İç kısımda ahşap tavan + Fotoğrafta 75 seçenek tavanlar

Ahşap tavan kaplama çeşitleri

 • İç kısımdaki ahşap tavan – mevcut ve şık bir çözüm. Ahşap, işlemede iyi performans gösterir ve bu da alışılmadık tasarım fikirlerinin uygulanmasını mümkün kılar. Bir ağacın çatısı kasıtlı olarak basit ve agresif olabilir ve lüksü ve zarafeti karşısında şaşkına dönebilir. Seçilen bitirme elemanlarının şeklini, rengini ve tarzını dikkate alan malzeme hem klasik, modern hem de fütüristik iç mekanlara uygun olacaktır. Bu nedenle, ahşap tavan bugün yine popülerliğin zirvesinde. Ancak bunu talep etmenin tek nedeni bu değil.

  tavan ağaç kaplama
  ,
  lineer ahşap asma tavan
  ,
  metal katlanır çatı merdiveni
  ,
  ahşap gergi tavan
  ,
  ahşap tavan paneli
  ,
  ahşap tavan kaplama çeşitleri
  ,
  tavana yapılan ahşap kaplama
  ,
  akustik ahşap asma tavan
  ,
  delikli tavan paneli
  ,
  ahşap tavana köpük kaplama
  ,
  ahşap tavan kaplama
  ,
  asma tavan ahşap

Ahşap tavan özellikleri

Tasarımcıların ve tüketicilerin gözünde hizmetleri için temel avantaj, çevre dostu ve güvenliktir. Modern sentetik malzemelerden bıkan insanlar yeniden “unutulmuş” a geri döndüler, ama bu iyi ve kanıtlanmış “eski” ye. Dahası, modern ahşap işleme araçları, kazara yangın, kabuk böceği büyüleri, aşırı nem doygunluğu ve çürüme gibi sorunları unutmayı mümkün kılar. Ağaç, iyileştirici özellikleriyle ünlü uçucu yağlarla doludur. Odanın atmosferine girerken, bileşenleri evin sakinlerinin sağlığı üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.


Malzemenin fazla nemi emme ve kuru döneme geri döndürme kabiliyeti, optimum mikro iklimin korunmasını sağlar. Ahşabın daha az çekici özelliği, ısı ve ses yalıtımı yeteneğidir. Ve laminat parkenin ömür boyu dayanıklılığından dolayı, bilinen çoğu sonlandırma seçeneklerinden daha karlı.

Ahşap tavan çeşitleri

Ahşap tavan kaplaması yapmak için kullanılan malzemelerin çeşitliliği etkileyicidir. Bu kategori için sunulan ana kaplama türlerini listeliyoruz:

Ahşap lambri Çeşitli dizgi elemanları ve sayfaları. Her türlü dahili ve finansal fırsat için lüks ve katı.
Breadboard Basit müştemilatlar için uygun demokratik ve çok yönlü malzemeler – banyolar, güvenli evler, kütük üniteleri, konforlu odalar, balo salonları veya oturma odaları.
Cephe panelleri Çeşitli tasarımlarda sunulan basit ve güvenilir malzemelerden süsleme.
Kontrplak Uygun fiyatlı boya, çeşitli alanlarda uygulanması için fırsatlar sunar.
Ahşap arka plan Bir ahşap tabakayla kaplanmış, tüm özelliklerini korur.


Ahşap paneller

Panellerin ana avantajı – kurulum kolaylığı. Bu çalışma ile kendiniz yapabilirsiniz. Ayrı parçalar kasaya çivi veya kelepçelerle sabitlenir veya yapıştırıcı ile doğrudan tavana sabitlenir. Gerekirse, tavan elemanlarını kolayca değiştirin. Tüm kaplamayı sökmenize gerek yoktur.

Ürünlerin şekli çeşitlidir. Ray, levha ve kare istifleyici şeklinde üretilmektedir. Paneller, telleri tamamen gizlemenizi sağlar. Bu nedenle her türlü aydınlatma senaryosuna izin verilir. Ayrıca tavana herhangi bir lamba takılmasında da zorluk yaşanmaz.


