Kablosuz görüntü aktarıcı tavsiye

HDMI ile En İyi Kablosuz görüntü aktarıcı tavsiye

Bu listedeki diğer modellerin aynı 30 metre iletimi olmasına rağmen, bu aynı zamanda iki HDMI girişi ve USB güç seçeneğini birleştiren en ucuz modeldir. Kablosuz görüntü aktarıcı tavsiye  Odadaki kabloları projektöre veya televizyona çekemeyen veya istemeyen kişiler için en iyi seçenektir

kablosuz görüntü aktarıcı , anycast kablosuz hdmi görüntü aktarıcı , kablosuz hdmi görüntü aktarıcı , tv görüntü aktarıcı , hdmi görüntü aktarıcı , hdmi kablosuz görüntü aktarıcı , kablosuz görüntü aktarıcı tavsiye , bluetooth görüntü aktarıcı , en iyi kablosuz görüntü aktarıcı 2020 , kablosuz görüntü ve ses aktarıcı,

Kazanan dijital kablosuz kit olan HDMI Iogear GW3DHDKIT , HDMI video ve ses sinyallerini odanın veya evin her yerine, kaliteden ödün vermeden 1080p ve 5.1’de kablosuz olarak göndermek için uygun maliyetli ve kullanımı kolay bir seçenektir. Baz ünitede iki HDMI girişi ve bir HDMI çıkışı vardır, böylece birden fazla kaynağı bağlı bırakabilirsiniz ve bir USB 3.0 bağlantı noktasından güç çekebilir (daha fazlası için).

kablosuz hdmi görüntü aktarıcı
S-Link
Zore
Mirascreen
Anyast
Anycast
Sunix
rennway
Concord
thorqtech
Platoon
Subzero
T G
Inca
Gomax
MASTEK
Polygold
Xiaomi
Genesis
General Mobile
Panasonic
FLAXES
G-Case
Grundig
Jameson
Vision
Tp-Link
Ricardo
Cadence Boya
Techmaster
Google
Rose
Hiremco
Dahua
Tvet
Philips

Ürünler nasıl test edildi

Her ürünün alıcı kısmı küçük bir evin birinci katındaki bir televizyona bağlanıyordu. Çeşitli HDMI vericileri daha sonra evin dört ayrı alanında bir Blu-ray oynatıcı ve bir Roku kutusuyla eşleştirildi.

İlk olarak, kaynak ekip doğrudan TV’den 3 metre uzaklıktaki bir masaya yerleştirildi. Video cihazları daha sonra, yaklaşık yedi metre uzaklıktaki TV alanına bitişik bir odaya taşındı. Bu odanın kapısı yoktu, ancak ev sinema sisteminin de görüş alanı içinde değildi. Ardından, sekiz metre uzaklıktaki bir duvarla ayrılmış bitişik bir odaya taşındı. Ve nihayet cihazlar evden en uzak noktaya, ikinci kattaki bir odanın köşesinde, yaklaşık 15 metre uzağa taşındı.

Caddenin karşısındaki bir televizyondan 30 metre uzakta olan son testte hiçbir cihaz iyi performans göstermedi. Birçok ürün bu tür bir ürün yelpazesine sahip olduğunu iddia eder, ancak iki ürün arasında mutlak bir görüş alanınız olmadıkça işe yaradığı doğru değildir.

Aksiyon, animasyon ve komedi de dahil olmak üzere çeşitli Blu-ray’ler kablosuz olarak izlendi. Daha sonra Netflix, Amazon ve Crackle’dan içerik akışı yapmaya çalıştılar. Ve son olarak, bir Roku 3 kutusu kullanarak birkaç Angry Birds Space oyunu oynadılar.

HDMI kablosuz vericiler nelerdir

Burada bahsedilen ürünler, bir HDMI kaynağından bir televizyona HD video ve ses sinyallerinin kablosuz iletimi içindir. Bir kablosuz HD ürününün dört ana kullanımı vardır:

Kaynaklar odanın TV’den farklı bir bölümündeyse, sinyali uzun kablolar kullanmak zorunda kalmadan kablosuz olarak gönderebilirsiniz (örneğin, zeminden, aşağıdaki zemine, süpürgelikler boyunca). Bu, projektörlerde özellikle yaygın bir durumdur.

