İndüksiyon taban tencere nedir

Günümüzde birçok yeni ocak , çalışma özellikleri ve nispeten yeni bir konsept olması nedeniyle  ideal indüksiyonlu tencere satın almak için pek çok şüphe uyandıran indüksiyonlu ocakları içermektedir . indüksiyon taban nedir , indüksiyon tencere nedir , indüksiyon tabanlı tava nedir , indüksiyon tava nedir , indüksiyon ocakta hangi tencere , indüksiyon tabanlı tencere nedir , indüksiyon ocaklarda hangi tencereler kullanılır , indüksiyon taban tencere nedir,

Bu yazıda sıkça sorulan soruyu cevaplamaya çalışıyoruz: Tümevarım bana yardımcı olur mu?

indüksiyon taban nedir , indüksiyon tencere nedir , indüksiyon tabanlı tava nedir , indüksiyon tava nedir , indüksiyon ocakta hangi tencere , indüksiyon tabanlı tencere nedir , indüksiyon ocaklarda hangi tencereler kullanılır , indüksiyon taban tencere nedir,

İndüksiyon nasıl çalışır?

İndüksiyonlu bir ocak, değişken bir elektromanyetik alan oluşturur. Bu manyetik alan , plaka ile temas eden herhangi bir ferromanyetik malzemenin ısınmasına neden olur .

Başka bir deyişle,  indüksiyon ocağının  yalnızca demir veya paslanmaz çelik gibi bazı türlerde bir mıknatısın yapışacağı manyetik metallerle temas ettiğinde ısındığını anlamak önemlidir . Örneğin, indüksiyonlu bir ocak üzerine seramik bir plaka yerleştirirseniz, açsanız bile ısınmayacaktır – manyetik alanın seramik üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

İndüksiyonlu ocakların en büyük avantajı , kabın doğrudan ısıtılmasıdır ; Standart bir cam-seramik ocakta, elektrik rezistansları önce ısıtılır ve bu da ısıyı üste yerleştirilen kaba iletir ve bunun getirdiği daha az verimlilikle. İndüksiyon çok daha hızlı ısınır ve bunun sonucunda enerji tasarrufu sağlanır.

İndüksiyon tencere

İndüksiyonlu pişirme için hangi ürünlerin uygun olduğunun cevabı  açıktır: demir veya ferromanyetik çelik bazlı herhangi bir ürün . Bu mutfak eşyaları arasında indüksiyon için tencere, indüksiyon için tavalar ve indüksiyonlu ocaklar için tencere buluyoruz. Tabanda yalnızca alüminyum, pişmiş toprak, seramik, cam veya bakır bulunan hiçbir şey çalışmayacaktır. indüksiyon taban nedir , indüksiyon tencere nedir , indüksiyon tabanlı tava nedir , indüksiyon tava nedir , indüksiyon ocakta hangi tencere , indüksiyon tabanlı tencere nedir , indüksiyon ocaklarda hangi tencereler kullanılır , indüksiyon taban tencere nedir,

Teorik olarak, bir aletin bir indüksiyonlu ocakta kullanıma uygun olup olmadığını kontrol etmek için, sadece buzdolabı kapısında mutlaka bulundurduğunuz bir mıknatısı kullanmamız gerekir: eğer mıknatıs ona yapışırsa, indüksiyon için uygundur *.

İndüksiyon korumalı tavalar

Tüm tava  Kataloglarımızda  uyarılması için uygun olan bunlar tamamen ferro manyetik malzemeden (bütün demir tava) yapılır Bunun nedeni, ya da indüksiyon için uygun olan ferromanyetik bir malzemeden yapılmış özel bir difüzör tabanı, çünkü.

Piyasada difüzör tabanı olmayan daha ucuz tavalar da vardır, ancak  alt tavalarını tercih ediyoruz çünkü indüksiyon parçalarına daha fazla güç veriyorlar: tavanın deforme olması daha zor. Böylece mağazamızdaki tüm yapışmaz tavaların da indüksiyon için uygun olduğunu göreceksiniz ve aynısı mağazadaki paslanmaz çelik tavalar için de geçerlidir – hepsi uygundur ..İndüksiyon Tencere Nedir?

Demir tavalar

Mağazada , diğer nedenlerin yanı sıra , tüm tava indüksiyona duyarlı olduğundan ve tamamen ısındığından , indüksiyon için herhangi bir özel difüzör tabanı gerektirmediğinden, demir tava hayranıyız . Yani mağazamızdaki herhangi bir demir tava indüksiyon için uygundur.

Piyasada indüksiyona uygun olmayan demir tavalar bulacağınızı bilmelisiniz. Bunun nedeni, çok ince olmaları ve deforme olabilmeleridir (bu nedenle üretici, indüksiyon için uygun olmadıklarını belirtmiş olacaktır) veya% demir alaşımı indüklemek için yeterli değildir).

