İŞTE KÜÇÜK BİR OTURMA ODASINI DEKORE ETME

İŞTE KÜÇÜK BİR OTURMA ODASINI DEKORE ETME

Herkes geniş ve ferah bir oturma odasına sahip değildir ve bunu yapsanız bile, doğru bir şekilde dekore etmek zor olabilir. Bununla birlikte, kent sakinlerinin çoğu küçük ve kompakt bir oturma odasıyla çalışmanın zorluğunu çok iyi biliyor ve seviyor. Çalışmanız gereken alanın uygunluğundan bağımsız olarak, oturma odanızı rahatlamak, konukları eğlendirmek ve en çok sevdiğiniz şeyleri yapmak için şık, ideal bir yer haline getirebilirsiniz. Özellikle iç tasarımcılar tarafından önerilen küçük salon fikirleri.

Bu nedenle, küçük oturma odanızı olabildiğince konforlu, şık ve davetkar hale getirmek için ilham almanız gerekiyorsa, en çok kullandığınız ve gördüğünüz odalardan birini, oturma odanızı kişiselleştirmenize ve en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olmak için buradaki en küçük küçük salon fikirlerini keşfedin.

AYNALAR

AYNALAR

Küçük bir oturma odasından en iyi şekilde yararlanmanın daha büyük görünmesini sağlayan anahtar, düşündüğünüzden çok daha kolaydır. Aslında, çoğu evde, aldığı her şey, etrafını yansıtan ışıkla genişletecek şık ve uygun fiyatlı aynalardır.

Ve aynaların kaynağı da kolaydır ve daha fazla ihtiyaç duyulan derinliği oluşturmak için bir duvara açılı olarak yaslarsanız çok fazla montaj gerektirmez.

SİMETRİ

SİMETRİ

Küçük alanlarda simetri, ayrıca her şeyin iyi değerlendirilmiş görünmesini sağlarken düşünülmüş bir düzen, kısaltılmış uzamın görsel uyumunu ödünç vereceği için önemli olarak düşünülmelidir.

Küçük bir oturma odasını iyi dekore edilmiş ve kasıtlı hissettirmeye çalışırken sayıları ve daha az rastgele eklentileri bile düşünün.

CAM TEPELİ MASALAR

CAM TEPELİ MASALAR

Camlarla kaplı masalar, yer alanını engellemekten kaçınmak için mükemmeldir ve küçük oturma odanızın daha fazla hissetmesini sağlarken birlikte çalışacak çok fazla yüzey alanı sağlar. Aslında, küçük bir oturma odası döşenmesi söz konusu olduğunda, getirdiğiniz parçaların görünümü ne kadar hafif olursa o kadar iyidir.

KATMAN TASARIM STİLLERİ

KATMAN TASARIM STİLLERİ

Göz alıcı, zengin, geçişli tasarım stili için ilgi çekici bir tasarım stilleri yan yana yerleştirmesiyle hareket etmesini sağlayın . Karışık düşünün ve eşleştirin, ancak her şeyin birbirine bağlanması için her şeyin ayrı bir ortak nokta olduğundan emin olun.

Bu, imalatlar, renkler, desenler, materyaller ve rastgele bir hissi önlemek için her şeyi birbirine bağlayacak herhangi bir şey olabilir.

EĞLENCELİ TUTMAK

EĞLENCELİ TUTMAK

Sadece çalışmak için küçük bir oturma odanızın olması, oyun hissi olmaması gerektiği anlamına gelmez. Öyleyse, kişiliğe, zekâya ve karaktere sahip benzersiz bulgular getirin.

RAF YARDIMCI OLUR

RAF YARDIMCI OLUR

Avantajınız için boşa harcanan dikey alanı kullanın ve kitapları, süs eşyalarını ve değerli koleksiyonları saklamak ve görüntülemek için ince yüzer raflar monte edin veya kitaplık getirin.

BEYAZ İÇ

BEYAZ İÇ

Beyaz bir beyaz veya nötr ve tonlu renk düzeninin küçük bir oturma odası alanını en üst düzeye çıkarmak için en iyisi olduğunu söylemeye gerek yok. Tüm beyaz duvarlarınızı bej ve diğer yatıştırıcı nötr renkli mobilyalarla eşleştirdiğinizde, daha büyük görünmesini sağlarken anında küçük bir alanı aydınlatacaksınız.

