Herhangi Bir Tavan İçin 200 Şaşırtıcı Tavan Fikirleri

asma tavan,
asma tavan modelleri
dekor,
taşyünü,
alçıpan fiyatları,
alçıpan,
tavan kaplama,
asma tavan,
asma tavan modelleri
dekor,
taşyünü,
alçıpan fiyatları,
alçıpan,
tavan kaplama,

En iyi tavan  fikirleri – Yaratıcı tavan tasarımı fikirlerinin adil dağıtımını gördük. Tavanı odak noktası olarak kullanarak odayı vurgulamanın birçok yolu vardır; ele geçirilmemiş potansiyel, sizin ve mimarınızın yaptığı seçimlerde yatmaktadır. Sadece daha sık gerçekleştiğini görün ve sonunda kendinizi tasarım yoluyla havalandırmak için mutlak alışkanlığı bulun.

Birçoğumuz evlerimiz için fazla tavan olmadığını düşündüğümüzde, aklımıza gelen iş beyaz ve düzdür. Evin yerleşiminin tasarlanmasında ve süslenmesinde üstlendiğimiz her harika adıma rağmen, bir tavan aklımızı kolayca atlayan bir şey gibi görünüyor.

Ancak, oturma odası veya yemek alanı, mutfak veya yatak odası ile dolu olsun harika bir tavan tasarımı, bir oda için fonları kendine has, eşsiz ve bireysel bir his bırakmanın yanı sıra benzersiz bir his bırakabilir. İçeri girenlerin kafasında olmak.

Mutlak tavan tasarımı her oda ve her ev için ve açık alana bağlı olarak değişir; Çevreleyen duvarlar ve evin genel teması, seçilebilecek sayısız desen ve renk var.

Tepsi tavanından kiriş tavanına, koy tavanından en popüler düşme tavanına kadar, bu güzel tavan ilhamleri, peşinde olduğunuz özel ve olağanüstü bir ruh hali için bir oda ödüyor.

Şu anda hepsi birbiriyle zıt olan birçok dekor türü var. İster modern tasarım, ister rahat pratik tasarım, ister sanatsal ve klasik tasarıma meraklı olun, herkes için bir şeyler var. Şu anki en sıcak trendlerden biri, eski zamanlardaki gerileme, ve bu da örtülü bir tavan. Bunlar tüm doğru sebeplerden ötürü öfkedir. Günümüzde tasarım fikirlerinizin bir bölümünü nasıl yapabileceğinize bir bakın.

Ev İç için En İyi Modern Tavan 90 Tasarımı

İç tasarım sadece mükemmel bir tattan çok daha fazlasını gerektirir. Alan sorun olmadığında, modern tavan hem odaya hem de gerekli aydınlatmaya ve görsel ilgiyi çekmeye en iyi alternatif olabilir. Bu nedenle harika bir görünüm sunar. Kısacası, modern bir evin iyi aydınlatılması ve evin havasını dengelemek için dışardan da tamamen doğal ışık almasına izin verilmesi gerekir. Yukarıdaki çağdaş ve modern tavan tasarımı internetten topladığım favori tasarımlarım. Sadece daha sık bakın, bir noktada kendinizi tasarım yoluyla ifade etmenin ideal yolunu bulacaksınız.

Sanat sergilenirken aydınlatma önemlidir, bu nedenle sanatın altını çizmek için mafsal üzerine raylı aydınlatma veya daha modern gömme armatürler kurmayı düşünmeniz gerekir. Ev içi için modern bir tavan tasarlamak için bazı temel kurallara uymanız gerekir. Her tür aydınlatma armatürünün avantajlarını ve tuzaklarını dikkatlice düşünün, muhtemelen iç mekanınızın her odası için en iyi modern tavanı ve aydınlatma tasarımını seçeceksiniz

Kesonlu Tavan Nedir?

Tanım olarak, örtülü bir tavan, kirişlerin hatlar olarak kullanıldığı tavanın bir yapısı olduğunda ve iç kısmı, içine veya yukarı doğru batırıldığı zamandır. Bu şekilde, kirişler tavanı çizer (çeşitli eşleştirme veya kontrast formlarında) ve klasik ve unutulmaz bir görünüm oluşturur. Bunlar kubbelerde veya tonozlarda popülerdir ve yıllar boyunca her türlü ev dekorunda bulunabilir ve evinizi dönüştürmek için zenginlik ve üstün aklın belirtileridir.