Üretim yöntemine göre iki ana yonga levha grubu bulunmaktadır. Ürünler şunlardır:

 • Bir grup değerli ırktan. Kullanılmış meşe, akçaağaç, kayın, kızılağaç ahşap üretimi için. Doğal resimlerin doğal güzelliğini vurgulamak için paneller özel pastalarla işlenir. Ahşabın doğal dokusu sayesinde doğal lifleri daha parlak ve ayırt edici hale getirir, daha net boyanır, daha güzel ve ilginç hale gelir;
 • Birbirine bağlı birkaç katmandan. Üst dekoratif katman, değerli türlerden ve alt kısım – iğne yapraklı ağaçlardan oluşur.


Lüks evlerin oturma odalarındaki tavanlar genellikle güzel oyma ve yaldızlı oymalara sahip lüks panellerle dekore edilmiştir. Etkileyici bir parlaklık ve parlaklık veren kompozisyonlarla kaplıdırlar.

Kalıplı

En yaygın malzemelerin uygulama kapsamı buhar odaları, teras, balkon ve kır evlerinin dekorasyonudur. Ancak hiçbir şey dairede bir tavanın uygulanmasını engellemez – eğer tasarımcının fikri gerektiriyorsa. Başlangıçta, işlenmemiş sunta, ahşap liflerinin doğal desenini korumak için istenen renkte emprenye edilebilir, boyanabilir veya verniklenebilir.

Kalitesine bağlı olarak birkaç kaplama sınıfı vardır:

“Ekstra” kategorisi Uygulanması için en pahalı odun seçilir. Bu kategoride bitmiş ürünlerin yüzeyinde koyu lekeler ve düğümlere izin verilmez.
A Kategorisi Az miktarda düğüm olabilir. Plakanın yüzeyi pürüzsüz ve hatta çatlaksız olmalıdır.
Kategori B Yüzey, üretim süreci doldurularak giderilen düğümler, çatlaklar ve küçük olukların varlığı ile karakterize edilir.
“C” kategorisi Küçük kusurları olan bitmiş ürünler – tırtıklı oluklar, çatlaklar ve budaklar.


Sabitlemeyle ilgili sorunları önlemek için, bir astar seçerken, dilli ve oluklu bağlantıların doğru olup olmadığını dikkatlice incelemek çok önemlidir.

Cephe panelleri

Doğranmış ahşabın yapışkan bir bileşen ile birleştirilmesiyle ürünler oluşturulur.

Ürün seçenekleri:

Granül Talaş ve yapıştırıcı montajından oluşan plakalar.
Lifli Yapısındaki bitki liflerinin varlığında önceki tipten farklılık gösterir.
MDF Malzeme, lingin’e tutturulmuş en küçük talaştan oluşur.

Kontrplak

Çatıyı kaplayacak bir malzemeye karar verirken, bunun için kontrplak kullanmak nadiren kimsenin başına gelir. Ve boşuna. Bu malzemeyi kullanarak güzel ve en önemlisi sıra dışı ve özel bir tavan yaratabilirsiniz.

Kontrplak, her biri bir önceki katmana dik olan birkaç kaplama katmanından oluşan bir malzemedir. Başlangıçta çekirdek iğne yapraklılardan yapılır. Daha sonra akçaağaç, huş ağacı veya kızılağaç kaplamaları her iki taraftan da asıldı. Seçkin çeşitleri için kayın kullanın.


Maddeler aşağıdaki göstergelerde farklılık gösterir:

 • Katman sayısı farklı olabilir. Üç, beş katmanlı ve ayrıca çok katmanlı malzeme üretimi;
 • İmalat malzemelerine göre;
 • Nem direnci – standart, neme karşı artırılmış koruma, yüksek düzeyde dirençle kaplanmış;
 • İşleme türü – pürüzsüz ve işlenmemiş bir yüzey ile.

Bitmemiş ürünler bir kır evi veya çiftlik binası için mükemmeldir. Özel bir evde veya bir konakta oturma odasında koridorun tavanını bitirmek için kontrplak kullanmayı planlıyorsanız, elit sınıfın döşeme tahtaları tercih edilmelidir. Odanın aydınlık ve eşsiz dekoru, parlak renklerde dekoratif panellerle dekore edilecektir.

