İlham Veren En İyi 7 Modern Ev Tasarımı Fikirleri

Minimalist tasarım, 20. yüzyılda, çok geleneksel olan klasik detaylara tepki olarak başladı. Kısacası, gerekli olmayan her şeyi elimine ederek, asıl amaç ve tasarlanmıştır. Bu basit estetik en iyi sadeliği gösterir.
Temelleri soymak ve fazla şeyleri atmak, süper sofistike ve ince görünmekten bahsetmek yerine akıl sağlığınız için harikalar yaratabilir. Tek renkli minimalizmden gündelik lükse, iç mekan tasarımına bu basit yaklaşım bizim favorilerimizden biri. Ancak makyajsız makyaj trendi gibi, göründüğü kadar basit değildir. Bu görünümü çok sevdiyseniz ancak nasıl başlayacağınızdan emin değilseniz, minimalist tasarıma adım adım yaklaşımımız başlamanıza yardımcı olacaktır.

Açık Alanlı Minimalist Modern Ev Tasarımı

Bu modern minimalist ev tasarımını benimsemek isteyenler için, raflar ve depo dolapları gibi mobilyaların kullanımı, odalar arasında sınır işaretçisi olarak düşünülmelidir. Yukarıdaki ilham kaynağı gibi, konuk odası da halıların yerleştirilmesiyle işaretlenirken, eşleşen renklerin kullanımı oda konseptini çok uyumlu gösterir.

Minimalist Modern Renkli Ev Tasarımı

Beyaz nüanslı modern minimalist ev tasarımı monoton ve sıkıcı görünebilir. Bunun üstesinden gelmek için, kontrast mobilya ve dekorasyon seçimi gibi iç mekanlara çeşitli renk şemaları uygulayabilirsiniz. Yukarıdaki ilham kaynakları gibi, kanepelerin, halıların, dekoratif yastıkların, renkli resimlere göre seçilmesi, odanın atmosferinin daha canlı görünmesini sağlar. Ek olarak, odayı soğuk görmemek için bir duvarı zıt renkler ile boyayabilirsiniz.

Ahşap Modern Minimalist İzlenim

Birçok insan minimalist bir modern ev tasarımı benimsemekle ilgilenmiyor çünkü soğuk ve katı görünüyor. Aslında, sıcak bir izlenim bırakmak için ahşap unsurları odanın içine koyabilirsiniz. Yukarıdaki ilham kaynağında olduğu gibi, bu minimalist oda yaşamak için çok rahat görünüyor, çünkü ahşap tahta malzemeyi çatı, zemin ve bazı mobilyalarla birleştiriyor.

Büyük Pencereli Minimalist Modern Ev Tasarımı

Modern minimalist ev tasarımı, çok sayıda büyük ev penceresi ile de temsil edilmektedir. Sadece büyüleyici görünmekle kalmaz, aynı zamanda oda doğal ışık alır ve böylece daha fazla elektrik tasarrufu sağlar. Beyaz duvar boyasının baskınlığı, odadaki ışığı giderek daha fazla arttırmaktadır. Bu arada, mobilyadan ve pencere çerçevelerinden bej renk tonları kombinasyonu odaya sıcak bir izlenim veriyor.

İskandinav Tarzında Modern Minimalist Ev Tasarımı

İskandinav tarzı aynı zamanda modern minimalist ev tasarımının trendini de etkiliyor çünkü pratik ve hızlı bir yaşam tarzını temsil ettiği düşünülüyor. Seyrek değil, tasarım ilkelerini uygulamak, modern minimalist ev iç tasarımı için bir seçenektir.

Bitkiler ile modern ev tasarımı

Doluluk alanı küçük olma eğiliminde olsa da, sağlıklı bir konut ortamı oluşturamayacağınız anlamına gelmez. Modern minimalist ev tasarımında yapabileceğiniz yollardan biri, ev üzerinde güzel ve taze bir izlenim sağlayabilecek dikey bir iç mekan bahçe yerleştirmektir.

Minimalist Endüstriyel Ev Tasarımı

Endüstriyel konsept aynı zamanda modern bir minimalist ev tasarımıyla bir araya getirildi, çünkü eksantrik ama yapışkan bir izlenim bırakmıyor. Bir yol, odanın bir duvarında açıkta kalan tuğlaları kullanmaktır.
Şimdi, eğer ilham verici minimalist iç mekan sizin aradığınız şeyse, bugün size mevcut olan en iyi fikirleri vermeniz garanti edilir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com