Hazır Erzak Mutfak Dolabı

Çarpıcı Akdeniz Mutfak Tasarımları

Akdeniz’den ilham alan konseptler moda ve tasarım açısından geri dönüyor ve birçok insan farklı bir çağ ve derinlik gösterdiği için hoşuna gidiyor gibi görünüyor. Bu evler toprak tonlarından esinlenmiştir ve genellikle dolaplar, çekmeceler ve belki bazı açık kirişler için kullanılır; eski pirinç kolye ve büyük pencereler.

Gerçekten öne çıkacak bir mutfak tasarımı oluşturmayı düşünürseniz, Akdeniz mutfağından ilham alan mekan tam size göre!

Tonlarca element Akdeniz mutfağına giriyor, ancak bu karmaşık olduğu anlamına gelmiyor. Tasarımla ilgili en iyi şey çeşitliliğidir. Çok fazla tema ve kültür bulunduğundan, çok çeşitli tasarım seçeneklerine sahipsiniz. Parlak renkler veya sessize gidebilir, hayat çıkarabilir veya rahatlayabilir veya mutfağınızı istediğiniz kadar küçük veya büyük yapabilirsiniz.

Bu gerçekten sadece yaratıcılığın ve seni sınırlayan bütçen hakkında. Ancak Çarpıcı Akdeniz Mutfaklar Tasarımını ilham almaya ve başlamanıza yardımcı olacak ipuçlarına bakın.

Akdeniz imzası olan bu döşeme topraklı bir nota verir ve sıcak palete uyar. Tuğla da güzel çalışabilir. Eğer kiremit aşırı soğuk veya sert hissediyorsa, renk düzenini tamamlayan, belki de mekanın kıvrımlı elemanlarını yansıtan girdap bir tasarıma sahip dayanıklı bir halı getirmeyi düşünün.

 İlginç Rustik Mutfak Tasarımı

Daha önce, rustik duyduğumuzda, yıpranmış, sıkıntılı ve sert kesilmiş; Ancak günümüzde rustik mutfaklar, ahşap, taş, tuğla, eski aletleri ve şömineleri sayesinde klasik beyaz mutfağa popülerlik konusunda rakip olmaktadır.

Rustik tasarımlar, her neslin gördüğü ve zevk aldığı en sevilen stiller için vintagein yanında olabilir. Hepimiz biliyoruz ki, kereste ve ahır ahşabının içinde dekore edilmiş herhangi bir alana sıcaklık ve tarih kattığını biliyoruz.

Dergilerde ve internette gördüğümüz bazı Teksaslı evlerde, eski ahır ahşap kaplama dolapları, duvarlar ve yer döşemeleri ile bu sıcak ve havadar görünümü kucaklar.

Neyse ki, bizim için geri kazanılmış keresteden yapılmış parçaların artık gelmesi zor değil, tasarımcıların ve mobilya üreticilerinin bu malzeme ile çalışmayı sevmelerine şaşmamalı. Öyleyse, daha fazla uzatmadan, aşağıdaki 15 İlginç Rustik Mutfak Tasarımını inceleyelim.

Çağdaş U-Şekilli Mutfak Tasarımı

U şeklindeki mutfak düzeni aynı zamanda at nalı olarak da bilinir; Bu mutfak düzeninde üç duvar dolabı veya beyaz eşya vardır.

Bugün, bu tasarım üç duvardan L şeklinde bir mutfağa, üçüncü “duvarı” oluşturan bir adaya dönüşmüştür. Bu tasarım iyi çalışır çünkü ada çevresinde düzgün bir trafik akışı ve iş akışı sağlar. Bu tür restoran veya barlardaki mutfak alanları için daha ideal görünebilir, çünkü bu yerleşim belirli bir alana daha fazla aşçıya izin verir.

Her ne kadar bu tip bir mutfak düzeni yemek ve yemek pişirmeyi daha verimli kılar, çünkü buzdolabından lavaboya ve sonra sobaya doğru döndüğünüzde bir parmağınızı çevirebilirsiniz.

Diğer düzen ve tasarımlarda olduğu gibi, aşağıda yer alan 15 Çağdaş U şeklindeki Mutfak Tasarımları’ndan geçerken öğreneceğiniz U şeklindeki bir mutfağı elde etmenin bazı avantajları ve dezavantajları var.

Güzel L-Şekilli Mutfak

Daha büyük bir mutfak çalışma alanına sahip olmayı planlıyorsanız, L şeklinde bir mutfağa sahip olmak tam size göre olabilir. Düzenli mutfakta, ahşap dolaplarında bu uzun bir granit levha vardır ve hepsi bir alandadır, ancak L şeklindeki düzenini almak, mutfağınızı veya bir başkasının mutfağını daha işlevsel ve çekici hale getirir. Onu sevmek için çok şey var ve size nedenini söyleyeceğiz.

Bugün size, mutfak alanlarınızın nasıl daha fazla depolanabilir hale getirileceği konusunda nasıl daha fazla fikir veren 15 Güzel L-Şekilli Mutfaklar göstereceğiz.

Bir ekran oluşturmak, duvarlarınızı fazla doldurmak, daha fazla çekmece alanı olmak ve sağlam bir koşuyu parçalamak gibi kullanabileceğiniz bazı fikirler var. Dürüst olmak gerekirse, liste sonsuz, ama devam edelim ve aşağıdaki fotoğrafları kontrol edelim!

