Oturma Odası Mobilyası Nasıl Düzenlenir

Oturma odası, evde zamanımızın çoğunu bir günde harcadığımız önemli bir alandır. Orada sadece misafir ağırlamakla kalmıyoruz, aynı zamanda aile ile bağ kurduğumuz alan. Bu nedenle, birbirimizle iyi konuşabilmemiz için oturma odasında iyi bir mobilya düzenlemesi yapmak güzel olurdu. Mobilya düzenlemenin aslında farklı yolları vardır ve bunun mekanınıza büyük etkisi olacaktır.

  • oturma odası dekorasyonu nasıl yapılır
  • oturma odamı nasıl güzelleştirebilirim
  • sade oturma odası dekorasyonu
  • oturma odası dekorasyonu örnekleri blog
  • en güzel oturma odaları
  • 15 metrekare oda nasıl döşenir
  • dar uzun oturma odası dekorasyonu
  • oturma odası duvar dekorasyonu

Mobilyaya gelince tedavi edilmesi zor bazı oturma odaları olduğunu biliyorum. Fakat gerçek şu ki, her şey iyi planlandığı zaman, her şey uygun şekilde olacaktır. Bu nedenle, daha iyi bir görünüm vermek ve evdeki iyi trafiğe cevap vermek için oturma odanızın düzenini yeniden tasarlıyorsanız, bugün size vereceğimiz ipuçları size kesinlikle yardımcı olacaktır. Oturma odanızın mobilyalarını düzenlerken dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususları size sunacağız.

Neden oturma odasına iyi bakmıyorsun? Şekli nedir Geniş mi? Uzun ve dar mı? Pencereler nerede? Kapıya ne dersin? Bu alan için istediğiniz şeyler nelerdir? Oturma odasına hangi mobilyaları koyacaksınız? Veya hala ne eklemelisiniz? Tüm bunları düşünün ve bu size anlaşmanızda büyük yardımcı olacaktır.

İlgi odağı olmak istediğiniz bir nesneyi arayın. Göze çarpacak herhangi bir şey olabilir. Şömine, pencereler, televizyon, avize veya başkaları olabilir. Bir odak noktanız varsa, etrafındaki maddeleri düzenlemek daha kolay olur. Dağınık, örgütlenmemiş veya plansız görünmeyecek. Ancak, daha fazla konuşmayı teşvik etmek için bir odak noktanız yoksa, simetrik bir düzenleme oluşturabilirsiniz. Dört tarafı oturtun ve daha fazla görsel çekicilik için uzun mobilya parçaları ekleyin.

Vaktimizi salonda misafirlerimizle ve ailemizin üyeleriyle konuşmak için harcıyoruz. Geniş oturma odaları için iki konuşma alanı oluşturabilirsiniz. Konuşmalar için uygun hale getirecek koltuklar ve masalar düzenlemek zorundayız. İnsanların boyunlarını sıkmadan ya da zorlamadan rahatça ve rahatça konuşabileceklerini görün.

Oturma odasını nasıl kullanmayı düşünüyorsun? Buna karar verdikten sonra, bu işlevi yerine getirmek için hangi mobilyalara ihtiyacınız olduğunu düşünün. Sonra onu nasıl kullanacağınıza göre düzenleyin. Televizyon izleyerek vakit geçirmek istersen, kanepenle yüzleş. Sonra başkalarının dinlenebileceği veya okuyabileceği bir konuşma alanı oluşturun.

Tüm mobilyalarınız duvara geri itildiğinde, odanız soğuk ve isteksiz hissedecektir. Öyleyse, iki veya üç tarafta boşluklar olduğunu görün. Bu şekilde, daha samimi bir alan yaratabileceksiniz. Konuşma için en uygun olan samimi ayar için parçaları birbirine yakın yerleştirin. Ayrıca yürüyüş için yer ayırdığınızı görün.

