Pencere panjur fiyatları 2021

Bir panjur takmanın maliyeti nedir?

Panjur takmanın fiyatını öğrenmek ister misiniz?

Herhangi bir odaya doğal ışığın girişini düzenlemek söz konusu olduğunda, iyi bir perde takmaktan daha iyi bir şey yoktur. Bu cihazlar yalnızca ışığın veya dış ısının geçişini engellemeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda mahremiyetin daha iyi korunmasını sağlar. Bir panjur takmanın ne kadara mal olduğunu bilmek ister misiniz ? Bu fiyat rehberinde size her şeyi anlatıyoruz.

Pencere panjur kurulum bütçenizi hesaplayın Panjur ölçülerini belirtin ve ‘Bütçemi hesapla’ düğmesine basın  BÜTÇEMİ HESAPLABütçeniz:– €KDV dahil. Yaklaşık bütçe. Profesyonel jaluziler, Pencere panjur ölçümlerine dayanarak yaklaşık bir tahmin sunabilse de, fiyatı etkileyebilecek başka faktörlerin de olduğu doğrudur.

Panjur takmanın fiyatını etkileyebilecek farklı yönler hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin .

dizin
 • Bir panjur takmanın maliyeti nedir?
  • Pencere panjur perdenin metrekaresi ne kadar?
  • Ne tür panjurlar monte edilebilir?
   • Malzeme cinsine göre perde fiyatları
   • Tasarıma bağlı olarak panjur fiyatları
   • Bir panjuru motorlu hale getirmenin maliyeti nedir?
  • Panjur montajı ile ilgili diğer fiyatlar

Bir panjur takmanın maliyeti nedir?

Panjur kurulum fiyatları 100 € ‘dan düşük rakamlardan başlayabildiği gibi 300 €’yu da geçebilmektedir.Çok çeşitli panjur türleri olduğunu ve bazılarının kurulumunun diğerlerinden daha kolay olduğunu unutmayın. Kurulumun zorluğuna bağlı olarak, panjurların montaj fiyatı genellikle bir veya diğeridir.

Panjurların farklı malzemelerden yapılabileceğini de belirtmek gerekir . Panjurun hem temini hem de montajı gerektiğinde, seçilen malzemeye göre fiyat artabilmektedir.

Ayrıca, tüm panjurlar aynı ölçülere sahip değildir , çünkü amaçları belirli bir pencere veya kapıya uyum sağlamaktır. Fiyatı da boyutuna göre değişiklik gösterebilir.

Pencere panjur perdenin metrekaresi ne kadar?

Bir panjur takmanın fiyatının metrekare ile ölçülmesi yaygındır. Spesifik olarak, bir panjurun temini ve montajı 30 € ile 415 € / m2 arasında olabilir.Çok geniş bir fiyat aralığı olduğu doğrudur. Belirli bir panjur takmanın fiyatını öğrenmek istiyorsanız, herhangi bir taahhütte bulunmadan panjurlar için fiyat teklifi isteyebilirsiniz .

Ardından , farklı panjur türleri ve en yaygın fiyatları hakkında konuşacağız .

Başlangıca dönüş

Ne tür panjurlar monte edilebilir?

Daha önce de belirttiğimiz gibi, panjur ölçülerinin yanı sıra kurulum fiyatını daha pahalı hale getirebilecek başka faktörler de vardır. İlerleyen bölümlerde size bu konuda daha fazla bilgi sunacağız.

Temel olarak, üretildiği malzemeye (alüminyum, PVC veya ahşap) ve çalışma şekline veya tasarımına göre (stor perdeler, Venedik, Majorcan, Alicante, vb.) birkaç tür jaluzi ayırt edebiliriz .

Malzeme cinsine göre perde fiyatları

Tahmin ettiğimiz gibi perde çeşitlerini malzemelerine göre sınıflandırmak mümkün. En yaygın olanı alüminyum veya PVC panjur bulmaktır :

 • Alüminyum jaluziler: Bu kategoride çeşitli alt tipler bulmak mümkündür: lamine alüminyum jaluziler, ekstrüde veya ekstrüde alüminyum jaluziler (daha dayanıklı), poliüretan köpüklü enjeksiyonlu alüminyum jaluziler (yalıtım özellikli), vb. Alüminyum jaluzilerin en önemli avantajlarından biri, birçok renkte bulabilmenizdir, bu nedenle mülkün estetiğine en uygun modeli bulmak oldukça kolaydır. Dayanıklı ve kolay temizlenebilir olduklarını da eklemek gerekir.
 • PVC Panjur: Bu panjurların kurulumu ve temizlenmesi kolaydır. Ayrıca fiyatları çok yüksek değil, oldukça dayanıklılar ve iyi ısı ve ses yalıtımı sağlıyorlar.

ORTALAMA PERDE TAKIM FİYATI (MALZEMEYE GÖRE)

MalzemeFiyat
Alüminyum panjur50 € / m2 – 170 € / m2 *
PVC panjur40 € / m2 – 150 € / m2

* Bazı durumlarda 200 €/m2’yi aşan alüminyum panjur fiyatlarına rastlamak mümkündür.Ahşap jaluzi satın almanın da mümkün olduğunu belirtmek gerekir . Bu durumlarda, yalnızca Pencere panjur 20 € ile 100 € arasında bir maliyete sahip olabileceği dikkate alındığında, toplam fiyat 30 € ile 200 € arasında değişebilir.

