MUTFAK RAFI FİKİRLERİ İLE DAHA DÜZENLİ VE DAHA ORGANİZE OLUN

AÇIK-RAFLARIN-DÜZENLİ-OLARAK-TEKRAR-YERLEŞTİRİLMESİ-GEREKİR

On yıldan daha kısa bir süre önce bile, duvara monte edilmiş mutfak dolapları en üst düzey mutfak depolama üniteleriyken, birçok ev sahibi açık raflara daha az karmaşık ve ülkeden ilham alan olarak bakıyordu. Ancak, bugün bir mutfak tadilatı sırasında veya yeni inşa edilmiş bir ev için iç tasarımcılar için klasik ve giderek daha popüler bir seçenek haline gelmiştir. Açık raflara direniyorsanız, bu mutfak rafı fikirlerini küçük bir servete mal olmayacak veya evinizin potansiyel satış değerini düşürmeyecek büyüleyici bir oda yenilemesi için düşünebilirsiniz.

Mutfak dekorunuza sağlam bir görünüm kazandırmak için bu mutfak raflarının fikirleri  işe yaramalı. Özellikle çok fazla görsel alan almadan değerli buluntu ve koleksiyonlar sergilemek istiyorsanız. Dolayısıyla, bunlardan en iyi şekilde yararlanın ve mutfağınızı modası geçmiş, ancak zamansız bir görünüm için açık raflarla güncelleyin.

Ancak bu mutfak rafı fikirlerini düşünmeden önce, mutfak dolaplarında atlamanın avantajlarına ve dezavantajlarına bir göz atın:

ARTILARI:

  • Açık raflar mutfak dolaplarından çok daha uygun fiyatlı
  • İhtiyacınız olan her şeyi aramanıza gerek kalmadan görebilirsiniz.
  • Açık mutfak rafları mutfak dolaplarından daha az hacimlidir – bu da mutfağınızı geniş tutar.
  • Açık mutfak raflarında daha fazla özgürlük var
  • Açık mutfak rafları da düzenleme hakkında her şeyden beri düzenli tutmanıza yardımcı olabilir

EKSİLERİ:

  • Açık mutfak raflarına koyduğunuz her şeyin, gözünüzü kolay tutmasını sağlayacak şekilde stillendirilmesi ve düzenlenmesi gerekir.
  • Açık mutfak raflarına yerleştirdiğiniz her şeyi düzenli olarak temizlemeniz gerekir, çünkü günlük toz toplarlar.
  • Her mutfakta, eşleşmeyen kaplar gibi rastgele, bir kereye mahsus parçalar bulunur ve doğru rafları şekillendirmek için daha zorlu bir yapı oluştururlar.

ÇİFTLİK EVİ TARZI MUTFAK

Ankastre Mutfak, Mutfak Tasarım Fikirleri ,Mutfak Fikirleri, Mutfak Organizasyon Raflar,

 açık mutfak rafları, bir  dizi görünür damar ve sıkıntılı ve sağlam bir his ile sıkıntılı odun levhalarını çağırır. Mutfağınıza, yıllarca temyizde zamansız görünecek, odayı tanımlayan rustik bir görünüm verecektir. Ancak, sıkı bir bütçeyle açık mutfak rafı fikirleri ararken , bir çiftlik evi tarzındaki bir mutfak yükseltme işleminin, tipik bir mutfak tadilatından daha pahalıya mal olacağını ve doğal bir görünüm kazandırmanın biraz daha zor olacağını unutmayın. .

Bunun nedeni, bir çiftlik evi mutfağının yüzer mutfak rafları oluştururken aradığı ahşap türünün raflarda kullanılan standart ahşaptan farklı olmasıdır. Ancak, modern çiftlik evi mutfağınız için yaptığınız her kuruşa değecek ve asla modası geçmeyeceklerdir.

KÖŞE ALANI AÇIK MUTFAK RAFLARI

Küçük mutfakınızı güncellerken mutfak alanınız hemen hemen herhangi bir fikri ortaya çıkaracak kadar geniş değilse, daha fazla depolama alanı ararken mutfak köşe alanınızı kendi yararınıza kullanmayı düşünün. Açık raflar, en iyi uçtan uca bir duvar boyunca konumlandırılır ve aksi takdirde ölü duvar alanını kullanmak için mükemmeldir. Sonuçta, bir mutfak şeklini düşünürken mutfak köşelerinizi kullanmanın daha iyi bir yolu var mı?

Bu gizli köşeleri daha az çekici mutfak aletlerini saklamak için kullanabilir ve nefes kesici olanları herkesin görmesi için öne koyabilirsiniz. Bu hale getirecek  bir servet harcamak zorunda kalmadan büyük bir alan olarak gerçekleştirmek gibi kolay boşluk.

