Mutfak için asma tavan modelleri

Mutfakta asma tavanlar: özelliklerini anlıyoruz ve kendimiz yapıyoruz.

Mutfak asma tavan modelleri 2020 22 dairede en sevilen yerlerden biridir, bu nedenle düzenlemesi evde rahat bir atmosfer yaratmada önemli bir rol oynar. Mutfak için asma tavan modelleri dekore ederken özel dikkat bir tavanı hak ediyor. Bugün badanalıdan fayansa kadar birçok farklı tipte tavan kaplaması kullanılmaktadır. Ancak son yıllarda yeni çatı düzenleme yöntemleri giderek daha yaygın hale geliyor. Bunlardan biri de modası geçmiş yenileme yöntemlerine harika bir alternatif olan mutfaktaki asma tavan. Neden daha modern ev sahipleri mutfak için onu seçiyor? Hadi bulalım.

Asma tavanlar: çözüm önerileri

Bazı mimari elemanlar , asma tavan kadar çok yönlüdür. Otomatik kurulumu gizleyecek , iç mekanın olumsuz oranlarını iyileştirecek ve kusursuz bir şekilde dekore edecektir. Asma tavan montajı, bir iç mekanı optik olarak şekillendirmenin popüler bir yoludur. Böyle bir tavan da pratiktir – çeşitli kurulumların arkasına saklanabilir ve mineral yün kullanımı nedeniyle bunları gizleyebilirsiniz .

Asma tavanlar, yani tavana ve duvarlara tutturulmuş özel bir ızgara üzerine monte edilmiş alçıpan yapılar sadece etkileyici değil aynı zamanda pratiktir. Kurulum kablolarını gizleyebilir veya üzerlerine ışık takabilirsiniz. Akustik olarak, tavanın altındaki boşluktaki rezonansları ortadan kaldırırlar. Asma tavanlar – asma tavanlar Tavan panelleri Paneller ahşap veya ahşap, çelik, alüminyum veya plastik panellerden yapılabilir.

Mutfakta asma tavan kullanmanın fizibilitesi, bir takım avantajlardan kaynaklanmaktadır:

Mutfak için en iyi asma tavanlar

Bildiğiniz gibi, mutfakta yemek pişirirken kurum oluşur, üzerine zamanla tozun yapıştığı küçük yağ parçacıkları serpilir. Bu , tavan yüzeyinin zaman zaman çeşitli yağ çözücü maddelerle yıkanması gerektiği anlamına gelir. Bu nedenle, mineral elyaf ve alçıpan tavanlar, odalar ve koridorlar için mükemmeldir, mutfakta kullanılması tavsiye edilmez. Islak temizliklerini buharın etkisi altında gerçekleştirmenin çok zor olmasına ek olarak, plakalar da deforme olabilir ve çekici görünümlerini yavaş yavaş kaybeder.

Havalandırma kanalları ve lambalar için delikler açabilirsiniz. Armatür gövdeleri tavana monte edilmelidir. Kurulumu, tipik bir asma alçıpan tavandan daha hızlıdır. Gergi tavanlar için esnek malzeme farklı ebatlarda mevcuttur.

Plastik panellerin asma tavanının montajı.

Alçıpan asma tavanlar giderek daha popüler hale geliyor. Bitmemiş tavanları örtmenize izin verirler. Armatürlerin tavana monte edilmesini sağlarlar. Klima tellerini ve kablolarını ve konektörlerini de altına gizleyebilirsiniz.

Mutfak için daha uygun seçenekler çıta ve kaset asma tavanlardır … Bir mutfağa monte edilen asma tavanın ana unsurları, kural olarak kasetlerdir. Bunlar sıradan dikdörtgen veya kare panellerdir. Ancak bugün raf ve pinyon asma tavanlar daha az popüler değil. Alüminyum veya çelikten yapılırlar. Hem şeritler hem de kasetler dayanıklı bir kaplamaya sahiptir ve ilgilerini kaybetmeden çekici kalırken 10 ila 25 yıl arasında sürebilir. Mutfak alçıpan asma tavan

Gizli kurulum. Alçıpan ve alçıpan, havalandırma deliklerinin, boruların, armatürlerin ve kabloların tavandan çalışmasına izin verir. Güvenlik nedeniyle bu çatıyı kullanamazsınız. Alçı tavanları asma tavanlarla kaplamayın. Bu sorunu çözmek için bir veya iki kat sıva uygulamanız yeterlidir. Ancak havalandırma veya klima, su boruları asın.