İndüksiyona uygun kokotlar ve güveçler.

Bir başka güzel örnek de,, indüksiyon için mükemmel olan dökme demirden yapılmıştır .

Ayrıca, indüksiyona uygun kokotlar veya kil kaplar arıyorsanız,  olduğunuzu da bilmelisiniz: markanın enjekte ettiği cocott’lar, güveçler, tajinler ve diğer mutfak eşyaları içeren bir ürün yelpazesidir. En son teknoloji, onu indüksiyon için uygun hale getiren bir ferrik demir taban. Böylelikle, indüksiyona uygun geleneksel seramik kokot yelpazesine sahip olursunuz.İndüksiyon taban tencere 

Tencere ve tavalara gelince, tava ve kakotlarda olduğu gibi aynı teori geçerlidir: demir kapların tümü indüksiyon için uygundur; Bu manyetik tabanı içeren seramikler hiçbir zaman indüksiyon için uygun olmayacaktır; bunun için uygun kılmaktadır bir difüzör tabanını (eklerseniz ve yapışmaz tava ve paslanmaz çelik tava uygun olacaktır

Bu fırsatı tajinden bahsetmek için kullanıyoruz: piyasadaki tajinlerin çoğu kilden yapılmıştır ve indüksiyon için uygun değildir. İndüksiyon için uygun bir tagin istiyorsanız, (seramik kapaklı olmasına rağmen dökme demir tabana sahip – süper çok yönlü! -) veya eğer öyleysegibi bir demir seçmelisiniz  . çömlek istiyorsun.

Paslanmaz çelik: İndüksiyona uygun piller ve tencere

Ferromanyetik paslanmaz çelik tabanlı paslanmaz çelik mutfak aletleri  de indüksiyonlu ocaklar için uygundur. Dikkatli olun, tüm paslanmaz çelik aletler indüksiyon için uygun ferromanyetik tipte değildir; indüksiyonlu ocaklar için uygun olmayan manyetik olmayan paslanmaz çelikten (mıknatısları çekmeyen) yapılmış eski pişirme kapları vardır.

Ancak ferromanyetik paslanmaz çelik difüzör tabanlı  kaliteli paslanmaz çelik tencere veya tencere , indüksiyonlu ocaklarda harikalar yaratır. Hızlı dalgalarda tam olarak aynı şey olacak: güncel ve kaliteli bir düdüklü tencereden (Kuhn Rikon, WMF, Fissler …) bahsediyorsak, hepsinde indüksiyona uygun bir difüzör tabanı olacaktır.

İndüksiyon tencere boyutu

Diğer bir yaygın soru, indüksiyonla kullanılacak tencere boyutudur. Alet tabanının boyutunun, kullanmak istediğimiz ateşle aynı çapta olması gerekli değildir.

Vitroseramik ocaklardan farklı olarak, modern indüksiyonlu ocaklarda, kullandığımız aletin boyutuna uyum sağladıklarından, verimli ısıtma için ateşin tüm yüzeyini kaplamak gerekli değildir. Yani taban ateşten daha küçükse, sadece temas eden yüzey ısınacaktır. Ancak dikkatli olun, bu iki ucu keskin bir değişkendir, çünkü bu şekilde olması gerekmesine rağmen, plakaların çok hassas olduğunu ve bunu yapmak için yeterli tabanı bulamadığı için plakanın indüklemeyebileceğini akılda tutmalıyız. indüksiyon için uygun bir alettir). 

Değerlendırmek

Demir içermelerine rağmen indüksiyonlu ocaklar için uygun olmayan mutfak eşyaları olduğu konusunda sizi uyarıyoruz. İndüksiyon işe yarayacak olsa da  , aletin tabanı çok ince ve deforme olabilir (bu nedenle bu alet, ferrik olmasına rağmen, indüksiyon için gösterilmeyecektir), çok ince ve indüksiyon plakası çok hassastır veya başka bir nedenle indüksiyonla kullanılamaz. Her zaman, aletin indüksiyonlu ocaklarda kullanılabileceğine dair ambalajı veya talimatları kontrol etmeliyiz.

Sanırım şimdilik hepsi bu. Ve ortaya çıkabilecek herhangi bir şüpheyi bize söylemekten çekinmemenizi hatırlatırım , çünkü bunları çözmek için buradayız ve hepimiz onlardan öğreniyoruz! indüksiyon taban nedir , indüksiyon tencere nedir , indüksiyon tabanlı tava nedir , indüksiyon tava nedir , indüksiyon ocakta hangi tencere , indüksiyon tabanlı tencere nedir , indüksiyon ocaklarda hangi tencereler kullanılır , indüksiyon taban tencere nedir,

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219