Oturma Odaları İçin En İyi 34 Büyük Duvar Dekoru Fikri

“Sanatın büyük sıkıntısını veya başka herhangi bir şeyin telaşlı bir hayat olduğunu unutmayın.” – Robert James Waller

Büyük, geniş duvarlarla büyük dekorasyon hayalleri ve etrafta dolaşmak için bolca stres gelir. Eski mi yoksa çağdaş mı olmalısın? Basit mi yoksa maksimalist mi? Bir duvarı dekore etmenin sayısız olasılığı, heyecan verici ve felç edici eşit parçalardır, bu nedenle sizi doğru yöne yönlendirmek için oturma odaları için birkaç büyük duvar dekoru fikirleri topladık. Alanınızı hayata geçirecek mükemmel fikri bulmak için okumaya devam edin.

1. Oturma Odaları İçin Tuval Büyük Duvar Dekoru Fikirleri

Genellikle duvarları aydınlatmak için ilk tercih olan bir (veya iki) tuval sanatı, oturma odanızı canlandırmanın mükemmel bir yolu olabilir. Özellikle özgür ruhlu, boho vibe için, çerçeveden çıkın ve tuvali doğrudan duvara sabitleyerek uçların biraz kıvrılmasına izin verin.

oturma odası için tuval büyük duvar dekor fikirleri
oturma odası için tuval büyük duvar dekor fikirleri

Tüm duvarı kaplayan devasa bir parça göze hükmedecek ve etkileyici bir odak noktası görevi görecek. Biraz çeşitlilik eklemek için birden fazla resmi yan yana veya bir ızgaraya asabilirsiniz. Birçok sanatçı birlikte harika görünecek tamamlayıcı parçalar satarken, mutlaka bir set satın almanıza gerek yoktur. Eklektik kaynaklı resimleri renkleri, stilleri, temaları veya çerçeveleriyle birleştirebilirsiniz.

2. Oturma Odaları İçin Çağdaş Büyük Duvar Dekoru Fikirleri

Sıcak, davetkar, bir araya getirilmiş bir alan yaratırken, çağdaş tasarım gitmenin yoludur. Duvar aplikleri, yerleşik kitaplıklar ve çerçeveli resimler veya fotoğraflar, şık ama ulaşılabilir bir atmosfer yaratmak için bir araya gelebilir.

oturma odası için çağdaş büyük duvar dekor fikirleri idiinteriordesign

Kaynak: Instagram aracılığıyla @idiinteriordesign

oturma odası için çağdaş büyük duvar dekor fikirleri
oturma odası için çağdaş büyük duvar dekor fikirleri
oturma odası için çağdaş büyük duvar dekor fikirleri
oturma odası için çağdaş büyük duvar dekor fikirleri

Çağdaş tasarım nötrleri tercih etme eğilimindeyken, duvar dekoru renk patlamaları aracılığıyla görsel ilgi eklemek için harika bir yoldur. Örneğin parlak renkli soyut parçalar, başka türlü steril bir oturma odasını canlandırabilir. Uzayda halihazırda küçük bir renk varsa, aynı renge sahip sanat eserleri arayın. Bu, odayı eğlenceli, kültürlü ve uyumlu hissettirmenin harika bir yoludur.

3. Oturma Odaları İçin Dekoratif Büyük Duvar Dekoru Fikirleri

Yüzen kitap rafları ve asılı bisiklet raflarının yeri olsa da, bazen basit, iyi, dekoratif bir dekor istersiniz. Söylemeye gerek yok ama fotoğraf ve resimler bir duvarı doldurmak ve biraz eklemek için harika seçenekler pizzazz. Halihazırda mevcut olanları tamamlayan konu veya renk paletleri içeren sanat – kıyı tarzı bir oturma odası için okyanus fotoğrafçılığı, minimalist bir hava için siyah-beyaz resimler – alanı yükseltir ve hepsini birbirine bağlar.

oturma odası için dekoratif büyük duvar dekor fikirleri home_designtrends

Kaynak: Instagram aracılığıyla @home_designtrends

Bununla birlikte, güzel, görsel olarak ilgi çekici bir alan yaratmanın tonlarca başka yolu var. Duvar halılarını veya diğer dokuma sanat eserlerini asmak, gözü yukarı çeker ve duvarda garip bir şekilde boş bir yüksek yeri giydirmek istiyorsanız, onları mükemmel seçimler yapar. Bonus olarak, tekstil sanatı odaya yeni bir malzeme katıyor ve bir ilgi katmanı ekliyor.

