METAL ASMA TAVAN MODELLERİ

METAL ASMA TAVAN MODELLERİ

  • Metal asma tavan nedir,
  • metal asma tavan modelleri,
  • metal asma tavan sistemi,
    60×60 metal asma tavan sistemi ,

Metal asma tavan modelleri, günümüz teknolojisiyle birleştiğinde tavanlarda vazgeçilmez bir görsel sunum ortaya çıkmaktadır. Metal asma tavanlar, ofis, oteller,metro istasyonları, iş merkezleri,alışveriş merkezleri,havaalanları,gibi aklımıza gelebilecek her alana yapılmaktadır.metal asma tavan yapım aşaması kolay ve istenen boyutlara uzayabilen esnek bir yapıda olmasından dolayıda ekonomiktir.

METAL ASMA TAVAN MODELLERİ
METAL ASMA TAVAN MODELLERİ

Metal asma tavan modelleri, cam yünü ve taşyünü serilerek yapılmakta ve ortamın akustiğini mükemmel şekilde sağlayabilmektedir.metal asma tavanlar kolay temizlenebilme özelliği ilede çok fazla tercih edilmektedir. Metal asma tavan modelleri kullanım alanları ve amaca yönelik ,görsel ve malzeme aşamasında farklılık göstermektedir.

Metal asma tavan modellerinin sağladığı faydalar;

Metal asma tavan modelleri dekoratif manada çok geniş bir yelpazeye hitap edebilmektedir

Metal asma tavan modelleri, ortamın ses akustiğini sağlamaktadır

Metal asma tavan modelleri, yapılan tüm testlerde sağlamlığı kanıtlanmıştır

Metal asma tavan modelleri, temizliği kolay ve ekonomiktir

Metal asma tavan modelleri, dışardan gelen müdahalelelre karşı mukavemetlidir

Metal asma tavan modelleri, nem ve rutubeti engelleme özelliğine sahiptir

Metal asma tavan modelleri, tüm inşaat tadilatlarında kolaylık sağlamaktadır

Metal asma tavan modelleri, yangına karşı dayanıklı malzemelerle üretilmiştir

Metal asma tavan modelleri, montajı ve sökümü kolay bir yapı malzemesidir

Metal asma tavanlar birçok çeşitliliğe sahip bir malzemedir. Gizli taşıyıcılı, sarkmalı, oturmalı, kancalı çeşitlerine sahiptir. Bu sayede bir çok alanda amacına yönelik uygulanma kolaylığı sağlamaktadır. Metal asma tavanlardaki çeşitlilik sayesinde müşterilerin istek ve talepleri doğrultusunda modeller yapılabilmektedir. Birçok asma tavan modellerinin yanında metal asma tavanların uygulama alanı çok çeşitlilik sağlamaktadır.metal asma tavan modelleri ile alakalı aklınıza takılan her konuda bizlere ulaşabilir ve detek alabilirsiniz.

Metal Asma Tavan Sistemleri

Metal asma tavan sistemleri, uygulama bakımından, metal iskeletler kullanılarak yapılmaktadır. İskeletler üzerine monte edilen alçı levhanın birleştirilmesi ile oluşan bir sistemdir. Ahşap, beton gibi tüm malzemelerin altına kolaylıkla uygulanabilmektedir. Metal asma tavan sistemleri birçok amaca yönelik kullanımı sağlanabilmektedir. Özellikle ses ve ısı yalıtımı özelliğinden farklı mekanlarda çok fazla tercih edilmektedir.

Metal Asma Tavan Sistemleri
Metal Asma Tavan Sistemleri

Metal asma tavan sistemleri, her modele kolayca uygulanıp şekil alabilmektedir.metal asma tavan sistemleriuygulamasında tavan profiline göre belirlenir. Sabitleyiciler yardımıyla tün tavan çizilir. Tavan u profili ile sabitlenir. Bir matkap yardımı ile vidalalar montelenir. Vida aralıkları 60 cm olarak uygulanır. Köşe askı çubuklarının iki duvar arasındaki mesafesi 10 cm olarak ayarlanır. Askı çubukları ana profil sayesinde tutulur. Çelik dübellerin yerleri çizilir.  Ana profiller 90 cm mesafeli olacak şekilde montelenir. Askı çubukların yerleri elektirik, ses ve havalandırma unsurları dikkate alınarak yerleştirilmektedir.

Askı çubuklarının boylarının belirlenmesi asma tavan özelliklerine göre  yapılır. Öncelikle çubukların kaçtane olacağı hesaplanır.tavan ve u profil mesafesi farkı 6cm olmalıdır. Askı çubuklar L demiri içingeçirilerek birbirlerine tuturulur. Askılar c cprofilinde rahatlıkla geçebilmelive aynı yönlerde olması gerekmektedir. Daha sonra ak parçalar birleştirilir, tali profil ayarlanır ve konumu belirlenir. Sabitleme işlemiylede metal asma tavan sistemleri bitirlmiş olur.

60×60 Metal Asma Tavan Sistemleri

60×60 metal asma tavan sistemleri, tavan hesaplamalarına göre  belirlenmektedir. Sağlam ürelimiş profiller olmasından dolayı en çok tercihedilen sistemlerdendir. 60×60 metal asma tavan sistemleri, esnek ve kullanışı diğer sistemlere daha kolay olmaktadır. 60x 60 metal asma tavan sistemleri dayanaıklı ve uzun ömürlü olmaktadır. Asma tavan modelleri ve sistemleri hakkında aklınıza takılan her konuda bizlere ulaşarak bilgi alabilir ve mekanlarınız için en doğru seçimleri yapabilirsiniz. tüm modeller ve çeşitler hakkında detaylı olarak bilgi aktarmaktayız.

60x60 Metal Asma Tavan Sistemleri
60×60 Metal Asma Tavan Sistemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com