Mutfak yenileme fikirleri ve nasıl başlanır

Bir sonraki tadilatınız için bir dizi tasarımdan ilham alın!

Modern yenileme söz konusu olduğunda mutfağın en zor görevlerden biri olduğu bir sır değil. Bu doğru olsa da mutfak, benzersiz kişiliğinizi ve tarzınızı sergilemek için en iyi fırsatlardan biri olmaya devam ediyor. Geleneksel ahşap özellikler veya lüks gümüş kaplamalarla tasarım yapabilirsiniz. Ya da daha çağdaş bir yaklaşım arayanlar için mükemmel olan siyah-beyaz bir tasarımla sade tutabilirsiniz.

Mutfak yenileme Örnekleri
,
Mutfak YENİLEME Kendin Yap
,
Eski mutfak YENİLEME
,
Mutfak YENİLEME maliyeti
,
Amerikan mutfak maliyeti
,
Mutfak YENİLEME Fikirleri
,
Mutfak YENİLEME öncesi sonrası
,
Mutfak YENİLEME Ankara,

Ancak çok çeşitli mutfak yenileme fikirlerine kapılmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var.

Bir mutfak tadilatı nasıl planlanır

Bütçe belirleyin

Bir tadilatın ortasındayken nakit para için uğraşmak hiç eğlenceli değil. Bu yüzden, ilk önce, araştırmaya devam etmeden önce ne kadar harcamanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Mutfağınız için plan yapmaya başladığınızda, dahil olan tüm maliyetler konusunda gerçekçi olmak önemlidir. Yenileme çalışmalarınız daha büyük ölçekte ise, bütçenizi muhafazakar tutmak iyi bir fikirdir, böylece yol boyunca ortaya çıkabilecek ekstra maliyetlere izin verebilirsiniz.Genel bir kural olarak, beklenmedik harcamalar için toplam bütçenizin% 10 ila 20’sini ayırmanız mantıklıdır.

‘Gizli’ maliyetleri düşünün

Unutmayın, mutfak yenileme maliyetleriniz yalnızca fiziksel ürünlerin fiyatını içermiyor. Ayrıca işçilik ve malzeme maliyetlerinin yanı sıra vergiler ve ek nakliye ücretlerini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Ayrıca, kendi kendinize üstlenebileceğiniz herhangi bir işlem olup olmadığını veya size yardımcı olması için bir arkadaş veya aile üyesi bulabileceğinizi düşünün. Birkaç basit görevi kendiniz üstlenmek, uzun vadede size çok para kazandırabilir.

Bol araştırma yapın

Bütçenizi belirledikten sonra, eğlenceli şeylere dalın! Mutfak galerilerini ve ev mağazalarını ziyaret ederek veya çevrimiçi olarak bakarak başlayabilir, hangi mutfak eşyalarının maliyetini ve hangi eşyalara ihtiyacınız olduğunu tahmin edebilirsiniz. İlham almak ve şu anda hangi mutfak düzenlerinin popüler olduğunu görmek için yakın zamanda yenilenmiş evlerin açık evlerine de gidebilirsiniz.

İhtiyaçlarınızı ve isteklerinizi düşünün

Hayalinizdeki mutfağı tasarlarken, tüm olanaklara kendinizi kaptırmak gerçekten çok kolay olabilir. Bir sürü gösterişli alet ve alet satın almak için cazip olmak yerine mutfağınızda gerçekten ihtiyacınız olan parçaları düşünün. Bu süreci, vazgeçemeyeceğiniz güvenilir temellerin bir listesini yaparak başlatın!

Yerleşiminizi dikkatlice planlayın

Bir inşaatçı ile konuşmadan önce, alanınızda yaratmak istediğiniz işlevselliğin türünü düşünün. Bir istiyorsunuz L şeklinde mutfak veya U-şekilli bir mutfak? Ya bir mutfak adası? Ve depolamayı nasıl entegre edeceksiniz? Sürecin bu kısmına çok düşündüğünüzden emin olun çünkü mutfak düzeninizin uzun bir süre size hizmet etmesi gerekiyor!

