Mutfak Tezgah Modelleri,

Küçük Bir Mutfak Duvarında Yapmanız Gereken İpuçları

  • Mutfak dolabı kaplama,
  • hazır mutfak fiyatları,
  • mutfak kiler dolabı,
  • mutfak tezgah modelleri,


Tüm evlerde geniş mutfaklar yoktur. Bazıları sadece yemek yapıp yemek hazırlayabilecekleri küçük bir alana sahip olacaktı. Ancak mutfak yalnızca çoğu zaman bir kişi tarafından kullanılıyorsa, küçük bir mutfak sorun değildir. Büyük bir mutfak gibi, yemek hazırlamak için gereken her şeye de sahip olabilir. Bu sadece bir tasarım meselesi. Mutfaktaki eşyaları yerinde tutmak için yeterli depolama alanının dikey olarak eklenmesi önemlidir. Ayrıca, küçük olmasına rağmen, çalışma alanında hareket etmek için yeterli alan bulunmalıdır. Bu nedenle, küçük evler için açık bir düzen tutmak en iyisidir.

Ancak, mutfak küçük olduğu için sıkıcı ve donuk görüneceği anlamına mı geliyor? Tabii ki değil! Mutfağınıza her zaman birçok yolla hayat ekleyebilirsiniz. Ekranlar için açık bir raf ayırabilirsiniz. Ayrıca bazı duvar dekorları da yerleştirebilirsiniz. Veya backsplash ve duvarlar için renkler bile ekleyebilirsiniz. Duvarlardan bahsederken, mutfak duvarlarınıza verve eklemenin daha fazla yolunu göstereceğiz. Küçük mutfağınızın görsel olarak daha büyük ve daha da çekici görünebileceğini öğrenin.

  1. Parlak renklerle boyayın.

Sevdiğiniz bir rengi seçin veya kişiliğinize uygun bir renk seçin ve mutfağınızın duvarını boyamak için kullanın. Duvarın sadece bir bölümünü veya tüm mutfak duvarını boyayabilirsiniz. Bu, mutfağın alanını tanımlamaya yardımcı olacak ve aynı zamanda daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Renk eklemek, gözleri mutfağınızın o bölgesine çeker. Soluk renkleri, ışığı yansıtacağı gibi kullanabilir ve mekanı daha büyük hissettirebilirsiniz. Ancak, duvarların daha geri olduğu izlenimini yarattığı için derin tonları da kullanabilirsiniz.

  1. Duvar resimleri ve duvar kağıtlarıyla daha ilginç görünmesini sağlayın.

Duvar resimleri ekleyerek mutfağınıza daha fazla kişilik getirebilirsiniz. Boyanabilir ya da seramikten yapılmış duvar resimleri kapabilirsiniz. Yapıştırması ve soyulması kolay etiketler de vardır. Duvar kağıtları da güzel olabilir. Seçtiğiniz tasarım seçin ve küçük mutfağınızın güzel görünmesini sağlayacaktır.

Gözü yukarı doğru yönlendirecek desenleri veya bakışları tavana doğru yönlendirecek desenleri seçin. Tabii ki, dikey çizgiler duvar için bu hile yapacak. Ancak, diğer duvarları da, özellikle de duvardakileri kullanabilirsiniz.

Duvarları kullanarak dikey olarak saklayın. Asılı dolaplar her zaman iyi çalışır. Ancak boş bir duvarınız varsa, bunu da her zaman kullanabilirsiniz. Basitçe kancalar eklemek, bazı mutfak malzemelerini asmanıza olanak sağlar. Veya bir de pegboard kullanabilirsiniz. Bu şekilde, duvarları tam potansiyelleriyle kullanabilirsiniz.

  1. Mozaik karolarla süsleyin.

Her zaman olduğu gibi, mozaik karolar, özellikle farklı renkleri bir araya getirirseniz, her alanın karmaşık görünmesini sağlar. Bunu mutfak için de kullanabilirsiniz. Ancak mozaik fayans kullanmak istemiyorsanız, mutfak duvarlarını her zaman ilginç renklere ve baskılara sahip seramik duvar karoları ile kaplayabilirsiniz.

Kentsel bir endüstriyel görünüm ister misiniz? Neden mutfakta bir duvara tuğla eklemiyorsunuz? Bu kesinlikle çok etkileyici! Tuğla duvarların çeşitli alanları nasıl değiştirdiğini gördük. Mutfağınıza da aynısını yapacak. Küçük bir mutfak için bile, bu iyi çalışacaktır çünkü birinin bakışlarını duvarın o kısmına çekecektir.