Banyolarda veya mutfaklarda da su vardır. Çalışırken ihtiyaç duyulmayan bir mineral yün tabakası vardı ve gerekirse oda kaplandı. Asma tavana ne koyabileceğinizi görün. Asma tavanlar: askılardan asılı. Avantajları: Yerinizi daha çekici hale getirin. – Kurulumu ve bitmemiş tavanı gizleyebilirsiniz. – Montaj basittir. “Kuru” olduğundan iş bittikten hemen sonra kullanılabilir. Asma tavanlar – askılara asıldı Eksileri – odayı indirin.

Mutfaktaki asma tavan şık, pratik, konforlu ve dayanıklıdır.

Tasarıma gelince, asma tavanın yüzeyi tek renkte dekore edilebilir veya birkaç renkte boyanabilir; her şey sahibinin isteklerine bağlıdır. Katı veya delikli olabilir. Özellikle dayanıklı olan asma tavanların yüzeyi güneşte solmaz, bu nedenle periyodik olarak yenilenmesine gerek yoktur. dekoratif kaplama … Bir mutfağı dekore ederken alüminyum ve çelik çıta tavanların popülaritesini ve talebini belirleyen şey budur.

Duvarların, asma tavanların, tavanların yapımı için fiyat listesi.

Askıya alınan elemanın konektörleri ve ağırlığı ile sabitleneceği yapı seçilmelidir. Sıvalı tavanlar için diğer yöntemler, tabandan tavana tavanlar için diğerleri kullanılır. Tabii ki, zaman sınırı yok. Genellikle mutfağın ortasında bulunan bir kornişe bağlanan egzoz havası en iyi şekilde bir asma tavanla kaplanır. Bir davlumbaz takarken , bacadaki menfezlerin erişilebilir olması gerektiğini de unutmamalısınız. Hiçbir koşulda örtülmemeli veya üzerine inşa edilmemelidir.

Yüksek kaliteli boyalarla boyanmış kasetler son derece dayanıklıdır ve yüksek neme ve agresif ortama mükemmel şekilde dayanır.

Özetle, asma tavanın yapısı, panellerin sabitlendiği bir çerçevedir. Çerçeve açık ve kapalı. Açık tip çatı çerçevesi görünür. Kapalı çerçeve, dekoratif unsurların arkasına tamamen gizlenmiştir. Ancak bu tip asma tavanların her birinin kendi avantajları vardır.

Asma tavanlar , tavana sabitlenmiş özel yapılara monte edilen çeşitli malzemelerden yapılır. En popüler metal veya ahşap ızgara üzerine monte edilmiş alçıpan veya alçıpandır. Tavanlarda ayrıca farklı uygulama türleri vardır.

Düzensiz ve yanlış tavanları kapatmanıza izin verir. Hava kanallarını ve hava kanallarını da gizleyebilirsiniz. İyi yapılmış ve pratik. Şömineyi soğuk değil sıcak tutun. Evde evde koymamak için bunu nasıl düzeltebilirim. Hala bir lüks olsa da, yapımı endişelenecek bir şey değil.

Gizli ızgaralı alüminyum kaset tipi asma tavan

Gizli tip ızgaranın yüzeyi pürüzsüz, neredeyse yekparedir ve görünür asma sistemi , tavanı dekoratif olarak ek olarak dekore etmenizi sağlar. Destekleyici ızgara, panellerden farklı renkte olabilir ve bu, mutfağın bireyselliğini vurgulamak için orijinal bir desen oluşturmayı mümkün kılar. Örneğin, krom kaplamalı asma tavanın görünür elemanları, mutfak, ev aletleri ve cihazlara yerleştirilmiş aynı mobilya kulpları ile birlikte muhteşem görünüyor.