DOLAP RAFINIZI KİLER HALİNE GETİRİN

Bu fikir normal mutfak kullanıcıları ve büyük haneler için en iyisidir. Mutfağınızı düzenli olarak kullanıyorsanız, kalabalık bir evde mutfak  gerekliliğini çok daha fazla anlıyorsunuzdur . Özel bir mutfak kilerinde, neyin gerekli olduğunu ve kolayca neyin gerekli olduğunu ve bakkal listenize eklemek için ihtiyaç duyduğunuz şeyleri kolayca görebildiğiniz gibi, neye ihtiyacınız olduğunu kolayca pişirip saklayabilirsiniz.

Klasik mutfak dolabı raflarına gitmek isteseniz bile, modern bir dokunuş için farklı bir görünüme sahip olanları seçmelisiniz ya da mutfağınıza gerekli kişiliği ödünç verecek ucuz bir yaklaşım için her yüzeyi canlı desenli ve basılı bir temas kağıdı ile kaplayabilirsiniz.

MUTFAK LAVABONUN ÜSTÜNDEKİ RAFLAR

Birçok evde lavabonun hemen üzerinde, pencere veya açık mutfak rafı ile havadar bir his yaratmanıza yardımcı olacak kadar alan vardır. Böylece, alanı hacimli bir dolapla kapatmak yerine, onu birbirinden ayıran iki ahşap panelli açık raf gibi iyi yerleştirilmiş yüzer mutfak raflarını tercih edebilirsiniz. Bu, her zaman göz kamaştırmak istemediğiniz eşyaları saklamak için mutfağınızın üstündeki yeterli alana yer açacaktır.

Ayrıca, doğrudan lavabonuzun veya ocağınızın üstündeki raflarda tutulan öğelerin düzenli olarak daha fazla neme maruz kaldığını unutmayın. Bu nedenle, orada tutmak istediğiniz herhangi bir öğenin doğasını göz önünde bulundurmalısınız, böylece sabit sıcaklık değişimlerinde hiçbir şey değişmez.

MUTFAK DOLABI KAPILARINIZI ÇIKARIN

İç mekandaki raflara yer açmak için mutfak dolabı kapaklarınızı sökmek , uygulamaya geçirmesi kolay olan en basit ve en uygun  mutfak rafı fikirlerinden biridir. Ve çoğu evde, sizin için bu DIY mutfak rafı projesini gerçek DIY olarak ele almak için bir uzmana ihtiyacınız olmayabilir. Mutfak dolabı kapılarınızı doğru bir şekilde sökerek, mutfak dolaplarınızı kolaylıkla değiştirilmiş bir görünüm elde edersiniz.

Ayrıca, yeni bir boya kat ve mutfak raflarınızı kaplayan bazı basılı temas kağıtlarıyla daha iyi görünmelerini sağlayabilirsiniz. Bu kullanışlı fikrin mutfağınızı ödünç vermesi için wow faktörü, mutfağınızın görünüşünü ve verdiği hissi tamamen değiştirmek için zorlu bir tadilat sürecinden geçmenize gerek kalmamasıdır. Hepsinden iyisi, mutfak dolabı kapılarınızı çıkarmak ücretsizdir! Ama eğer bir kiralık olarak yaşıyorsanız. Bu mutfak dolabı kapılarını saklayın, böylece taşırken kolayca yerlerine yerleştirebilirsiniz.

KÜÇÜK RAFLARA GİT

En iyi mutfak duvar rafları fikirleri ararken , çalışmak zorunda olduğunuz fazla boş alanı kullanmak için mutfak rafları puanları eklemek isteyebilirsiniz. Ancak bu böyle olmamalı. Aslında, çok fazla sayıda mutfak rafı, mutfağınıza tam tersi yönde gitmeniz gerektiğinde sıkıntılı, yoğun bir görünüm verecektir.

Gözdeki reklamın görünüşte iyi görünmesini sağlamak için kolay görünmesini sağlamak için, derinlik bakımından mutfak dolabının büyüklüğünde olan küçük mutfak raflarına gitmeyi düşünün. Bu, düzenli olarak düzenli tutmak ve temizlik yapmak konusunda daha az taahhüt arayan ev sahipleri için de mükemmeldir.

TAMAMEN BEYAZ AÇIK RAFLARI SEÇİN

Mutfağınızda görmek istediğiniz renk paletini düşünün. Açık rafların tüm mutfak eşyalarınızı herkesin görebileceği şekilde koyduğunu unutmayın. Modern bir mutfak ancak içindeki tüm renkler ve unsurlar iyi harmanlandığında iyi görünür. Mekanı tutarlı tutmak için, mutfak cihazlarınızın görünümü, evinize getirdiğiniz mutfak rafı tarzından çok uzak olmamalıdır.

Bu nedenle, tüm cihazlarla iyi bir şekilde eşleşen bir renk şemasına gidin ve mutfak aksesuarlarınızın uyduğundan emin olun. Beyaz tabaklar ve bardaklarla tamamlanan beyaz mutfak rafları, sonsuz bir günlük çekicilik hissi yaratırken mükemmel bir eşleşme sağlar. Mutfak rafındaki fikirlere gelince, tamamen beyaz olması mutfağınızın daha büyük görünmesini sağlar ve gelecek yıllarda temyizde zamansız kalırken daha parlak hissetmenizi sağlar. 