Ancak, gözün sıkılmasını istemediğinizden bir kerede bir avuç dolusu soluk renkten fazla kullanmaktan kaçınmalısınız. Ve daha da kötüsü, küçük bir oturma odasıyla çalıştığınız için, daha kirli ve kirli görünmeye meyillidir ve tüm beyazlar yalnızca herhangi bir kusuru vurgulamak için çalışacaktır. Öyleyse, oturma odanıza, en küçük dozlarda bile, riotous renk paternleri ve desen enjekte ettiğinizden emin olun.

KANEPENİZİ AKILLICA SEÇİN

KANEPENİZİ AKILLICA SEÇİN

Geniş kanepeler, ne kadar konforlu olursa olsun, oturma odanızda çalışmak zorunda olduğunuz alanın neredeyse tümünü alabilir. Bu nedenle, daha az istilacı olanlar için gitmek çok önemlidir. Bu, ev sahiplerinin en iyi küçük salon fikirleri göz önüne alındığında yaptığı en önemli hatalardan biridir. Temel olarak, oturma odanızı az yer kaplamak için en iyi yol hakkında fikirlere ihtiyacınız varsa, büyük kanepeler kullanmaktan kaçının.

Bunun yerine, birkaç yetişkinin rahatça oturabileceği kadar geniş bir 1,5 koltuk kullanın. Bunlardan biri veya ikisi ideal alana sahip olmak için yeterlidir, ancak bu mevcut alana bağlıdır. Ya da tamamen bir kanepeden vazgeçebilir ve bunun yerine ince bir kanepe veya bir tezgah tercih edebilirsiniz, böylece hantal kanepeler gibi görsel olarak ağır eşyaları getirmekten kaçınabilirsiniz.

TAŞIMASI KOLAY MOBİLYALAR GETİRİN

Küçük oturma odanızı dekore ederken yapabileceğiniz en kötü şeylerden biri, ayak basacak yer kalmayana kadar çok fazla mobilya eklemektir. Küçük ölçekli bir kanepe ve küçük mobilyalara gidin. Ancak, daha fazla mobilyaya ihtiyaç duymaya devam ediyorsanız, dışkı ve yuva tablası gibi kolayca taşıyabileceğiniz parçaları kullanın.

Böylece, küçük oturma odanızdaki herkes için yeterli oturma alanı ve yüzeye sahip olmanızı sağlarken ihtiyaç duyulduğunda daha fazla zemin alanı yaratabilirsiniz.

UZUN PERDELER İÇİN GİDİN

UZUN PERDELER İÇİN GİDİN

Oturma odanızın pencerelerine, perdeleri giyinmiş olsun veya olmasın, eşit miktarda dikkat gösterilmelidir. Küçük salon tasarım fikirleri, oturma odanızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olurken daha büyük görünmelerini sağlamak için etkili hack ve püf noktaları gerektirir. Tabii ki, eğer yüksek tavanlardan yararlanın, elbette, ancak göze aldırmamak için gözünüzü kandırmazsanız, gerçekten çarpıcı şekilde tavandan tabana perdelerle olduğundan daha yüksektirler.

Gözü yukarı çekerken geniş bir alan illüzyonu yaratmaya çalışacaklar. Ve daha aydınlık alanlar da her zaman daha büyük göründüğü için doğal ışık akışını vurgulamak için her zaman beyaz veya dik perdelere yapıştırın.

ÇOK AMAÇLI MOBİLYALAR DÜŞÜNÜN

ÇOK AMAÇLI MOBİLYALAR DÜŞÜNÜN

2019 en iyi küçük oturma odası fikirleri için avlanıyorsanız, çok amaçlı mobilyayı getirmek için mutlak bir zorunluluk olarak düşünmelisiniz . Üst kısım bir yüzey olarak kullanılabilirken, altta depolayan şık sehpaların puanları vardır. birlikte yemek yemek ve çalışmak için. Dekoratif ekstralar söz konusu olduğunda bile, birden fazla işlevi yerine getiren parçaları düşünün.

