Modern balkon perdeleri türler

7 perde türü: sizinkini seçmek için kesin rehber

 • Perde seçmeden önce dikkat etmeniz gereken 3 önemli nokta
  • 1. – Dekoratif stil
  • 2. – Pencere boyutu
  • 3.- Evin yeri
 • Süslemek istediğiniz pencere nasıl?
  • Pencere perdeleri
  • Balkonlarda perdeler modern
  • Kanepe veya mobilya üzerinde pencereler
 • Evinize benzersiz ve kişisel bir görünüm kazandıracak 7 çeşit perde
  • 1. Japon panelleri
  • 2. Venedik veya çıta perdeler
  • 3. Perdeler
  • 4. Panjurlar
  • 5. Stor perdeler
  • 6. Kalın kumaştan perdeler
  • 7. Zincir perdeler

Dekorasyon açısından doğru tekstil malzemelerinin seçilmesi, stilin bir bütün olarak uyumlu hale getirilmesi için son derece önemlidir. Bu anlamda perdeler anahtar rol oynar. Eviniz için en iyi perdeleri nasıl seçeceğinizi biliyor musunuz? Her dekoratif stil için var olan perde çeşitlerini analiz ederek size yardımcı oluyoruz. Hangisiyle kalıyorsun?

Her oda için mükemmel perde türünü seçmek göründüğünden daha kolay olabilir. Bu yazıda size akılda tutmanız gerekenleri anlatıyoruz

1 cam balkon perdesi , perde modelleri balkon , salon balkon kapısı perdesi , mutfak balkon perde modelleri , balkon camına perde modelleri , sürgülü cam kapı perdeleri , bauhaus balkon perdesi,

Perde seçmeden önce dikkat etmeniz gereken 3 önemli nokta

Evimizde ihtiyaç duyduğumuz farklı perde türleri arasında seçim yapmak için farklı varyantlarla ilgilenmemiz gerekiyor:

1. – Dekoratif stil

Dekorasyon tipi Evinizde, bir değişiklik yapmayı planlıyorsanız eğer öyleyse odalarda saltanatları, belirleyici olduğunu perdeler , hem de diğer tekstil malzemeleri, buna göre değiştirmeniz gerekir.

2. – Pencere boyutu

Hangi tür perdelerin takılacağına karar vermemizi sağlayacak bir diğer faktör, onları yerleştireceğimiz pencerelerin boyutudur . Büyük bir pencere için bir perde, bir yatak odası penceresi için bir diğeriyle aynı türde malzeme veya boyut gerektirmez.

Her pencereye, her odaya, her stile uygun perde

3.- Evin yeri

Açık görünse de perdeler, odalara aldığımız ışık miktarını düzenlememize yardımcı oluyor, bu nedenle öncekilerle aynı şekilde, yerleştirilecekleri evin yeri odaklanmamız gereken bir nokta olacaktır. üzerinde. Normalde daha az doğal ışık alan bir mutfakta olduğu gibi , günün saatine göre giren ışık miktarını ayarlamamız gereken yemek odasındaki büyük bir pencere üzerinde aynı tip perdeyi kullanmayacağız .

Ne sizin gibi dekore etmek istiyorum penceredir?

Önce pencerenin türüne ve özelliklerine, hem boyut hem de konum bakımından vb. Bakalım.

1 cam balkon perdesi , perde modelleri balkon , salon balkon kapısı perdesi , mutfak balkon perde modelleri , balkon camına perde modelleri , sürgülü cam kapı perdeleri , bauhaus balkon perdesi,

Pencere perdeleri

Süslenecek oda örneğin yemek odası ise ve geniş bir pencereniz varsa, panjur tipi perdeler yerleştirip daha sonra daha ince perde gibi dekoratif bir unsur uygulamak iyi bir seçenektir . Bu durumda, fazla ışığın geçmesine izin vermemek olan işlevsel bir hedefi gerçekleştirmeye çalışırız. Bu nedenle, gövdesi ve kalınlığı olan ve karşılığında kolaylıkla çıkarılabilen veya toplanabilen malzemeler kullanmak iyi bir fikirdir.

Evinizde büyük pencereleriniz varsa, onlardan yararlanın! Bir perde, dekore etmek için iyi bir seçenek olabilir, ancak içeriye doğal ışık girmesine izin verin

Balkonlarda perdeler

Evinizdeki odaların herhangi birinden bir balkona veya terasa erişiminiz varsa, hiçbir şeyin yolu engellememesini sağlayarak bu girişi geliştirin. Bu ışık girişi , odanın dekorasyonunda en iyi müttefiklerinden biri olabilir .

Çerçevenin şekline en uygun perde türlerini seçin. Belki de pencere bir yay şeklinde biter, örneğin: bu durumlarda, çubuğun kemerin güzel şeklini örtmemesini deneyerek çizilebilecek perde türleri kurabilirsiniz .