Mutfağınızı nasıl tasarlarsanız tasarlayın, modern evinizin temelini oluşturacaktır. Ve şimdi onu istediğiniz gibi tasarlama ve dekore etme fırsatı. Böylece sonsuz fikirleri kendi başınıza gözden geçirmek zorunda değilsiniz, alanınızın boyutu ne olursa olsun işlev ve stil arasında mükemmel dengeyi oluşturmanıza yardımcı olacak 50’den fazla yenileme fikrinin bir listesini derledim!

1. Aynalı sıçrama

Neden ziyaretçilerinizi aynalı bir sıçrama ile şaşırtmayasınız? Bu eşsiz, şık özellik açık, işlevsel bir mutfak yaratır! Kaliteli, ilham verici bir mutfağı yansıtan bu parça, sahip olduklarınızdan en iyi şekilde yararlanır ve onu daha da güçlendirir. Tasarladığınız şeyle gurur duyuyorsanız, neden onu göstermek için elinizden gelenin en iyisini yapmıyorsunuz?

2. Altın ve beyaz

Bu muhteşem renk şemasıyla mükemmel kontrastı yaratın. İlk önce, bazı karakterlerle beyaz bir zemin oluşturun. Fayanslar bunun için harika bir seçenektir ve sadeliği kişiliğe yaratıcı bir şekilde harmanlamaktadır. Ardından, daha yüksek kaliteli bir görünüm için bu altın dokunuşları ekleyin. Bu beyaz kesinlikle altını patlatacak!

3. Duvar kağıdı ve sanat

Mutfağınızı bazı gerçek desenlerle renklendirin. Bu özellik parçaları, mutfağınıza pek çoğunun eksik göründüğü kişiliği verir. Ancak, duvar kağıdı söz konusu olduğunda tüm çiçekler değil ve tüm bu mutfak duvar kağıdı fikirlerini gördüğünüzde nedenini anlayacaksınız.

4. Küçük renk dokunuşları

Bunu seviyorum! Tasarım çok basit ama parlak ve taze. Bu alanı pop yapan şey, birkaç ifade parçasıyla tezat oluşturan temiz beyaz fon. Bunu yaparken renkler çok daha canlı. Bu görünümü yeniden yaratırsanız, beyaza tamamen karşı çıkmadan alanı aydınlatmak için daha açık bir renk şeması kullandığınızdan emin olun.

5. Sıraya biraz karakter verin

Kaç kez düz beyaz bir bank gördün ve hiçbir şey düşünmedin? Bu tasarımda sevdiğim şey, ne kadar basit olduğu. Mutfaktan uzaklaşmaz, ancak eğlenceli bir desenin ince ilavesi ile karakter katar.

6. Amaçlı Windows

Güzel bir manzaranın gücünü asla unutmayın! İster banliyöde ister şehirde yaşıyor olun, her zaman gösterilecek bir manzara vardır. Bu yüzden zaten sahip olduklarınızı boşa harcamayın. Ayrıca, doğal ışık her zaman kazanır.

7. Endüstriyel aydınlatma

Asla ışıkta uyumayın. İyi bir ışık seti, işlevsel ve şıktır. Burada endüstriyel mutfak tasarımını en iyi şekilde görüyoruz . Doğal ahşap ve bazı temiz metalik yüzeyler ekleyin ve endüstriyel esintili mutfağınızı tasarlamak için mükemmel bir başlangıç ​​yapın.

8. Konumlandırma

Daha önce de bahsettiğim gibi, iyi bir pencere her zaman kazanır… yani doğru yerdeyse. Şekilleri ve çizgileri tutarlı, temiz ve simetrik tutarak mutfağınızı eşit aralıklarla yerleştirdiğinizden emin olun.

9. Mükemmel büyük ada

Modern mutfaklar mutfak adaları tarafından yapılır. Bu yüzden sizinkini sade ve şık tutun. Unutmayın, mutfak adalarının hepsi stil değildir. Alanınızı en üst düzeye çıkarmak için ek depolama için dolaplar ve yuvalar ekleyin.

10. Çatal bıçak takımınızı sergileyin

Mükemmel mutfakta, pratiklik ve tasarım açısından her şeyin bir amacı vardır. Neden çatal bıçak takımınızı mutfağınızın göze çarpan bir özelliği yaparak sergilemiyorsunuz? Bu tasarım, çatal bıçak takımınızı bir kol mesafesinde tutarken görsel olarak büyüleyici.