Kesonlu Tavan Kullanabilir Miyim? Nasıl Çalışmasını Sağlarım?

Eviniz için sandık tavan yapmanın çeşitli yolları vardır. Bir yapısal, taşıyıcı kirişin bulunduğu bir nokta varsa, estetik için orada olanları da ekleyebilirsiniz. Bu, ümit ettiğiniz kıvrımlı görünümü yaratacaktır. Tavanlarınızdaki boşluklarla kendiniz yaratarak ve oraya yerleştirerek de çalışabilirsiniz. Bu, tavanınızın dekoratif yönünü süsleyecek ve mümkün olduğunca harika görünmesini sağlayacaktır.

Bunlar sıklıkla mühendislikteki hataları gizlemek için de kullanılır, bu yüzden eskiden popüler olmuştur. Şimdi bu amaç için ya da sadece evinize bir karakter eklemek için kullanılabilirler. Önemli olan, onu kirişler ve oyuklar kullanarak yarattığınızdan emin olmanız, ancak istediğiniz odada çalışmasını istemeniz.

Kesonlu tavan nereye gidiyor?

Kesonlu bir tavan hemen hemen istediğiniz her yerde etkili bir dekor parçası olabilir. Geleneksel olarak, bu yemek odalarında, oturma odalarında veya derin tavanlı salonlarda bulunur, ancak şimdi yatak odalarında ve hatta banyolarda da bulabilirsiniz. Önemli olan, en iyi etki için istediğiniz yerde bu ayırt edici görünümü oluşturduğunuzdan emin olmaktır.

Tıpkı sizin düşündüğünüz gibi, onları evinizde nereye koymak istediğinize bağlı olarak, farklı tipte tavan döşemeleri vardır. Dolandırıcılık açısından farklı “ciddiyetlere” bakabilirsiniz ve ayrıca ahşap, çelik vb. Farklı malzemelere de bakabilirsiniz. Kontrast veya boya ve boya seçenekleri vb. Arasında seçim yapabilirsiniz.

Görünümünüzü planlarken bir göz atmanız gereken birçok seçenek vardır. Pek çok yaygın popüler seçenek var, ancak en iyi ikisi geleneksel rustik ve perişan şıkları. Farklı ayar ve yerlere yerleştirilirler, ancak doğru kullanıldığında her yerde etkilidirler.

Nereden Başlayacağım?

Bu trendin sizin için mümkün olan en etkili şekilde çalışmasını sağlamak için, aşağıdaki ilham fotoğraflarına ve tüm farklı ayarlara göz atmanız gerekir; böylece seçenekler açısından neye baktığınızı görebilirsiniz. Oradan, nasıl ilerlemek istediğinizi ve sadece motivasyon ve hatta belirli fikirler açısından bakacağınız yeri görebileceksiniz. Bak ve kendin gör.

Geleneksel Salon Kesonlu Tavan

Bu, oturma odanızın kurulumunda geleneksel bir kıvrımlı tavan olarak adlandırdığınız şeydir. Geleneksel renkler kullandığını ve kutu tasarımını oluşturmak için temiz çizgiler kullandığını görebilirsiniz. Batık merkezi de bu unutulmaz görünüm ve his yaratmak için mükemmel kare. Renk eşleştirme eski zaman stilleri arasında çok gelenekseldir ve benzersiz bir görünüm oluşturmak için düz, boyalı veya duvar kağıdı bırakılabilir.

Rustik Kaplamalı Tavan Tasarımı

Rustik bir ahşap tasarım gibi bir şeye bakarken yanlış gitmek zor. Bu tamamen doğal ahşap tavan kaplamasındaki lekelerin rengi arasındaki kontrast kesinlikle çarpıcı. Ahşap tonlarının zemine etkilerini göstermesini istediğiniz, evinize sıcak ve misafirperver bir giriş yapmak için mükemmeldir. Bu özellikle giyimli ve profesyonel ahşap kabinlerde popülerdir.