Çekici tavanlar: asma tavanların faydaları Özel bitkilerde daha büyük çiçekler – havayı uyaran saksı bitkileri . Yemek odasında pazar daha önemli: tabure ve sandalye alıyoruz. Büyük yıkama – büyük olanlar hakkında yıkayıcılar . Tesisatlar Ne kadar atık su – Atık su, lağım çukurları ve belki ev temizliği Atık su? Konfor genellikle en pahalı olanıdır. Bu ilke, boruları boşaltırken çalışmaz.

Bilmekte fayda var Asma tavan menteşeleri çoğunlukla takılır. Bu tavanlar genellikle metal profillere vidalanan alçıpandan yapılır … Aydınlatma noktalarının kurulacağı yerler armatüre delik kalmayacak şekilde işaretlenmelidir.

Tek renkli olması gerekmediği için tavanın rengini de hayal edebilirsiniz. Örneğin, iki renkli plakalar bir dama tahtası deseninde düzenlenirse veya ızgara tavanda çok renkli şeritler değiştirilirse yüzeyi daha çekici, parlak ve rahat hale gelecektir .

Karton: – Evde plak keserseniz kusuru yanan tozdur. – Duvara resim asacaksak beklemeliyiz çünkü bunu ancak inşaatta yapabiliriz. – Panel duvarlarda bazen tavanın temas yüzeylerinde çatlaklar olabilir.

Organik takviyeleri büyütmek için fikirler

Yüksek tavanlar, büyük pencereler , beton duvarlar , doğal tuğla ve çelik armatürler, endüstriyel tarzdaki dizilerin tipik unsurlarından sadece birkaçı … bir apartman dairesinde her şey var. Parlak renkler ve yansıtıcı malzemeler. Mutfakta bitkiler için yer. Tezgah ve pencere pervazlarında yerimiz olmadığında, mutfağa bir çiçeklik veya tavandan sarkan saksılar koyabiliriz. Bu sadece pratik bir çözüm değil, aynı zamanda iç mekanın karakterine katkıda bulunan çok etkili bir çözüm.

Baskılı kaset asma tavan – muhteşem bir manzara

Raf ve pinyon çatılarda, elemanlar destek görevi gören lastiklere (çıkıntılı metal şeritler) monte edilir. Yüksek tavanlı mutfaklarda genellikle birbirine yakın yerleştirilmiş açık çıtalar kullanılır. Bunları çok renkli uçlarla birleştirerek çeşitli tasarım çözümleri oluşturabilirsiniz.

Eski bir blokta mutfaklı bir oturma odasının dönüşümü ±

Ayrıca mutfakta parke yerine seramik karolar yerleştirildi. Tüm iç bir asma tavan vardı. En büyük değişiklik mutfakta yaşandı. Renkli dolaplar yerine tavana tek tip modern bir tasarım eklenmiştir.

Açık Mutfak Ada Tezgahı

Çeker ocaklar tavana takılıdır. Davlumbaz egzoz fanı olarak kullanılacaksa kirli havayı dışarıya veren baca menfezine bağlanmalıdır. Tavan havalandırması, asma tavan takılarak maskelenebilir.

Çıtaları renkli uçlarla birleştirerek özgün bir tasarım topluluğu oluşturabilirsiniz.

Düz bir tavan yanılsamasına, alüminyum banttan yapılmış çıtalar oluşturarak yardımcı olur … Kalınlıkları sadece 0,5 mm’dir, ancak tüm yüklere dayanabilirler. Çıtaların özel düzenlenmesi, dairenin binaları için çok önemli olan yapının güvenliğini ve güvenilirliğini sağlar. Çıtaların uzunluğu 3-4 m, genişliği 90-150 mm’dir.

Bloktaki evler ve apartmanlar için klimalar

Bu, çatıyı, çatı elemanlarını ve ayrıca üçgen çatı ve dirsekleri örtmeyi kolaylaştırır. Çoğu, odayı da ısıtabilen çift işlevli cihazlardır. Türüne göre iç ünite ayrılır: duvarlar – tavandan kısa bir mesafede asılı; kaset – asma tavana monte edilmiştir.