4. Oturma Odaları İçin Lüks Büyük Duvar Dekoru Fikirleri

Oturma odanızın daha yozlaşmış, sofistike bir his uyandırmasını istiyorsanız, detaylı duvar dekorunu ve değerli malzemeleri arayın. Paris tarzı evlerde sıklıkla bulunan karmaşık duvar kalıplarına sahip olmasanız bile, mekanınızı şık, vintage esintili parçalarla doldurarak görünümü taklit edebilirsiniz. Örneğin antika aynalar ve süslü çerçeveli sanat eseri, eski okul lüksü havasını ekler.

oturma odası için lüks büyük duvar dekor fikirleri

oturma odası için modern büyük duvar dekor fikirleri

Işık armatürleri, bir açıklama yapmanın genellikle gözden kaçan bir yoludur, bu nedenle dikkat çekici aplikler, lambalar veya baş üstü armatürlere dikkat edin. Duvarın ortasında, her iki tarafta da fazla yer olmayan bir tablo veya şömine için, her iki tarafa da karmaşık bir şekilde tasarlanmış iki aplik yerleştirmeyi deneyin. Özelliği bu şekilde çerçeveleyerek, boşlukları doldururken dikkatleri ustaca ona çekersiniz.

5. Oturma Odaları İçin Modern Büyük Duvar Dekoru Fikirleri

Keskin nötrler, cesur metaller ve minimalist parçalar, iyi tasarlanmış modern bir oturma odası duvarı için ihtiyacınız olan tek şey. Beyaz, lacivert ve arduvaz grisi gibi renkler, bir alanı anında modernize eder ve ister renk ekleyin ister tamamen nötr olsun, diğer dekorlar için mükemmel bir zemin sağlar. Bu tasarım stili şıktan sterilize kolayca kayabilir, bu nedenle sade çerçevelerde ilgi çekici sanat baskılarıyla odayı ısıtın.

oturma odası için basit büyük duvar dekor fikirleri

oturma odası için modern büyük duvar dekor fikirleri lifeonrusticdr

Kaynak: Instagram aracılığıyla @lifeonrusticdr

oturma odası için modern büyük duvar dekor fikirleri

oturma odası için modern büyük duvar dekor fikirleri

Modern tasarım söz konusu olduğunda basitlik anahtardır, bu nedenle alanı karmaşıklaştırmamak için şık, minimal dekora sadık kalın. Yüzer raflar ekstra depolama alanı oluşturur ve bunları birçok şekilde düzenleyerek işlevsel dekor için bir fırsat sunar. Metal duvar sanatı veya büyük boy saat gibi diğer süslemeler, boş alanı doldurabilir ve oturma odanıza karakter katabilir.

7. Oturma Odaları İçin Basit Büyük Duvar Dekoru Fikirleri

Duvarınızın hayattan daha büyük olması, dekorunuzun ezici olması gerektiği anlamına gelmez. Dekorunuzla stratejik olarak, odayı seyrek veya dengesiz hissettirmeden işleri basit tutabilirsiniz.

oturma odası aumarchitects için basit büyük duvar dekor fikirleri

Kaynak: Instagram aracılığıyla @aumarchitects

oturma odası için basit büyük duvar dekor fikirleri mrs_bb8

Kaynak: Instagram aracılığıyla @ mrs_bb8

oturma odası için basit büyük duvar dekor fikirleri
oturma odası için basit büyük duvar dekor fikirleri

Örneğin tek bir duvar rafı çok sayıda fırsat sunar. Zevklerinizi ve ilgi alanlarınızı rahat bir şekilde sergilemek için üzerine bir dizi sanatsal baskı veya plak koleksiyonunuzu yaslamayı deneyin. Biraz daha uzun bir lamba veya birkaç asma bitkisi gibi farklı yüksekliklerdeki parçaları birleştirmek, göze çarpıyor ve alanı fazla karmaşıklaştırmadan görsel ilgi yaratıyor.