TV’nizi duvara monte etmek istiyorsanız, güç kabloları ve HDMI kabloları kullanmanız gerekir. Kablosuz bağlantıyla, TV’yi açmanız yeterlidir. Kaynaklarınızdan gelen sinyal kablosuz olarak küçük alıcı kutusuna gönderilir. Iogear ve Monoprice modellerinde, TV genellikle bu kablosuz alıcıya güç sağlayabilir.

Kaynaklarınızı ve TV’nizi iki farklı odada bulundurmak istiyorsanız, mevcut seçeneklerin çoğu sorunsuz bir şekilde duvarlardan geçebilir ve çift HDMI ürünleri genellikle ‘yerel’ bir HDMI çıkışına sahiptir, böylece aynı odada bir TV’niz olabilir. kaynaklar olarak, aynı kaynaklara kablosuz olarak bağlanan ikinci bir TV ile.

Bu inceleme, Chromecast veya herhangi bir Miracast veya WiDi ürünü (tabletlerden, telefonlardan veya dizüstü bilgisayarlardan kablosuz olarak içerik akışı sağlayan) gibi ürünler için tasarlanmamıştır. Bunlar farklı bir kategori. Burada HDMI kablo alternatiflerinden bahsediyoruz.

Ancak, rahatlığın bir bedeli olduğunu unutmayın. Kablosuz bağlantının eşitlenmesi (bağlanması) her zaman birkaç dakika sürer ve potansiyel olarak veya bazen kesintilerle karşılaşabilir.

kablosuz görüntü aktarıcı , anycast kablosuz hdmi görüntü aktarıcı , kablosuz hdmi görüntü aktarıcı , tv görüntü aktarıcı , hdmi görüntü aktarıcı , hdmi kablosuz görüntü aktarıcı , kablosuz görüntü aktarıcı tavsiye , bluetooth görüntü aktarıcı , en iyi kablosuz görüntü aktarıcı 2020 , kablosuz görüntü ve ses aktarıcı,

HDTV kablosuz çözümleri de öyle

Hemen hemen tüm kablosuz HDTV ürünleri, HDMI kaynağının gönderdiği her şeyden 1080p’ye kadar video iletecektir. Buna Blu-ray (2D ve 3D), kablo / uydu ve oyun sistemleri dahildir. Çoğu aynı zamanda IR (kızılötesi) sinyalleri de iletir, böylece diğer odadayken vericiye bağlı kaynağı (kablo kutunuz gibi) kontrol edebilirsiniz.

Bu makale için incelenen kablosuz ürünler, mevcut 720p ve 1080p’nin tümünü işleyebilir, ancak Ultra HD 4K için uygun değildir. Ancak 4K çözümler ortaya çıkmaya başlıyor ve bu satırların sonunda bizi neler beklediğine kısaca değineceğiz.

ne bilmek istiyorsun

Analiz edilecek ürünlerin seçimi, Google ve Amazon tarafından sunulanlar dikkate alınarak ve her üründe kullanılan teknolojiye özel önem verilerek yapılmıştır. Özellikle HDMI sinyallerinin kablosuz iletimi için iki ana standart: Havalı tabanca tavsiye

  • WHDI, Kablosuz Ev Dijital Arayüzü, 5 GHz’lik en düşük frekansta çalışır.Bu, çoğu Wi-Fi sisteminden daha yüksektir, bu nedenle daha az parazit olasılığı vardır. Ayrıca duvarlardan iyi bir performans elde etmek için frekansta yeterince düşüktür. Tek dezavantajı, düzgün çalışması için biraz sinyal sıkıştırması gerektirmesidir. Ancak endişelenmenize gerek yok çünkü uzun bir mesafeden büyük bir ekran kullanmıyorsanız bir fark görmeyeceksiniz.
  • WirelessHD, 60 GHz gibi en yüksek frekansta çalışır.Sıkıştırılmamış HD videoyu iletebilir, ancak bazı yeteneklerini kaybetme pahasına.

