Metal Asma TavanMetal Asma Tavan
Dekorasyonun temellerinden birisi de asma tavanlardır. Asma tavanlar, uygulandıkları yerin daha ferah görünmesini sağlamakla birlikte, uygulandıkları yere şıklığı ve modernliği beraberinde getirir. Bundan dolayı birçok tasarımcı dekorasyon anlamında ilk yeniliği asma tavan sistemi ile gerçekleştirir. Asma tavan genel olarak tavanda yer alan kötü görünen bir takım şeyleri gizlemek amacı ile de kullanılmaktadır. Fakat büyük şirketlerde ya da devlet kurumlarında, tesisat ile alakalı takımların, elektrik kablolarının ve kötü görünebilecek hatların gizlenmesinde kullanılmaktadır. Ayrıca asma tavan sistemlerinde dekoratif olarak ışıklandırma tercih edilmektedir. Metal asma tavan sistemlerinde tercih edilen ışıklandırma, asma tavanın modeline göre belirlenmelidir. Böylelikle asma tavan uygulandığı yere daha farklı hava katacağı için, ışıklandırma sistemi de daha şık ve modern görünmesine yardımcı olacaktır.

Geçmiş dönemlerde asma tavan sistemi sadece dekoratif olarak kullanılmaktaydı. Fakat günümüzde asma tavan sistemlerinde, ses ve ısı yalıtım sistemi de bulunmaktadır. Metal asma tavan sistemi yaptırırken içine yerleştirilmiş olan İzocam sayesinde sıcaklığın mekân içerisinde tutulması sağlanır. Bundan dolayı ısınma problemi olan yerler, metal asma tavan yapılarak çözümlenebilmektedir. Metal asma tavan sisteminin avantajı, hem dekoratif görünmesi ile birlikte hem de bu tarz problemlerin çözümü olabilmesidir.

Asma tavan sistemleri uygulanırken profesyonel ustalık gerektirir. Bundan dolayı asma tavan işi yapılırken ince işçilik gerekir. İnce işçilik sayesinde asma tavan yapılırken daha güzel ve hoş görünen hatlara sahip olması sağlanır. Asma tavan sistemleri dekorasyon olarak uyumlu olması gereken ve göz önünde bulunan bir yapı olduğundan ışıklandırma sisteminin önemi büyüktür. Ayrıca ısı yalıtımı yapılırken taş yünü ve strafor gibi malzemeler kullanılmaktadır. Metal asma tavan sistemleri bu özelliğinin yanında kolaylıkla montajlanabilmektedir.

Asma tavanın yapıldığı malzemenin kaliteli olması oldukça önemlidir. Kaliteli olan malzeme sonucunda yapılan metal asma tavan, ilerleyen zamanlarda tavan ile alakalı oluşabilecek sorunlarında önlenmesinde yardımcı olur. Kaliteli malzemeler yardımı ile yapılan asma tavanlar, tavanda oluşabilecek bakterileri engeller. Bununla birlikte asma tavan montajı yapıldıktan sonra rahatlıkla kullanılabilir ve temizliği yapılabilir. Sizde metal asma tavan yaptırarak şık ve modern bir görüntü elde edebilir, tavanda oluşabilecek hasarların böylece önüne geçebilirsiniz. Asma tavan sistemleri sadece belirli ölçülere sahip olan tavanlarda değil, isteğe bağlı olarak yatak odasına, salona, çocuk odasına, hatta tuvaletlerde dahil istenilen yere kolaylıkla uygulanabilmektedir. Metal asma tavan sistemi yapılırken, ölçünün doğru bir şekilde alınması için köşe kodları alınır.

Köşe kodlarının alınmasının ardından köşelere ‘’L’’ adı verilen malzeme vidalanır. Ardından asma tavan kalıbı köşelere uyumlu olabilecek şekilde oturtulur. Montaj işleminden sonra herhangi bir risk oluşturmaksızın kullanmaya başlayabilirsiniz. Yapısının hafif olmasıyla birlikte oluşabilecek aksiliklerin böylelikle önüne geçilmektedir. Metal asma tavan fiyatları uygulanacak olan yerin ölçüsüne ve seçilecek olan modele göre değişiklik göstermektedir. Asma tavan sisteminin modeli doğru bir şekilde seçildiğinde, daha modern ve şık görünmesi için doğru ışıklandırma sistemi belirlendiğinde odanın ambiyansının d

Metal asma tavan sistemi

a değiştiğini göreceksiniz.

uygulanırken genel olarak 60cm’de bir klips yardımı ile ana taşıyıcıların üzerine malzeme ile tutturularak sağlam bir şekilde yapılmaktadır. Dekoratif yapıların öncüsü olan metal asma tavanı ses yalıtımı ve ısı yalıtımı sebebi ile içeride muazzam olan havayı muhafaza ederek ortamın daha şuh olmasını sağlar. Birçok ortamda ve birçok durumda tercih edilen metal asma tavan sistemleri her odaya ve her yere yakışabilecek bir yapıya sahip olduğundan dolayı istediğiniz yere uygulayabilir, dilediğiniz şıklığı belirlediğiniz modelde elde edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219