Kanepenin Mobilya Tamiri Gerektirdiğini İşaretler

Şık ve güzel koltuk takımınızın eskimeye ve solmaya başladığını fark ederseniz, karar vermeniz gereken bir sonraki şey, yeni bir set satın almanız veya tamir etmenizdir. Hasar görmüş bir kanepe, sadece mekânınızın estetik değerini azaltmakla kalmaz, aynı zamanda konforunuzu da etkiler. Bunun için salon onarım teknisyenlerini arayarak gerçekleştirebilirsiniz. mobilya onarımları. İşi uzmanlara bırakın, özellikle nasıl devam edeceğiniz konusunda hiçbir fikriniz yoksa.

Ancak, bir mobilyanın onarıma ihtiyacı olup olmadığı her zaman net değildir. Koltuğunuzun durumunu değerlendirmenize yardımcı olacak bazı işaretler şunlardır:

Yumrulu noktalar var.

Topaklarla dolu bir kanepe acı verici ve can sıkıcı olabilir. Çoğu zaman, döşemenin doldurulmasının yıllar içinde çok kullanımdan dolayı yıprandığının bir göstergesidir. Bir mobilya firması, koltuğunuza tekrar yeni doldurma malzemeleri yerleştirebilir.

Acı ve rahatsızlık hissediyorsunuz.

Antika kanepeniz tatmin edici olmayan koşullar gösteriyorsa, buna razı olmanıza gerek yoktur. Profesyonel bir mobilya onarım servisi, koltuğunuzun dış görünüşünün bütünlüğünü etkilemeden iç dolguyu değiştirmek gibi bir iç onarım gerçekleştirebilir. Sonuç, konfor seviyesinde bir artıştır.

Yaşın anlatan belirtilerini görebilirsiniz.

Bazen, kanepenizin düşüşünü o güne kadar fark etmezsiniz. bozulma önemlidir konfor seviyesinde, doldurma, kumaş veya görünümde. Yaşlanma süreci uzun bir süre olabilir. Bu nedenle, kanepenizin durumunda ve kalitesindeki her türlü değişikliğe dikkat edin, böylece mobilya onarımlarını mümkün olan en kısa sürede planlayabilirsiniz.

Oturduğunuzda batarsınız.

Kanepenize her oturduğunuzda batmaya başlarsanız, bu iyi bir onarımın işe yarayabileceğinin güçlü bir göstergesidir. Bu duruma sahip bir kanepe, genellikle yastıkların yeni doldurmaya ihtiyacı olduğu anlamına gelir.

Renk değişiminden dolayı kirli ve kirli görünüyor.

Koltuk takımınız orijinal olarak bordo renkliyse ancak artık çoğu yerde pembemsi görünüyorsa, döşemesini değiştirmenizi ve ona bir makyaj yapmanızı istiyor. Solan bir renk, üzerine oturanların konfor düzeyini etkilemezken, odanın genel tarzını bozabilir.

Mobilya Hasarının Yaygın Nedenleri

  • Güneş ışığı. Döşemeli mobilyalar ve ahşaptan yapılmış mobilyalar, sert UV ışınlarından çok fazla maruz kalırsa solma yaşayacaktır. Güneş pırıl pırıl parlarken pencerelere perde takarak veya panjur veya panjurları kapatarak hasar ve renk solmasını önleyin.
  • Pençeler. Evde kedileriniz varsa, büyük olasılıkla kanepenizi pençelerini keskinleştirmek için iyi bir yer olarak görürler. Onlara bir tırmalama direği sağlayarak buna bir son verin. Ayrıca neden oldukları hasarı azaltmak için pençelerini de kesebilirsiniz.
  • Temizlik ürünleri. Kanepenizdeki lekeleri çıkarırken, doğru döşeme temizleyicisini kullandığınızdan emin olun. Aksi takdirde kullandığınız temizlik ürünü malzemesinin rengini silebilir ve yıpranabilir.

Kanepeniz gibi kaliteli ve iyi hazırlanmış mobilyalar uzun yıllar dayanabilir. Bununla birlikte, en iyi ve en dayanıklı parça bile çizilmelere, lekelere, aşınmaya ve yıpranmaya vb. Maruz kalabilir. Bir zamanlar güvenilir ve güzel olan koltuğunuz artık eski ve kötü durumdaysa, en iyisi profesyonellerin biraz yapmasına izin vermek. mobilya onarır ve yenileştirir.

(23 kez ziyaret edildi, bugün 1 ziyaret)

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219