Aynı kablosuz iletim standardını kullanan cihazlar birbirine benzer şekilde çalışır, ancak her standardın kendi güçlü ve zayıf yönleri vardır.

Örneğin, WirelessHD standardıyla çalışan ürünler sıkıştırılmamış video iletebilir. Ancak, yalnızca verici ve alıcı arasında duvar gibi engeller olmadığında çalışırlar. Başka bir deyişle, TV’yi kaynaklardan farklı bir odaya yerleştirmek istiyorsanız kullanışlı değildir. Daha da kötüsü, birçok dolap HF sinyalini engeller, bu nedenle kaynaklarını mobilyalarda saklamak da işe yaramaz. Bu analiz için yapılan testlerde verici ile alıcı arasında yürümek bile sinyali kesiyor gibi görünüyordu.

Actiontec’in My Wireless TV’si gibi Wi-Fi kullanan modeller daha az yaygındır. Ancak Actiontec, evinizdeki birden fazla televizyonun aynı kaynakları kullanabilmesi için ek alıcılar eklemenize izin veren birkaç üründen biridir. Çoğu insan için en iyi seçimlerimizden herhangi biri daha iyi bir seçim olacaktır, ancak birden fazla alıcıyı faydalı bulursanız Actiontec görülmeye değerdir.

Henüz mevcut olmayan başka kablosuz teknolojiler de vardır. Örneğin, WiGig veya Wireless Gigabit, 1080p videoyu (ve başka bir şeyi) işlemek için bant genişliğine sahiptir. Ancak WiGig, WirelessHD’ye benzer şekilde 60 GHz bandında çalışır, dolayısıyla benzer sınırlamalara sahip olması muhtemeldir.

Intel’in WiDi’si dizüstü bilgisayarlarda yerleşiktir ve burada tartışılan ürünlerin özelliklerine sahip değildir. Dizüstü bilgisayarınızda HDMI çıkışı varsa, kablosuz vericiye HDMI aracılığıyla bağlanmanız gerekmesine rağmen, ekrana kablosuz olarak içerik göndermek için bu ürünlerden birini kullanabilirsiniz.

Bizim seçimimiz: Iogear GW3DHDKIT Kablosuz Dijital HDMI Kiti

SATIŞ

Son güncelleme 2021-05-16 saat 22:07 / İştirak Bağlantıları / İştirakler için API Görselleri

Iogear GW3DHDKIT HDMI Kablosuz Dijital Kiti , bu inceleme için deneyen çoğu kişi için en iyi HDMI vericisidir. WHDI ile en uzun mesafelerden en iyi görüntüyü sunar. İki HDMI girişi vardır ve birlikte verilen bir AC adaptörü veya TV’nizin USB 3.0 bağlantısı (kablolar dahil değildir) ile çalıştırılabilir. Aynı zamanda test ettiğimiz en ucuz çift HDMI ünitesidir.

Iogear verici ana ünitesinde iki HDMI girişi ve bir HDMI çıkışı bulunur. Bu, bir odaya bir TV, streamer ve kaynakları (örn. ses.

Ünite, verici ve alıcı ayrı katlarda olsa bile testlerimiz sırasında çok iyi performans gösterdi. Ayrıca gözle görülür bir video gecikmesi de olmadı. Bu, seğirme yeteneklerinden endişe duyan oyuncuların kablosuz hakkında çok fazla endişelenmemeleri gerektiği anlamına gelir. Kodlama/kod çözme işlemi nedeniyle muhtemelen saniyenin küçük bir kısmını ekledi, ancak normal test prosedürleriyle tespit edilebilecek olandan daha azdı.