11. Desenli sıçrama

Şimdi, yansıtılmış geri dönüş hakkında konuştuk, ancak bu sizin zevkiniz değilse, neden kendi kişisel dokunuşunuzu eklemiyorsunuz? Simetrik desenli fayanslar, arka planınızın öne çıkmasını sağlayacak harika ve kolay bir seçenektir.

Unutmayın, bu çarpıcı tasarımı konumlandırırken, onu aşağıda gösterilen ahşap gibi basit gradyanlarla çevrelediğinizden emin olun. Bu, yalnızca sıçramaya dikkat çekmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda mutfağınızı temiz ve görsel olarak düzenli tutar.

Bazı farklı ilhamlardan sonra? Bu diğer mutfak sıçrama fikirlerine göz atın .

12. Fırınınızı merkezileştirin

Fırınınızı mutfağınızın ortasına yerleştirerek, mutfağınızın genişletilebileceği bir odak yaratırsınız. Bu, özellikle basit, yapılandırılmış bir tasarım arayanlar için yararlıdır.

13. Basit raflar

Depolamanızı en üst düzeye çıkarmanın en iyi yollarından biri, mutfağınızın benzersiz dikey alanlarını dikkate almaktır. Basit, beyaz raflar, mutfağınızın pratikliğine katkıda bulunmanın kolay bir yoludur ve küçük alanlar söz konusu olduğunda onu tasarruf zarafetiniz haline getirir.

14. Tuğla işinizi ifade edin

Bu bir bütçe zorunluluktur. Bu sıvalı duvarları sıyırarak, bütçenizi zorlamadan evinizin gerçek güzelliğini ortaya çıkarabilirsiniz. Daha az parayla açıklama yapabiliyorken neden daha çok para harcasın ki?

15. Modern set üstü ocak

Mutfağınızı metal bir set üstü ocakla modernleştirin. Kontrastlı bir tavan vantilatörü ile bitirin ve herhangi bir mutfağı 21. yüzyıla taşıyabilirsiniz. Ayrıca, arka plandaki muhteşem Fas çini deseni nasıl? Ona takıntılıyım!

16. Siyah beyaz

Bu asla modası geçmeyecek bir klasik. Bunca yıldan sonra siyah ve beyazın hala şık olmasının bir nedeni var – çok temiz. Bu nedenle, bu modern dokunuşu getiren basit bir tasarım istiyorsanız, siyah-beyaz mutfak renk düzeninden daha iyi bir yol yoktur . Mükemmel yaşlanacağı kesin.

17. Doğaya getirin

Doğa hiçbir zaman evdeki kadar güzel görünmemişti. Tamam, belki bu bir abartı ama cidden bunun üzerinde uyumayın. Evinize saksı, bitki ve ot şeklinde yeşillikler getirerek, sadece bölgeyi aydınlatmakla kalmayıp mutfak tasarımınıza yeni bir hayat da katacağınızdan emin olabilirsiniz.

18. Modern lavabo

Elbette, bu bir mutfak elyafı, ama lavaboyu tartışmamız gerekiyor. Bu modern kenarı arayanlar için, o zaman paslanmaz çelik bir lavaboya bakamazsınız. Temel görünse de, bunun göze çarpan bir öğe olması gerekmez. Mutfak lavabosunda şık ve mütevazı bir görünüm için bu tasarımı kullanın.

19. Yemekli stil

Mutfak, değil mi? Öyleyse neden en iyi pişirme becerilerinizi bazı unlu mamuller veya klasik bir kase meyve ile göstermiyorsunuz? Kişiliğinizi herhangi bir mutfağa katmanın bir yolu olan kolay bir düzeltme.

20. Her zaman çizgileri izleyin

İyi bir açık plan mutfak tasarımı söz konusu olduğunda görüş hatları herkesin bildiği gibi önemlidir. Bu mutfakta sevdiğim şey, mutfak musluğunu odanın ortasına yerleştirme biçimi. Bu, en basit öğelerle bile bir açıklama yaparak dikkatinizi musluğa çeker.