Çağdaş Salon Kaplı Tavan

Bu sandık tavanın daha modern bir versiyonudur ve renk karışımından tamamen modern ve konforlu bir tarz olduğunu görebilirsiniz. Bu, yemek odasında oturduğu (fotoğraftaki gibi mükemmel şekilde aydınlatılmış) klasik bir ortak evin keyfini çıkarabilir veya bir plaj evinde veya eşdeğeri olarak kullanılabilir. Seçenek sizindir. Bu minimalist tasarım, kesin olarak görülmesi gereken bir manzara.

Geometrik Kaplamalı Tavan

Bu kesinlikle örtülü bir tavana eşsiz bir bakış, ancak oldukça inanılmaz olduğunu itiraf etmelisiniz, değil mi? Bu geometrik tasarım tamamen sizin için ve onu gören herkes için eğlenceli ve yenilikçi bir görünüm ve his yaratan temiz çizgiler ve eşleştirme tonları ile ilgilidir. Bu, bir yatak odası veya banyo için harikadır ve minimalist olup, aynı zamanda örtülü tavan dünyasında kalmasını sağlar. Bunu kalbin içeriğine göre kişiselleştirebilirsin.

Geometri Ahşap Kaplamalı Tavan Tasarımı

Yukarıdaki ile aynı, bu tamamen ahşap taneleri ile yapılır. Bu, ahşap tabandaki tekstüre sahip olması nedeniyle kesinlikle daha sessiz olsa da, bu kesinlikle harika bir fikir ve yukarıdaki fikir üzerinde eğlenceli bir twist. Bir kütüphane ya da bir den için çok sevimli.

Kahvaltı Salonu Genelgesi

Adından da anlaşılacağı gibi, bu doğal bir açık ve koyu ahşap birbirine iltifat istediğiniz bir kahvaltı köşesi veya yemek odası için önerilir. Bu, tasarımı benzersiz bir dokunuşla gerçekten oynatmanın kesinlikle çok güzel bir yolu.

Çağdaş Mutfak Ahşap Kaplı Tavan

Ahşap bir tahılı beyaz tavanla dengelemek, bu mutfağın modern ama geleneksel görünmesini sağlar ve kasnaklı görünüm de gerçekten ona uygundur. Bu gerçekten her şeyi giydirmek için destekleyici dekoratif kirişler kullanan harika bir minimalist görünüm.

Geleneksel Mutfak Tavan Aydınlatması Tavan

Yukarıda belirtilenden daha geleneksel, bu muhteşem ve modern bir ortamda sandıklı tavandan aşağı tonlanmış gerçek bir oyun. Klasik ve şık, bu sizin tarzınızsa mutfağınız için düşünmeniz gereken sessiz bir seçenek.

Tavan Şarap Mahzeni Fikirleri

Şarap mahzeniniz varsa, yuvarlak ve sessiz, zengin bir tavan kaplamalı tavana sahip kubbe tavanı ile ilgilenebilirsiniz. Bu daha önce görmüş olacağınız şeylerden tamamen farklıdır, ancak bu profesyonellik havasını işe koymak için klas ve mükemmeldir.

Geometrik Tavan Ev Sineması

Canlı ve heyecan verici ahşap ve beyaz tavan seçeneklerinin bu kontrastı size çok fazla sınıf, konfor ve modern bir his verebilir. Bu, ev sinema sisteminizi giyinmek için mükemmeldir, böylece olabildiğince misafirperver olursunuz. Ankastre aydınlatma da harika bir dokunuş.

Beyaz Kaponlu Tavan Oturma Odası

Tasarımında daha klasik olan bu örtülü tavan söz konusu olduğunda etkili fakat sessiz bir versiyon. Fotoğraftan yemek odası veya oturma odası yönü ile iyi çalıştığını görebilirsiniz. Çok temiz ve onurlu bir görünüm.

Tavan Pırlantaları Detaylandırma

Kesonlu tavanda boyanmış ve elmas şeklindeki detaylandırma kesinlikle istenen çok şey sunuyor, tek yapmanız gereken muhteşem temiz hatlara bir göz atmak ve doğru son efekti elde etmek için hepsi bir araya geliyor.

