Kalıcı Su Yalıtımı İle Bodrum Tadilat Yapımı

Bodrum tadilat evinize birçok ekstra yaşam alanı ekleyebilirsiniz ancak dikkat; Bodrum su sızıntısı, doğru şekilde düzeltilmediği takdirde umutlarınıza gerçek bir damper koyabilir.

  • binalarda su yalıtımı yönetmeliği pdf,
  • binalarda su yalıtımı zorunlu mu,
  • binalarda su yalıtımı yönetmeliği resmi gazete,
  • eski binalarda su yalıtımı,
  • temelde su yalıtımı
  • Sayfada Gezinme

Kuru bir zemin, gerçek su sızıntısı ve yoğuşma için ele almanız gereken iki koşul vardır. Su sızıntısı ev sahipleri için oldukça açık bir endişe kaynağı olmakla birlikte, çoğu yüksek nemin bitmiş bir bodrum katına neden olabileceği sorunların farkında değil.

Nem sorunları

Bir bodrum zeminin altında olduğu için, zeminin üzerindeki zeminden doğal olarak daha soğuk olacaktır. Yukarıdan veya dışarıdan gelen sıcak hava bodruma girdiğinde, soğudukça hacimce küçülür. Hava hacminin bu daralması ya da “yoğunlaşması” daha fazla neme neden olur.

Bodrumunuzda gözenekli olan her şey havadaki fazla nemi emer ve kötü kokuya neden olur. Nem alma cihazları, istenmeyen ekstra nemi bodrumdan mekanik olarak alan aletlerdir. Bodrumunuzu yeniden şekillendirmeyi planlıyorsanız iyi bir nem alma şarttır. Sızdırmayan bir bodrum katı bile bir nem alma cihazının kullanılmasından fayda sağlayacaktır.

Su sızıntısı

Şüphesiz, remodeling projenize başlamadan önce bodrumdaki su sızıntısı kalıcı olarak düzeltilmelidir. Sorunun bariz kaynaklarını düzelterek başlayın; kırık veya var olmayan yağmur olukları, vakfın yanındaki boşaltma ağızları, dışarıya doğru eğimli zemin, açık yer altı pencereleri vb.

Önleyici tüm önlemleri dışarıda bıraktıktan sonra, içinde sızıntının yaşandığı alanları tespit etmeye çalışın. Bodrumun bir köşesi belli bir sorun gibi görünüyorsa, yine yağmur oluklarınızdan dışarıya bakın. Duvarlarda sızıntı varsa, bunların bir kısmı hidrolik çimento veya çatlak enjeksiyonu ile tamir edilebilir.

Yalıtılmış bir alandan su geliyor gibi görünüyorsa, zemin seviyesinin altına bir toplama pompası takılması, su tablasını ve bu alandaki yer altı hidrostatik basıncını düşürebilir. Emin değilseniz veya sorunlarınız yaygın gibi görünüyorsa, sorununuzu tanımlamanıza ve çözmenize yardımcı olması için bir bina müfettişini, mühendisini veya başka bir uzmanı aramak en iyisi olabilir

Sızıntı problemlerinizi çözmek için çeşitli servisler bulunmaktadır. Bunlar arasında; dış kazı, duvarları, iç veya dış drenaj sistemleri, iç koy sistemleri, harç veya epoksi enjeksiyonu ve diğerlerini yeniden eşleştirme. Bu seçeneklerin çoğu bir profesyonel gerektirecektir.

Bodrum Tadilat Başlıyor

Duvarları 2X4’lerle açmayı seviyorum. Ekstra alanı boşaltabiliyorsanız, 2X6’lar daha da iyidir çünkü daha fazla yalıtım için yer sağlarlar. Asla, hiçbir koşulda, çentiklenen şeritleri duvarlara tutturmayın. Temeli delmek suya karşı bariyerini tehlikeye atacaktır.

Alt duvar tabağınızı zemine yapıştırmak için çivi veya vida yerine inşaat yapıştırıcısı kullanın. Üst duvar plakalarını üst kat kirişlerine yerleştirmek sorun değil.
Bodrum halısını yapıştırma. Halı, aşınacak ve sonunda değiştirilmesi gereken bir şeydir.

Yapıştırılmış halı, daha sonra sökmeye çalışırken gerçek bir sorun yaratır. Halı yapıştırıcı şeritlerini, çevresinin etrafına halı yapıştırma şeritlerini takmak için yapı yapıştırıcı kullanmasını söyleyin. Çivileri çimento zemine sokmalarına izin vermeyin.
özet

Bazı sağduyu yapım teknikleri, güvenilir bir su yalıtım sistemi ve nem kontrolü ile, bodrumunuzu yeniden şekillendirerek birçok ekstra yaşam alanından yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219