21. Dolaplarınızı kontrastlayın

İşleri karıştırmaktan korkmayın. Doğru renkleri seçmek, genel mutfak tasarımınız için çok önemlidir. Cesur bir renkle temiz tutun ve daha hafif bir şeyle kontrast yapın, böylece diğerinin ağırlığından sektirilebilir. İki koyu renk çakışabilir, bu nedenle odak noktanız buysa, akıllıca seçin.

Her zaman bir profesyonelin çıkıp mutfağınızın tadilatının planlama aşamasında yardımcı olabilirsiniz. Size yakın bir mutfak dolabı üreticisi bulun .

22. Eski modayı geri getirin

Mutfağınızı tasarlamak için 21. yüzyılın gösterişli modern eşyalarından çok daha zevkli bir yol olarak eskiyi yenisi olarak geri getirmenin bir argümanı var. Bu siyah-beyaz fayanslar gerçekten 80’lerin yemek estetiğini geri getiriyor. Biraz parlaklık ekleyin ve 21. yüzyıl eviniz için mükemmeldir.

23. Şık oturma

Tüm iyi adalara iyi kontrastlı bir koltuk takımı eşlik eder. Basitlik gerçekten bunu yapan şeydir. Gösterişli ada koltukları neredeyse hiç başarılı değildir ve başarılı olduklarında her zaman biraz fazla hissederler. Metalik gri, özellikle bu beyaz olan gibi daha hafif bir mutfakla bir araya getirildiğinde harika bir seçenektir.

24. Küçük özellikler

Şeytan ayrıntıda gizlidir. Ve bu, çok çeşitli ve dağınık olmayan bir mutfak tasarlamaya geldiğinde gerçekten doğrudur. Bu tasarıma ilgimi çeken şey, sık kullandığınız eşyalarınızı saklamak için küçük metal direğin akıllıca kullanılmasıdır. Bu, standart dolaplara ve direği çevreleyen baş üstü raflara biraz çeşitlilik getirir ve sağlar. Bunun gibi bir tasarım ekleyerek mutfağınızın diğerlerinden farklı olmasını sağlayabilirsiniz.

25. Taş, taş ve daha fazla taş

Konu mutfağı tasarlamaya geldiğinde en iyi arkadaşlarından biri bu. Genellikle yeşilliklerin eşlik ettiği taş, modern mutfak için kumlu ve şık arasındaki mükemmel dengedir.

26. Bulaşık makinelerinden konuşalım

Modern bir bulaşık makinesini retro bir mutfağa yerleştirmek her zaman zor bir numara olmuştur . Ancak bunu zahmetsiz hale getiren bir sır var. Temiz, tek renkli bir taban estetiği verin. Ardından, bazı metalik yüzeyler ekleyin (bakır her zaman iyi bir seçimdir). Ve bunun mutfağınızdaki metal seçimlerinizle uygun şekilde tezat oluşturduğundan emin olun.

27. Aç

Doğa, iyi bir mutfağın anahtarıdır. Alanınızı kullanmanın harika bir yolu, mutfağınızı dış dünya manzarasına göre konumlandırmaktır. Ziyaretçilerin doğal güzelliği alabilmesi için bankınızla veya adanızla yüzleşebiliyorsanız, bu özellikle harikadır. Bu ipucu gerçekten alanınızı açar ve havanın evin her yerine akmasına izin verir.

28. Şarap dolabı

Şarap dolabı, mutfağınızda aradığınız yüksek kaliteli estetiği üretmenin en kolay yollarından biridir. Onu uşak kilerinize yapın ve misafirler geldiklerinde eğlenmeye hazır olacaksınız!

29. Siyah kereste

Kereste, herhangi bir modern mutfağın temelidir. Ve onu kullanmanın pek çok yolu var. Bunu mutfak adanıza veya çalışma masanıza veya hatta bunlar gibi koltuk sıralarınıza entegre edebilirsiniz. Ve tabii ki, ahşap zemin döşemeniz için her zaman harika bir seçenektir !

30. Her şey ahşap

Yani ahşap hakkında konuştuk, ama herhangi bir şey gerçekten ahşap mutfağı yenebilir mi? Belki bazı insanlar için, ancak yine de bu, modern evlerine doğal bir his vermek isteyenler için harika bir seçenektir. Bunu bazı canlı yeşilliklerle karşılaştırın ve gitmekte fayda var!

