Metal Asma Tavan Nasıl Yapılır? 4 Madde

Metal Asma Tavan Nasıl Yapılır? Bulunulan ortamın şık ve modern olmasını birçok kişi istemektedir. Dekoratif ya da dekorasyon düzenlemesi deyince ise, akla direk asma tavanlar gelmektedir. Ev ofis ya da herhangi bir ortamda dekoratif anlamda birçok yenilik yapılabilir. Fakat birçok tasarımcı ve evini ya da bulunduğu ortamı yenilemek isteyenler için asma tavanın ayrı bir önemi bulunmaktadır. Geçmiş yıllarda asma tavanlar birçok kişi tarafından sadece zengin gösterdiği için tercih edilmekteydi. Sadece zengin ve şık göstermenin yanında metal asma tavan sistemlerinin birçok özelliği bulunmaktadır. Asma tavan, günümüzde konutlarda sıklıkla kullanılmasa da birçok kurum, kuruluşlarda tercih edilmektedir. Dekorasyon yapılırken ince işçilik başta gelir. İnce işçilik uygulanan tasarımın özenle hazırlanmasını sağladığı gibi, uygulanan tasarımın olabildiğince şık ve güzel görünmesine yardımcı olur.

Metal asma tavan sistemleri uyğulaması

Aynı zamanda asma tavan sistemlerinde kullanılan işçiliğin özenli ve dikkatli olması asma tavanın hatlarının daha profesyonelce hazırlandığının bir göstergesidir. Her usta asma tavan yapımını gerçekleştiremeyebilir. Asma tavanı yapabilmek, yapmadan önce tasarlayabilmek için ustanın hem dekorasyon aklı, hem de uygulama pratiği olması gerekir. Uzun ve beceri isteyen bir iş olan asma tavanın modellere göre yapım süresi ve işçilik fiyatları değişmektedir. Metal asma tavan sistemleri uygulanırken mevcut tavanda olan birçok kötü görüntünün gizlenmesini sağlar. Dekoratif görünümünün yanında tavana uygulanmasının ardından ses yalıtımını da sağlamaktadır. Ayrıca metal tavan sisteminde kullanılan malzemenin kalitesi de oldukça önemlidir. Kullanılan madde kaliteli olduğunda tavanda oluşabilecek bakterilerinde engellenmesinde yardımcı olur. Ses yalıtımı ile birlikte asma tavanlar ortamdaki ısı yalıtım kayıplarını da önler.

Eviniz ya da ofisiniz tüm önlemleri almanıza, gerekenleri yapmanıza rağmen ısınmıyorsa asma tavan sistemini kullanarak bu problemi çözebilirsiniz. Dekorasyon ya da dekoratif düzenleme yaparken birçok kişinin öncelikli tercihi olan asma tavan şık ve modern görüntüsünün yanında temizlenmesi de oldukça kolaydır. Herhangi bir yer dekore edilirken birbirini tamamlayıcı unsurlar kullanılır. Asma tavanda kullanıldığı yerde, o yeri tamamlayan adeta bir unsur gibidir. Dekoratif amaçlı yapılan ve yapımı sonucunda ferah bir ortama yardımcı olan asma tavanı tamamlayan unsur ise ışıklandırma sistemidir. Işıklandırma sistemi ve düzeneği doğru bir şekilde kullanıldığında metal asma tavanı tamamlayacak, böylelikle şık bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca metal asma tavanın montajı oldukça kolaydır. Bununla birlikte asma tavanların bakımı ve temizliği rahatlıkla yapılabilir.

Bar-Tavan-Delikli-Metal-Asma-Tavan-alüminyum

Asma tavan montajı yapılırken genel olarak farklı bir hava katmasıyla birlikte, lüks ışıklandırma sistemi sınıfına giren spot ışıklandırma tercih edilir. Bunun sebebi ise, asma tavan uygulandığı yere farklı bir hava katmasıyla birlikte, lüks ışıklandırma sistemi sınıfına giren spot ışıklarının da tamamlayıcı etkisinin olmasıdır. Asma tavan uygulanacak olan alanın kodu doğru bir şekilde alınmak üzere teraziye getirilir. Terazinin de yardımı ile kod alındıktan sonra köşelere ‘’L’’ adı verilen malzeme vidalanır. Ana taşıyıcı olarak adlandırılan malzemeler atıldıktan sonra 60cm de bir klips yardımı ile malzeme taşıyıcıya tutturulur. Taş yünü tavanda ise, 120cm ve 60cm’lik metal parçalar birbirine geçen sistem sayesinde monte edilir. Demir aksamın işi bittikten sonra ‘’arora’’ denilen 60×60 ebatındaki levhalar demir içerisine konarak tavan işlemi bitirilir. Asma tavanın yapımında tavanın içerisinden İzocam döşenir, bununla birlikte taş yünü ve strafor gibi malzemeler ısı yalıtımı için kullanılmaktadır. Metal asma tavan sadece belirli ölçüde bulunan tavanlara değil, isteğe bağlı olarak tavanın ölçüsü doğru aldıktan sonra her yere uygulanabilmektedir. Sizde dilediğiniz yerin ölçülerini aldırarak metal asma tavan sistemini yaptırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com