Metal Asma Tavan Sistemleri


Birçok tasarımcının ve evini dekore ettirmek isteyen kişilerin ilk tercihi, metal asma tavan sistemleridir. Asma tavan sistemi, eve farklı hava katmakla birlikte evin ambiyansını değiştiren en önemli unsurdur. Asma tavan sistemi, dekor amaçlı kullanılabilmekle birlikte, tavanda oluşan hasarları ya da buna bağlı olarak elektrik tesisat kablolarını, kanalları gizlemek amacıyla kullanılabilir. Evinizi dekore ettirmek ve baştan aşağı değiştirmek istiyorsanız, işe metal asma tavan sistemi yaptırmakla başlayabilirsiniz. Şık ve modern bir görüntüye sahip olan asma tavan sistemi basit bir yapı gibi görünse de, yapımı oldukça zor ve zahmetlidir.

Bundan dolayı asma tavan sistemlerinin yapımında işi bilen ve profesyonel derecede bu işten anlayan ustalar çalışmalıdır. Bununla birlikte, asma tavan sistemleri yapılırken ince işçilik kullanılmalıdır. Böylelikle asma tavanda seçtiğiniz modele göre değişmekle birlikte oluşabilecek keskin hatların profesyonelce görünmesini sağlayabilirsiniz. Günümüzde konutlarda sık olmamakla birlikte, devlet kurumlarında ve kuruluşlarda asma tavan sistemleri tercih edilmektedir. Modern ve şık olmasından dolayı tercih edilse de, asma tavan sistemlerinin tavan için yararlı oldukça fazladır.

Tavan içerisinde yer alan kötü görüntülerin gizlenmesinin yanında, uygulanacak olan metal asma tavan sistemlerinin ısı yalıtım özelliği de bulunmaktadır. Isı yalıtımı olan asma tavan sistemlerinin uygulanması sonucunda bulunduğunuz yerin ısınma problemlerini giderebilirsiniz. Aynı zamanda asma tavan sistemleri uygulanırken, bu sistemde kullanılacak olan malzemenin kalitesi de oldukça önemlidir. Malzeme kalitesi sayesinde tavanda oluşabilecek bakterilerin önüne geçilir. Dekorasyon ve dekoratif düzen denildiğinde ilk akla gelen metal asma tavan sistemi, uygulanılan bölgenin daha ferah görünmesini sağlar. Dekorasyon konusunda bilgili ve tam anlamı ile dekorasyon yapan birçok kişi, dekore edilecek yerdeki birçok şeyin birbiri ile uyumlu olmasını istemektedir. Bu uyum metal asma tavan sistemi içinde geçerlidir.

Bu uyumu sağlayabilmek ve başarılı bir şekilde dekorasyon işlemini gerçekleştirmek için, uygulanacak yere göre asma tavan modeli seçilmelidir. Asma tavan modelleri, isteğe bağlı olaraktan istenilen şekilde yapılabilmektedir. Ayrıca istenilen modele bağlı olarak metal asma tavan sisteminin yapım süresi ve metal asma tavan sistemi fiyatı değişebilir. Asma tavan sistemi, uygulandığı yerin farklı görünmesine sebep olduğu gibi, küçük bir odanın dahi geniş görünmesini sağlayabilecek yapıya sahiptir. Bundan dolayı tavan ölçüsü doğru bir şekilde alındıkça isteğe bağlı olarak birçok yere metal asma tavan yapılabilir.
 
Metal asma tavan sistemi uygulaması.
Aynı zamanda metal asma tavan sistemlerinin uyumlu halde olması için seçmiş olduğunuz model yeterli gelmeyebilir. Bunun için bir alternatif daha bulunmakta. , yapılırken taş yünü ve strafor gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bu malzemeler ısı yalıtımı için gerekli malzemelerdir. Asma tavan sistemlerinin daha uyumlu olabilmesi için, dekoratif ışıklandırma sistemi tercihi yapabilirsiniz.

Dekoratif ışıklandırma sistemi için genellikle asma tavanın modeline göre değişmekle birlikte, spot lambalar tercih edilmektedir. Spot lambalar şık ve modern bir aydınlatma sağlamakta ve daha hoş bir görüntü elde etmenize yardımcı olmaktadır. Son dönemlerde asma tavan sistemlerinin sadece dekoratif ve modern oldukları bilinse de, aslında birçok yönü ile her zaman tercih sebebi olmuştur.

Isı yalıtımı özelliğinin yanında, montajının kolay olması ve herhangi bir durumda rahatlıkla müdahale edilmesi, kullanılabilirliğini arttıran önemli unsurlardandır. Sizde bulunduğunuz yere şık ve modern bir asma tavan sistemi yaparak daha zengin bir görünüm elde edilir, bulunduğunuz yerin daha fazla renklendirilmesini sağlayabilirsiniz. Asma tavan sisteminin uygulanmasından sonra bulunduğunuz yerin daha farklı olduğunu hissedecek ve lüksün keyfini çıkarma imkânı bulabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com