Bu bir tesadüf değil – tasarımcının açıkladığı gibi böyle bir arka plan, tüm iç mekanın rengini ve havasını kolayca ve hızlı bir şekilde kontrol etmenizi sağlar. Sahibi bunu aydınlatma ve aydınlatma ile yapar. Asma tavanın kenarına monte edilen şerit ışıklar – uzaktan kumanda ile renkler seçilebilir … Yatak odası geceleri değişmez.

Mutfak için asma tavan çeşitleri

Fotoğrafları makalemizde sunulan ve internette büyük miktarlarda bulunabilen mutfakta asma tavanlar şüphesiz mükemmel bir çözümdür … Sonuçta, mutfak alanının sadece güzel olması değil, aynı zamanda olması önemlidir. ayrıca işlevsel. Asma tavanlar için çok çeşitli eleman ve paneller, istenen stil ve tasarıma uymanıza olanak tanır.

Aydınlatmayı seçerek banyonuzun karakterini vurgulayın

Veya asma tavana monte edilmiş  Banyo aydınlatması burada bulunabilir.

Kuru yapı – çoğunlukla böceklerden kaynaklanır.

Komple alçıpan sistemleri kullanmak en iyisidir. Bu sayede bölmelerden, asma tavanlardan ve tavan arası muhafazalardan yapılabilir. Bu tür sistemlerde birçok unsur bulunduğundan, bunların karıştırılması kolaydır. Bu, belirli bir çalışma aşamasından sonra işi kolaylaştırmaz.

Eviniz için lambayı nasıl seçersiniz?

Anahtar, duvarlardaki ve asma tavanlardaki boşlukları düzgün bir şekilde birleştiren bir ışık lehine görünür ışıkların sayısını azaltmaktır. Optimum aydınlatma, odaları daha büyük ve daha ferah hale getirecektir. En iyi çözüm arka ışıktır. Hatıra çocuk botu, küçük insanın gelişimi için daha iyi koşullar yaratmak için yaratıldı. Tavandan sarkan dairesel bir sepet şeklini aldı. Genç tasarımcı, bir nörolog ile işbirliği içinde olan Dr

Mutfakta çok seviyeli asma tavan , çalışma alanını yemek odasından başarıyla ayırmanıza olanak tanır.

Çok seviyeli tavan bugün çok popüler. Yerden tasarruf sağlar (sonuçta, ne söylenirse söylensin, asma tavan birkaç santimetre yüksekliğinde “çalır”) ve ayrıca mutfağı bölgelere ayırmanıza izin verir. Ve çok seviyeli bir tavana herhangi bir rengin aydınlatmasının yerleştirilmesi, mutfağın bireyselliğini de vurgulayacak ve yemek sırasında uygun bir atmosfer yaratacaktır.

İç mekan optik olarak nasıl büyütülür? Alan eklemenin kolay yolları

Birbiri ardına, masalar katlanmış halde. İlginç bir eğilim, tavanları boyamak. Bu fikri, size sonsuz bir boşluk hissi veren yumuşak pastel mavi bir tepe ile düşünün. Küçük dairelerde her inç önemlidir.

Gittikçe daha sık kararlar alıyoruz

Ses emici ürünler çok büyüktür. Piyasada diğerlerinin yanı sıra akustik paneller buluyoruz: kendinden destekli duvarlar ve tavandan sarkan paneller. Hafif polyester elyaftan, yün veya kalın köpükten yapılmış olup, farklı şekil , desen ve renklerde mevcuttur, fazla bir şey gerektirmez.

Çok seviyeli asma tavan, aydınlatmayı ilginç bir şekilde düzenleme fırsatı sunar

Bugün sunulan asma tavan yelpazesi, mutfak için bile çok büyük. Çok sayıda üretici çeşitli tasarımlar , malzemeler, çerçeve türleri üretmektedir. Hazır bir yazar sürümü seçebilir veya bir tasarımcının hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Kılavuzlara gidin. Daha küçük kapılar için üreticiler sıkıştırma yayları kullanırken, daha büyük ve daha ağır yaylar burulma yayları kullanır. Segment kapıları her türlü sürücü için uygundur. Garaj tavanının altına asılır ve hareketli bir kol vasıtasıyla kanada bağlanır.