erdemler

Belki de Iogear’ın en sevdiğimiz özelliği, alıcı birimin bir USB 3.0 bağlantı noktası kullanılarak çalıştırılabilmesidir (kendi USB 3.0 dereceli Aa-mini-B kablonuzu satın almanız gerekecektir). Bu, Iogear’ın bir elektrik prizine bağlanan ek kablolar olmadan TV’den güç çekebileceği anlamına gelir. Bu, gizlemeyi kolaylaştırır ve kabloları gizlemek için duvarlarınızda delikler açmak için etkili bir alternatiftir. Tüm TV’lerde USB 3.0 yoktur ve alıcı daha küçük bir USB bağlantısıyla çalışabilir, ancak Iogear’ın belirttiği USB 3.0’dır. TV’nizde USB 3.0 bağlantı noktası yoksa, Iogear ayrıca bir güç adaptörüyle birlikte gelir. Ayrıca alıcı, birçok duvara monte televizyonun arkasına sığabilecek kadar küçüktür.

Son olarak, GW3DHDKIT vericisinin kompakt olduğuna dikkat edilmelidir. İkincisinin aksine, GW3DHDKIT yatay bir tasarıma sahiptir, ancak dikey olarak da kullanılabilir, böylece AV kabininize kolayca sığar.

Kusurlar

Mevcut tüm kablosuz HDTV çözümleri gibi Iogear da mükemmel değil. Amazon incelemelerinin küçük bir kısmı, uzaktan akışla ilgili sorunlar bildirdi. Ve küçük bir evde evin herhangi bir noktasında iyi kalite elde ettiğiniz doğru olsa da, büyük bir evde aynı mesafedeki kablolu bağlantıya kıyasla görüntü kalitesinde gözle görülür bir düşüş olabilir. Bu nedenle, sonuçların evinizin boyutuna ve yapısına bağlı olarak değişeceğini unutmayın.

Bununla birlikte, özellikle yolda duvarlar varsa, herhangi bir kablosuz sistemin reklamı yapılan maksimum mesafede sorunsuz çalışmasını beklemek haksızlık olur. Ancak küçük TV’lerde, uzak mesafelerde bile görüntü kalitesinde bir fark görmeniz pek olası değildir. Aynı odada görüntü her zaman mükemmeldi.

Ayrıca, Iogear alıcının USB’den güç almasına rağmen, yalnızca USB 3.0 ile çalıştığını ve aslında bir USB kablosuyla birlikte gelmediğini unutmayın (bunu sağlamanız gerekir).

Ve son olarak, vericinin yalnızca iki HDMI girişi olduğundan, ikiden fazla HDMI kaynağınız varsa (bunun için bir AV alıcısı veya HDMI değiştiricisi daha iyi olur) merkezi bir HDMI değiştirici olarak kullanılamaz.

İkinci: Nyrius Aries Home +

Kazanan seçimden biraz daha yüksek fiyatlı olan Nyrius Aries Home + , kablosuz HDMI kullanımı için başka bir iyi seçenektir. Bu ekstra maliyet, bu ürünün ses desteğini 7.1’e çıkarmasıdır. İki HDMI girişi, bir HDMI çıkışı ve bir USB güç seçeneği ile Iogear modeline çok benzer şekilde çalışır (ancak henüz kablo dahil değildir).

Aries Home +, duvarlardan ve dolaplardan geçebilmesi için WHDI’ye benzer şekilde çalışan GigaXtreme teknolojisi adı verilen bir şey kullanır. Ayrıca 7.1 PCM, DTS ve sıkıştırılmamış Dolby Digital surround ses desteğine sahiptir.

Bazı uzmanlar onun hakkında “video ve TV izleme konusundaki genel deneyimin kesinlikle beklentilerimin üzerinde olduğunu” söyledi.

Ve kesinlikle iyi bir seçim olacaktır. Ancak 7.1, çoğu insanın fazladan para harcamayı kabul etmesi pek olası görünmüyor. Bu nedenle, tam gelişmiş bir ev sinema sistemi kurmuyorsanız, bu model, bir öncekinin altında, seride ikinci olacaktır.

Tek Fiyat Blackbird Pro

Monoprice Blackbird Pro WIHD 60GHz Sıkıştırılmamış Kablosuz Profesyonel HDMI Genişletici, 30 Metre Menzil179.91

Son güncelleme 2021-05-16 saat 22:07 / İştirak Bağlantıları / İştirakler için API Görselleri

Delik açamayan, kablo döşeyemeyen veya çok para harcayamayan kişiler için Monoprice Blackbird Pro, 30 metrelik menzili ile harika ve ucuz bir seçenektir. Bir HDMI kaynağı aktarabilir ve önemli bir artı nokta olan USB güç seçeneğine sahiptir.