Her şeyi daha da küçültmek için bazen ihtiyacınız olan tek şey, bir odayı canlandırmak için tek bir çarpıcı dekor parçası. Büyük, antika bir ayna dikkat çekecek ve odanın her yerine ışığı yansıtacak ve odanın ferahlığına katkıda bulunacaktır.

8. Oturma Odaları İçin Küçük Salon Duvar Dekoru Fikirleri

İlk bakışta, büyük duvar dekoru, küçük bir duvar için kötü bir fikir gibi görünebilir çünkü odayı kalabalıklaştırmak veya bunaltmak istemezsiniz. Bununla birlikte, gerçek şu ki, küçük parçalar çok fazla boş duvar alanı bırakabilir, bu da odayı garip ve hatta olduğundan daha küçük hale getirir. Büyük duvar dekoru, ister büyük boy bir saat ister bir DIY duvar sanatı parçası olsun, odayı sabitleyecek ve sıkışıktan sıcağa götürecektir.

oturma odası drfaraizzati için küçük salon duvar dekor fikirleri

Kaynak: @drfaraizzati Instagram aracılığıyla

oturma odası için küçük salon duvar dekor fikirleri the_stylish_eduka8r_1908

Kaynak: Instagram aracılığıyla @ the_stylish_eduka8r_1908

Bununla birlikte, daha küçük sanat eserleri bir galeri duvarı şeklinde çalışabilir. İster bir ızgarada düzenleyin ister daha serbest biçimli bir oryantasyonu tercih edin, sonuç, alanı çekici bir şekilde dolduracak ve gözün dinlenmesi için birçok ilginç yer sunacaktır.

9. Oturma Odaları İçin Stil Büyük Duvar Dekoru Fikirleri

İster daha fazla boho ister geleneksel eğin, duvar dekorunuz odanın tarzını büyük ölçüde etkileyecektir. Açık renkler, sade tasarımlar ve hafif ahşap raflar veya çerçeveler, çağdaş, orta yüzyıl modern, İskandinav ve rustik tarzı dekorla uyumludur. Diğer yandan daha koyu tonlar, metal vurgular ve taş gibi sert dokular modern dekoru mükemmel bir şekilde tamamlar.

oturma odası için stil büyük duvar dekor fikirleri

Öte yandan, duvar dekoru, çok sevilen bir tasarım stiline kendi tarzınızı ekleme şansı da sunuyor. Minimalist oturma odası biraz düz mü düşüyor? Limon sarısı duvarlar alanı aydınlatacak ve biraz neşe katacak. Aynı şekilde, derin siyah veya zümrüt yeşili duvarlar, genellikle kolay esintili bohem bir tasarıma beklenmedik bir karamsarlık katabilir.

10. Oturma Odaları İçin Vintage Büyük Duvar Dekoru Fikirleri

Vintage dekor, rahat ve nostaljik bir alan yaratmanın mükemmel bir yoludur. İlginç sanat eserleri, eski duvar aplikleri ve eski zaman kutuları ve kapları bulmak için ikinci el dükkanlarına, bit pazarlarına ve antika dükkanlarına göz atın.

oturma odası için vintage büyük duvar dekor fikirleri
oturma odası için vintage büyük duvar dekor fikirleri
oturma odası için vintage büyük duvar dekor fikirleri

Bu tasarım stili, birçok estetikle harmanlanacak kadar çok yönlüdür. Kendinizi özellikle endüstriyel hissediyorsanız, basit metal aydınlatma armatürleri arayın ve elinizi kurtarılan ahşaptan bir rafı DIY yaparak deneyin. Biraz daha lüks bir şey ister misin? Pirinç çerçeveler ve güzel resimler sofistike bir dokunuş katacak.