Ahşap arka plan

Evde özel bir doğal konfor atmosferi yaratmaya yardımcı olurlar. Bu kategoride birkaç tür malzeme vardır. Ara ürünlere ve işleme yöntemlerine göre gruplara ayrılır.

Ahşap yüzeyli duvar kağıdı türleri:

 • Levhalar, kalınlığı 2 cm’yi geçmeyen dar ahşap çıtalardan istiflenir ve bunların değeri kullanılan ahşabın değerine bağlıdır;
 • Kaplamalı – 3 mm kalınlığında, kağıt tabana yapıştırılmış ince bir doğal ahşap tabakası. Oymalı ve işlemeli dekoratif bir yüzeye sahip olabilir;

 • Mantar – Kağıda bir kat ezilmiş mantar kabuğu uygulanır. Malzemeyi koku ve kimyasallardan korumak için üzerine ince bir mum tabakası ile açılır. Duvar kağıdı 10 metre yükseklikte levha ve rulo şeklinde üretilir, üretimde emprenye yoktur ve istenilen renge boyanabilir;
 • Isıl işlem görmüş ahşaptan malzeme. Teknolojik süreç hammaddelere gelişmiş nitelikler kazandırır – yangın, mekanik hasar ve nem etkilerine karşı dirençlerini artırır. TMD yıkanabilir duvar kağıtları. Üretiminde çeşitli ağaç türleri kullanılmaktadır. Bitmiş ürünler mermerin rengiyle ayırt edilir.


Kağıt veya dokumasız bir alt tabaka üzerinde rulo malzeme – pahalı dizgi öğelerine iyi bir alternatif. Doğrudan tavana tutkal ile sabitlenirler. Bir sandık inşa etmeye ve ek malzemeler için harcama yapmaya gerek yok.

Duvar kağıdına yapıştırılacak taban düzgün olmalıdır, bu nedenle tavanda büyük damlalar ve derin çatlaklar varsa alçı ile kaldırılmalıdır.


Fileto tavanı

Bir tahta tavan düzenlemesindeki son “akor” şüphesiz bir filetodur. Bu, aynı anda birkaç işlevi taşıyan tavan kaidesinin adıdır. Yardımcı olur:

 • Ana kaplamanın duvar ile birleşim yerlerindeki düzensizlikleri ve kusurları gizleyin;
 • Zarif çerçeveler oluşturun. Galtel, tavanın çevresini bir tablo gibi çarpıcı bir şekilde çerçeveler ve ona eksiksiz ve etkileyici bir görünüm verir;
 • Boşluğu kapatın, kabloları gizleyin ve kutulardan dışarı bakın.


Her iç mekan çözümü için uygun bageti seçebilirsiniz. Klasikler için – gösterişli – yaldızlı, yontulmuş, modern versiyon için – özlü, tecrübeli, gösterişli değil.

Sözde paketler

İçi boş ahşap kirişler odaya özel bir lezzet verir. Bir kır evinden şehir apartmanlarına rustik sadelik ve konfor getiriyorlar. Onlar sayesinde birkaç tasarım problemini aynı anda çözebildiler:

 • Tavanı görsel olarak “itin”.
 • Bölmeyi kirişlere doğru “çekin”;
 • Oda alanı.
 • Kaide, çıtalar ve diğer döşeme elemanları ile uyumlu olarak tavan duvar kağıdıyla net bir şekilde kontrast oluşturan çizgiler oluşturmak için;
 • Elektrik kablolarını girintilere yerleştirmek, ışıkları sabitlemek ve önemsiz bir aydınlatma senaryosu oluşturmak.


İçi boş kirişlerin farklı şekli, boruları ve kabloları mükemmel şekilde gizlemenizi sağlar.

Doğal ahşaptan yapılmış sahte kirişlerin kendi ellerinizle imalatında, tek tek çıtaları birbirine bağlayan dikişin küçültülmesi sürecinde dikkatin dağılabileceği ve farkedilebilir hale gelebileceği unutulmamalıdır.