31. bir halı ekleyin

O kadar sık ​​görmüyorsunuz ama mutfaklardaki kilimler gerçekten işe yarıyor, özellikle de havalı mutfağınızı ayaklarınızın altında biraz daha sıcak hissettirmek istiyorsanız. Halınızı temiz ve uygun tutun (yiyecekler sıkışabileceğinden aşırı kabarık kilimlerden kaçının) ve mutfağınız için harika bir seçeneğiniz var.

32. Beyaz ve gri

Evet, beyaz çok şey ifade eder. Ancak, beyaz ve altın rengi veya beyaz ve siyah görünümü sevmiyorsanız, beyaz ve gri harika bir alternatiftir. Çoğu lavabo, fırın, buzdolabı ve cihaz gri renktedir, bu nedenle mutfağınızı bu mutfak fikirlerine göre tasarlayarak, hemen hemen her şeye uyacak bir görünüm elde edeceğinizden emin olabilirsiniz.

33. Çift ya da hiç!

İyi bir mutfak, soba veya fırın sayısına göre yapılmaz, ancak büyük bir eğlenciyseniz, bu size yardımcı olacaktır. Fırınlarınızı ikiye katlayın, ocakları ikiye katlayın… bir sonraki mutfağınızın kalitesini ikiye katlayın.

34. Tüm beyaz

Neden tamamen beyaz değil? Bu tasarım, modern ev ile mükemmel şekilde çalışır ve mutfağı minimal ama şık tutar. Neredeyse fütüristik gibi!

35. Gümüş ve altın

Bu iki favori metalik çarpışmak zorunda değil. Her iki dünyanın da en iyisini yapın ve geleneksel gümüş eşya parçalarınızı bazı üst düzey altın kaplamalarla tamamlayan bu mükemmel karışımı bulun.

36. Desenli karolar

Desenli sıçrama hakkında konuştuk ama şimdi fayanslara biraz sevgi gösterelim. Bu, mutfağınıza biraz parlama eklemenin harika bir yoludur. Doğru fayanslar basit kalacak, ancak ideal mutfağınızın tüm temel renklerini birleştirecektir.

Döşemede yardıma mı ihtiyacınız var? Bu zor bir görev olabilir, bu yüzden yardımcı olması için yakınlarda bir döşeme ustası bulun .

37. Simetri anahtarıdır

Simetrik tasarımı ile mutfağınızı yeni çağa taşıyın. Bu mutfak güveni arttırır ve stil bilincine sahip mükemmeliyetçiler için mükemmeldir.

38. Üstten aydınlatma

Üstten aydınlatma, herhangi bir iyi mutfağın temel bir özelliğidir. Tarzınızı ve şekillerinizi tamamlayan bir parça seçmeniz önemlidir. Bu yüzden bu tasarımı çok seviyorum! Zarif dikdörtgen kirişli aydınlatmanın kullanılması, tasarımın geri kalanını bunaltmadan odanın ferah hissetmesini sağlamak için yeterlidir. Bunu, ince bir görünüm için odanın geri kalanı boyunca siyahı birbirine bağlayarak yapar.

Ve işlevsel aydınlatma tasarımından bahsetmedim bile… ama şimdi sahip olduğuma göre, mutfak aydınlatma fikirlerine adanmış bu makaleye gidin .

39. Yerleşik tavandan tabana dolaplar

Bu, alanınızı maksimize etmenin harika bir yoludur. Yerleşik tabandan tavana dolap, mutfağınızın açık alanını karıştırmadan herhangi bir alanın maksimum depolama alanından gerçekten faydalanır. Ve – mutfak adanızla daha fazla depolama alanı bile ekleyebilirsiniz. Tüm fazla mutfak gereçlerinizi yerleştirmek için çekmeceler, dolaplar veya açık raflar ekleyin.

40. Açılı tavanlar

Açılı tavanlarla mekanınıza biraz karakter katın. Özellikle bu açık plan tasarım, mutfağa ve yemek alanına çok davetkar benzersiz bir açıklık yaratır.

41. Doğru süpürgelikleri seçin

İdeal süpürgelik malzemenizi bulduğunuzdan emin olun. Bu, mutfağınızdaki diğer renkleri tamamlamalıdır. Renk düzeninizi tamamen birleştirmek için süpürgeliklerinize , tezgahınızı yansıtacak şekilde stil verebilirsiniz .