Boyalı Kutu Kirişli Tavan

Bu, koyu beyazın güzel bir kontrastı ve gerçekten doğru sıcak etkiyi yaratmak için kirişlerin tasarımıyla çalışıyor. Canlı ve modern, bu, sunulan her şeyde fazla süslü olmadan mekanı süslemeniz gerektiğinde düşünülmesi gereken tatlı bir seçenektir.

Kesonlu Tavan ile Gri Mutfak Adası

Burada, sandık tavanın gerçekten gri bir mutfağı nasıl aydınlattığını görebilirsiniz. Bu, bir alanı gerçekten mükemmel şekilde nasıl dönüştürebileceğini göstermek için mükemmeldir. Her şeyi nasıl giyeceğine bayılacaksın.

Mutfakta Turkuaz ve Beyaz Kaplamalı Tavan

Bunun gibi genel renklendirmeyle, bu muhteşem mutfak, turkuaz dokunuşlara uyan paneller ile tamamlanmış, örtülü bir tavan ile dekore edilmiştir. Her şeyin bir araya geldiğini görmek isteyen renk sevenler için mükemmel.

Akdeniz Kaplamalı Tavan

Sandık tavanındaki minimalist oyunun bir başka örneği, bu odanın tarzı için gerçekten doğru bir tutum yaratan sıcak Akdeniz duyguları getiriyor. Tavan her türlü yönü mükemmel şekilde dengeler.

Kesonlu Tavan ile Çağdaş Oturma Odası

Modern ve gösterişli olan bu örtülü tavan, odayı cazip ve modern dokunuşlarla süsleyerek, hepsi bir araya gelen muhteşem parçalarla ilgili canlı bir yaratıma dönüştürüyor. Eşleşen renklere sahip iyi tasarlanmış bir oda.

Redwoods Salon Tavan Tasarımı

Bu, gördüğünüz seçeneklerin çoğundan çok farklı, ancak örtülü görünümün ve hissin basit tasarımında gerçekten etkili. Her zaman doğru dolaştırmayı yarattığınızdan emin olmayı umuyorsanız, bu, nasıl kullanıldığı önemli değildir, her zaman etkili olduğunu göstermenin güzel bir yoludur.

Geleneksel Aile Odası Ahşap Tavan

Eğlenceli ve şık, ahşap kirişlere ve beyaz panelli tavana sahip olan giyinme odası, alanı olduğu gibi açmak için harikadır. Bu, infüzyon yapmak istediğiniz tüm sıcaklığa sahip unutulmaz bir oda için doğru tasarım türünü oluşturmak için de idealdir.

Çağdaş Salon Kaplı Tavanlar

Bunların hepsi bir kol stili ile ilgilidir ve alçak tavanlı tavanın üstte buzlandığından mükemmel şekilde elde ettiğini görebilirsiniz. Bir odayı giydirmek için mükemmel olan bu mekan unutulmaz bir deneyim için mekanı tamamen yenilenmiş bir versiyona dönüştürür. Gerçekten onunla oynamak isteyenler için sevimli bir seçenek.

Mavi Yatak Odası Kesonlu Tavanlıdır

Nazik, sessiz tavan, mekanı gerçekten tamamlamaya ve dönüştürmeye yardımcı olan sessiz bir sandıklı tavanın başka bir örneğidir. Gerçekten onu açmanın ve ışığın içeri girmesine izin vermenin kesinlikle harika bir yolu, bu da onu giydirmek için küçük bir şeyler olması gereken bir yatak odası için ayarlamak istediğiniz doğru atmosfer türü için mükemmel.

Aile Odası Rustik Ahşap Tavan

Geleneksel ancak rustik olan bu örtülü tavan, ışığı dönüştüren tüm odun kazanımlarıyla odayı dönüştürüp ısıtmasıyla daha da iyi yapılan doğru alan türünün tadını çıkarmak için harika bir yoldur. Kendinizinkini yapmak için özelleştirebileceğiniz rustik ve ev gibi seçenek için mükemmeldir.