Komple Tadilat Çözümleri

Bugünlerde modern eğilim olsa bile, bunun iç mekanlarda kullanıldığını hala görebiliyoruz. Nitekim, mutfağa daha fazla drama ekleyen temiz görünümüyle klasik klasik çekiciliği verdiği için mutfak duvarlarında bir isabet yaratıyor.

  1. Duvarlar ve dolaplar için bir renk kullanın.

Duvarınızın ve dolaplarınızın rengini tek bir renkle sınırlandırdığınızda, gözü durduran görsel sınırları siler. Daha güvenli renkler istiyorsanız, beyaz veya bej gibi soluk renklere geçin. Ancak, görsel olarak alanınızı azaltabilmesi için daha koyu renk tonları kullanmaktan korkmayın.

Birçok mutfakta ahşap duvarlar vardır. Bazıları tahta palet bile kullanıyor. Bu, küçük bir mutfak için bile iyi olacaktır çünkü doğal bir dokunuş katar, bu da mekanın formalitesini azaltabilir ve onu daha keyifli ve davetkar hale getirir.

  1. Sadece beyaz bırakın.

Mutfağınızın beyaz duvarlarla temiz görünmesini sağlayabilirsiniz. Ancak duvar dolaplarına ve mutfaktaki diğer eşyalara vurgu renkleri ekleyebilirsiniz. Ancak diğerleri mutfaktaki her şey için beyazı kullanmayı tercih ediyor. Beyaz bir mutfağın şık ve düzenli görüntüsünü hiçbir şey, özellikle modern bir tasarıma sahip olan hiçbir şey yenemez. Bu sayede mutfağınız daha da geniş görünecektir.

Görmek? Küçük bir mutfağın duvarlarında çalışmak gerçekten zor değil. Bahsedilenlerin yanı sıra, her zaman bazı duvar dekorlarını da ekleyebilirsiniz. Mutfak için tasarlanmış duvar dekorları vardır. Mutfak duvar saatleri , resimlerin yanı sıra iyi bir fikir olabilir. Mutfağınızın duvarları için harika bir şey yaptıktan sonra, alanı boşaltacak ve mutfakta yemek hazırlamak için daha fazla zaman harcayacaksınız. Ve evet, biliyoruz ki yemek ve yemek sevenler için, her zaman evin en sevdiğiniz yeri olacak!

Mutfaklar İçin Fikirler

Bazı kadınlar tasarımcı eşyalarını severler – çanta, ayakkabı ve kıyafet gibi. Mimari Tasarım alanında, bizim de adlandırmak istediğimiz bir şey var, Tasarımcı Mekanları. Bunun bir örneği bugün sahip olduğumuz bu liste Tasarımcı Mutfaklar. Bunlar, büyük olasılıkla olağanüstü tasarımcı ve mimarların popüler tasarımcıları ve mimarilerini sergileyen mutfak alanlarıdır.

Bu liste aklınızı başınızdan alacak on beş harika mutfak alanından oluşuyor! Aşağıdaki mutfak alanları çoğunlukla ahşap, beton ve bazı durumlarda granit ve mermer gibi malzemeler kullanan çağdaş-modern tasarımlardır. Tasarımcıların web sitelerini ziyaret ettiyseniz, projeleri sırasında genellikle kullandıkları bazı malzemelere sahip olduklarını fark edebilirsiniz – sadece onları seveceğinizi biliyoruz! 

Muhteşem İtalyan Mutfaklarının Tasarımları

Ne zaman İtalyan tasarımı terimini duyduğumuzda, genellikle parıltı ve çekiciliği ve bunun gibi şeyleri hayal ediyoruz – neden olmasın? İtalyanlar sadece moda dünyasında değil, aynı zamanda ev tasarımı ve tarzında da sınıflarıyla tanınıyor. Ancak, onu evdeki tasarımlara bağladığımızda, her zaman düşündüğümüz kadar geleneksel olmadığını, ancak olabildiğince modern olduğunu keşfedebilirsiniz.

Insight Guides (2004) p.220’ye göre, “İtalya, tasarımda dünya çapında bir belirleyici ve lider olarak tanınmaktadır: İtalyan mimar Luigi Caccia“ Oldukça basit, en iyisi biziz ”ve“ daha fazla hayal gücümüz, daha fazla kültürümüz olduğunu ”iddia ediyor. ve geçmiş ile gelecek arasında daha iyi arabulucular ”dedi. Oldukça harika değil mi? 