AÇIK RAFLARIN NASIL GÖRÜNMESİ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜN

Kabine raflarının aksine açık mutfak raflarını seviyorsanız  , evinizi güncellerken bu muhteşem mutfak rafları fikirlerinden birini düşünebilirsiniz . Mutfak rafı fikirlerinin en güzel yanı, yaratıcılığınızı teste sokmanıza izin vermesidir. Böylece yaratıcı duyularınızı en iyi şekilde kullanıp kullanabiliyorsunuz. Çünkü sonuçta, tek başına kolayca temin edilebilen donanım seçeneklerini göz önünde bulundurarak bir mutfak rafını tasarlamanın bin bir yolu vardır.

Getirdiğiniz mutfak rafı fikirleri ne olursa olsun, görünüşü yalnızca hayal gücünüzle sınırlı tutmayın. Ve kendinize ne tür mutfak rafları öngördüğünüzü sorun mu? Estetik görünümü düşünün ve mutfak raflarınızın öne çıkmasını istediğiniz hissini verin. Bu, eğer zarif bir mutfak fikirleri bütçeniz dahilinde rafa kaldırıyorsa, onlara bir şans vermenin güvenli olduğunu söyledi.

AÇIK RAFLARIN DÜZENLİ OLARAK TEKRAR YERLEŞTİRİLMESİ GEREKİR

Mutfak dolabı raflarının aksine, açık rafları istediğiniz gibi dekore etmek ve şıklaştırmak daha eğlencelidir. Aradaki fark, tasarımınızın estetik güzelliğini, mutfağınızın bir mutfak dolabını açmadan açtıktan hemen sonra görebilmesidir. Açık bir mutfak dolabı ve rafları şekillendirmek hem heyecan verici hem de zorlayıcı olabilir.

Ancak, muhteşem görünümlü bir mutfak rafını şekillendirmenin anahtarı rafa yerleştirilen parçaların farklı yüksekliklerde olmasını sağlamaktır. Bu, gözlerinizi daha düzenli bir görünüm için tüm mutfak raflarına çekmenize olanak sağlar. Bakışı iyi düşünülmüş ve minimum düzeyde hissetmek için yerleşimi düzenlediğiniz ve oynadığınızdan emin olun. Ve görünüşe göre ustalıkla küratörlüğünü korumak için boşlukları kasıtlı olarak sık sık boş bırakın. 

AÇIK RAFLAR VE KAHVE RAFI

Kullanışlı bir mutfak kahve barı çoğu insan için neredeyse her sabah ihtiyaç duyulan aciliyet nedeniyle açık raflarla en iyi şekilde çalışır. Her sabah biraz taze kahve yapmak için kabine kapılarınızı veya kulplarınızı zorlarsanız, açık raflar zamandan tasarruf etmenize ve evinizdeki misafirlerin kahve içmenin tam yerini bilmelerine yardımcı olur.

Bir kahve barı, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak basit bir DIY projesi veya mutfak yenileme projesinin hayati bir yönü olabilir. Ayrıca mutfak raf fikirlerinizi ev bar veya şarap depolama alanı oluşturmak için de kullanabilirsiniz.

AÇIK BİR RAF YÜZEYİNDE ASILI DEPOLAMA ALANI

Asılı depolamayı mutfağınızın rafına dahil edin. Bu, asla modası geçmeyen mutfak duvarı raf fikirlerinden biridir. Açık raflara asılması, mutfağınıza simetrik ve rahatlatıcı bir his verir. Asılı depolama aynı zamanda mutfağınızın dar ve düzensiz görünmesini de önler. Tüm aksesuarlar iyi yerleştirildiğinde, ihtiyacınız olan mutfak elemanlarını kolayca bulabileceksiniz ve aradığınız diğer aksesuarları tonlarca aramanıza gerek kalmadan kolayca arayabileceksiniz.

Mutfak dolabı raflarından ilham almıyorsanız, açık mutfak raflarını kabul edilebilir bir alternatif olarak kabul etmelisiniz. Mutfak raflarınıza sofistike bir görünüm vermelerinin yanı sıra, günlük olarak mutfak aksesuarlarını daha iyi organize etmenize yardımcı olurlar. Bu mutfak rafı rehberi en iyi mutfak rafları fikirleri hakkındasen hiç düşün. Bir mutfak güncellemesi veya daha karmaşık bir yenileme projesi düşünüyorsanız, burada gösterilen fikirler, çalışmak zorunda olduğunuz alanı en iyi şekilde kullanmanıza yardımcı olacaktır. Açık raf, geleneksel mutfak dolabı raflarına en iyi alternatiftir. İkincisi aksine, mutfağınıza kolaylıkla benzersiz bir his verecek tasarım ve stil seçeneklerinin puanları vardır. Ayrıca, stil gereksinimlerinizi takip etmek ve sizi bütçenin içinde tutmak için mutfak rafı fikirlerini kişiselleştirme esnekliği sunarlar.

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212