Mükemmel ahşap dolap mutfak tasarımları

Sıkıntılı odun son birkaç yılda popülerlik kazanıyor. Sıkıntılı odun yapımında kullanılan teknik gerçekte göründüğü kadar zor değildir. Bu tür faaliyetler DIY fanatiklerinin bile kendi evlerinde yapabilecekleri bir şeydir! Bu tür projeler yaparken ihtiyacımız olan tek şey sabır ve iyi organize edilmiş bir plana bağlılıktır. Ayrıca, sıkıntılı ahşabın yaşlı görüntüsü herhangi bir mutfak tasarımına modern bir şıklık katıyor.

Bugün için, mutfaklarınız için de elde edilebilecek renk çeşitlerini sergileyen 15 Mükemmel Sıkıntılı Ahşap Mutfak Tasarımını göstereceğiz.

Taban renginin sadece üst kattan sızacağını ve sıkıntılı dolaplarınızın mutfak motifinize uymasını istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey, onunla iyi uyum sağlayacak renkleri seçmek. 

Farklı Granit Mutfak Tezgahı

Hepimiz biliyoruz ki, granit mutfak tezgahları güzel ve dayanıklı, temizlemesi kolay ve temelde sıcağa ve çiziklere dayanıklıdır. Canlı, doğal renk paletidir ve elmas sert yüzeyine yakın tezgahı için ideal bir malzemedir.

Mutfağınızı planlarken, o sevimli mutfak için evinize ekleyeceğiniz tek şeyin granit olduğundan eminiz.

Granit, doğanın renk, damar ve desen paletinden en geniş seçime sahiptir. Eviniz için alabileceğiniz mükemmel tezgahı seçerken örnekleri çevrimiçi olarak alabilir veya yerel mağazalardan kontrol edebilirsiniz. Kişiliğinize uygun bir kenar ekleyerek mutfağınızın tezgahına her zaman en iyi son dokunuşları ekleyebilirsiniz.

Lavabo ile Fonksiyonel Mutfak Adası

Ne zaman mutfak adası diyorsak, genellikle bir masa armatürü resmederiz – mutfağımızın ortasındaki yiyecekleri hazırladığımız veya temelde yiyeceği hazırladıktan sonra yiyebileceğimiz bir özellik gibi. Ancak bunu düşündüğünüzde, eğer evde sınırlı bir yeriniz varsa, adanın içine bir lavabo koymak mutfak düzeninizi koruyabilir.

Tabii ki, ana lavabonuzu mutfağınızın ortasında mı tercih edersiniz, yoksa yemeğin hazırlanmasını sağlayan ikincil bir evye mi tercih edersiniz ve diğer evye bulaşık makinesinde bulaşık makineniz olmadığını söyler.

Güzel Mutfak Tavan Aydınlatma

Mutfağımızı aydınlatmamız, mekanın işlevselliğini ve orada zaman geçirirken nasıl hissettiğimizi etkiler.

Buna rağmen, aydınlatma bir mutfak tadilat projesinde bir düşüncedir – dolaplardan, ev aletlerinden, karolardan ve granit tezgahlardan sonraki son detay. Dolayısıyla, bu kritik unsur için genellikle bütçenin bir şeridinin kalması şaşırtıcı değildir.

Çoğunlukla değil, vurgulu veya dekoratif aydınlatmayı kullanabileceğimiz evdeki diğer alanların aksine mutfakta görev aydınlatmasına ihtiyacımız var. Hepimiz görev aydınlatmasının tezgah gibi, çalışma alanlarını aydınlatması olduğunu biliyoruz, çünkü orada hazırlık yapıyoruz

Mutfak Tadilat İpuçları

Bir mutfak tadilatına ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, bu yazı tam size göre. Nihayet bir şeyi düşürmeden ya da mutfak malzemesi satın almadan önce, ne yaptığınızı bildiğinizden emin olun. Herhangi bir adım atmadan önce her şeyin iyi planlanmış olduğunu görün. Çok heyecanlanma! Unutmayın ki, bir mutfak tadilat sadece tamamen yeni bir görünüm elde etmekle ilgili değil, daha fazlası var.

Tadilat yapmaya karar vermek, mevcut mutfağınızdan o kadar da mutlu olmadığınız anlamına gelir. Şey, tamirat gerekli olabilir. Bazen, sıhhi tesisat ve diğer çalışma alanlarını bile içerebiliyordu. Evde en sevdiğiniz yer için mutlu bir son almak istediğiniz için, bu ipuçlarına bir göz atmanız gerekir. Bu size yardımcı olabilir.

Metal Mutfak Dolabı Fikirleri

Paslanmaz çelik mutfak herkes için değildir, ancak yemek hazırlamanız ve pişirmeniz için şık ve modern bir parlama yeri arıyorsanız, o zaman paslanmaz ayar tam size göre olabilir.

1930’larda ve 1940’larda paslanmaz çelik mutfak dolaplarının tüm öfke olduğunu söylediler. Bu müthiş görünümlü dolaplar düşük maliyetli, bakımı kolay ve genellikle beyaz renkte olsa da, isterseniz farklı bir renkte boya ile boyanmış olabilir.

Hafif soğuk ve steril görünmelerine rağmen, süper kolay bakımın takası kesinlikle değdi. Tekrar bakmak için gereken tüm bu dolaplar, nemli bir el bezi veya bir sprey boya tenekesi içeren bir fırçalamaydı, bu bizim için bir bütçeye göre gerçek bir artıydı.

Bugün size 16 Metal Mutfak Dolabı Fikirleri listesini göstereceğiz. Yeni nesil ev sahibi, bu dolapların ne kadar ekonomik ve düşük bakım gerektirebileceğini keşfettiği için metal mutfak dolapları yeniden modaya uygun hale geldi. Bu şık görünümlü dolaplar artık ticari mutfak kullanımıyla sınırlı değildir, ancak çağdaş mutfak tasarımında bir yer bulmaktadır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir