Pratik ev dekorasyon fikirleri

Aileniz için bir ev almayı mı planlıyorsunuz ve sadece dışarıdan değil iç mekandan da memnun olduklarından emin olmak mı istiyorsunuz? Yoksa mevcut evinize bir odaya yeni bir görünüm vermeyi mi yoksa tamamen bir makyaj mı yapmayı düşünüyorsunuz? Bu sorulardan herhangi birine evet yanıtı verirseniz, ev iç tasarımı hakkında bilmeniz gerekenler.

  • pratik ev dekorasyon fikirleri kendin yap,
  • pratik ev dekorasyon fikirleri instagram,
  • ev dekorasyon fikirleri el yapımı,
  • evde yapılabilecek dekorasyon fikirleri,
  • ucuz dekorasyon fikirleri,

Boya, pencere kaplamaları, duvar kağıtları ve mobilya gibi yüzeylere odaklanan ev iç dekorasyonunun aksine, ev iç tasarımı, evinizin iç mekanını yaşam tarzınıza ve ailenizin çeşitli yaşam tarzlarına göre şekillendirme sürecidir. İç tasarım, ev mimarisine entegre edilmiştir ve oda düzeni, dolap tasarımları, pencereler ve kapı yerleşimleri vb.

Ev iç tasarımı büyük ölçüde birçok odanızın tipine ve boyutuna bağlıdır. Temel odalarda oturma odası, mutfak, güverte, yatak odası, banyo ve bazen de bir ev ofisi bulunmaktadır. Bu odalar ayrıca bir misafir odası, yemek odası, çocuk odası ve yetişkin odasına bölünebilir.

Kabin yapımı, oda düzeni, pencere yerleşimi, cihaz seçimi ve fayans ve zemin seçimi gibi ev iç tasarımında yer alan farklı yönler, her odanın farklı bir amacı olduğundan odaya uygun olmalıdır. tasarım, hangi odaların iyileştirilmesi gerektiğine karar verin ve ev iç tasarımının yedi unsurunu – form, kütle, şekil, çizgi, renk, doku ve desen – birleştirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com