgili olarak dikkat edilmesi gerekli birkaç husus vardır. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki temel taşıyıcı sistem, bina işlevlerini doğru bir şekilde değerlendirerek L biçimli köşebent profiline döşeme yapılmalıdır. Profillerin kesiştikleri bölgelerinde açık, boşluk bulunmamasına kati surette ehemmiyet verilmesi gerekir. Yüklerin sarkmalarının önüne geçmek için askı çubuklarının bağları bir hayli sıkıca olmalıdır. Karolam asma tavanların iç bölgelerinde kati surette havalandırma boşluğu olmamalıdır. Buna azami özen gösterilmeli,  dikkat edilmeli ve hava akımının bulunmuş olduğu bölgelere de ehemmiyet verilmelidir. Havalandırma çıkışları muhakkak mazgallar ile yapılmalı, yoksa tavanın iç bölümünde sıkışma yapacaktır.

 

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219