Bu da, getirmeniz gereken şey miktarını en aza indirirken küçük oturma odası düzeninizden en iyi şekilde faydalanmanıza yardımcı olacaktır. Altında depolamak için boş alana sahip bir kanepe, dönüştürülebilir masalar ve oturma, depolama ve ekstra bir yüzey olarak kullanılabilecek sedirler. Bu tür mobilyalar sadece oturma odanızın daha az kalabalık görünmesini sağlamaz, aynı zamanda daha büyük görünmesini sağlar.

ODAĞI KAPIDAN UZAKLAŞTIR

ODAĞI KAPIDAN UZAKLAŞTIR

Herhangi bir iç mekan tasarımcısına akıllı küçük salon fikirleri hakkında danışın; anında kendilerine göre dekorasyon yapmak yerine kapılar ve girişler üzerinde çalışmanızı söylerler. Kapınıza sadece birkaç adım mesafedeyken hayallerinizin oturma odasını tasarlamak zor olabilir, ancak ön kapınıza dikkat çekmeyin.

L biçimli bir kesit veya kapıya değil dekorun üzerinde dururken dikkat çekecek kadar benzersiz görünen diğer koltuk düzenlemeleri gibi dikkatlice düzenlenmiş oturma desenleri kullanın. Bununla birlikte çalışacak bir bütçeniz varsa, neden zeki cep kapıları takılı olmasın ki değerli zeminde yer kaplamazlar.

GARİP ŞEKİLLİ DUVARLARLA ÇALIŞIN

GARİP ŞEKİLLİ DUVARLARLA ÇALIŞIN

Küçük oturma odası tasarım fikirlerinin aranması, özellikle oturma odanız veya yerleşim yeriniz beceriksizce şekillendirilmiş ve birlikte çalışılması zorsa, kendi başına zorlayıcı olabilir. Mekanı bir eksiklik olarak düşünmek yerine, hiçbir mekanın süslenmesi imkansız olmadığını unutmayın. Oturma odanızdaki garip görünen noktaları bunun yerine bir özellik olarak kabul edin ve onları çarpıcı bir odak noktasına dönüştürün.

Kanepenizi dikey olarak şekillendirilmiş bir oturma odasında nereye yerleştireceğiniz konusunda kafanız karıştıysa, doğrudan kapıya bitişik bir açıyla yerleştirmeyi düşünün. Birden fazla koltuğunuz varsa, bunları l şeklinde bir sohbet alanı oluşturmak için kullanın veya simetrik olarak birbirlerinin önüne yerleştirin. Bununla birlikte, küçük oturma odanızda birlikte iyi çalışmazlarsa, birinden vazgeçmeyi düşünün, çünkü sonuçta, bunun için açık bir alan yoktur ya da haklı olmanın haklılığı yoktur.

OTURMA ODANIZA ZARAFET KATIN

OTURMA ODANIZA ZARAFET KATIN

Oturma odanız küçükse, yatakhane odası gibi klinik ve soğuk, hatta daha da kötüsü olmasına izin vermeyin. Modern küçük salon fikirleri kesinlikle kolaylık ve pratiklik gerektirir, ancak bu, günlük zarafeti tamamen bırakmanız gerektiği anlamına gelmez. Her elemanın sofistike olması gerektiği için yaratıcılığınızı kullanın, bir sehpa yerine yerleşik olarak depolanmış bir duvara tutturulmuş kullanışlı bir raf masası gibi, çünkü üzerinde çalışmak için de bir yüzey görevi görebilir.

Küçük oturma odanızı eşsiz ve unutulmaz kılmak için eşsiz bir ruh uyandıran dekor eşyalarını ve mobilya parçalarını seçin. Zengin fakat rahatlatıcı bir his için katmanı uzaklaştırın.

BİTKİLERİ UNUTMA

BİTKİLERİ UNUTMA

Küçük oturma odası tasarım fikirleriniz, oturma odanıza düzensiz yerleştirilmiş enerji veren bitkilerden mahrum olmamalıdır. Salon alanınızı bitkilerle dekore etmek, içinde anında renk ve doku eklemek için harika ve ucuz bir yoldur.