Tünel ve tavan kitinin montajı, tavan yalıtımı ve asma tavan yapımı aşamasında hemen veya daha sonra gerçekleşebilir. Lambayı evde zaten tamamen bitmiş olarak da kurabilirsiniz. Kapağı çıkarmanız gerekiyor, ancak bu kadar küçük bir yüzeyle böyle değil.

Asma yapıların videolarının kataloğu

Şüphesiz, mutfak asma tavan modern tadilat için orijinal seçimdir … Dayanıklılığı ve kullanım kolaylığı size paradan tasarruf etmenizi sağlar ve geniş renk yelpazesi, istediğiniz tavan tasarımını seçmenize olanak tanır. Mutfak dekorasyonu için bir asma tavan seçerken belirleyici faktörler, işlevsellik, güvenlik ve yüksek kalite gibi özelliklerdir.

Lublin’de Metamorfoz Daire

Tasarımcılar bu iç mekanları birkaç gencin fikriyle yarattılar. Katerin ve Igor, dairelerinin hafif, modern ve özgün olmasını istediler. Rahat bir baskıdaki minimalizm, başarının anahtarı oldu. İlk bakışta, daire nemli görünüyor. Diğerlerinin yanı sıra koridorda bir mutfak açtılar. Ancak daireyi “temizledikten” sonra, örneğin yeni zemin döşemek, asma tavan döşemek, duvarları sıvamak ve boyamak gibi çalışmaya devam edebildiler. Ancak, işlerin listesi, örneğin önceki banyonun duvarında çok daha uzundu.

Günümüzde mutfakta tavan dekorasyonu için birçok seçenek geliştirilmiştir. Mutfakta diğer evlerde uygun olmayan malzemeler uyumlu bir şekilde iç mekana uyum sağlayacaktır. Bugün mutfakta, alçıpandan yapılmış geleneksel menteşeli yapıları, basit sıvalı yüzeyleri veya karmaşık şekillere sahip egzotik malzemelerden yapılmış tavanları bulabilirsiniz.

Banyo için hangi lambalar seçilir?

Banyo: perdeler Küçük banyolarda tavan aydınlatması en yaygın kullanılan gölgedir. Genellikle, asma tavana değişken aralıklarla monte edilen LED veya halojen spotlarla değiştirilir. Halojenler yumuşak, pürüzsüz bir ışık verir, ancak yüze gölge düşürdükleri için parıltıyı aydınlatmak için uygun değildir.

Blokta küçük bir tuvaletin yeri.

Büyük avizeler terletmesine rağmen küçük tuvaletler için uygun değildir. En iyisi, asma tavanda bulunan gizli bir ışıktır. İdeal tuvalet, örneğin bir duvarın kenarları arasında veya hatta arasında bulunan odadaki ışığı artıracaktır.

Mutfak asma tavanları için malzemeler

Ev hanımları mutfağı yaratıcı fantezileri için bir test alanı olarak algılarlar. Bu nedenle, mutfakta birçok kez, herhangi bir malzeme türü ile değil , farklı tasarım ve dokuların bir karışımı ile finiş yapılır. Sıkıcı düz çatı ev sahipleri menteşeli bir yapı ile çeşitlendirmeye çalışıyor.

Asma yapı, dekoratif malzeme ile kaplanmış bir çerçevedir … Tüm yapıya adını veren bu malzemedir. Çerçevenin kendisi bir metal profilden veya ahşap çıtalardan yapılmıştır … Kaplama için kullanılan malzemeye bağlı olarak, aşağıdaki menteşeli yapı türleri ayırt edilebilir:

  • Plastik;
  • Lamine panellerin kullanılması;
  • Alçı kalıplardan;
  • Ahşap çıta, kaplama;
  • Alüminyum levhalar.