  Evyeli Ahşap Tezgah

Zaman ve tekrar, farklı renk ve malzemelerde modüler mutfaklar hakkında listeler hazırlıyoruz – bugün, aynı olmamaları dışında modüler mutfaklar olan bir listeye sahibiz. Her ne kadar aynı dolap ve çekmece boyutuna sahip olmak gerekli olsa da; serbest duran mutfak evyeleri, küçük mutfaklı apartman dairelerinde olduğu gibi, modüler mutfaklarda olduğu gibi mutfak gereçleri tiplerinden biridir. Tezgah lavaboları için harika olacak şekilde üretilmiştir ve her türlü mutfak alanına sığabilir.

 farklı olarak , bağımsız mutfak lavaboları çoğunlukla çok çeşitli geleneksel seramik lavabolarda bulunur ve ahşap stand bunun ünlü bir parçası haline gelir. Serbest duran lavabonun diğer malzemesi, modern küçük apartmanlar için çok uygun olabilecek paslanmaz çeliktir. Aşağıdaki fotoğraflara bakın.

Muhteşem Modern Mutfak Tasarımları

Mutfak, aileye yemek hazırladığımız evin kalbidir. Ancak bu çok önemli fonksiyonun yanı sıra, fonksiyonundan dolayı her zaman temiz ve düzenli olması gereken bir yer. Ancak, önemli olan sadece işlev ve organizasyon değildir. Tasarım bile önemlidir. Home Design Lover’da farklı mutfaklar sergiledik ama henüz durmadık ve evinizin tüm bölgelerine tasarım ilham vermekten asla vazgeçmeyeceğiz.

Ödüllü bir mutfak tasarımcısı olan Mateja Cukala’nın çalışmalarına rastladık ve mutfakların nasıl tasarlandıklarından etkilendik. Mutfakları düzene sokuldu ve daha çok işlevlerine odaklandı. Her mutfağın müşterilerin ihtiyaçlarına ve bu alanı nasıl kullanacaklarına göre tasarlandığını görebiliyoruz.

Cam Mutfaklarınıza İlginç Bir Çekicilik Katıyor

Bir mutfağın sıkıcı ve donuk görünebileceğini kim söylüyor? Güzel sıçramalar ekleyerek her zaman bazı ilginç özellikler ve hoş bir odak noktası ekleyebilirsiniz. Kesinlikle baş döndürücüleri olan sıçramaları olan mutfaklara sahibiz, ancak bugün için sahip olduğumuz bu özellik ile bir sıçrama oyununun yapabileceği estetik etkiden daha fazla etkileneceğinizden eminiz.

Glass Splashback, mutfağınız için parlak renklerden baskılı sıçramalara kadar farklı tasarımlar sunar. Bunlar, 220C’ye kadar ısıya dayanacak şekilde sertleştirilmiş camdan yapılmıştır; bu, ocağınızın veya ocağın arkasına yerleştirilebileceği anlamına gelir. Yanları 2-3 mm aralıklarla yapılan ölçümleri yaptıktan sonra sipariş edenlere bir kit verilir. Nötr kürlü silikon yapıştırıcı kullanarak kurulumu kolaydır

Güzel Mutfak için Düzenleme Fikirleri

Mutfak hemen hemen her ev tasarım planının merkezidir, bu nedenle ev sahibi ve tasarımcı iseniz, mutfak tasarımınızı büyük özen ve iyi planlama ile düşünmelisiniz. İşte Güzel Mutfak Makyajı Tasarımları gerçekten özenle ve tasarımla yapıp yapmadığınızı kontrol edip söyleyebileceğiniz fikirler.

Tasarımlar, günümüzden günümüz mutfak tasarımlarına kadar, seveceğinizden eminiz. Tasarımlar sadece şık ve gerçek değil, tasarımcılar da odaların işlevselliğinin tehlikeye girmediğinden emin olduklarından, çünkü güzeller

Basit ama Şaşırtıcı Mutfak Dekorları

Kır evleri sadece benim için değil, aynı zamanda büyürken gördükleri dedeleri olan tüm insanlar için özel. Bize evlerin nasıl rahat, konforlu, güzel kokması gerektiğini hatırlatıyorlar; çünkü ya büyükanne ya da büyükbaba yemek yapıyor; ve bu evlerin sözde evlerimizden uzakta oldukları bizim evlerimiz.

Bugün, Dedelerimizin sahip olduğu kır evlerinde gördüğümüz ifadeleriyle birlikte size bir ülke mutfağının listesini göstereceğiz. Aşağıda bulunan alanlar farklı renk paletlerinde gelir ancak çoğunlukla kahverengiler, bejlar ve beyazlar – kır evleri için klasiktir; onları kontrol edelim!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com