Mutfak Yenileme Maliyeti 2020

Mutfak Yenileme Maliyeti 2019

Evin genellikle tadilatı yapılan bölümlerinden biri, özellikle tasarımın yemek pişirmeyi ve yemek hazırlamayı yapan anne veya babanın gereksinimlerini karşılamaması durumunda mutfaktır. Eh, çoğu zaman, içindeki cihaz ve ekipman nedeniyle de en pahalı alan. Ancak, işlevsel ve iyi tasarlanmış bir mutfak hazırlamaya değer.

mutfak yenileme maliyeti 2019 çeşitli ev tadilatları yapmış ve blogunda sergileyen bir iç mimar. Kendi mutfağını nasıl yenilediğini paylaştı. Mutfağının tamamen beyaz olmasını ve bu sakin ve temiz bir görünüme sahip olmasını istedi. Bu nedenle, mutfakta bir çok değişiklik yaptı ve sonuç onu gerçekten tatmin etti. 

Mutfak Aydınlatma Nasıl Olmalı

Aydınlatmak için mutfağınıza çekici lambaları ekleyin.

  • mutfak aydınlatma nasıl olmalı
  • mutfak aydınlatma led
  • mutfak aydınlatma avize
  • mutfak dolabı aydınlatma sistemleri
  • ikea mutfak aydınlatma

Doğru aydınlatmanın bir oda için fark yaratabileceği bir gerçektir . Öyleyse, şu anda mutfağınız için hem rol hem de form sunan çok yönlü bir ışık kaynağı arıyorsanız, neden kolye ışıklarını denemeyin.

Çok işlevli ve çok şık seçimler sunar. Ayrıca, inkar edilemez biçimde zarif ve duyarlı bir şekilde parlıyor.

Sarkıt lamba, ışık gereksinimlerinizde çok iyi hizmet verebilir: genel ışık olarak kullanılabilir (genel aydınlatma için kullanılabilir) veya yalnızca bir görev ışığı olabilir (hassas bir çalışmaya odaklanmış, vurgu veya ayrıntılı bir alanı vurgulayın).

Uyarlanabilirliği mutfak alanının her yerine yerleştirilebilir; ada, bar veya mutfak lavabosu üzerinde.

Bir mutfak sarkıt lamba seçmek çok zor değil. İhtiyaçlarınızı ve stilinizi tanımlamanız gerekiyor, sonra her şey yolunda gider.

Eğer bir tür kılavuzluk istiyorsanız, not almanız gereken genel bir protokol var: daha geniş olan aydınlatmayı açmak istediğiniz alan, seçmeniz gereken daha büyük.

Ancak, eğer büyük sarkıt ışığının çok fazla parlaklık getirmesinden rahatsızsanız, o zaman bir ışık difüzörü kullanmayı veya yarı-opak ampulleri tercih etmeyi düşünün.

Sarkıt lamba, harika bir ruh hali ayarlayıcı olarak programlanabilen bir kısma anahtarıyla gelebilir.

Her Aşçının Sahip Olmak İstediği Modern İki Adalı Mutfak Tasarımı

İki adalı bir mutfağın pişirme iş akışınız ve evinizin alanı için işe yarayacağına bir göz atın.

Mutfak evin kalbidir ve yemeklerin hazırlandığı yerdir. Bu nedenle, her gün yemek yediğimiz için evin en işlek kısmı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak iyi çalışabilmesi için mutfak iyi tasarlanmış olmalı ve onu kullananın ihtiyaçlarını karşılamalıdır. Aşçının çalışma akışının yanı sıra pişirme işlemlerine de uygun olmalıdır. Mutfakta iyi trafik akışının gözlenmesi gerekir, böylece kullanışlı ve işlevsel olacak ve amacına hizmet etmeye hazır olacak.

Bazı evler birden fazla mutfak adasına ihtiyaç duyar ve ayrıca farklı yerleşim planlarına gelmeleri gerekir . Tüm bunlar sahibinin tercihlerine bağlıdır. Mutfak düzenine gelince, sahibine danışılması gerekir çünkü o alanı kullanan kişi odur. Bazıları için yemek pişirme işlerini iyi yapmak için iki mutfak adasına ihtiyaç vardır. İki adalı bir mutfağın nasıl göründüğünü merak ediyorsanız, işte sizin için sahip olduğumuz bir liste, böylece fikir ve ilham alacaksınız.

Pencere önü mutfak modelleri

pencere önü mutfak modelleri
pencere önü mutfak tezgah modelleri
cam önünde mutfak modelleri

Mutfakta pencerenizden güzel manzaralı çalışmak gerçekten güzel olurdu!