Ahşap raf

Mutfak, günün her saatinde yemeklerin hazırlanmadığı, ancak tüm ailenin keyifli çaylar ve uzun sohbetler için bir araya geldiği bir yemek odası olarak hizmet veriyorsa, ahşap çıtalardan yapılmış bir asma tavan uygun olacaktır. Bu malzeme mutfak için pratik değildir, çünkü sürekli buhar ve kurum kaplamanın görünümünü hızla bozar. Ancak yemek odasında organik ve saygın görünüyor.

Hostesin yemek pişirmek için çok zaman harcadığı sıradan bir mutfakta, ızgara yapısı alüminyum çıtalardan yapılmıştır. Ancak böyle bir raya sahip tamamen kablolu bir tavan soğuğu yayar, bu nedenle alçıpan, plastikten yapılmış bir gergi veya panel yapısı ile birleştirilir. Böyle bir kompozisyonda, raf yapısı öne çıkacak ve iç mekanda orijinal bir vurgu haline gelecektir.

Çıta astarı kutuya takılıdır. Ayrıca ince bir çıtadan yapılır veya metal bir profil alınır.

plastik materyaller

Plastik yapı pazarı ortaya çıktığında , eklemli yapıların ana malzemesi haline geldi. Ucuz, pratik ve zarif bir malzemedir … Kurulumu için özel bir ekipman veya inşaat becerisi gerekmez. Mutfakta genellikle beyaz plastik kaplama kurulur. Mutfak yağı ve isi yüzeyinden kolayca ve tamamen temizlendiğinden uzun süre hizmet eder.

Su kaynağının arızalanması durumunda, bundan zarar görmeyecek tek yapı menteşeli plastik bir çatı olacaktır … Pratik nedenlerle, hostesler saf beyaz astar kullanmazlar, ancak bejin açık tonları ile alırlar. veya gri. Bu nedenle ıslak temizleme sıklığı azalmaktadır.

Kaplamaya ek olarak, menteşeli yapıyı dosyalamak için plastik paneller kullanılır.

Plastik kaplamanın ek yerleri vardır, ancak bunlar yapının tasarımının bir parçası haline gelir. Dar bir alanın genişlemesi görünümü oluşturmak için kaplama, bu şeritler kısa duvar boyunca yer alacak şekilde yapılır.

Plastik atmosfere zehirli maddeler yaymaz. Tek şey, kurulumdan sonra odada bir süre belirli bir koku hissedilmesidir. Ancak sağlık açısından bir tehlike oluşturmaz.

kuru duvar

Alçıpan, menteşelerin dekorasyonunda kullanılan liderlerden yavaş yavaş plastiğin yerini aldı. çatı yapıları … Bu malzemenin montajı ve işlenmesi kolaydır. Esnekliği nedeniyle farklı tiplerden yapılmıştır Basit ve geometrik olarak karmaşık asma tavanlar.

Hostes özel bir şey yaratma hedefini takip etmese, ancak tavanı düzleştirmek istese bile, alçıpan seçilir. Yardımı ile, ufalanan sıva ile birlikte tüm elektrik kablolarını altına gizleyerek hızlı bir şekilde düz bir yüzey elde edilir. Alçıpan boyamak için, değişen derecelerde nem direncine sahip boyalar ve en geniş palet üretilir. Lateks boyalarla birlikte neme dayanıklı alçıpan , mutfakta yüksek nem koşullarında uzun süre dayanır.

Gergi tavanlar, modüler tavanlar

Modüler tavanlar, idari binaların ayrılmaz bir özelliği haline gelmiştir, bu nedenle nadiren mutfaklara monte edilirler.

Gergi tavanların yeni teknolojisi de mutfağa giriyor. Üreticilerin çok çeşitli germe tavan tasarımlarını gösterdiği herhangi bir fotoğraf galerisi, hosteslere tasarım seçeneklerini hayal etmek için bolca fırsat verecektir. Yeni tasarım fırsatlarına ek olarak , streç kumaşlar mutfakta pratik olduğunu kanıtladı. PVC film neme karşı dayanıklıdır ve mutfak kokularını emmez, temiz tutulması kolaydır.

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219