42. Dolambaçlı mutfak

Günümüz mutfakları açık hale getirilmiştir. Mutfak tasarımınızı açmanın en iyi yollarından biri, bir metre kadar uzanmış ada ile tezgahlarınızı uzun süreli yatay bir duvara yaslamaktır. Bu, bir bütün olarak evinizin akışını artırır ve mutfağı tamamen izole bir oda yerine eğlenceli bir merkez haline getirir.

43. Pirinç yüzeyler

Bir mutfağı üst düzey yapan bir tasarım öğesi varsa, o da pirinç kaplamadır. Konut ve ticari mutfak tasarımlarında son derece popüler bir seçim olduğunu kanıtlayan şu anda hepsi öfke. Pirinç yüzeyler ekleyerek mutfağınızın lüks yönünü kolayca renklendirebilirsiniz. Ve eğer pirinçle takım oluşturacak renkler arıyorsanız – koyu tonlar genellikle en iyisidir! Siyah, koyu gri ve çikolata tonlarını düşünün.

44. Lavabonuzu ayırın

Zevkinize bağlı olarak, ayrı bir lavabo mutfağınızın tasarımına gerçekten biraz lezzet katabilir. Şefin biraz nefes almasını sağlar ve bulaşıkların temizlenmesi gerekiyorsa, işi rahat bir şekilde tamamlamak için yeterli alana izin verir.

45. Mavi çini

Mavi normalde mutfak tasarımı için ilk tercih olmasa da, iyi tasarlanmış bir mutfakta gerçekten çok iyi çalışabilir. Rengin doğası, mekana havadar bir yumuşaklık davet ederek, onu siyah veya gri gibi bazen iç karartıcı koyu tonların üzerinde bir keyif yeri haline getiriyor.

46. ​​Ateşle yemek yapmak

Bu kesinlikle mutfağınızı öne çıkaracaktır! Günümüzün modern tarzdaki mutfaklarında geleneksel çiftlik evi mutfaklarında kullanılabilirken, evinize bir tane entegre edememeniz için hiçbir neden yok. Yemeklerinizi ısıtmak veya pişirmek için gerçek bir soba ateşi kullanmak, genellikle elektronik olarak baskın olan bir alana biraz hayat verebilir. Bunu bazı koyu tonlar ve bakır kaplamalarla karşılaştırın ve yürek gösteren bir mutfağınız olsun.

47. Zeytin renk şemasını düşünün

Bu renk kombinasyonu, mutfağınızı orman vahası gibi hissettirecek . Zeytin mutfağınızı klasik tarzda dolaplar, cam kaplamalar, deri dokunuşlar ve yeşil tonlarla tamamlayın ve misafirlerinizi etkileyeceğinizden emin olun!

48. Cam dolaplar

En sevdiğiniz birkaç mutfak eşyanız varsa, fark edilmelerine izin vermeyin. En değerli eşyalarınızı, bu mutfak tasarımındakiler gibi, öne bakan muhteşem bir cam dolapta sergileyin. Cam ve gümüş gibi lüks dokunuşlar ekleyerek kolaylıkla şık bir mutfak yaratabilirsiniz.

49. Adanızı canlandırın

Bu tasarım, mutfak tasarımınızı bir sonraki seviyeye taşımanın nasıl göründüğünün harika bir örneğidir. Fırınları, mikrodalgaları, güç noktalarını ve dolapları stratejik olarak yerleştirerek geniş mutfak alanınızı gerçekten optimize edebilirsiniz.

50. Sanat

Kişiliğinizi yansıtan bir sanat eseri ile mutfağınıza biraz karakter katın. Bu, aileniz için duygusal bir parça olabilir veya sevdiğiniz eğlenceli bir tasarım baskısı olabilir. Neyi seçerseniz seçin, sizin yapın, çerçeveleyin ve herkesin görmesi için merkezi bir yere yerleştirin!

İşte başlamanız için 50 mutfak yenileme fikri! Umarım alıp yeni mutfağınıza koyabileceğiniz bir şey bulmuşsunuzdur. Peki sen ne düşündün? Aşağıya yorum yapın ve bana bildirin. Şimdi oraya gidin ve hayallerinizdeki mutfak tadilatını yapın!

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219