Oturma odanıza yürürken mobilyalara çarpmak istemezsiniz. Bu nedenle, bölgenizde yeterince trafik olduğunu görmeniz gerekir. Mobilyaların arasında dolaşmak için yeterince yer bırakın, böylece diğer alanlara kolayca erişebilirler. Çocuğunuz varsa, 4 feet gibi ekstra bir alana sahip olmak daha da önemlidir. Trafik akışını düşünmeden mobilya düzenlemeleriniz başarısız olur.

Tabii ki, eğer oturma odanız küçükse, büyük mobilyalar almayın. Taşların alanınızı doldurmasını istemiyorsunuz. Yani, doğru ölçüleri aldığınızı görün. Mekanı mobilya almadan önce ölçebilirsin. Nasıl görüneceğini görmek için ölçekli bir çizim oluştursanız daha iyi olurdu. Boyutlar hakkında konuşmak, mobilyanızın boyutlarını değiştirerek gözlerinizin aşağı inmesini sağlar. Sıkıcı olacağı için yan yana iki kısa parça yerleştirmeyin.

Aslında, mobilyalarınızı düzenlerken uymanız gereken somut kurallar yoktur çünkü kişisel tercihlerinize bağlı olacaktır. Ancak, bu “kurallarla” başlarsanız, kesinlikle her şeyi uygun şekilde koyacaksınız. Düzenlemenize başlamanıza yardımcı olabilecek bazı şeyler:

a. Sehpaları oturma yerinden 14 ila 18 inç arasına yerleştirin. Ancak, aile üyelerinin gereksinimlerine bağlı olarak mesafeyi değiştirebilirsiniz. Kullanıcılar kısa kollara sahipse daha yakın, uzun bacaklılarsa uzaklaşmalıdır. Hanehalkı üyeleri her iki tipte de varsa, bir koltuğa bir diğeri daha yakına yerleştirin. Sadece en rahat oldukları yere otururlardı.b. Yan koltukları koyarken, kanepeden 50-100 inç gibi yeterli alan olduğundan emin olun.c. Ekran yüksekliğine bağlı olarak, üç kez daha uzağa oturma yerleştirin. Bu, özellikle etrafta çocuklar varsa önemlidir. Ondan sonra, sadece ne istediğine bağlı olarak ayarlayabilirsiniz.d. Kapının önünden geçen ana trafik yolları için 30 ila 48 inç genişliğe izin verin. Küçük olanlar için yürüyüş yolları için en az 24 inç genişlik yapılacaktır.

Oturma odanızda düzen ve sakinlik istiyorsanız, bu stili kullanın. Oturma odanızın merkezinde hayali bir çizgi oluşturarak yapabilirsiniz. Mobilyaları bir tarafa yerleştirin ve diğer tarafa yansıtmaya çalışın. Ama onu aynaladığımda, her şeyin aynı olması gerektiği anlamına gelmez. Farklı mobilyalar kullanabilir ve aynı düzeni takip edebilirsiniz.

Daha eğlenceli bir düzenleme istiyorsanız, bu iyi olurdu. Odanın bir tarafında, diğer tarafında farklı bir düzen olacaktır. Örneğin, köşeye bir kitaplık, diğer tarafa iki duvar dekoru yerleştirebilirsiniz. Sadece yaratıcı ol. Öğeleri olmalarını istediğiniz yere yerleştirin ve sonra iyi görünmediğini düşündüğünüzde değiştirin.

Bu, oturma odanızın daha iyi görünmesini sağlayacaktır. Düz çizgilere sahip mobilyalar kullanıyorsanız, eğrili vurgu mobilyalar ekleyin. Kıvrımlı sandalyeleriniz varsa, açılı bir sehpa ekleyin. Bu şekilde, oturma odanız monoton görünmeyecektir.

Oturma odanızın mobilyalarını düzenlemek kurallara uymak zorunda değildir. Kurallar, alanınızın hoş görünmesini ve mobilyanın belirtilen işlevi ile iyi bir şekilde kullanılmasını sağlamak için rehber niteliğindedir. Umarım bu ipuçları , oturma odanızın düzenini yeniden tasarlarken veya yeni bir evdeyseniz mobilyalarla doldurmaya başladığınızda size yardımcı olmuştur .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com