Kanepe veya mobilya üzerinde pencereler

Türü ne olursa olsun, bir mobilya parçasının üzerine yerleştirilmiş bir pencereyi onlarla kapatmanız gerekirse, Venedik perdeleri favorileriniz olacak. Buradaki fikir, tercih ettiğiniz yükseklikte toplayıp koyabilmenizdir.

Evinize benzersiz ve kişisel bir görünüm kazandıracak 7 çeşit perde

Her ev, hatta her oda, kendi yasalarının hüküm sürdüğü küçük bir evrendir. Bakalım evinizde istediğiniz dekorasyon tarzını yaratmanıza yardımcı olacak ne tür perdeleriniz var.

1. Japon panelleri

Az sayıda ve çok seçilmiş nesnelerden oluşan minimalist bir dekoratif stil, Japon panel perdelerle tamamlamak için idealdir. Zarif bir çözüm ve olabildiğince tarafsız.

Bu tip perdeler, farklı kalınlık derecelerinde seçebilme avantajına sahiptir, bu nedenle kendinizi yoğun ışıktan korumanız gerekiyorsa yarı saydam paneller tercih edebilirsiniz.

2. Venedik veya çıta perdeler

Bir Venedik veya panjurlu perde, çalışmaya veya çalışmaya adanmış bir oda için idealdir. Dikkat dağıtmak için çok az yer olan tamamen işlevsel bir alan. Ek olarak, bu tür perdeler, ihtiyacınız olduğunda ışıktan mükemmel bir şekilde izole edilir.

Ofise adanmış odada Venedik perdeleri harika görünüyor

1 cam balkon perdesi , perde modelleri balkon , salon balkon kapısı perdesi , mutfak balkon perde modelleri , balkon camına perde modelleri , sürgülü cam kapı perdeleri , bauhaus balkon perdesi,

3. Perdeler

Bunlar klasik ölür asla. Çok yönlülüğü nedeniyle perdeler, başarısız olmayan seçenektir. Ayrıca vintage tarzda perdeler eksik olamaz … kalın kumaş perdelerle kombinleyin! Alanın geri kalanının renklerine göre kumaşı seçin. Duvarlarda bile mevcut olan minderler, masa örtüleri ve diğer kumaşlarla bir kontrast oyunu yaratabilirsiniz.

Farklı renkteki iki perdeyi birleştirirseniz doğal ışığın içeri girmesine izin verir ve aynı zamanda odaya orijinal bir hava verirsiniz.

4. Panjurlar

Panjurlar sayesinde hem gündüz hem gece ideal ortamı yaratın . Klasik dekorasyonunuza uygun soft bir renge sahip modeli seçerek, jaluziler tercih ettiğiniz dekorasyon türüne adapte edilebilir . Aynı zamanda işlevselliklerinden dolayı daha modern evlere uyacak perdelerdir . Sen seç!

GÜNDÜZ / GECE perdeleri, ışığı günün her anında uyarlamak için mükemmeldir.

5. Stor perdeler

Stor perdeler, Japon panelleri ile bir tür panjur arasındadır . İhtiyacınız olan rustik dokunuşu vermek harika bir seçenek olabilir . Bunları sazlık veya hasır gibi doğal malzemelerden seçin ve romantik ve şık bir atmosfer yaratmak için ilham alın .

6. Kalın kumaştan perdeler

Yoğun örgü perdeler ışığı çok verimli bir şekilde engellememize yardımcı olur . Onun saray havası senin retro dekorasyon içinde müttefiki olacak. Bu perdeler çeşitli kumaş ve renklerde mevcuttur. Böylece, renkler açısından, neye ulaşmak istediğinizi mükemmel bir şekilde tanımlayabilirsiniz. Vintage stile aşıksanız, bu seçenekten ve imkanlarından yararlanın .

Perdeler ve kalın perdeler, vintage hava ortamlarında çok iyi birleşir

7. Zincir perdeler

Bir öncekilerin geri kalanı kadar yaygın olmayan zincir perdelerin, boyun eğmemenin zor olduğu kendi stilleri vardır. Öyle bir kapı ya da pencere çerçevesi içine ve hangi uyan zincirleri asmak bar . Genellikle alüminyumdan yapılırlar ve normalde ışıktan korumak için boşlukları ayırmak için tasarlanırlar. Esparto gibi diğer malzemelerden şerit versiyonları da vardır . Çok rengin tazeliğinden kırsal atmosfere uzanan bir dokunuş vermek istiyorsanız kullanabileceğiniz bir nesnedir.

Gördüğünüz gibi, her zevke uygun farklı perde türleri var! Yani her odaya, pencereye ve tarzınıza en uygun olanı seçin ve evinize eşsiz bir hava katın.1 cam balkon perdesi , perde modelleri balkon , salon balkon kapısı perdesi , mutfak balkon perde modelleri , balkon camına perde modelleri , sürgülü cam kapı perdeleri , bauhaus balkon perdesi,

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219