Petek Asma Tavan

 Petek asma tavan ürünleri hafif ve bununla birlikte göz doldurucudur. Bu ürünler, son derece dayanıklı olup neredeyse hiç bakım gerektirmeyecek sağlamlıktadır. Temizlemesi kolay ve oldukça da pratiktir. Üstelik istenilen renkte üretilebilmekte ve uygulanmaktadır.

petek asma tavan firmaları fiyat
petek asma tavan firmaları fiyat

Petek Asma Tavan ürünleri, standart bir asma tavan sistemi ile uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır ve uygulamanın yapıldığı alana daha hoş ve şık bir görüntü sağlar.  petek asma tavanın özellikleri ise şunlardır:

 • Hafiftir ve bu nedenle uygulama yapılan tavana yük olmaz.
 • Montajı ve sökülüp çıkartılıp tekrar takılması kolaydır.
   petek asma tavan uygulaması uygulama yapılan ortamdaki ısı kaybına engel olur.
 • Bu asma tavanlar, akustiğin düzenlenmesini sağlar. Dolayısı ile ses yalıtımı için kullanılır.
 •  petek asma tavan yapılan yerlerde bakteri oluşmasının ve üremesinin önüne geçilir çünkü bu malzemeler anti manteytiktir, mikropları tutmaz.
 •  petek asma tavan uygulaması yapılan tavanlarda istenmeyen görüntüler gizlenir. Elektrik, sıhhi tesisat, yangın ve havalandırma sistemleri gibi sistemlere ait olan boru ve kabloların gizlenmesini ve görünmemesini sağlar.
 • Alçıpan petek asma tavan malzemeleri geri dönüşümü olan ürünlerdir, çevreye zarar vermez.
 • Depreme dayanıklıdır. Hafif ürünler olması sebebi ile deprem gibi doğal afet durumlarında risk teşkil etmez. Depreme dayanıklı olan yapılarda rahatlıkla kullanılabilir.

 Petek Asma Tavan

Petek Asma Tavan, uygulamanın gerçekleştirildiği alana derinlik katmaktadır. Bu asma tavanlar, diğer asma tavan uygulamalarının dışında, söz konusu alana modern bir hava katar ve daha hareketli bir tasarımın oluşmasına etki eder.

 petek asma tavan uygulaması sonrasında, tavana müdahale edilmesi gerektiğinde kolaylıkla yerinden çıkartılabilir ve işlem sonrasında tekrardan asma tavan uygulaması yerine monte edilebilir. Bu açıdan oldukça pratiktir. Ayrıca,  petek asma tavan olası bir yangın durumunda, uygulama yapılırken kalan hücre boşlukları sayesinde dumanı kolaylıkla tahliye eder. Yangına dayanıklı malzemelerden üretilmiş olan bu ürünler, uygulama yapılan alanda yangın çıkması durumunda kolay alev almaz, yangının yayılmasını önler ve mekânın tahliye edilmesi için zaman kazandırır.

petek asma tavan sistemleri, uygulamanın gerçekleştirildiği mekânlarda ekonomikliği sağlar. Özellikle çok yüksek tavanlı alanlarda uygulanıldığında, tavan yüksekliği düşürülür ve mekânın ısınının korunmasını sağlar. Böylelikle, mekânı ısıtmak ya da soğutmak için çok fazla enerji harcanmasının önüne geçilir, bu da ekonomikliği beraberinde getirir. Ayrıca,  petek asma tavan uygulamaları çoğu zaman sadece dekoratif amaçlı olarak değil; ısı yalıtımı için tercih edilir. Bu ürünler, hafif olduğu ve uygulama kolaylığı taşıdığı için ısı yalıtımı amacıyla yapılara sıklıkla uygulanır.

 petek asma tavan sistemleri, ses yalıtımı amacıyla da sıklıkla tercih edilir. Böylelikle, tavanına  petek asma tavan yaptırmış olan yapılara üst katlardan ses gelmesi engellenmiş olur. Bununla birlikte, mekân içindeki seslerin daha net anlaşılır olması sağlanır.

petek asma tavan sistemlerinin tercih edilmesinin bir sebebi de; tasarım ve dekoratif görüntüdür. Bu sistemler, mekânlarında modern görüntü elde etmek isteyen kişilerce tercih edilir. Çünkü bu uyguluma sadece tavanların farklı bir görünüme ulaşmasına etkili değildir, aynı zamanda farklı ışıklandırmaların yapılmasına da olanak sağlar. Bu asma tavan sistemleri sayesinde, istenilen tavanlara led şerit ve spot ışıklandırmalar rahatlıkla uygulanabilir.

Kare Petek Asma Tavan Fiyat

Kare petek asma tavan fiyat konusunu net olarak belirlemek mümkün değildir fakat bu sistemlerinin sağladığı birçok avantaj vardır. Bunlardan bazıları şunlardır:

 • Kare petek asma tavan sistemlerinin bulunduğu mekânlarda akustik düzen üstün bir kalitede sunulur.
 • Ticari alanlarda, işletmelerde ve geniş kapalı mekânlarda dekorun farklılaşmasını sağlar ve bunu yaparken ekonomiklik sunar.
 • Tavanda yapılması gereken işlemlerin görünmemesini sağlar.
 • Müşterilerin istek ve talepleri doğrultusunda farklı renk seçenekleri ile uygulaması gerçekleştirilir.

 

Kare petek asma tavan fiyat konusunda net bir fiyat belirtmek mümkün değildir. Çünkü bu kare petek asma tavan fiyat durumu, uygulama yapılacak olan tavanın genişliğine göre, kullanılacak olan malzemelerin markasına göre ve uygulama sırasındaki işçiliğe göre değişmektedir; sabit bir kare petek asma tavan fiyat belirlemek bu sebeple pek mümkün değildir.

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219