Çeşitli mutfak içlerinin yanı sıra bazı mobilyaların da sergilendiğini biliyorum. Ama bugün, size başka bir şey göstereceğiz. Diyelim ki bu mutfak tasarımı üzerine daha hafif. Diyelim ki mutfakların yerleşiminde, tarzında ve görünümünde, ev sahiplerinin mutfaklarında çalışırken “görebileceklerini” de görebilirsiniz. Sorabilirsin, bu fark eder mi? Tabii ki öyle! Mutfak pencereniz bir çöp alanına açılırsa, asla gözünü dikmeye kalkmaz ve asla pencerenizi açmazsınız. Bunun abartılı bir örnek olduğunu biliyorum, ama mantıklı geliyor. Peki ya güzel sulara ya da yüksek dağlara bakıyorsanız? Ah… çok rahatlatıcı bir manzara. Böyle bir manzaraya sahip olmak için yakıt alırsınız ve ilham alırsınız!

Bir mutfakta küçük veya büyük bir pencere olurdu. Birçoğunun, doğal ışığın içeri girmesine izin verilmesi veya bölgeye havalandırma eklenmesi amaçlanmıştır. Diğerleri pencereler ekleyerek güzel açık alanın iyi bir görüntüsünü alabiliyorlar. Bu nedenle, ev sahiplerinin mutfaklarından ne görebileceklerini merak ediyordum, çünkü benimkilerden başkalarının evlerini yalnızca bir alt bölümde yaşadığımızdan görebiliyoruz. Penceremizden yeşil bitkiler veya rahatlatıcı bir bahçe, hatta okyanus veya şehir manzarası görmenin harika olacağını düşündüm. Evin konumuna bağlı olarak manzara değişir.

Ultra Modern Mutfak Her Aşçı Sahip Olmak İster

Fütüristik ve çok eski zamanlara bakma. İhtiyacınız olan tüm modern fonksiyonlarla ultra modern bir mutfak tasarımı edinin.

Mutfaklar, sahiplerin kullanımına ve mevcut alana bağlı olarak farklı tasarım ve düzenlerde sunulmaktadır. Ancak alanınız ne olursa olsun, mutfağınız için istediğiniz tasarım ve stili her zaman seçebilirsiniz. Bu günlerde, modern mutfaklar fonksiyona odaklandıklarından ve nasıl şık göründüklerinden dolayı etkileyicidir. Ama yine de klasik veya klasik tasarımlara sahip evler var. Ya da modern tasarıma sahip olan ancak retro dekorlara sahip olan mutfaklar. Bunun gibi şeyler yaygındır. Yine de, bu şık , modern görünüm isteyen bazı ev sahipleri var .

Bununla, kendi mutfağınızla ne yapacağınız konusunda fikir vereceğiniz bazı modern mutfak tasarımlarını harmanladık. Bu mutfaklarda şık çizgiler veya kıvrımlı çizgiler bulunur. Ancak bütün görünümleri temiz ve etkileyici. Hatta bazıları tasarımda neredeyse fütüristiktir. Çoğunlukla, mutfak alanının boyutu ve şekli ne olursa olsun, bazı düz çizgiler ve alanın akıllı kullanımı göreceksiniz. Renkler açısından, çoğu toprak tonları ve nötr dokunuşlarla modern bir renk düzenine sahip olacaktı. Ayrıca içlerinde parlak renkler bulunan bazıları da vardır. 

​Mutfakta beyaz tuğla duvar kullanımı 

Mutfakta beyaz bir tuğla duvarın nasıl görüneceğini merak ediyor musunuz? İşte bazı fikirlerin bir listesi.

Güncellenen veya yenilenen bazı iç mekanlarda, tıpkı tuğla duvarlar gibi, orijinal evin bir parçası olan aksan duvarlar bulunur. Diğerleri kasıtlı olarak sıcak bir doğal his vermek için tuğla duvarlar eklerken. Yine de diğerleri tuğlaları boyayarak kişiselleştirmek için bazı adımlar atıyor. Birçoğu beyaza boyanırken, bazıları bu yıkanmış renkte olur. Piyasadan satın alınabilecek beyaz tuğla duvarlar da vardır. Sadece ne istediğine karar vermen gerekiyor. Bu, her neyse, beyaz tuğla duvarlar, iç kısımdaki farklı alanlarda harika görünüyor.

Oturma alanında beyaz tuğla duvarların nasıl kullanıldığını daha önce göstermiştik . Bugün size mutfakta nasıl göründüğünü göstereceğiz. Bazı mutfakların orijinal mimarisinde gerçekten tuğla duvarlara sahip olduğunu ve sadece boyandığını söyleyebilirim. Ama diğerleri onu duvara aksan olarak eklediler. 

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219