1,2 x 1 m PERDE MONTAJ FİYATLARI ÖRNEKLERİ

Görme engelliFiyat
alüminyumdan€ 108
PVC85 €
Ahşap115 €

Her iki durumda da, sadece malzeme değil, aynı zamanda işçilik de önemlidir. Bu anlamda, bir jaluzi takmak için her zaman profesyonel bir Pencere panjur kiralamanın gerekli olmadığı , ancak bir tamircinin fiyatının da değerlendirilebileceği dikkate alınmalıdır .

Tasarıma bağlı olarak panjur fiyatları

Şu anda farklı panjur tasarımları arasında seçim yapmak mümkündür. En popüler olana odaklanırsak, şunları ayırt edebiliriz:

 • Stor perdeler: Muhtemelen en çok kullanılanlardır. Bu jaluziler, bir çekmeceye gizlenmiş bir üst eksende toplanan yatay çıtalardan oluşur. Genellikle yana takılı bir kayış kullanılarak yükseltilip alçaltılabilirler. Çıtalar alüminyum, ahşap veya PVC’den yapılabilir. Oldukça dayanıklı olmaları ve motorlu olmaları ile karakterize edilirler.
 • Jaluziler: Bu tür jaluzi, bir ip veya kordon sistemi ile birbirine bağlanan birkaç ince çıtadan oluşur. Daha hafiftirler ve kurulumu oldukça kolaydır. Onları çok çeşitli renklerde bulmak mümkündür. Onlar da daha ucuz. En büyük dezavantajı, çok dayanıklı olmamaları ve düşük yalıtım kapasitelerine sahip olmalarıdır, bu nedenle genellikle boşlukların ayrılmasında kullanılırlar.
 • Majorcan jaluziler: Aslında, pratik veya sürgülü açıklığı olan, pencerenin kenarlarına dışarıdan sabitlenen panjurlardır. Bu panjurlar, sabit veya hareketli olabilen bir dizi paralel çıtadan oluşur. Fiyatı daha yüksektir.

PERDE MONTAJ FİYATI (SİZİN TASARIMINIZA GÖRE)

Pencere panjur tipiFiyat
Stor perde35 € / m2 – 190 € / m2
jaluzi30 € / m2 – 130 € / m2
Pencere panjur150 € / m2 – 415 € / m2

En yaygın panjur türlerinden bahsettik, ancak gerçekte seçim yapabileceğimiz çeşitlilik çok daha geniş. Hala emin değilseniz, profesyonel jaluzilerden fiyat teklifi isteyebilirsiniz , böylece size tavsiyelerde bulunabilirler ve kaliteli işler yapabilirler.

Diğer bazı perde türleri şunlardır: Alicante perdeler, dikey perdeler, Japon perdeleri…

Bir panjuru motorlu hale getirmenin maliyeti nedir?

Size manuel jaluziler için bazı yaklaşık fiyatlar sunduk, ancak gerçek şu ki motorlu jaluziler giderek daha popüler hale geliyor.

Perdenizin motorlu olmasıyla ilgileniyorsanız, motorlu panjur fiyatlarının genellikle 100 € ile 300 € arasında değiştiğini bilmelisiniz.Gömme kurulumlar, oluk kurulumlarından daha yüksek bir fiyata sahip olacak ve anahtarlı panjurlar, uzaktan kumanda ile çalışanlardan daha ucuza mal olacak.

Ek olarak, ticari tesisler veya garajlar gibi büyük panjurların motorlu hale getirilmesi daha yüksek bir maliyete sahip olabilir.

Panjur montajı ile ilgili diğer fiyatlar

Panjur montajı için en yaygın fiyatları gördük. Ancak, dikkate almadığımız ve ayrıca bahsetmeye değer bazı ekstralar veya ilgili hizmetler var:

 • Öncelikle stor perdelerin, lataların kıvrıldığı bir çekmeceye sahip olduğuna dikkat çekmiştik. Bu çekmeceler iki tip olabilir. İlk etapta kompakt veya monoblok çekmecelerden bahsedebiliriz evin içine monte edilen (panjura ve bacaya takılı) ve maliyeti 70 € ile 80 € arasında olabilir. Diğer en yaygın çekmece türü, genellikle 150 € ile 200 € arasında değişen duvar çekmecesidir . Her durumda, mini sistem gibi başka olasılıklar da vardır, ancak seçim, özel ihtiyaçlarınıza bağlı olacaktır.
 • Pencere panjur sistemi veya modunun seçimi de fiyatı etkileyebilir. En yaygın olanı, stor perdelerde de bahsettiğimiz ve genellikle 10 € ile 20 € arasında değişen bantlardır. Bununla birlikte, fiyatı 70 € ile 90 € daha artırabilen krank seçeneği de var.
 • Durdurucu, toz toplayıcı, kayış vb. bazı ekstra veya aksesuarların alınması veya bulundurulması da gerekebilir . Ancak, hizmetin toplam fiyatını büyük ölçüde etkilemesi gerekmeyen minimum bir masraftır.

Son olarak, bu cihazlar zamanla bozulabileceğinden , gelecekte Pencere panjur tamir fiyatlarını da hesaba katmanız gerekebileceğini belirtmek istedik .

Her durumda, bu fiyat kılavuzunun sizin için yararlı olduğunu ve yakında yeni Pencere panjur bahisinizin keyfini çıkarabileceğinizi umuyoruz.

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219