Mutfak tavan modelleri

küçük mutfak asma tavan modelleri

Bazen bir odayı oluşturan dekorasyon şemasında tavanlar fark edilmez, mutfak asma tavan modelleri 2020 21 ancak gerçekten çok büyük potansiyele sahip bir mekandır . Mutfak asma tavan modelleri 2020 22 Bu durumda mutfak tavanlarının sunduğu tasarım seçenekleri sonsuzdur ve çok çeşitli olanaklara sahiptir.

Modern mutfağın mevcut tasarımı, odayı tamamen kişiselleştirmek için çok çeşitli seçenekler sunuyor. Örneğin mobilya üretimi, en zorlu zevki bile ikna etmek için birçok farklı çeşit bulmanızı sağlar. Geniş renk, tasarım ve doku yelpazesi modern bir alıcıya açıktır.  Her evde mutfağın tasarımına çok dikkat edilir. Mutfak asma tavan modelleri 2020 21 22 Bu odada, kural olarak, tüm aile üyeleri çok zaman harcıyor. Yemek pişirme, sıcaklığın sürekli değişmesinden kaynaklanmaktadır, bu nedenle mutfaktaki tavanların tasarımı daha fazla dikkat gerektirmektedir. Mutfak asma tavan modelleri

Aynısı tavanlarda da olur: birden fazla alternatif vardır. Size en uygun olanı ve mutfağınızla neyi ifade etmek istediğinizi seçin.  anlattığımız tüm seçenekleri dikkatlice okuyun , zevkinize ve yaşam tarzınıza en uygun tavanı seçin!

inşaat teknikleri

Dikkate alınması gereken en önemli faktörlerden biri, çatınızın nasıl yapıldığını bilmektir. Toz veya yoğuşma buharları biriktirmeyen bir şekle sahip olmalıdırlar. Temizliğinin basit olmasına ve iyi durumda olmasına yani ürünleri kirletmemesine dikkat ediniz. 

Duvarlarla tavan birleşimleri tercihen yuvarlak olmalıdır. Alçak bir tavanınız varsa, pervazlar bir yükseklik yanılsaması verecektir. Aksine, daha yüksek tavanlı odalarda, alanı daha hoş hale getirmek için kaplamalar sıklıkla kullanılır.

Mutfak için asma tavan modelleri

Asma tavanlar mutfaklarda da yaygın olarak kullanılmaktadır. Mükemmel düz ve pürüzsüz yüzeyler elde edilmesini sağlarlar. Ayrıca tavanınızdaki kusurlu noktaları çözebilecek farklı dokular, yüzeyler ve renkler sunarlar. Su geçirmez, dayanıklı malzemelerden yapıldığını ve temizlik ve dezenfeksiyon yapmak için üst hazneye erişilebilir olduğunu kontrol edin. 

Bir malzeme seçin

Çatınızın yapılacağı malzemeyi seçmek, tasarım açısından daha sonra yapacağınız her şeyin temelini oluşturur.

İlk seçenek olarak alçıyı öneriyoruz. Emici olduğu için neme dayanıklı bir malzemedir, nakliye kolaylığı nedeniyle montajı basittir ve oldukça ucuz bir bileşendir. Ek olarak, kurucu ürünleri inorganik bir yapıya sahiptir, yani yanmaz malzemelerdir. Alçıyı plakalar halinde düzenlenmiş veya sürekli bir tavan oluşturan bulabilirsiniz.

Alçıpan , iki kat mukavva arasına lamine edilmiş alçı levhadan oluşan bir üründür. Avantajları arasında, kuru olması ve mükemmel bir son bitirme sağlaması nedeniyle hızlı montaj ve temizleme özelliği vardır. Yüksek düzeyde yalıtım sunarlar ve alçı ile sıkıştırmaya ve kartonla birlikte bükülmeye karşı oldukça dayanıklıdırlar. Mutfak alçıpan asma tavan modelleri |

Aradığınız şey plaka tabanlı bir tavan yerleştirmekse, metalik veya lake alüminyum olanları tercih edebilirsiniz. Bunlardan ilki kaydedilebilir malzemelerden üretilmiştir. Emici değillerdir ancak darbeye, aşındırıcı ürünlere, bakterilere ve korozyona karşı çok dayanıklıdırlar. Ayrıca temizliği de oldukça basittir. Öte yandan, cilalı alüminyum plakalar genellikle büyük ve hafiftir, bu nedenle daha az bağlantı gerekli olacaktır. Ayrıca emici değildir, ancak kolayca yıkanabilirler. Estetik olarak kesintisiz bir tavan hissi verdiğini de eklemek gerekir.

Son bir öneri olarak sert PVC panel tercih edebilirsiniz . Genellikle plastikleştirici içermezler ve aseton ve diğer kimyasal ürünlere karşı iyi direnç sunarlar. Kurulumu basit, temizlemesi kolay, nemi emmez, korozyona uğramaz ve bakım gerektirmez. Rahat olmasının yanı sıra özellikle tavan kaplamalarında oldukça estetiktir.

Haydi tasarlayalım!

Genellikle evlerde odalar arasında tavanın sürekliliği vardır, ancak neden her odaya kendi havasını vermeyesiniz ? En azından mutfakta asla gözden kaçmayacak bir değişiklik.

Renkle başlayan geleneksel ile ara verin . Tonalitelerin kontrastı her yerde dikkat çekiyor ve tavan da bir istisna değil. Kirlerin yerini tespit etmeye yardımcı olan ve böylece temizliğini kolaylaştıran açık renklerin kullanılması tavsiye edilir.

Detaylara dikkat çekmek için kalıbı tavandan farklı bir renge boyamaya çalışın , böylece özgün ve riskli bir dokunuşa sahip bir oda yaratın. Hafif bir gölge daha koyu veya daha açık bile harika bir etki yaratacaktır. 

Biraz doku eklemek istiyorsanız, birden fazla fikir vardır: duvar tavanları, yıldızlı gökyüzü, ayna efekti vb. Ayrıca malzemeleri karıştırıp eşleştirebilir ve odaya büyük ilgi katan duvar kağıdı, metal ve ahşap gibi tekniklerle ilginç bir görünüm elde edebilirsiniz.

Çatı yapısı, ona yenilenmiş bir görünüm kazandırmak için de uzun bir yol kat edebilir. Kirişler veya sütunlar gibi öğelerden yararlanın ve endüstriyel bir stil elde ederek bunları vurgulayın . Ayrıca farklı yükseklikteki parçalarla farklı seviyeler inşa edebilir ve daha fazla derinlik ve dinamizm elde edebilirsiniz.

Ve tabii ki tavanınızın en önemli görevlerinden biri de etkili aydınlatma elde etmektir . Ana ışık kaynakları oradan sarkıyor ve yerleştirilme biçimleriyle oynamak, onu çok farklı şekillerde görmenizi sağlayabilir. 

Koridoru ve çalışma adasını aydınlatma yüklü bir asma elemanla güçlendirir. Yemek yiyebileceğiniz bir yeriniz varsa, doğrudan aydınlatma ile de varlık verin. Aksine, tavandan gelen dolaylı aydınlatma ile güçlendirilmiş kavisli ve kıvrımlı çizgiler sunarak mekanı daha dinamik hale getirin.

Fark etmiş olabileceğiniz gibi, mükemmel tavanı yaratmak için birçok fikir var. Ayrıntılara dikkat edin ve ona hak ettiği önemi vererek kişilik kazandırın.

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219