Yüksek Tavanlı Bir Oturma Odası

Bu, tüm konuşmayı kendi kendine yapan örtülü tavan için çok modern, ışık dolu bir seçenektir. Yaratma zamanı geldiğinde, kullanmak istediğiniz alanı hiçbir zaman değiştirmeden değiştiren harika bir görünüm.

Koyu Ahşap Sandıklı Tavan Tasarımı

Bu, tamamen sizin aradığınız ciddiyetle ilgili doğru bir alana sahip olacağınızdan emin olmakla ilgili çok sofistike ve büyüleyici bir görünüm yaratır. Koyu ahşap kirişler muhteşem. Bu konuda en çok hangi kısmı seviyorsun? Bakmak için bu kadar güzel bir dekor ile seçmek zor.

Geometrik Tavan Aile Odası

Kesonlu bir tavanın daha dikkatle yapılmış, rijit bir geometrik versiyonunun bir başka örneği, bu, mekanı gerçekten dönüştürecek ve tavana hak ettiği ihtişamıyla gerçek halini göstermesi için gereken derinliği verecektir. Bir mimari nokta olarak kesonlu tavan fikri üzerine daha geleneksel bir yaklaşım.

Yaşam Alanı İçin Gümüş ve Beyaz Sandıklı Tavan

Sonunda, gümüş ve beyaz hissi veren bir örtülü tavanın bu sessiz ama otantik yaratımı, kesinlikle tümüyle modern sertlik ve duygu ile ilgilidir ve istediğiniz kadar şık görünmesini sağlar. Odanın oynamak için çeşitli şekilleri vardır ve renk kombinasyonunun oluşturulması kesinlikle unutulmaz bir yer için mükemmeldir.

Kuşkusuz, sonuçlar açısından en iyi seçeneklere sahip olan en iyi seçeneklere sahip bir tavanlı tavanı en iyi nasıl oluşturabileceğiniz konusunda yukarıda sayısız seçenek vardır. Tavanınıza bakmak için birçok yol olduğunu ve eviniz için doğru olanı ararken, var olan birçok seçenek olduğunu görebilirsiniz.

Kesonlu tavan ile hatırlanması gereken şey, onu moda deyimine benzer şekilde dekor deyimi olarak kullanmanızdır. Bulunduğunuz yer için mümkün olduğu kadar benzersiz yapmanın bir yolunu bulmalısınız ve eviniz için doğru bir görünüm yaratmayı aradığınızdan emin olmak için giydirebileceksiniz.

Bu etkili tasarımı uygulamaya koyarak konuklarınız için doğru karşılama türünü oluşturduğunuzdan emin olun ve evinize bazı sınıf ve mimari özellikler eklemenin uzun bir yol kat edeceğini unutmayın. Ne tür bir evde yaşadığınız önemli değil, sandıklı bir tavan – ancak yerine oturtmayı seçtiniz – kesinlikle yerinizi süsleyecek, böylece herkesin mekan hakkında söyleyebileceği şeylerin tadını çıkarabilirsiniz.

İsterseniz, evinizin her ana odasına bile bir tane koyabilirsiniz. Yine, ne yapmak istediğine bağlı. Kesonlu tavanı tasarımınıza nasıl yerleştireceğinize özel olarak her zaman tavsiye edilirken, yemek odası, kahvaltı köşesi , yatak odası, banyo, oturma odası veya fuayeyi, doğru tasarımla ve istediğiniz mükemmel bir atmosfer türüyle süsleyebilirsiniz. .

Ne yapmak istersen zıt boya veya duvar kağıdına, ahşap kirişlere, iç aydınlatmaya, eşleştirme görünümüne, yumuşak panellere gidebilirsiniz. Dönüştürme alanı sizindir ve doğru yaptığınız zaman sonuçlar en iyi şekilde kesinlikle inanılmaz olacak. Gerçekten ev dekor oyununuzu unutulmaz ve etkileyici bir şekilde hızlandırabilir. Şimdi geriye kalan tek şey, doğru son etki için kullanmak istediğiniz yerde ne kullanmak istediğinize karar vermektir.

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212