Küçük Peyzaj için En Yaratıcı Bahçe Tasarımları

Şimdi küçük bir evin bahçesinin olmamasının bir nedeni değil. Minimalist bahçe tasarımı, dar arazide, evin önünde veya arkasında, kapalı veya çatı katında. Hangi araziye sahip olursanız olun, faydalar oldukça büyük olduğu için mümkün olduğunca parkın özel bir alanını sağlayın. Park, gözler için taze manzaralar ve ev için iyi bir hava sağlayabilir.

  • ilginç bahçe tasarımları,
  • bahce peyzaj modelleri,
  • bahçe peyzaj,
  • bahçe dekorasyon fikirleri kendin yap,
  • sade bahçe düzenlemesi,

Yeşil bitkiler odanın atmosferini serin ve taze hale getirebilir. Sadece görsel açıdan değil, aynı zamanda evde bitkilerin varlığı da hava dolaşımını iyileştirir. Bir bahçeye veya sadece yeşil bir bahçeye sahip olmak artık sağlıklı bir yaşam tarzı trendi.

1. Ev Ön Bahçe Fikirleri

Bir evin çimento veya asfalt ile zekâsını çıkarmak için avlu ve merdivenlerin kenarına arazi yapın. Ön bahçenizin daha canlı görünmesini sağlamak için adımlar arasında çim dikin.

2.Geçit Bahçe Fikirleri

Evin yanında küçük bir araziniz varsa, patikanın kenarındaki minimalist bir bahçe doğru cevap olacaktır. Bir yol yapın ve bambu bitkileri ve diğer çalı bitkileri verin. Bambu bitkileri, uzun ve kalın büyüdüklerinde, sıcak güneşe doğrudan maruz kalmanın engellenmesinde de yararlı olacaktır.

3. Kapalı Bahçe Fikirleri

Evin ortasına park ederek park etmek mi? Neden olmasın? Park, eğlenceli bir toplantı ve oyun alanının yanı sıra evinizdeki ana yıldız olabilir. Evin ortasına park etmek için alan bırakılsın mı? Neden olmasın? Park, eğlenceli bir toplantı ve oyun alanının yanı sıra evinizdeki ana yıldız olabilir.

Kutu Bahçe Fikirleri ile 4

Bunun bir yolu, sahip olduğunuz alanın boyutuna göre uyarlanmış bitki kutuları yapmaktır.
Kutu bahçe, hala kendi bahçesine sahip olması için küçük bir konutun fikirlerinden biridir. İlginçtir, bu kutu bahçeyi istediğiniz herhangi bir odaya yerleştirebilirsiniz.

5. Yarı açık Bahçe Fikirleri

Bu yarı açık bahçeyi yapmak için, eşinizle çay vakit geçirmenizi sağlayan basit ve modern sandalye ve masa mobilyalarına ihtiyacınız var. Evinizi tembellikten ve diğer beklenmedik olaylardan korumak için parkın üzerine bir demir kafes kurmayı unutmayın.

6. Köşe Bahçe Tasarım Fikirleri

Evinizin köşesinde bir bahçe inşa etmek için evde çok fazla alan harcamanıza gerek yok. Renkli çiçek bitkileri ve bahçe ışıkları ile eviniz daha güzel görünmelidir.

7. Arka Bahçe Fikirleri

Parkta toprak yüzünden kirlenmeden oynayabilmek için parkların çoğunu küçük kayalar ile karşılayabilirsiniz. Oysa bitkileri arazinin köşelerine yerleştirebilirsiniz. Evinizin arkasındaki minimalist bahçeyi güzelleştirmek için büyük taş süslemeler verin.

Evinizde minimalist bir bahçe inşa ederek, evinizi daha güzel hale getirecek ve evin etrafındaki havayı daha temiz ve taze hale getirecek, böylece sağlığınız ve aileniz üzerinde bir etkisi olacaktır. Umarım, bu makale güzel bir minimalist bahçeye sahip bir ev sahibi olmanıza yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com