Yeşil başparmak ile kutsanmadıysanız , küçük oturma odanızdaki havayı düzenli olarak temizlemeye çalışırken, az bakım veya ışık gerektiren bitkilerin bakımını kolaylaştırın . Ancak, bu hala bir gerginlik gibi geliyorsa, nefis çarpıcı çarpıcı botanik özelliklere sahip sanat ve basılı kumaşlarla dış mekanın güzelliğini getirin.

SIKICI ALANINIZI DEĞİŞTİRİN

SIKICI ALANINIZI DEĞİŞTİRİN

Kutu şeklindeki oturma odalarının çoğu, daha basit oldukları için mimari güzelliğe sahip değildir ve forma sahiptir. Her gün zerafet ve şıklığı küçük bir alana eklemenin en iyi yollarını düşünüyorsanız, uygun bir şekilde getirebileceğiniz mimari unsurları düşünün. Dramatik kalıplama, önceden kesilmiş paneller ve hatta geleneksel küçük oturma odası fikirleri için tersaneler bile yapabilir. bu asla tarzın dışına çıkmaz. Bu şekilde, bankanızı kırmadan veya büyük bir tadilat yapmadan küçük oturma odanızı kendi başınıza daraltabilecek ve yeniden tanımlayabileceksiniz.

Özellik duvarları, küçük bir salonda görsel bir çapa olarak ikiye katlayacakları için mimari dokunuşlar eklemek için harikadır. Tasarım özellikleri olmayan tüm duvarlarda cilalı bir görünüm oluşturmanıza yardımcı olurlar. Ayrıca parlak siyah gibi çarpıcı renkleri yeni kalıbı da boyayabilirsiniz . Boş duvar dönüşümünüz için ihtiyacınız olan tek şey ucuz önceden kesilmiş kalıplama veya paneller, boya, bant ve yapışkan tutkal veya çivilerdir.

DÜŞÜK BİR TAVAN YÜKSELTMEK İÇİN DİKEY ÇİZGİLER KULLANIN

DÜŞÜK BİR TAVAN YÜKSELTMEK İÇİN DİKEY ÇİZGİLER KULLANIN

Alçak bir tavan var mı? Sorun değil. Zaten küçük bir oturma odasından beklenen bu olmalı. Ancak tavan yüksekliğinizin tarzınızı bozmasına ya da oturma odanızı daha az tasarımlı hale getirmesine izin vermemelisiniz. Bir alanı uzatmak için, duvarlarınızda veya bir halı üzerinde dikey ve yatay çizgiler ekleyin.

Çizgili duvarlar, oturma odanızın tavanının gerçekte olduğundan daha yüksek olduğunu düşünerek hile yapacaktır ve grafik çizgili bir halı küçük oturma odanızın daha uzun görünmesini sağlayacaktır.

AYDINLATMADAN EN İYİ ŞEKİLDE YARARLANIN

AYDINLATMADAN EN İYİ ŞEKİLDE YARARLANIN

Küçük oturma odanızda, tek bir pencere olsa bile, yeterli ışıklandırma olmamalıdır. Küçük oturma odanızı aydınlatırken odayı tanımlayan bir açıklama yapmak için takılı asılı bir kolye lamba kullanın. Bu, özellikle alanınız ışık altındaysa, odanın uygun şekilde aydınlatılmasını sağlayacaktır.

Aplikler, masa ve zemin lambaları ve mumlar aracılığıyla sıcak ve misafirperver bir parlaklık oluşturmak için aydınlatma ünitelerini de katmanlamanız gerekir . Ve pencerelerinizi hacimli mobilyalarla engellemediğinizden emin olun, böylece mümkün olan en iyi gün ışığını alabilirsiniz.

Küçük bir oturma odası mekanı dekore etmek, nereden başlayacağınızı bilemeyeceğiniz için kolay bir iş değildir. Bir kanepe stili ve mobilya yerleşimi seçmek, küçük alanınızı kalabalıklaştırabileceği ve üzerinde çalışacak çok az ya da fazla boşluk bırakmayacak kadar kafa karıştırıcı olabilir. Burada vurgulanan küçük oturma odası fikirlerinin, dar alanlara sahip oturma odaları için anlayışlı fikirlerden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com