Ağaç renkleri

Ahşap tavan rengi seçimi, odanın genel rengine göre yönlendirilmelidir. Kapsama, iç mekanla uyumlu olmalı ve içinde uyumlu görünmelidir. Koyu tonlarda bitirmek, yüksek tavanlı bir odada iyi aydınlatma ile uygundur. Ters modda, zemini görsel olarak hareket ettiren, havadar ve göze batmayan hafif malzemeler seçmek daha iyidir.


tavan ağaç kaplama , lineer ahşap asma tavan , metal katlanır çatı merdiveni , ahşap gergi tavan , ahşap tavan paneli , ahşap tavan kaplama çeşitleri , tavana yapılan ahşap kaplama , akustik ahşap asma tavan , delikli tavan paneli , ahşap tavana köpük kaplama , ahşap tavan kaplama , asma tavan ahşap tavan ağaç kaplama , lineer ahşap asma tavan , metal katlanır çatı merdiveni , ahşap gergi tavan , ahşap tavan paneli , ahşap tavan kaplama çeşitleri , tavana yapılan ahşap kaplama , akustik ahşap asma tavan , delikli tavan paneli , ahşap tavana köpük kaplama , ahşap tavan kaplama , asma tavan ahşap tavan ağaç kaplama , lineer ahşap asma tavan , metal katlanır çatı merdiveni , ahşap gergi tavan , ahşap tavan paneli , ahşap tavan kaplama çeşitleri , tavana yapılan ahşap kaplama , akustik ahşap asma tavan , delikli tavan paneli , ahşap tavana köpük kaplama , ahşap tavan kaplama , asma tavan ahşap tavan ağaç kaplama , lineer ahşap asma tavan , metal katlanır çatı merdiveni , ahşap gergi tavan , ahşap tavan paneli , ahşap tavan kaplama çeşitleri , tavana yapılan ahşap kaplama , akustik ahşap asma tavan , delikli tavan paneli , ahşap tavana köpük kaplama , ahşap tavan kaplama , asma tavan ahşap

Renge karar verirken, güneş ışığına maruz kaldığında ahşap elemanların daha koyu olabileceği akılda tutulmalıdır.

tavan ağaç kaplama , lineer ahşap asma tavan , metal katlanır çatı merdiveni , ahşap gergi tavan , ahşap tavan paneli , ahşap tavan kaplama çeşitleri , tavana yapılan ahşap kaplama , akustik ahşap asma tavan , delikli tavan paneli , ahşap tavana köpük kaplama , ahşap tavan kaplama , asma tavan ahşap

Hangi yöntemler uygun olur?

Tavanın ahşap kaplaması, rustik bir ruhla yapılmış evler için mükemmeldir ve klasiklerden daha az alakalı değildir. Ancak rustik tarz için, “Av Köşkü” ve çatılar gibi dağ evleri – vazgeçilmez bir elyaf. İlk iki doku, tüm gruba en doğal görünümü veren kaba ve misafirperverdir.

tavan ağaç kaplama , lineer ahşap asma tavan , metal katlanır çatı merdiveni , ahşap gergi tavan , ahşap tavan paneli , ahşap tavan kaplama çeşitleri , tavana yapılan ahşap kaplama , akustik ahşap asma tavan , delikli tavan paneli , ahşap tavana köpük kaplama , ahşap tavan kaplama , asma tavan ahşap
tavan ağaç kaplama , lineer ahşap asma tavan , metal katlanır çatı merdiveni , ahşap gergi tavan , ahşap tavan paneli , ahşap tavan kaplama çeşitleri , tavana yapılan ahşap kaplama , akustik ahşap asma tavan , delikli tavan paneli , ahşap tavana köpük kaplama , ahşap tavan kaplama , asma tavan ahşap

Çatının altında, bir İsviçre kır evinin özelliklerini içeren, dağ evi tarzına özgü çok sayıda kiriş vardır. Ancak istenirse, ahşap elemanlar hemen hemen her odaya uyumlu bir şekilde sığabilir. Her şey kurgu yazarının özel malzemesine ve tasarımına bağlıdır.

Ahşap tavanlar, her eve olağanüstü konfor ve özgünlük sağlayacaktır. İlgili dekor öğeleriyle birlikte bu boya harika görünecek.


elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219