Mutfak Dekorasyonunda 7 Fikir

Sahip Olduğunu Kullan
Mutfak Dekorasyonu

Mükemmel bir mutfak dekoru her zaman büyük bir yatırım gerektirmez. Sadece sahip olduğunuz her şeyi kullanıyorsanız, doğru şekilde, dekor çok iyi çalışabilir. Örneğin, hemen hemen her mutfakta tencere, tava, tencere ve tava var. Bu eşyaları saklayabilmeniz için bir kabine veya rafa sahip olmanız gerekir. Şimdi onları başka yoldan saklamaya çalışın. Neden bir mandal rayını backsplash üzerine sabitlemeyin ve bu parçaların oraya sallanmasına izin verin. Backsplash’ınıza dekoratif bir çekicilik verirken, aynı zamanda çok fazla depolama alanı kazandıracaktır. Alternatif olarak, bir çubuğu bulaşık makinenizin lavabosuna sabitleyebilir ve bu parçaları oraya asabilirsiniz. Aynı şekilde, çatal bıçak takımı ürünleri ile yenilik yapabilirsiniz.

Biraz Büyüleyici Tanıtın
Modern Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Kapı kolları ve çekmece çekme işlemlerinin cehalet olacağı zaman geçmiştir. Bu günlerde insanlar topuzlar kadar küçük her şeyin dekorda çok önemli olduğunu biliyor. Bu nedenle şık ve şık kapı kollarına , dolap çekmecelerine veya çekmece düğmelerine yatırım yapın . Bugünlerde, parıldayan kristal topuzlar, ışıltılı geode topuzlar, süslü metal kapı kolları, çiçek topuzlar, parlak mantar topuzları vb. Gibi piyasada çok çeşitli topuzlar ve çekmeler bulunmaktadır. Ceplerinizde, çevrimiçi ve çevrimdışı olarak piyasada bulunan düğme ve çekme çeşitlerinin sonu yoktur.


Düzenli Mutfak

Klişe göründüğü gibi, ama mutfağınıza anında bir iyileştirme sağlayacak en iyi ve en kolay saldırı. Büyük olasılıkla, tezgahın üstünde fazladan yer kaplayan şeyler olabilir. Onları tezgahtan temizle. Etrafında açık ve yayılmış tuz spreyi veya başka baharat kutuları olabilir. Bu baharat kutularını birkaç çekmeceye veya dolaplara koyun. Günde tekrar tekrar soba çakmak, tatmak kaşık, el havlusu veya peçete peçetesi gibi ihtiyaç duyabileceğiniz şeyler olabilir. Onlar için ayrı bir çöp kutusu veya küçük bir 24 x 7 depolama alanı hazırlayın. Bir sürü eski kaşık ya da yalnız kavanoz kapakları ya da lastik bantlar olsun, örgütlenme ve dağınıklık zamanı!

Raf Alanından En Çok Yararlanma
Mutfak Kullanım Rafı

Sadece mutfakta raf ve dolap bulundurmak gerekli değil, aynı zamanda yönlendirmeleri de gerekli. Bir marangoz veya iç mimardan raflarınızın doğru hizalanıp istiflenip istemediğini kontrol edin. Bir mutfak yükseltme için iseniz, bazı müthiş fikirler var. Bardaklar için tabakalı raflara, kaseler ve küçük eşyalar için destek raflara ve çatal bıçak takımı, tabak takımları, somun kutuları ve baharat kutuları için iç içe çekmecelere yatırım yapın.

Camsılı mutfak tasarımı

Camsı bir mutfak şık bir mutfaktır. Cam, genel ambiyansa hafif bir parlaklık katarken ek bir alan illüzyonu yaratır. Kabin ön panellerinizi cam ön panellerle değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Raflara cam yarıkları eklemek bir başka harika fikir. Yazlık tarzı bir görünüm için, dolap, açık raflar, duvarlarda çekmece kafaları için vitray paneller seçebilirsiniz. Mutfakta ahşap veya beyaz mermer işleriniz varsa, plan daha da iyi sonuç verir.

Küçük Elementler, Büyük Değişiklikler
Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Önemli bir yenileme cebinize uymuyorsa, bu sizin için kesmek. Mutfağınızı bir sanat eseri, duvar askısı, renkli halı, sarkıt aydınlatma veya hatta rüzgar zilleri gibi dekore etmek için elementlerinizi ekleyin. Evinizde çocuklar varsa, duvara veya buzdolabına yapışkan mıknatıs işaretleri, suratlar veya notlar ekleyebilirsiniz. Backsplash öğelerinde, mozaik karoları veya parlak renkli duvar kağıdını deneyin.


Mutfak Boyası

Uygulaması en kolay ve en kolay! Ayrıca, küçük bir mutfağınız varsa, bunu kendiniz yapabilirsiniz. İstediğiniz renkte bazı fırça ve boya kovaları satın alın ve başlayın. Bir fikir belirli alanları boyamak ve mutfağın geri kalanının aynı kalmasını sağlamaktır. Örneğin, rafların iç kısımlarını, dolap iç kısımlarını, geri tepme panelleri veya diğer küçük alanları boyayabilirsiniz. Veya tek bir ton gitmek isterseniz, beyaz, mango, gümüş grisi, açık kahverengi, turkuaz veya zeytin yeşili denemeyi deneyebilirsiniz.


Renk, mutfağı dekore etmede önemli bir rol oynar, özellikle de odayı ferahlık izlenimi veren düz tonlu bir paletle yıkarsanız. Cesur ve beklenmedik bir tasarım dokunuşu için, güvenli bir beyaz oyundan ayrılmasından bahsetmek yerine, canlı bir tonda bir vurgu duvarı boyamayı düşünün. Dikkat çekici bir duvar, derinlik ve stil katıyor ve odanıza özgü mimari unsurları bile öne çıkaracak.

Geniş bir dramatik renk vuruşuna bağlı değil misiniz? Ardından gömme bir bankette pencere muameleleri, oda sabitleme halısı veya döşemeler boyunca renk ve desen verin. Her iki temel özellik mutfağı yumuşatmak için çalışır ve rahat veya resmi, klasik veya modern olsun, kişisel tasarım tarzınızın bir yansımasıdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com