PETEK ASMA TAVAN MODELLERİ

PETEK ASMA TAVAN MODELLERİ

  • Alüminyum petek asma tavan fiyat
  • petek asma tavan aydınlatma
  • petek metal asma tavan fiyatları
  • petek tavan aydınlatma
  • petek asma tavan ölçüleri

Bir ortama giriş yapıldığı andan itibaren mekânın beyne kazınmasında, kaydedilmesinde ve algılanmasında belki de en etkili unsur tavanlardır. Alakasız bulmuş olabilirsiniz fakat bir odada öbür duvarlarla kıyas yapıldığında en büyük alana sahip olan duvar tavanlardır. Asma tavanlar ise büyük beklentileri karşılamak üzere tasarlanmıştır. Kimi zaman tesisat borularını gizlemek, kimi zaman aydınlatma için türlü araçları duvara monte etmek, kimi için akustik olarak sağlam koşullar sağlamak, mükemmel bir iç dekorasyon sağlayıp estetik mucizeler yaratmak gibi amaçlarla kurdurulur.

Tüm bu amaçlarla beraber iç mekânına özel ve devinimsel bir derinlik ve estetik zenginlik kazandırmak isterseniz size asma tavan çeşitlerinden biri olan petek asma tavan modelleri tavsiye edebilirim.

Petek Panel Asma Tavan

Petek panel asma tavan oluşturmak için alüminyum profillerin petek şeklinde iç içe geçirilir. Petek panel asma tavan, tavandan sarkmakta olan tellere panellerin monte edilmesiyle oluşturulur. Petek asma tavanlar, estetik bağlamda oldukça modern ve de bir o kadar konsept dekorlardır. Anti manyetik yapıda olan petek asma tavanlar evlerinizde meydana gelebilecek olası bir elektrik sıkıntısının çıkmasının önüne geçer. Bu harikulade özellik petek panel asma tavan modellerinin sık tercih edilme sebeplerinden biridir. Ayrıca mikropların ve bakterilerin barınmasına ve de üremesine katiyen müsaade etmeyen antibakteriyel yüzeyiyle sizlere tamamen sağlıklı bir yüzey sağlar. Keyfinizce oldukça basit bir şekilde ve rahatça temizliği sağlanabilen petek panel asma tavan sistemleri, konforla temizliği bir arada isteyenler için vazgeçilmez olduğunu söylemek pekâlâ mümkün.

Petek asma tavan montajı çıkış panelleri aracılığı ile problemsiz ve rahattır. Bu sayede de kolaylıkla tesisat döşemesi yapılabilir. Montajlama işleri sona erdikten sonra tekrar çıkartılıp sonradan tekrar takılabilir. Petek panel asma tavanlar, alüminyum yüzeyinin verdiği özellikle bir hayli hafiftir. Hafif olmasının yanında bir o kadar sert ve akıllara durgunluk verecek seviyede dayanıklıdır. Sağlamlığının sağladığı büyük avantajla türlü eklentiler monte edilse dahi tavana bırakılan yük kendininkinden fazla olsa dahi kaldırabileceği yük ve dayanıklılığı çok yüksek olduğundan tavan sıkıntısızdır.

Petek asma tavanları, dayanıklı yüzeyi ağır yükleri kaldırabildiği için ses sistemlerini de rahatlıkla taşır. Işıklandırma hususuna gelecek olursak petek yüzeyi aracılığıyla oldukça sade, şık ve düz bir ışıklandırma yapılabilir. Aynı zamanda isteyen kullanıcılar için efektif ışık panellerini de sağlam yapısıyla taşıyabilir. Petek asma tavanın petek kısımları alüminyumdan yapılır. Bu alüminyum parçaların renkleri ince bir renklendirme sistemiyle boylandırılmaya tâbi tutulur. Renk seçim skalası oldukça geniş olduğu için kullanıcılar tarafından rağbet görür.

Alanı oldukça geniş ve büyük olan yüzey, türlü türlü döşeme kablonun gizlemeye yardımcı olur. Ve estetik zenginliği korumuş olur. Böylece çirkin kablo ve montaj görüntüleriyle karşı karşıya gelip kendi evimizden soğumamıza ve bıkmamıza engel olmuş olur. Evin estetik atmosferine kattığı desteğin yanında oldukça fonksiyonel olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebileceğimiz petek panel asma tavan, havalandırma kanalları bulundurarak hava sirkülasyonu sağlar. Yangına karşı sert metalden üretilmiştir. Ve de bu yüzden harikulade derecede dayanıklıdır. Olası bir yangında alevlerin yukarı tırmanması ve tavana sıçramasıyla tepenize çökecek bir ev düşüncesi tüylerinizi ürpertmeye yeter herhalde değil mi? O halde büyümesi küçük bir kıvılcıma bakan olası bir yangın sizi yakalamadan yangına mukavemeti oldukça yüksek petek panel asma tavan edinmenin tam zamanı!
Kare Petek Asma Tavan

Kare Petek Asma Tavan

Petek asma tavan modelleri; tavan sistemlerinde farklı ve dikkat çekici bir görüntü ve atmosfer yarattığı için müşterilerce en sık seçilen asma tavan çeşitlerinden biridir. Petek asma tavan yaptırma konusunda tereddütteyseniz bu tavan tipinin yukarıya doğru basitçe sökülebildiğini ve T-15 taşıyıcı sistem ile işlendiğini ve de uzun vadede oldukça cüzdan dostu olduğunu unutmayın. Kare petek asma tavan panelleri oldukça yüksek kalitede alüminyumdan yapılmıştır. T-15 taşıyıcı sistem ile birlikte tavanınızda bir bütün halinde sade, şık ve bir o kadar da estetik bir görsel şölen yaratırken tesisatın ulaşılırlığı konforunuzu elden bırakmayacak şekilde ayarlanır. 50 x 50 mm, 75 x 75 mm, 85 x 85 mm, 100 x 100 mm, 150 x 150 mm boyut seçeneklerinde kare petek asma tavan modelleribulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com