Ancak bu model 60 Hz frekansında çalışıyor, bu da demek oluyor ki odadan neredeyse hiç çıkmamak için harika bir çözüm. Görüş hattı mevcut olduğunda orta mesafelerde iyi çalıştı. Duvarlardan veya dolaplardan iyi çalışmaz (veya belki de hiç çalışmaz).

Ayrıca Dolby TrueHD ve DTS-HD Master Audio akışları dahil 7.1 sesi destekleyerek bu kategoride ve fiyat aralığında benzersizdir. Bu nedenle, basit, kısa mesafeli bir çözüme ihtiyacınız varsa, Blackbird Pro kesinlikle iyi bir satın almadır.

Nyrius Koç Evi

Nyrius ARIES Home HD 1080p Video Akışı için HDMI Dijital Kablosuz Verici ve Alıcı, Kablo Kutusu, Uydu, Bluray, DVD, PS3, PS4, Dizüstü Bilgisayarlar, PC (NAVS500)

Son güncelleme 2021-05-16 saat 22:07 / İştirak Bağlantıları / İştirakler için API Görselleri

Bu model Nyrius Aries Home+ ile aynı özelliklere sahiptir ancak +’da iki tane varken sadece bir HDMI bağlantısı olduğu için daha ucuzdur. 1080p, 1080i, 720p, 576p ve 480p ile uyumlu video çözünürlüğüne sahiptir. Ve kablosuz menzili 30 metredir.

Bu ünite, diğer kablosuz cihazlara müdahale etmeden herhangi bir duvar veya tavandan sıkıştırılmamış video ve surround ses sesi iletir. Görüntü kalitesini düşürmez, böylece 1080p çözünürlük deneyimi yaşamanızı sağlar.

Ayrıca, varsa, içeriğinin herhangi bir 3B ekranda keyfini çıkarabilmeniz için 3B uyumluluğu vardır.

MEASY 4 × 4

Measy’nin bu kablosuz vericisi, örneğin cep telefonunu, video oyun konsolunu, Blue-ray oynatıcıyı veya televizyonu bağlayabilmek için dört HDMI girişine sahip olduğundan, çok sayıda kaynağa sahip olan herkese yöneliktir.

Cihaz, video veya ses sinyalini HDMI kaynağından kablosuz olarak dört ayrı alıcıya 30 metreye kadar uzatır.

HDMI kaynak cihazlarını kolayca bağlayın ve 7.1 kanal HD dijital sesle Full 1080p akış yapabilen kristal netliğinde görüntü kalitesinin keyfini çıkarın. Bunu 3D teknolojisi ile de yapabilirsiniz. Görüntüyü sıkıştırmaz ve gecikme yaşamaz.

Ekstra bir aksesuar olarak, SDI video sinyallerini HDMI’ya dönüştürmeye izin veren bir adaptör içerir.

IOGEAR Uzun Menzilli Kablosuz

IOGEAR Uzun Menzilli Kablosuz 5×2 HDMI Matrix PRO, 3 Ek Alıcı, GWHDMS52MBK4Şimdi alNakliye hariç KDV dahil fiyatlar

Son güncelleme 2021-05-16 saat 22:07 / İştirak Bağlantıları / İştirakler için API Görselleri

Bu incelemedeki kazanana benzer şekilde çalışır, ancak çok daha uzaktan, 60 metreye kadar bir menzile sahiptir. Ek olarak, sıkıştırılmamış HD içeriğin dört adede kadar farklı ekrana (ek alıcılarla) iletilmesine izin verir. Dezavantajı ise 900 dolardan fazlaya mal olması. İyi haber şu ki, toplamda 4 olan 3 ek alıcı içeriyor. Tek temel avantajı, daha uzun bir erişim elde etmenin çok pahalı olması.

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219