11. Duvar Boyama Oturma Odaları İçin Büyük Duvar Dekoru Fikirleri

Dışarıdaki tüm karmaşık dekorasyon fikirlerinde kaybolmak kolaydır, ancak temelde yanlış gidemezsiniz. Bir odayı aydınlatma ve bir kişinin benzersiz zevklerini sergileme yetenekleri ile resimler, boş duvarları süslemek için her zaman bir yol olmuştur. İster manzara ister portre, çağdaş veya empresyonist olun, özenle seçilmiş bir sanat eseri, oturma odanızı karakterle doldurmanın mükemmel bir yoludur.

oturma odası için duvar boyama büyük duvar dekor fikirleri ceylan_akhundi_arch_

Kaynak: @ceylan_akhundi_arch_, Instagram aracılığıyla

oturma odası fioridgn için duvar boyama büyük duvar dekor fikirleri

Kaynak: Instagram aracılığıyla @fioridgn

oturma odası için duvar boyama büyük duvar dekor fikirleri

Bir parça seçerken, duvarda doldurmasını beklediğiniz boşluğa dikkat edin. Resim çok büyükse, odayı kaplayabilir veya güzel bir şekilde yerleştirilmesi zor olabilir. Boya ile tavan ve zemin arasında biraz nefes alanı bıraktığınızdan emin olun. Öte yandan çok küçük parçalar tuhaf görünebilir. Çözüm? Birden fazla parça satın alın ve bunları çarpıcı bir vurgu duvarı oluşturmak için düzenleyin.

12. Ahşap Duvar Oturma Odaları İçin Büyük Duvar Dekoru Fikirleri

Yapısal dekorla daha çok ilgileniyorsanız, ahşap duvar görsel bir etki yaratan harika bir özelliktir. Her rustik tarzdaki ev için mükemmel olan ahşap duvarlar, rahat ve davetkar bir atmosfer yaratmaya yardımcı olur.

oturma odası için basit büyük duvar dekor fikirleri

oturma odası için basit büyük duvar dekor fikirleri

oturma odası için basit büyük duvar dekor fikirleri

Tam günlük kabin gitmek istemiyor musunuz? Bu rustik havadan ödün vermeden ahşap duvarları daha küçük ölçekte kolayca birleştirebilirsiniz. Tek bir duvar veya tahta sütun koymayı deneyin.

Büyük Oturma Odası Duvar Dekoru SSS

Geniş oturma odası duvarıma ne koyabilirim?

Duvarlarınız ne kadar büyükse, sergileyebileceğiniz sanat o kadar büyük olur! İster soyut baskılar sergilemek ister klasiklere saygı göstermek, büyük boy sanatı asmak veya duvarlara soğuk bir şekilde yaslamak, odaya biraz kişilik kazandırmanın harika bir yoludur.

Geniş bir oturma odası duvarını nasıl dekore edersiniz?

Raflara yer bırakmak istiyorsanız veya sadece sanata yatırım yapmak istemiyorsanız, duvarlarınızı canlandırmak için başka birçok seçenek var. Eğlenceli duvar kağıtları ve dramatik duvar resimleri herhangi bir odaya karakter katar ve özellikle daha büyük bir tuvale sıçrandığında etkilidir.

TV duvarımı nasıl dekore edebilirim?

TV’niz büyük, boş bir alanda yüzüyorsa, onu sanatla çevrelemeye çalışın ve bir galeri duvarı oluşturun. TV kapalıyken, çerçevelere tam olarak uyum sağlar. TV’ye odaklanmayan bir oturma odası tasarlamak istiyorsanız, bu özellikle yararlı bir fikirdir.

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219